Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
ŁukaszM
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: ŁukaszM »

Chętnie bym zagrał w Talismana, posiadam podstawkę i dodatki: Żniwiarz oraz Pani Jeziora.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

No to gitara. Postaram się zorganizować więcej osób.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: wlodzio007 »

Można się jeszcze załapać na Talismana? O której start?
ŁukaszM
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2013, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: ŁukaszM »

wlodzio007 pisze:Można się jeszcze załapać na Talismana? O której start?
Tak, możesz dołączyć. Umówiliśmy się wstępnie na 13.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: wlodzio007 »

Ok, super, to przyjdę.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Przemekk »

Będzie ktoś dzisiaj, chętnie bym w coś pograł. Najchętniej w Antike, które chętnie przyniosę.
2 godziny (z zegarkiem w ręku), proste zasady, walka starożytnych cywilizacji, wojsko, budowa miast, drzewko technologii. 4 do 6 osób.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

Ktoś chętny na Talismana w niedzielę o 13.00? Niestety nadal czekam na swój egzemplarz, więc trzeba będzie zagrać w podstawową wersję Grafficu. No chyba, że ktoś przyniesie swoją kolekcję.

W sierpniu już na pewno będę miał 'podstawkę' ze Żniwiarzem a w niedługim czasie zakupię Podziemia. Liczę na skompletowanie stałej ekipy do tej gry.
Awatar użytkownika
Ludwi$
Posty: 545
Rejestracja: 30 lis 2012, 10:47
Lokalizacja: WaWa -> Białolęka ->Tarchomin

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Ludwi$ »

Witam,

Zapraszam w tą niedziele (28.07) na małe granie. Gry które zabiorę ze sobą:

- Neuroshima Hex + wszystkie dodatki;
- A Touch of Evil z dodatkiem Something Wicked (do 8 graczy), ew. Talisman + najnowszy dodatek Miasto;
- Legendy Krainy Andor (do 4 graczy);
- The Lord of the Rings: The Card Game podstawka (do 4 graczy)

oraz....
Abalone Travel (dla 2 graczy)

Chętnych zapraszam na pw albo po prostu do stolika. Start ok. godziny 14.00 (ale jeszcze potwierdzę)

Pozdrawiam

PS. Okazało się że będę miał też wolną sobotę (27.07) więc wtedy też mogę się pojawić, także jeżeli ktoś jest chętny na granie również w sobotę to proszę o kontakt, ale tym razem na pw bym wiedział czy ktoś jest chętny.
Nearly Almost Dead, but Not Quite
Moje gry
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

Zamierzasz przynieść wszystkie dodatki (raczej niemożliwe do wykonania) do Talismana? Granie w samą podstawkę z Miastem trochę mija się z celem. Fajnie by było jakby ktoś przyniósł pierwsze 3 dodatki, czyli Żniwiarza, Podziemia, Królową Lodu.

Z Talismanem jest taki problem, że plansza zajmuje od cholery miejsca. Nie mówiąc już o dodatkach. Ja bardziej myślałem o zapoznaniu ludzi w Trafficu, zebraniu stałej ekipy i kontynuowaniu rozgrywek u kogoś w domu. Granie w Talismana ze wszystkimi dodatkami (do czego powoli się przymierzam) w Trafficu raczej nie będzie możliwe. Trzeba by zrobić małe przemeblowanie, połączyć ze 3 stoły. Na to obsługa raczej się nie zgodzi. A nawet jeśli to każdy z graczy musiałby coś zamówić, żeby krzywo nie patrzyli. A tam tanio nie jest. Z moich obserwacji wynika, że mało kto tam coś kupuje. Większość osób tylko gra.
Awatar użytkownika
Ludwi$
Posty: 545
Rejestracja: 30 lis 2012, 10:47
Lokalizacja: WaWa -> Białolęka ->Tarchomin

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Ludwi$ »

Witam,

No wszystkich dodatków do Talismana nie zamierzam zabierać bo tak jak wspomniałeś, za mało miejsca czy nawet czasu (choć w bagaż podróżny może by się zmieściło:)). Nie wiem czemu granie w podstawkę z jednym dużym dodatkiem mija się z celem (mnie np. bardzo fajnie się grało w podstawkę i dodatek Smoki bez niczego więcej) i nie zajmuje jeszcze tak miejsca. Ale rozumiem i wiem że najwięcej frajdy sprawia gra ze wszystkim dodatkami i zgodzę się z ta opinią. Jednak ja zawsze z ekipą znajomych najpierw sprawdzaliśmy sam dodatek. Balans postaci, ich skille i takie tam, a potem wszystko łączyliśmy z innymi.

Jeszcze nie wiem czy w ogóle zabiorę ze sobą Talismana (chyba, że ktoś będzie chciał, posiadam wszystkie dodatki także jak ktoś chce to proszę o jakieś propozycje) bo początkowo bardziej nastawiłem się na "A Touch of Evil".
Nearly Almost Dead, but Not Quite
Moje gry
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

W poniedziałek był pożar w Trafficu ale wszystko chyba funkcjonuje po staremu.

W niedzielę 4 sierpnia gram z kumplem w Talismana. Podstawka + Żniwiarz. Fajnie by było jakby ktoś do nas dołączył. Godzina do ustalenia.

2.07: Ustalone. 4 sierpnia ja, Ludwi$ i mój kolega gramy w Talismana. Jeszcze jedna osoba może się dołączyć.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Gab »

Jeśli macie jeszcze miejsce to możecie mnie dopisać chętnie pogram ;)
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

No to git. Czwórka graczy wystarczy. Napiszę jeszcze, o której zaczynamy bo Ludwi$ może nie wyrobić się na 13.00.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Gab »

Spoko, jestem za tym aby zacząć jak najwcześniej mogę ew wziąć jakiś szybki tytulik na max 2h żeby zrobić przetarcie ;)
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

Jakby ktoś chciał zagrać w Talismana o 10.00 w niedzielę, to zapraszam. Możemy przesunąć godzinę na 11.00, jeśli dla kogoś za wcześnie.

PS. Niestety mamy już komplet. Zapraszam za tydzień lub dwa. Zamówiłem już Podziemia ale realizacja trwa 15 dni.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

Ktoś chętny na Talismana w tą niedzielę? Przyniosę Żniwiarza + Podziemia. Możemy zacząć o 11.00.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 622
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 85 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Gab »

Eh ja niestety poza Wawką w tym tygodniu jestem także nie tym razem men. Pozdro
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

To ja jak zwykle zapraszam w kolejną niedzielę na Talismana. W zależności od tego kto przyjdzie a kto nie będą 1-3 wolne miejsca. Zaczynamy niestandardowo o 11.00.

PS. Z braku chętnych zaczynamy jednak o 13.00.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 21:28 przez rkBrain, łącznie zmieniany 2 razy.
Tiszka
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:55

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Tiszka »

Małe przypomnienie - w niedzielę 01.09 Avangarda kończy organizować Polcon, w związku z czym spotkania w Trafficu nie będzie. Oczywiście każdy może przyjść ze swoimi grami, jak zawsze :)
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

To ja po raz kolejny zapraszam na Talismana na godzinę 13.00. W tym tygodniu Żniwiarz + Podziemia. Za tydzień do zestawu dołączy kolejny dodatek w postaci Królowej Lodu.
Tiszka
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:55

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Tiszka »

W najbliższą niedzielę GRAffic oczywiście się odbędzie :) Jednoczenie pojawi się kilku orgów z Avangardy i Polconu, jakbyście chcieli pogadać, zapraszamy :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: jax »

Traffic wypada jako miejscówka do grania:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWarsTxt

Szkoda, że dałem radę zawitać tam tylko 2 razy... To było niezłe miejsce.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: Vandal »

Dobre, chociaż ciemne jak pieczara i duszne.
Jest szansa że miejscówka nie zniknie - właściciel zapowiada że będzie tam księgarnia sieciowa. Kwestia czy będzie cafe na górze.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: rkBrain »

Gdyby nie ta dziura w ziemi koło Wileńskiego, zwana metrem, to bym jeździł do Paradoxu. A tak to nie wiem. Traffic to była najlepsza miejscówka w Warszawie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Warszawa - Traffic Club - niedzielne granie

Post autor: jax »

Vandal pisze:Jest szansa że miejscówka nie zniknie - właściciel zapowiada że będzie tam księgarnia sieciowa. Kwestia czy będzie cafe na górze.
Ma być Matras. Nie pamiętam, żeby mieli jakieś cafe w swoich księgarniach, no chyba że w tym przypadku zrobią wyjątek. Ale to wróżenie z fusów, nie wiadomo czy Matras w ogóle wypali, a jeśli tak - ktoś musiałby ustalić z nimi obecność planszówek.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ