Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Mi też kostki/domki/dworki bardziej odpowiadają niż żetony. Z kartonem mam zawsze problem, żeby go podnieść z planszy, nie zauważę jakiegoś, spadają na podłogę itp. a drewienka łatwiej mi się używa.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

No cóż, i żetony, i drewienka mają swoje zalety. Niemniej już sama plansza i karty wyglądają wspaniale. Gratulacje, Falanksi!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Mi też bardziej odpowiadają drewienka, zwłaszcza kiedy będą w innym kształcie niż zwykłe kosteczki. Na początku wolałem domki, ale teraz myślę, że dworki byłyby ciekawsze ze względu na swoją unikalność.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

mig pisze:Hmm... Dopiero post Andy'ego uświadomił mi, że jak bedzie drewno, to nie bedzie żetonów. Do tej pory byłem przekonany, ze drewno trafi do pudełka OPRÓCZ normalnych żetonów a nie zamiast nich... Szkoda.

była o tym mowa wcześniej , bo mi też żetony całkiem się podobały - ale ich funkcjonalność to inna sprawa..
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adam_k27 »

Żetony tez mi sie podobały bardziej niż zwykle drewniane kosteczki, choc drewno jest wygodniejsze i trwalsze. Ale jesli mialbym juz wybierać miedzy domkami a zetonami to zdecydowanie domki, a dworki tym bardziej.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

Funkcjonalność żetonów może być wątpliwa, jeśli występują w wielkiej liczbie, są przeładowane wydrukowanymi na nich dodatkowymi informacjami, tworzą na planszy stosy itp. W Magnatach żetony różniłyby się tylko kolorem i herbem rodu. Z kolei drewniane elementy pełnią czasem w grach istotną rolę, np. w bloczkowych grach wojennych (zapewniają graczowi świetny wgląd w rozmieszczenie i stan jego jednostek, uniemożliwiając to samo przeciwnikowi). Ale to nie jest przypadek Magnatów.

Nie jestem przeciwnikiem elementów drewnianych/plastikowych/metalowych w grach, o ile jest to uzasadnione ich rzeczywistą funkcjonalnością.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Beti »

Ja tam wolę domki zamiast trumien.. ;)

Przy takim wsparciu przeniesienie stolicy może wpadnie w bonusie..? 8)
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: gafik »

Co ja pacze!? :shock:
Pierwej ciżba, spinała poślad i dokupywała jakieś drobiazgi i nakręcała by inni wspierali bo drewno, bo ładniej, bo wypas i lans...
Teraz, jak już full-wypas drewno osiągnięto, okazuje się, że w zasadzie to te kolorowe tekturki był fajne, miały urok, były malutkimi dziełami sztuki i szkoda, że ich nie będzie, bo drewno to można sobie wystrugać...
Obrazek
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: sirkozi »

Dajcie "Lubię To" na forum, bo lepiej nie dało się tego ująć. I liczba postów jak mój spadłaby do minimum. :P
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

gafik pisze:Co ja pacze!? :shock:
Pierwej ciżba, spinała poślad i dokupywała jakieś drobiazgi i nakręcała by inni wspierali bo drewno, bo ładniej, bo wypas i lans...
Teraz, jak już full-wypas drewno osiągnięto, okazuje się, że w zasadzie to te kolorowe tekturki był fajne, miały urok, były malutkimi dziełami sztuki i szkoda, że ich nie będzie, bo drewno to można sobie wystrugać...
Obrazek
+ 1000 Nic dodać nic ująć.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

gafik pisze:Co ja pacze!? :shock:
Pierwej ciżba, spinała poślad i dokupywała jakieś drobiazgi i nakręcała by inni wspierali bo drewno, bo ładniej, bo wypas i lans...
Teraz, jak już full-wypas drewno osiągnięto, okazuje się, że w zasadzie to te kolorowe tekturki był fajne, miały urok, były malutkimi dziełami sztuki i szkoda, że ich nie będzie, bo drewno to można sobie wystrugać...
Ale to znaczy, że co? Nie wolno mieć własnego zdania? Czy może jakiś wcześniejszy miłośnik drewna zmienił zdanie i teraz jest jego przeciwnikiem? Nie rozumiem.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Zdanie można mieć, ale mam wrażenie, że jest tu mnóstwo marudzenia dla samego marudzenia. Nie ma drewna - źle, jest - niedobrze... :roll:
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adam_k27 »

Myślę, że marudzenie wynika stad że jedna lub kilka osób uświadomiło sobie poniewczasie, że odblokowanie drewna oznacza, iż nie dostaną żetonów tekturowych i nagle im się szkoda tych żetonów zrobiło :lol:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

adam_k27 pisze:Myślę, że marudzenie wynika stad że jedna lub kilka osób uświadomiło sobie poniewczasie, że odblokowanie drewna oznacza, iż nie dostaną żetonów tekturowych i nagle im się szkoda tych żetonów zrobiło :lol:
No ja tak miałem. :)
Miałem w pamięci info z profilu PLO, ze figurki są dodatkiem a żetony i tak bedą w kazdym pudle i sobie wkręcilem, ze w Magnatach tez tak bedzie. Fajnie byłoby mieć wybór, bo żetony są ładniejsze niż drewno, ale nawet jak mógłbym wybierać jedną z tych opcji to wybrałabym drewno, bo wydaje sie trwalsze, praktyczniejsze i wygodniejsze w użyciu.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

zakwas pisze:Zdanie można mieć, ale mam wrażenie, że jest tu mnóstwo marudzenia dla samego marudzenia. Nie ma drewna - źle, jest - niedobrze... :roll:
Zechcesz wskazać, kiedy marudziłem z powodu braku drewna?
adam_k27 pisze:Myślę, że marudzenie wynika stad że jedna lub kilka osób uświadomiło sobie poniewczasie, że odblokowanie drewna oznacza, iż nie dostaną żetonów tekturowych i nagle im się szkoda tych żetonów zrobiło :lol:
Dlaczego "poniewczasie" i "nagle"? Ja od początku zdawałem sobie sprawę, że sukces w osiąganiu kolejnych progów oznacza, że żetonów nie będzie. A pokonania progów przecież pogratulowałem, na dodatek szczerze.

Tak więc Wasze marudzenie jest całkowicie bezprzedmiotowe. :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: vojtas »

Myślę, że marudzenie (jedno bądź drugie) zniknie jak ręką odjął po odpakowaniu gry. :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adam_k27 »

vojtas pisze:Myślę, że marudzenie (jedno bądź drugie) zniknie jak ręką odjął po odpakowaniu gry. :)
Niestety to szybko nie nastąpi :( Akcja zakończyła się niewątpliwym sukcesem, prawie wszystkie progi odblokowane, wydanie będzie wypasione, ale niestety teraz czeka wszystkich dluuugie oczekiwanie na samą grę :( Ciężko będzie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

adam_k27 pisze:
vojtas pisze:Myślę, że marudzenie (jedno bądź drugie) zniknie jak ręką odjął po odpakowaniu gry. :)
Niestety to szybko nie nastąpi :( Akcja zakończyła się niewątpliwym sukcesem, prawie wszystkie progi odblokowane, wydanie będzie wypasione, ale niestety teraz czeka wszystkich dluuugie oczekiwanie na samą grę :( Ciężko będzie

może szybciej autorzy wyślą nam e-pocztówkę z Dominikany :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Ja rozumiem, ze to pierwsze wspieram.to, jednak oczekiwalbym jakiegos scentralizowanego srodka komunikacji - jako, ze nie chce dodawac kolejnego zrodla do sledzenia dzien-w-dzien na temat planszowek :)
Tak, odwoluje sie tutaj jako do przykladu - KICKSTARTER'a - tam wszystkie update'y sa slane przez jedna platforme i mamy to na mail'u - a tutaj - strona wydawcy, platforma wspieram.to, forum gry, gamesfanatic - sorry - to troche za duzo... centralizacja panowie!
Oczekiwalbym jednego zrodla informacji...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Hiu pisze:Oczekiwalbym jednego zrodla informacji...
Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, ale o tym dowiemy się w poniedziałek. Naszym celem jest przesyłać aktualizacje dalej przez stronę projektu i informować o nich w mailach. Mamy nadzieję, że silnik wspieram.to to umożliwi.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Wspieram.to »

Informacja o aktualizacjach prawdopodobnie będzie wysyłana od tej pory przez system wspieram.to, a nie jak do tej pory przez newslletter.

Przy okazji w imieniu swoim oraz wspieram.to: dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji wspierania Magnatów :)

Pozdrawiam
Kamil Rogulski
Wspieram.to
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: yanoo »

Czy adres wysyłki będzie można zmienić później? Bo do września sporo czasu i nie jestem pewny, gdzie mi będzie najlepiej ;]

p.s.
i gdzie je podać? na maila, czy na wspieramto?
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

I co z paczkomatami? Będzie możliwość zamówienia do nich? Jeśli tak, to gdzie i kiedy trzeba przesyłać dane? Wiem, że na razie pracujecie nad samą grą, ale skoro pytanie o dostawę już padło to je poszerzę ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Paczkomaty - niestety nie.

Zmiana adresu - oczywiście, że tak, wystarczy ponownie odpowiedzieć na ten mail podając nowe dane. Tylko proszę, jeszcze w sierpniu, bo we wrześniu będziemy zlecać wysyłki i miło by było, gdyby nie było już więcej zmian. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Vito »

Ozy, nie jest do końca jasne dla mnie, gdzie mam podać te dane, bo nie dostałem od Was, lub wspieram.to, maila z prośbą o aktualizację adresu.
Wystarczy jak wpiszę je poprawie w moim profilu na wpieram.to?
ODPOWIEDZ