Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

neutrino z drugiej strony patrząc nie każdy ma możliwość wydania dodatkowych 50 % wartości gry by mieć dodatkowe bajery, tu są one oferowane za samo wsparcie w podstawowej kwocie i to powinno już zachęcić do zakupu gry . Także wspierać , namawiać znajomych , reklamować akcje aby udało pokonać progi :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zioombel »

Mi się to właśnie przy PLO nie podobało. Sprawa powinna wyglądać jak przy Magnatach. Uzbieramy więcej mamy lepsze komponenty, a nie muszę dodatkowo płacić za lepsze komponenty.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Po prostu obawiam się, że polski rynek jest za mały, żeby aż tylu chętnych zebrać na start. W moim otoczeniu to ja jestem osobą, która wyrzuca kasę na gry i stara się zachęcać do tego hobby innych, tak więc raczej więcej kupców nie znajdę.
W PLO nikt nie zmuszał do dodatków. Nie mówię też od razu o 50% ceny. Dodatkowe komponenty (175x dworek) nie mogą kosztować aż tak dużo; są napewno tańsze od pakietów z 2, 3, x grami. Right?

@zioombel
Niech wszystko stanie się jednym? :P Dlaczego musi być dla wszystkich po równo? Jeśli komuś zależy na alternatywnych komponentach, bo mu się podobają/ma takie widzimisie/chce poczuć klimat/ma za dużo kasy/etc*, to dajmy możliwość dopłacenia.

* niepotrzebne skreślić
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Neutrino - podnosisz bardzo ciekawy temat.
Układ kampanii to nasz świadomy wybór. Postanowiliśmy zaoferować grę w niskiej cenie i darmowe cele dodatkowe, by zachęcić jak najwięcej ludzi ludzi do tej formy kupowania/wydawania gier.
W kampanii PLO okazało się, że płatne dodatki to nieduża część całej kwoty wsparcia (https://www.dropbox.com/s/h80t4b9k1ckggsf/plo26742.png). Klucz to atrakcyjna gra w dobrej cenie. Udało się w PLO, mamy nadzieję, że z Magnatami również się uda, dzięki Waszej aktywności i wsparciu oraz naszych działaniach promocyjnych. Dopiero jutro minie pierwszy tydzień akcji, zatem dotychczasowy wynik jest bardzo dobry i wierzę, że i do dworków dojdziemy! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: neutrino »

Ozy, życze dobrze Wam i... sobie :) Po prostu chciałbym mieć te dworki :)))
Zabiłeś mi gwoździa tym zestawieniem - myślałem, że więcej kasy poszło na dodatki. Tak czy inaczej porozsyłałem linki do znajomych, a nuż...

edit: A cena gry rewelacyjna. Dzięki.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 09:57 przez neutrino, łącznie zmieniany 2 razy.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Mi z kolei bardziej odpowiada model Magnatów niż PLO. Może to płytkie ;) ale bardziej cieszyć mnie będzie odblokowanie progów, w którym dostanę coś gratis niż odblokowanie progu, w którym mogę sobie coś dokupić (i to nie za grosze). Jedyne co mnie martwi, to fakt, że w modelu PLO dużo łatwiej odblokować kolejne progi, w Magnatach wszystko będą musiały pociągnąć pakiety z grą... Chyba, że dorzucicie jakieś kolekcjonerskie pakiety, np. janówkę, kontusz z logiem gry i araba czystej krwi :D
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

neutrino
Też bardzo chciałbym mieć dworki :) , cóż my już wsparliśmy więc jedynie pozostaje pomóc rozsyłaniem infa o akcji i liczyć że znajdzie się jeszcze wielu nam podobnych którzy także wesprą akcję. Co do ceny to na prawdę rewelacyjna
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

To jest CROWDfunding. Tłum musi gęstnieć :!:
Gra została celowo zaprojektowana z dużo niższym progiem wejścia niż Boże Igrzysko Martina Wallace'a.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

biedny ten rynek skoro 500 egzemplarzy uważamy za wynik rodem z fantastyki ... :(

to jest 1 gra na pięć gmin, albo 1,3 gry na powiat - że takiej skali użyję :)


a jak co trzeci wyborca PiS grę by kupił ? ;D - no dobra bo się zrobi politycznie...
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 11:04 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Ink »

zioombel pisze:Mi się to właśnie przy PLO nie podobało. Sprawa powinna wyglądać jak przy Magnatach. Uzbieramy więcej mamy lepsze komponenty, a nie muszę dodatkowo płacić za lepsze komponenty.
Zdecydowanie popieram. Na pewno nie wydam dodatkowej kasy na pimpowanie gry, natomiast jeśli "sama" mi się ulepsza dzięki popularności, to czysta radość i motywacja do namawiania innych na zakup.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Ink pisze:
zioombel pisze:Mi się to właśnie przy PLO nie podobało. Sprawa powinna wyglądać jak przy Magnatach. Uzbieramy więcej mamy lepsze komponenty, a nie muszę dodatkowo płacić za lepsze komponenty.
Zdecydowanie popieram. Na pewno nie wydam dodatkowej kasy na pimpowanie gry, natomiast jeśli "sama" mi się ulepsza dzięki popularności, to czysta radość i motywacja do namawiania innych na zakup.

gdyby "pimpy" były w rozsądnej cenie - to kto wie... ale generalnie się zgadzam - taki model ( wiecej osób, lepsze komponenty) jest zgodny z ideą crowdfundingu...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Podziwiam wasze opanowanie. W crowdfundingu najgorszy jest moment, gdy trwa kampania :) Jezeli cos mi sie podoba - i wszedlem w temat ... i widze, ze dochodza nowe elementy (nazwijmy je ogolnie pimpami - nie mylic z pipami) - to w to wchodze dalej. Taka to juz jest ta psychologia tlumu.
Jezeli jestescie w stanie sie jej oprzec - podziwiam!

@Rastula - jestem pod wrazeniem wyliczen naszego podzialu administracyjnego :) 500 szt. to jednak naklad na Essen moze na pierwszy dzien. Na BGG just powoli zainteresowanie sie pojawia - a tam nikt nic nie promowal ;) Z drugiej stony Magnaci nie byli tak rozpropagowani jak PLO :) Ksiazka zrobila swoje. OK - o magnatach (historycznie) bylo duzo ksiazek - jednak to chyba nie ten target - albo ten target juz kliknal "wchodze w to" :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Ilustracja okładki "MAGNATÓW" dziś na głównej BGG. Bardzo prosimy o Wasze kciuki, by znów powiesić polską flagę na szczycie! :)

http://boardgamegeek.com/image/2008461/ ... ko-magnaci
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: 8janek8 »

Czy przewidziana jest jakaś nagroda za setny kciuk? :D
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

8janek8 pisze:Czy przewidziana jest jakaś nagroda za setny kciuk? :D
Oczywiście. Uścisk dłoni... Prezesa :)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Poza tym, jak komuś podoba się okładka Race to the Rhine, to też można dać kciuk w górę na BGG.
http://boardgamegeek.com/image/2014460/ ... -the-rhine
A, co w końcu mamy*/mieliśmy* Dzień Zwycięstwa 8)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 15:42 przez Lord Voldemort, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Nie rzucicie z okazji piątku jakiegoś tekstu o Magnatach?

Pilzzzz :D

Obrazek
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Tekst czeka na publikację na jednym z portali wspierających akcję. :)
Mam nadzieję że admini wkrótce go puszczą.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: UncleLion »

Comandante pisze: Fundusze przybywają wolniej i to jest teraz nasze zmartwienie. Więc jeśli możecie rozpropagować akcję wsród znajomych - bardzo o to prosimy!
Dla tych którzy prowadzą serwisy, strony, blogi itp (niekoniecznie planszówkowe):

Do każdego projektu na wspieram to można wygenerować banner różnych wielkości. Jak wejdziecie na stronę Magnatów pod tytułem jest link " Pobierz widżet < > ". Klikamy, wybieramy interesującą nas wielkość i generuje nam się kod do wstawienia na www. Wystarczy wkleić, np. w menu, i info idzie w świat.... Mam nadzieje, że Phalanx nie obrazi się jak wkleje link do przykładu
(link)

Nic to nie kosztuje a może o projekcie usłyszy więcej osób. Do dzieła internauci !
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Ależ skąd, dziękujemy :!:

Wszystko wskazuje, że będziemy mieć 50% w tydzień, teraz tylko zastanawiamy się kiedy będzie 100% i na ile progów musimy się przygotować (prace trwają, drewniane dworki to nie wszystko, co można mieć za jedyne 119 PLN).
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

rastula pisze:biedny ten rynek skoro 500 egzemplarzy uważamy za wynik rodem z fantastyki ... :(

to jest 1 gra na pięć gmin, albo 1,3 gry na powiat - że takiej skali użyję :)


a jak co trzeci wyborca PiS grę by kupił ? ;D - no dobra bo się zrobi politycznie...
Podoba mi się Twój tok rozumowania!

Ja proponuję przekonać każdego posła (460) i senatora (100) - gra to w końcu kawał historii może się czegoś nauczą :lol:
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: lacki2000 »

Alman pisze:
rastula pisze:biedny ten rynek skoro 500 egzemplarzy uważamy za wynik rodem z fantastyki ... :(

to jest 1 gra na pięć gmin, albo 1,3 gry na powiat - że takiej skali użyję :)


a jak co trzeci wyborca PiS grę by kupił ? ;D - no dobra bo się zrobi politycznie...
Podoba mi się Twój tok rozumowania!

Ja proponuję przekonać każdego posła (460) i senatora (100) - gra to w końcu kawał historii może się czegoś nauczą :lol:
albo załapią aluzję choć to u wielu z nich bardzo wątpliwe...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: matio2007 »

neutrino pisze:Ozy, życze dobrze Wam i... sobie :) Po prostu chciałbym mieć te dworki :)))
Zabiłeś mi gwoździa tym zestawieniem - myślałem, że więcej kasy poszło na dodatki. Tak czy inaczej porozsyłałem linki do znajomych, a nuż...
Zazwyczaj więcej kasy idzie na dodatki, widocznie w PLO akurat nie podeszły kupującym. W Convicted (oczywiście to KS, ale jednak podobne zależności powinny występować) za dodatki zapłacono około $10k z $60k zebranych. Czyli jakieś 17%.

Jak dla mnie idealnym układem są darmowe stretch goale (jak w Magnatach) i możliwość dokupienia dodatków dla niecierpliwych lub wymagających (jak w PLO). Taki zazwyczaj układ występuje na kampaniach kickstarterowych.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Galatolol »

Wsparłem, chociaż mam obawy, czy ta gra nie okaże się zbyt lekka jak na mój gust. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Wydaje mi się, że bez jakichś dodatkowych rzeczy do kupienia będzie ciężko dobić do jakiegoś sensownego streczgola.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Galatolol pisze:Wsparłem, chociaż mam obawy, czy ta gra nie okaże się zbyt lekka jak na mój gust. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Wydaje mi się, że bez jakichś dodatkowych rzeczy do kupienia będzie ciężko dobić do jakiegoś sensownego streczgola.
Dziękujemy! To było wsparcie na miarę osiągnięcia 50% :)
A które to są sensowne strecze według Ciebie?
ODPOWIEDZ