Dust Tactics

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Dust Tactics

Post autor: rastula »

czyli za grywalny zestaw 100$ to już chyba ten stary (obecny) zestaw wychodzi korzystniej ...no ale figurkowce nigdy tanie nie były...
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

Z jednej strony zestawy są rzeczywiście fajnie i przemyślane, z drugiej strony - patrząc an aktualny kurs dolara, cena takiego zestawu w Polsce powinna wynosić ok 150 zł. Za ok 200 można dostać podstawkę, gdzie dostajemy praktycznie 2 razy więcej figurek. Czyli nowym graczom jednak bardziej opłaca się kupować podstawkę. Dla starych ciekawy może być zestaw aliantów, chociaż też głównie ze względu na Joe, i SSU, bo wychodzi taniej, jeżeli jeszcze nie zaczęli zbierać tej armii.

Wiadomo w ogóle, czy to ma/będzie miało Polskiego dystrybutora? Muszę przyznać, że trochę się pogubiłem od czasu, gdy FFG wyzbyło się Dusta. W żadnym polskim sklepie nie ma chyba najnowszych figurek, więc mam pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Wargamer, polski dystrybutor flagowego produktu BattleFront, czyli Flames Of War nie jest zainteresowany Dustem. Dla chcącego jednak nic trudnego, zwłaszcza jeśli w zagranicznych sklepach wraz z wysyłką możesz kupić modele do DT taniej niż w Polsce. Polecam takie sklepy jak Miniature Market (duże rabaty mimo wysokich cen wysyłki z USA, mają wszystko) czy Book Depository (są z UK, darmowa wysyłka do Polski, lada dzień mają mieć najnowsze modele).
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

W tej chwili na stronie FFG jest wyprzedaż Dusta, zwykłe oddziały schodzą nawet po 8$, mechy po 15$, ale za przesyłkę wyszło mi 44$. Ktoś się interesował? Bo gdyby się zrzucić, to może by miało sens nawet.
Awatar użytkownika
Armitage
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2013, 08:45
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Armitage »

Jeśli ktoś by wziął na siebie rolę głównego organizatora wysyłki, to ja bardzo chętnie dołączę do zamówienia na dodatki do Dusta!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

Armitage pisze:Jeśli ktoś by wziął na siebie rolę głównego organizatora wysyłki, to ja bardzo chętnie dołączę do zamówienia na dodatki do Dusta!
Późno trochę, promocja się dawno skończyła.
Awatar użytkownika
Armitage
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2013, 08:45
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Armitage »

Aj, waj. Nie sprawdzałem, napisałem z marszu.

Udało się coś kupić?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

Niestety nie, nikt się nie zgłosił, a jak już pisałem, samemu mi za drogo przesyłka wychodziła.
Awatar użytkownika
Armitage
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2013, 08:45
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Armitage »

No nic, jakbyście coś kiedyś z kimś kombinowali w sprawie wspólnych zakupów, odezwij się. Także jakbyś chciał sam się czegoś pozbywać z serii, zawsze można ponegocjować :). W której części Polski grywasz?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

Trójmiasto, więc północ ogólnie. Ale ciężko powiedzieć, że grywam, bo od kilku miesięcy nie udało mi się oponenta znaleźć.
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: Dust Tactics

Post autor: Laskos »

Panie i panowie. Dust Devils Polska ma przyjemność zaprosić na wspólne granie w Dusta na konwencie zjAva.
Na miejscu nauka rozgrywki dla nowicjuszy oraz stół do gry dla graczy bardziej zaawansowanych.
Zobaczyć będzie można najnowsze jednostki oraz przetestować je w boju (Axis & Allies).
Nasze stoisko otwarte będzie całą sobotę i w niedzielę przedpołudniem.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów dusta!

http://zjava.pl/
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Dust Tactics

Post autor: ripsento »

Witam
Już 2 tygodnie po konwencie. Może jakaś relacja z Dusta.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Dawno nic się nie działo w tym temacie na forum, za to w świecie DUSTa wielkie zmiany - wielkimi krokami idzie druga edycja gry. Zasady można jak zwykle pobrać sobie za darmo tu:

Obrazek

http://www.gf9-dnd.com/Docs/Dust/DTR.pdf - zasady podstawowe

http://www.gf9-dnd.com/Docs/Dust/DTsr.pdf - zdolności specjalne jednostek.

Oprócz nowych reguł kompletnie pozmieniano statystki wszystkich jednostek - w najbliższych tygodniach mają wyjść nowe zestawy kart dla wszystkich frakcji. Sporo zostało już oficjalnie ujawnionych na stronie gry - http://www.dust-tactics.com/, poglądowo wrzucę tylko kilka:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jak widać, zmieniły się nie tylko statystyki jednostek, ale również niemal wszystkie zdolności specjalne i koszt jednostek. Więcej będzie można powiedzieć o przetestowaniu, ale na razie po lekturze nowych zasad widzę następujące plusy i minusy nowej edycji:

PLUSY:

+ Balans jednostek jest znacznie lepszy, nie ma już jednostek 'must have' i kompletnego szrotu;
+ Przeżywalność jednostek również się zwiększyła;
+ Wprowadzono możliwość 'pasowania' w sytuacji, gdy przeciwnik ma więcej jednostek - eliminuje to problem armii 'spamerskich" z dużą liczbą tanich oddziałów;
+ Wszystkie oddziały są bardziej mobilne, nie mamy już wrażenia, że gramy w warcaby;
+ Zasady dotyczące bohaterów mają teraz znacznie więcej sensu - mają osłonę i mogą dowolnie dołączać się i odłączać od oddziałów w trakcie gry. Bohaterowie ze zdolnością "Officer" mogą teraz wydawać rozkazy swoim oddziałom, jakby byli zespołem dowodzenia!
+ Wprowadzono 'orientację' walkerów - teraz mogą one strzelać tylko w określonych kierunkach, co daje nam więcej opcji taktycznych
+ Nowe zasady dotyczące "reactive fire" znaczenie podnoszą poziom interakcji;
+ Phasery w końcu są grywalne, usunięto z ich rozliczania element losowy;
+ Ujednolicono i uproszczono zasady dotyczące osłon;
+ Pojawią się nowe zasady do grania na bitewniakowej makiecie, bez planszy;
+ Zasady są napisane w prostszy i bardziej klarowny sposób.

MINUSY:

- Zmieniono reguły ustalania widoczności wroga (LoS) - teraz wszyscy widzą się niemal z każdego miejsca;
- Walka wręcz sporo straciła na znaczeniu;
- Wprowadzenie nowych kości z trzema symbolami zamiast dwóch również nie wpływa na czytelnośc gry (ich zakup nie jest jednak obowiązkowy, można wciąż uzywać starych);
- Nowy system rozliczania obrażeń może na początku wydawać się trudny i mało czytelny;
- Zwiększona siła ognia niektórych oddziałów powoduje, że niekiedy trzeba wykonać rzut całym wiaderkiem kości (vide WH40K);
- Niestety wygląda na to, że poszczególne konfiguracje walkerów i oddziałów będa sprzedawane osobno - czyli nie będzie można kupić średniego walkera z czterema różnymi konfiguracjami w pudełku, tylko każdą z osobna.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Valarus »

Mam mieszane uczucia, co do nowych zasad. Z jednej strony dostaliśmy porządne balansowanie niektórych jednostek, dzięki czemu stały się grywalne. Rozumiem też, dlaczego wszystko rusza się o wiele dalej - bardzie dynamiczna gra to więcej emocji. Jednocześnie uważam (teoretycznie, bo jeszcze na nowych zasadach nie grałem), że taki zasięg ruchu będzie wymagał ogromnych plansz, inaczej gra będzie się kończyć błyskawicznie.

Wiadra kości mi się nie podobają. Idzie to trochę w kierunku innych bitewniaków, gdzie kości jest mnóstwo, a przeżywalność jednostek i tak spora. Trochę szkoda, bo mała ilość kości w Dust Tactics sprawdzała się moim zdaniem bardzo dobrze.

Najgorsza bzdura to zasady do grania bez planszy. Przecież to już istnieje i nazywa się Dust Warfare. Można więc z góry założyć, że Warfare został uśmiercony i nic nowego do tego systemu nie dostaniemy. Szkoda, bo podobał mi się bardziej niż Tactics.

Ostatecznie i tak sytuacja prawnie nas nie dotyczy. Wydawcy brak, jednostek w Polsce kupić nie idzie. Szkoda.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Muttah »

Moim zdaniem najważniejsze jest to, że gra żyje i ma się dobrze ;) No a jeśli chodzi o nową edycję, to przecież nikt nam nie każe się na nią od razu przesiadać, można zawsze grać w starą (którą i tak osobiście mocno przemodelowałem sobie pod kątem zasad, do czego zresztą zachęcali sami autorzy).

Ostatecznie pewnie wezmę trzon zasad z "jedynki", karty z "dwójki", a resztę dostosuję sobie pod gust mój i współgraczy ;) A z tego co dotąd widziałem, to zmiany są raczej in plus - może oprócz wiader kostek. Fajnie że będzie jakiś suppressing fire, zwiększona mobilność też naprawdę się przyda. A co do dużych map to właśnie takie preferuję, tak więc tu też raczej nie narzekam :D A swoją drogą ciekawe za ile te karty będą sprzedawać...
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Zapomniałem dopisać - zestaw 100 kart dla każdej z frakcji (po 1 szt. każdego unitu + duplikaty najpopularniejszych) ma kosztować 7$.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Muttah »

To nie tak źle, ciekawe za ile będą chodzić u nas - o ile którykolwiek sklep będzie miał w ofercie :roll:
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Dust Tactics

Post autor: matio2007 »

https://www.kickstarter.com/projects/du ... =discovery
Dust: Operation Babylon n a kickstarterze. W pierwszy dzień ponad $90k zebrane, także ruszają z rozmachem.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Rozpoczął się Kickstarter dla Operation Babylon, kampanii przenoszącej walki w uniwersum DUSTa do Mezopotamii i 1948 roku. Wymagane do ufundowania 50K $ uzbierało się w godzinę i siedem minut :) Ale ogólnie szału z cenami ani bonusami na razie nie ma - to bardziej przedsprzedaż nowych, duzych zestawów (duzy walker + 2 srednie walkery + trzy oddziały piechoty) niż klasyczny kickstarter z darmówkami, bonusami itp. Ale pożyjemy, zobaczymy.

https://www.kickstarter.com/projects/du ... on-babylon

Neue Deutsche Afrika Korps:

Obrazek

US Marines:

Obrazek

Specnaz:

Obrazek
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Muttah »

Wygląda apetycznie, aczkolwiek ja chyba już zostanę przy zimowych klimatach ;)

A swoją drogą idzie gdzieś w kraju dostać nowe karty i kostki? Chętnie bym wypróbował nową edycję, ale musiałbym się wpierw zaopatrzyć w kilka gadżetów ;) Graliście już? Bo na papierze wygląda ciekawie, ale znalazło się już trochę malkontentów (jak zwykle przy takich zmianach).
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Wydrukuj sobie karty z dust-tactics.com i sprawdź sam, nowe kości nie są potrzebne. V2 to zupełnie inna gra, jednostki ruszają się teraz o znacznie więcej pól, jest mniej "warcabowo". Jedyne, co mi się nie podoba, to nowe zasady dotyczące LoS - znacznie trudniej się teraz ukryć.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Muttah »

Na stronie chyba nie ma wszystkich kart? Brakuje sporej części piechoty i heavy walkerów. No chyba żeby na razie grać tym co jest, a potem dokupić karty ;)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Gothik »

Muttah - tu: https://www.dropbox.com/sh/ena9g6r7ad1z ... sh_JqO8z7a znajdziesz zebrane wszystkie karty, które się do tej pory ukazały.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Dust Tactics

Post autor: Muttah »

Dzięki, tu jest znacznie więcej jednostek - chyba wreszcie zmobilizuje mnie to do porządnego wczytania się w nowe zasady... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: Dust Tactics

Post autor: Mil3vs »

Witam,

Pod tym adresem można znaleźć nowe polskie forum o grze ;)

http://www.dust-tactics.pl
ODPOWIEDZ