Battlelore - Call to Arms

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Battlelore - Call to Arms

Post autor: Pako »

Dostałem maila z Days of Wonder, że dodatek Call to Arms jest już dostępny w przedsprzedaży za 20$. Ponieważ uwielbiam Battlelore (aktualnie maluję figurki :) ) to jestem mocno zainteresowany dostępnością dodatku w Polsce. Wiadomo czy, kiedy i w jakiej cenie ma się pojawić u nas?
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Spoko, spoko, nie wszyscy naraz ;) Już się wszystko wyjaśniło, w Rebelu pojawił się dodatek. Cena 50 zł
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Ciekawe, jak się sprawdzi.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Może być ciekawy. Z tego co zrozumiałem to ma być inna możliwość wprowadzania do gry jednostek. No i nowe tereny oraz broń - long bow. Zresztą zasady są dostępne pod tym linkiem:
http://www.battlelore.com/?t=content&sub=call-to-arms
Jeszcze niestety nie miałem czasu się z nimi zapoznać.
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Trzeba zamawiać, póki dolar kiepsko stoi :). Jak na pierwszy dodatek nie drogo. Mam nadzieje, że następne dodatki, z figurkami też utrzymają w takim przedziale cenowym :)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

No cena raczej ok - chociaż z drugiej strony trzeba pamiętać, że w tym dodatku nie ma nowych jednostek tylko zmienione zasady, trochę kart no i nowa broń. Mimo to nie wiem czy długo będę umiał się powstrzymać przed kupnem :) Co do kolejnych dodatków to mają one już wprowadzać nowe jednostki, dodatki te to: Goblin Skirmishers i Dwarf Battalion. Będą droższe ale chyba tylko trochę (cena w Stanach ma wynosić 24$ a więc tylko o 4$ więcej niż Call to Arms - czyli u nas cena również powinna być tylko minimalnie wyższa).
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

A na kiedy są zapowiedziane?
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Na lipiec 2007. Więc w sumie już niedługo :)
Chyba jeszcze wcześniej ma pojawić się dodatek Epic Battlelore.
Będzie składał się głównie z dodatkowej planszy dzięki której odwracając obydwie plansze i łącząc je w jedną stworzymy ogromne pole bitwy :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Post autor: hamanu »

Jesli chcesz zamowic call to arms to wlasnie wysylamy zamowienie do fairplaygames.com. Jak chcesz mozesz sie dolaczyc.

Szczegoly na PW.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Dodatek całkiem ciekawy, choć z drugiej strony mogli się pokusić o danie graczom nieco więcej swobody wyboru.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

oneiros pisze:Dodatek całkiem ciekawy, choć z drugiej strony mogli się pokusić o danie graczom nieco więcej swobody wyboru.
Ale chodzi Ci o Call to Arms czy Epic? Napisz też co dokładniej masz na myśli z tą swobodą wyboru? Bo jeśli mówimy o Call to Arms to wydaje mi się, że właśnie główną nową rzeczą, którą ten dodatek wnosi jest wprowadzenie możliwości większego wyboru, większej decyzyjności (wczoraj przeczytałem instrukcje do tego dodatku). Pozwala on przecież przy pomocy nowych kart samemu decydować o początkowym ustawieniu jednostek
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

O Calla mi się rozchodzi właśnie. Myślę, że zastosuję homerule jakiś i karty wyzyskam tylko do ustalania wyglądu rdzenia armii, ale rozstawiać będę już wedle własnego uznania.
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Może i masz rację ale z drugiej strony nie raz się już przekonałem, że czasem coś na pierwszy rzut oka wygląda, że wymaga poprawy a później okazuje się, że jednak działa znakomicie :) W końcu ktoś chyba jednak dość długo nad tym myślał (przynajmniej taką mam nadzieję). Więc najpierw sprawdzę jak będzie wszystko działało zgodnie z instrukcją :)
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Nie no, ja też :D Zestawy wyglądają poza tym na nieźle zbalansowane.
Dlatego nie powinno być problemu z ustawianiem wojska wedle swego widzimisię, w razie czego. Podobał mi się też pomysł z klifami i bagnami. Po wrzuceniu tego do Epica będzie można układać całe porządne scenariusze.
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Gram od czasu do czasu w BattleLora i bardzo mi się podoba, czy opłaca się kupić dodatek i co w nim takiego ciekawego jest dla osoby która gra raz na dwa tygodnie?
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Pierwszy dodatek dorzuca Ci:
1. nowy rodzaj broni (długi łuk)
2. kilka nowych elementów terenu (klify, moczary, kamienny mostek, dodatkowe dwa mury i palisadę)
3. zestaw 52 kart (o ile dobrze pamiętam) + zasady, które pozwalają Ci na bardziej dowolny zaciąg wojsk
4. kilka nowych scenariuszy, ale uwaga - są to same mapy. Wojska rozlokowuje się według zasad dodatku, także podstawowe 10 przygód można rozegrać z tymi zasadami.

Generalnie na kartach masz pokazane możliwe rozlokowanie kilku oddziałów i dopasowujesz to do terenu.

Wedle mnie jest to ciekawe urozmaicenie, sprzedawane w zasadzie za psie pieniądze, porównując z cenami innych dodatków. I wydaje mi się, że lepiej mieć właśnie je, razem z dodatkową planszą która wejdzie niedługo, niż dodatkowe ewentualne oddziały które się będą pojawiać (gdyby trzeba było się decydować, co wybrać).
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

Dodatkowo wydaje mi się, że ten dodatek to jakby baza do dalszego rozwoju gry i kolejnych jej rozszerzeń
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

No i jak? Kupił ktoś już może? Jakie opinie?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Pako pisze:No i jak? Kupił ktoś już może? Jakie opinie?
Na http://www.rpg.net kliknij na Rewievs i wpisz tytuł. Wydaje mi się, że Tom Vassel już zrecenzował.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Opinie jak najbardziej pozytywne.
Raleen
Posty: 861
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

oneiros pisze:Pierwszy dodatek dorzuca Ci:
1. nowy rodzaj broni (długi łuk)
2. kilka nowych elementów terenu (klify, moczary, kamienny mostek, dodatkowe dwa mury i palisadę)
3. zestaw 52 kart (o ile dobrze pamiętam) + zasady, które pozwalają Ci na bardziej dowolny zaciąg wojsk
4. kilka nowych scenariuszy, ale uwaga - są to same mapy. Wojska rozlokowuje się według zasad dodatku, także podstawowe 10 przygód można rozegrać z tymi zasadami.

Generalnie na kartach masz pokazane możliwe rozlokowanie kilku oddziałów i dopasowujesz to do terenu.

Wedle mnie jest to ciekawe urozmaicenie, sprzedawane w zasadzie za psie pieniądze, porównując z cenami innych dodatków. I wydaje mi się, że lepiej mieć właśnie je, razem z dodatkową planszą która wejdzie niedługo, niż dodatkowe ewentualne oddziały które się będą pojawiać (gdyby trzeba było się decydować, co wybrać).
Czy te dodatki coś wnoszą do mechaniki gry, czy są tylko po to by wydać dodatek i zaspokoić instynkty kolekcjonerskie graczy-zbieraczy?
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Czy angielski jest na podobnym poziomie jak podstawka (tzn. prosty)?
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

RK pisze: Czy te dodatki coś wnoszą do mechaniki gry, czy są tylko po to by wydać dodatek i zaspokoić instynkty kolekcjonerskie graczy-zbieraczy?
Pod tym linkiem możecie ściągnąć instrukcje do dodatku, można się zapoznać z zasadami:
http://www.battlelore.com/index.php?t=c ... ll-to-arms
Raleen
Posty: 861
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie żebym był leniwy, ale myślałem, że coś więcej skrobniecie :wink:
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Pako »

RK pisze:Nie żebym był leniwy, ale myślałem, że coś więcej skrobniecie :wink:
Generalnie najważniejsze jest to, że dzięki temu dodatkowi zupełnie zmienia się wystawianie wojsk. Teraz scenariusz nakazuje tylko jak ma wyglądać teren - wojska sam odpowiednio wystawiasz (właśnie dzięki nowym, zawartych w dodatku, kartom). Wydaje mi się, że jest to konieczny dodatek jeśli myślisz o kupnie kolejnych. Całość będzie bardzo fajnie rozbudowywana - został stworzony ciekawy, rozwojowy i podatny na modyfikacje system
ODPOWIEDZ