Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

Nie ułatwię sprawy :) moim zdaniem modele są bardzo dobre, oczywiście jak na modele malowane fabrycznie. Jakość odlewów jest bardzo dobra, natomiast jeśli chodzi o malowanie to owszem można zawsze powiedzieć że mogło by być lepsze, ale patrząc na konkurencję możne stwierdzić że FFG nie poszło na łatwiznę, pamiętajmy to jednak malowanie masowe, a nie wychuchane pojedyncze figurki jakiegoś modelarza. Jeśli chodzi o drobne elementy to są czasami problematyczne, ale jak modele miał być jak najwierniejsze "oryginałom" to jednak takie drobiazgi muszą być. Tak przy okazji mnie się jeszcze nigdy nic nie ułamało, chociaż kilka razy modele trochę latały :)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Nie jestem znawcą figurek, ale ja tam z wyglądu jestem bardzo zadowolony z tego jak wyglądają i nie czuję, bym przepłacał. :wink:

A co do ich rzekomej delikatności - kilka dni temu zrzuciłem przypadkiem z wysokości ok. 2metrów dwie figurki X-winga, które były osadzone na plastikowych podstawkach (co wygląda jakoś tak) na kafelkową podłogę i o dziwo nic się modelom nie stało. :shock:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: walkingdead »

Ech, liczyłam,że napiszecie,że jakość parszywa i wykonanie woła o pomstę do nieba. :wink:
A tak? Chyba trzeba wyciągać portfel z kieszeni. :(
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

walkingdead pisze:Ech, liczyłam,że napiszecie,że jakość parszywa i wykonanie woła o pomstę do nieba. :wink:
A tak? Chyba trzeba wyciągać portfel z kieszeni. :(

nie , aż tak źle nie jest - powiedziałbym że jest poprawnie i do gry wystarczy...

gdybym miał jeszcze się czepiać to do tworzywa - to taka guma nie plastik - kwestia gustu może...:)


podsumowując - dla figurek bym tej gry nie kupił...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

rastula pisze:podsumowując - dla figurek bym tej gry nie kupił...
tez tak myslalem... kupilem dla figurek a sie okazalo, ze jak to star wars to i przyjemnie te figurki lataja na stole :)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: niwgnip »

A jak do tego dodasz zrobioną mate (grafika kosmosu drukowana jako baner, koszt nie aż tak duży) to klimat jeszcze większy :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

rastula pisze: gdybym miał jeszcze się czepiać to do tworzywa - to taka guma nie plastik - kwestia gustu może...:)
Na pewno mówimy o X-WIngu :?: Przecież modele są wykonane z twardego plastiku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Jacek_PL pisze:
rastula pisze: gdybym miał jeszcze się czepiać to do tworzywa - to taka guma nie plastik - kwestia gustu może...:)
Na pewno mówimy o X-WIngu :?: Przecież modele są wykonane z twardego plastiku.
Z twardego plastiku to sa wykonane figurki warhammera (albo modele do sklejania). X wing to podobne
tworzywo jak dust tactics.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

rastula pisze:
Jacek_PL pisze:
rastula pisze: gdybym miał jeszcze się czepiać to do tworzywa - to taka guma nie plastik - kwestia gustu może...:)
Na pewno mówimy o X-WIngu :?: Przecież modele są wykonane z twardego plastiku.
Z twardego plastiku to sa wykonane figurki warhammera (albo modele do sklejania). X wing to podobne
tworzywo jak dust tactics.
Nie widziałem modeli do Dusta, ale właśnie porównywałem to tworzywo do tego z którego są wykonane modele do Warhammera i w moim odczuciu to jest właśnie taki sam materiał, na pewno nie jest to miękki plastik z którego są wykonane modele np. do Heroclixa. Zresztą wydaje mi się że gdzieś na stronie FFG przewinęła się informacja o użyciu właśnie takiego materiału.

Mniejsza o materiał, modele są na tyle dobre, że przez nie nie mogę się zdecydować na klona X-Winga czyli Star Trek Attack Wing. Ta druga gra wydaje mi się bardziej ciekawą pozycją, ale główną barierą dla mnie jest właśnie wykonanie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

na zdjęciach kaszkieta widać działka x-winga powyginane jak figurki z Talismana ;) ... w warhammerze czegos takiego nie spotkałem...

każdy musi już sobie sam wziąć do ręki i stwierdzić, jak jest... ja obstaję przy swoim :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

Pierwszy duży model widzę już dostępny w przedsprzedaży w Rebelu, w sumie może to dziwnie zabrzmi ale spodziewałem się że będą droższe :D
Oczywiście 179 zł to dalej kwota naprawdę spora jak za dodatek, w tej cenie można kupić dobra, samodzielną grę.
Ciekaw jestem jak to się sprzeda na polskim rynku, ja jako wielki fan SW oczywiście już zamówiłem. Ciekaw tylko jestem ilu takich fanów się znajdzie...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Karit pisze:Pierwszy duży model widzę już dostępny w przedsprzedaży w Rebelu, w sumie może to dziwnie zabrzmi ale spodziewałem się że będą droższe :D
Oczywiście 179 zł to dalej kwota naprawdę spora jak za dodatek, w tej cenie można kupić dobra, samodzielną grę.
Ciekaw jestem jak to się sprzeda na polskim rynku, ja jako wielki fan SW oczywiście już zamówiłem. Ciekaw tylko jestem ilu takich fanów się znajdzie...

moim skromnym zdaniem jak na polskie warunki to jest przegięciowa cena - nie jest to nawet uwaga do wydawcy - bo tyle ta gra kosztuje ( w "zwykłym sklepie" 200 PLN!) - ale to w sumie żerowanie na fanach właśnie - proceder do perfekcji opanowany przez Lucasa ( a ciągnięty przez Disneya)... cieszę się , że od początku choć tej jednej pokusie się oparłem :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

Jestem ciekaw jaki jest nakład polskiego wydania ? Cena jeszcze nie jest zaporowa, jak by nie patrzeć cena za zestaw Sokół Millenium + X-Wing wychodzi podobnie, a Sokół jednak jest trochę mniejszym modelem. Ja nie kupię bo jestem raczej małym fanem Star Warsów, a w grze mi się te wielkie statki jakoś nie widzą.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

te statki w grze maja sie zachowywac podobnie jak w rzeczywistosci - czyli - niszczyciel to nie jest - tylko transportowiec - wiec strzelanie zaporowe moze nie bedzie - ale jakies kostki tam sa do rzucania przy strzelaniu. Ma on jednak skupiac uwage (akcje ataku) mysliwcow - zeby twoje mysliwce mogly sobie strzelac do przeciwnika.
Statki lataja jak krowy (w ostatnim opisie wyczytalem ze transportowiec zawracal na 6 tur) - czyli calkowity czolg :) Sprobowac trzeba :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

rastula pisze:(...) ale to w sumie żerowanie na fanach właśnie - proceder do perfekcji opanowany przez Lucasa ( a ciągnięty przez Disneya)... (...)
Musze się jednak nie zgodzić, nie nazwałbym tego żerowaniem - w końcu te duże statki nie są podstawą do gry tylko dodatkowym elementem, skierowanym właśnie dla dużych fanów.
w X-winga można spokojnie grać be z nich, a jak ktoś ma/chce wydać więcej kasy bo lubi ten system to ma okazje :)
Żerowanie by było gdyby kupienie takiego statku było niezbędne do przeprowadzenia jakiejkolwiek rozgrywki, a tutaj gratka dla fanów SW / X-winga.

Do puki dodatek jest traktowany jako "dodatek" wszystko jest ok i można sprzedawać najróżniejsze rzeczy.
Jeśli jednak dodatek w rzeczywistości jest "potrzebnym uzupełnieniem" to sprawa bardziej podchodzi pod żerowanie.
Tyle że fani to specyficzna grupa, taki stateczek za 180 zł to nic w porównaniu do niektórych ludzi kupujący figurki po pare tysięcy. To jednak ich decyzja ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

w sumie masz sporo racji ...


to zapewne raczej wyraz frustracji fanów SW, gdy cena jest skomponowana pod tych którzy zarabiają 2000 euro a nie 2000 złotych :)...


ale to zupełnie inny temat...
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

@rastula jak ja bym miał te euro hajsy to bym sobie bez zastanowienia kupił:
http://shop.lego.com/en-US/Death-Star-10188 :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: vojtas »

Karit pisze:@rastula jak ja bym miał te euro hajsy to bym sobie bez zastanowienia kupił:
http://shop.lego.com/en-US/Death-Star-10188 :D
Jest piękna. Dobry przykład, jak dowcipnie i kreatywnie można przedstawić obiekt w sytuacji, gdy nie da się zachować skali odpowiedniej do już wydanych modeli. Poza tym od cholery minifigów. :D
Myślę, że LEGO to jeden z niewielu przykładów znakomitych gadżetów SW. Szkoda tylko, że ich ceny powalają. Niemniej w czołówce najlepszych współczesnych modeli LEGO, znalazło się sporo tych opartych właśnie o licencję Lucasa np. Sokół Millennium (Ultimate Collector's Edition), swego czasu największy wyprodukowany zestaw dostępny w sprzedaży.

Obrazek

5200 klocków. :shock:
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

Grywam w xwinga calkiem sporo, jak zaczynalem sie w to bawic to nie sadzilem, ze bedzie az tak regrywalny. Zupelnie roznie montuje sie sklady na 100 a inaczej na 300 pkt.

Co do duzych statkow - nie zamierzam tym grac, zasady epickie jakos mnie nie pociagaja, poza tym podoba mi sie idea dogfhightow, niz taranowania tie wielka krowa...

Inna sprawa, ze scenariusz gdzie jest 5 takich transportowcow i bawimy sie w ochrone konwoju bylby ciekawy i na stole (jakiej wielkosci?) wygladalby oblednie...

Te duze stateczki to oczywiscie wyciaganie kasy ale od hardkorowych fanow - FFG ladnie to balansuje, bo z jednej strony wydaje te duze, ale z drugiej dba o to, zeby dochodzily kolejne fale - leci 4ta, leca asy dla rebelii... Kupno jednego lub kilku transportowcow nie jest konieczne, zeby dobrze sie bawic...

Marketingowo jest to swietnie pomyslana maszynka do zarabiania pieniedzy, ale wydawca ladnie utrzymuje rownowage pomiedzy drenowaniem kieszeni graczy a radoscia rozgrywki...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Karit »

UHHHHHHHH - na planszomani cena Tantive IV - 259 zł (po przecenie z 299).... Myślałem że będzie to gdzieś w granicach 199, 260 za dodatek to chyba najwięcej ile w życiu wydam :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

trzeba poczekac na bookdepository :) ci jak walan oferte - to znaczy ze juz nizej nie mozna :) a poki co jeszcze niedostepne.
Amazony (3 rozne) mowia ~300 PLN
Awatar użytkownika
Barbus
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2011, 20:22

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Barbus »

Kontynuujemy cykl na BoardTimes. Poszliśmy za radą Hiu i opisaliśmy Lambdę ;) http://boardtime.pl/2014/05/kosmiczny-a ... zyc-c.html
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

I to sie nazywa cos pieknego :) Konkretny opis co i jak z rozbiciem - ze tak powiem - gowna na atomy - do tego okraszone opisemy przykladowej rozgrywki (zeby nie bylo, ze jezyk byl strzepiony nadaremnie) - et voila. Jak to mawia Czerepach ze znanego serialu - geniusz! :)
Bardzo zacne opracowanie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

To prawda - super artykuł :) Ja Lambdę kupiłem tuż po tym, jak wyszła, ale bardzo się na niej zawiodłem i od jakiegoś czasu kurzy się w szafie, ale może pora ją ponownie wyciągnąć? Zgadzam się z większością wniosków dotyczących pilotów i kart ulepszeń. Podobają mi się też pomysły na różne oblicza Lambdy i aż mam ochotę sobie popróbować tej jonowej - wg mnie to może dobrze działać.
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: gocho »

cena Tantive IV - 259 zł (po przecenie z 299)
Ciekawe czy wydadzą modele Star destroyer? Ile metrów musiałyby mieć i ile by kosztowały? ;)
ODPOWIEDZ