Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Nie no jasne, pytanie podstawowe odnosiło się do tego jaki jest właściwie tytuł gry. ;)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

Coś mała aktywność w tym wątku.
To ciekawe zjawisko, że jak wszystko się podoba (albo prawie wszystko) to nie ma co czym pisać :P Taka nasza specyfika :D
Ostatnio zmieniony 05 maja 2014, 21:33 przez matio2007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

wszystko jasne :)
gra jest prosta - takze geeki odpadly
grafiki sa ladne - to nie ma na co nazekac :) jest zacnie
strecze jasne i w drewnie
mozliwosci placenia jest kilka - albo podstawka lub dodatkowe produkcje
takze nic tylko wsiadac na miotle i pedalowac :) i placic...lub uciekac :)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

http://www.gamesfanatic.pl/2014/05/05/b ... re-o-tron/ no i taką recenzję znalazłem i w sumie w ogóle (nie żebym miał wątpliwości) nie żałuję, że wsparłem, właściwie w ciemno (bo przed oglądnięciem filmu już byłem pewien, że to zrobię).
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kurak »

Patrząc na progi wsparcia powyżej kwoty 119 zł odnoszę wrażenie, że wydawnictwo PHALANX przy okazji tworzenia gry planszowej prowadzi sprzedaż swoich pozostałych tytułów albo pozbywa się zalegających na magazynie towarów. Takie działanie zabija ideę crowdfundingu a przy okazji rykoszetem obrywają sklepy partnerskie bo graczom bardziej opłaca się kupić pakiet gier na wspieram.to.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

Kurak pisze:Patrząc na progi wsparcia powyżej kwoty 119 zł odnoszę wrażenie, że wydawnictwo PHALANX przy okazji tworzenia gry planszowej prowadzi sprzedaż swoich pozostałych tytułów albo pozbywa się zalegających na magazynie towarów. Takie działanie zabija ideę crowdfundingu a przy okazji rykoszetem obrywają sklepy partnerskie bo graczom bardziej opłaca się kupić pakiet gier na wspieram.to.
Nie wiem jak jest na WT, ale na KS sporo wydawnictw robi dokładnie tak samo. Wydaje mi się jednak, że są to raczej małe wydawnictwa, które nie używają standardowych ścieżek dystrybucji, więc KS jest poza własną stroną internetową jedyną możliwością sprzedania zalegających gier w ich przypadku.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: glorfindel »

Patrząc na progi wsparcia powyżej kwoty 119 zł odnoszę wrażenie, że wydawnictwo PHALANX przy okazji tworzenia gry planszowej prowadzi sprzedaż swoich pozostałych tytułów albo pozbywa się zalegających na magazynie towarów. Takie działanie zabija ideę crowdfundingu a przy okazji rykoszetem obrywają sklepy partnerskie bo graczom bardziej opłaca się kupić pakiet gier na wspieram.to.
To nie jest już nic dziwnego, jeśli popatrzysz sobie na projekty na KSie (np. pierwsza lepsza akcja Queen Games).
Polemizowałbym też z opłacalnością zakupu innych gier w pakiecie (chyba, że porównujesz to cen rebela albo empiku ;))
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Kurak pisze:Patrząc na progi wsparcia powyżej kwoty 119 zł odnoszę wrażenie, że wydawnictwo PHALANX przy okazji tworzenia gry planszowej prowadzi sprzedaż swoich pozostałych tytułów albo pozbywa się zalegających na magazynie towarów. Takie działanie zabija ideę crowdfundingu a przy okazji rykoszetem obrywają sklepy partnerskie bo graczom bardziej opłaca się kupić pakiet gier na wspieram.to.
My to widzimy inaczej. Cała akcja skupia się na jednym tytule, który chcemy wydać wspólnie z polskimi graczami - właśnie w ramach realizacji idei crowdfundingu.

Natomiast korzystamy przy okazji z możliwości pokazania pozostałej oferty wydawnictwa. Nie robimy tego w sposób nachalny, bo to nie jest dla nas priorytetem. Nie liczymy tu też na znaczącą sprzedaż i jesteśmy przekonani, że nie odbije się to rykoszetem na sklepach z grami.
Po co więc to robimy? By zaznaczyć, że jesteśmy solidną firmą, która potrafi wydawać gry i robi to z powodzeniem już od 5 lat. I to jest dla nas najważniejsze - przekonanie wspierających akcję, że na planszówkach się znamy i nie ryzykują wspierając tę akcję! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

A zakładacie możliwość, że połowa zebranych pieniędzy będzie pochodziła z tych dodatkowych gier, i w związku z tym pomimo, że zbierzecie wymagana kwotę, to wydanie głównej gry nie będzie możliwe? Może to mało prawdopodobne, ale tak mi przyszło do głowy :)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

matio2007 pisze:A zakładacie możliwość, że połowa zebranych pieniędzy będzie pochodziła z tych dodatkowych gier, i w związku z tym pomimo, że zbierzecie wymagana kwotę, to wydanie głównej gry nie będzie możliwe? Może to mało prawdopodobne, ale tak mi przyszło do głowy :)
Mamy taki wyrąbany w kosmos plik excelowy, gdzie wszystko jest przeliczone wszeż i wzdłuż :idea:

Jeśli chodzi o dodatkowe gry - my już za nie zapłaciliśmy. Drukarni, grafikowi, autorowi. To jest nasz zamrożony kapitał, więc jeśli sprzedamy to mamy wolne środki na ponowne ulokowanie go w kolejnym "lakierowanym kartonie". Nie ma tutaj zagrożenia, ani dla tradycyjnych kanałów dystrybucji, ani dla samego projektu.

A tak przy okazji, to do "okrągłych" 10.000 brakuje tylko 51 zł...
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

Lord Voldemort pisze:
matio2007 pisze:
A tak przy okazji, to do "okrągłych" 10.000 brakuje tylko 51 zł...
Jak można za to zamówić egzemplarz gry to wpłacę w ciągu 5 minut :P Taki mały early bird
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

matio2007 pisze:
Lord Voldemort pisze:
matio2007 pisze:
A tak przy okazji, to do "okrągłych" 10.000 brakuje tylko 51 zł...
Jak można za to zamówić egzemplarz gry to wpłacę w ciągu 5 minut :P Taki mały early bird
Można, przesyłka wtedy kosztuje 68 złotych. :P
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

No i pękło 10k. Jesteście super. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

Mam, wreszcie, jest coś źle!!! :D
Poprawcie link w pierwszym poście tematu, bo nadal prowadzi do strony z error404 ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rocy7 »

Wiem, że pewnie gdzieś w tym temacie było to wspomniane, ale ani w recenzji ani na wspieram to nie zauważyłem informacji o czasie gry?

Filmik świetny, aż chce się grać.

Szkoda tylko trochę, że drewno nie figurki, ale cóż wszystkiego mieć się nie da. (Szukam argumentów, by się nie skusić na Magnatów, bo na Firefly miałem odkładać:P).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

matio2007 pisze:Mam, wreszcie, jest coś źle!!! :D
Poprawcie link w pierwszym poście tematu, bo nadal prowadzi do strony z error404 ;)
Obawiam się, że działa. ;)

SOA#1 ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

Rocy7 pisze:Wiem, że pewnie gdzieś w tym temacie było to wspomniane, ale ani w recenzji ani na wspieram to nie zauważyłem informacji o czasie gry?
Już dopisałem w recce - bez względu na liczbę graczy ok 60-90 minut.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

zakwas pisze:
matio2007 pisze:Mam, wreszcie, jest coś źle!!! :D
Poprawcie link w pierwszym poście tematu, bo nadal prowadzi do strony z error404 ;)
Obawiam się, że działa. ;)

SOA#1 ;)
U mnie (firefox) pokazuje sie coś takiego:
404 Strony nie znaleziono
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rocy7 »

KubaP pisze:Już dopisałem w recce - bez względu na liczbę graczy ok 60-90 minut.
nie, normalnie jak mogles to napisac?! To moj ulubiony czas gry ostatnio, teraz bede musial jakiegos znajomego namowic by ta gre wsparl, albo strajk glodowy rozpoczac:P
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

matio2007 pisze:U mnie (firefox) pokazuje sie coś takiego:
404 Strony nie znaleziono
Link jest poprawny, dziwne. http://www.bozeigrzysko.pl albo https://wspieram.to/magnaci :arrow: Bez "/" na końcu.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Rune pisze:Zgłaszam się z pytaniem: czy wydawnictwo planuje być z Magnatami na majowej edycji Festiwalu GRAMY w Gdyni?
Niestety nie rozdwoimy się. Będziemy w tych dniach z grą w Warszawie.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

eech...szkoda, bo to był argument za tym aby te 100 km zrobić. Trzeba było wrzucić na forum info., że potrzebujecie ludzi, a w zamian będą gratis jakieś dodatki do Magnatów, to zapewne chętnych trochę by się znalazło ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: sorfal »

A karty rodu są zawsze te same (dla każdej epoki)? Bo skoro rozgrywka "trwa" te +/- 200 lat, to może być dziwnie obracać ciągle tymi samymi postaciami.
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

sorfal pisze:A karty rodu są zawsze te same (dla każdej epoki)? Bo skoro rozgrywka "trwa" te +/- 200 lat, to może być dziwnie obracać ciągle tymi samymi postaciami.

pytałem wcześniej


karty są zawsze te same (13)
ODPOWIEDZ