Doomtown: Reloaded (Dave Williams, Mark Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: schizofretka »

Z grafikami mogli się byli trochę postarać bardziej :( przyzwyczaiłem się do wysokiego poziomu, a te są mocno średnie nawet jak na planszówkę.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Ja bym z tym poziomem trudności tutaj tak nie szalał, owszem MtG to nie jest, ale należy wziąć też pod uwagę że ta gra jest trochę bardziej naturalna niż większość abstrakcyjnych karcianek, co właśnie mi się w tej grze podoba. Tutaj jak koleś pójdzie do kopalni za miastem to mu ta podróż zajmie całe popołudnie i się zbootuje, ale jak pojedzie konno to zdąży przed zmrokiem i będzie jeszcze coś tam mógł nabroić. Jak jeden koleś wyzywa drugiego na pojedynek to dzieje się to w jednej lokacji, a nie na dwóch przeciwległych krańcach miasta. Po prostu w tej grze jest niewiele elementów do których trzeba dorabiać zakręcone wytłumaczenia aby gra była logiczna - chodzi oczywiście o logikę otoczki fabularnej, a nie mechaniki gry. Jest jeszcze gra w grze czyli strzelaniny, które są mocno rozbudowane i kończą się układaniem figur pokerowych.
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: charlie brown »

Gra rzeczywiście prezentuje się bardzo dobrze.

Mam jeden problem. Po sprawdzeniu kart widzę, że brakuje mi jednego klauna "Bobo" w pudełku. Macie ich 2?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gothik »

schizofretka pisze:Z grafikami mogli się byli trochę postarać bardziej :( przyzwyczaiłem się do wysokiego poziomu, a te są mocno średnie nawet jak na planszówkę.
Oj, mocno średnie są. Ich niski poziom zadecydował w moim przypadku o wyborze Doomtown czy Conquest. Wiem, wiem, dla niektórych to pewnie trochę niepoważne - ale ja tak mam, zbieram karcianki również dla grafik, Inwazję kupowałem do samego końca, chociaż z turniejowej karuzeli wypadłem gdzieś tak w połowie trasy. Czego by nie mówić o FFG - opłaca dobrych grafików. A w przypadku Doomtown takie karty jak Bank of California, Mustang, Pistol Whip czy 'lokalizacje' w ogóle to jakieś żarty są.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: SeeM »

Gothik pisze:Czego by nie mówić o FFG - opłaca dobrych grafików.
A pamiętasz Starożytnego Stegadona? :mrgreen:
+ (BGG)
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: miszcz »

Tak albo Królową Helgę czy Josefa Bugmana? Przy tych dziełach od razu było widać, że tworzył je artysta z najwyższej półki. :wink:
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: kempy »

charlie brown pisze:Gra rzeczywiście prezentuje się bardzo dobrze.

Mam jeden problem. Po sprawdzeniu kart widzę, że brakuje mi jednego klauna "Bobo" w pudełku. Macie ich 2?
Każda karta w zestawie podstawowym jest w dwóch sztukach.

Pisz na customerservice@alderac.com
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Gothik pisze:
schizofretka pisze:Z grafikami mogli się byli trochę postarać bardziej :( przyzwyczaiłem się do wysokiego poziomu, a te są mocno średnie nawet jak na planszówkę.
Oj, mocno średnie są. Ich niski poziom zadecydował w moim przypadku o wyborze Doomtown czy Conquest. Wiem, wiem, dla niektórych to pewnie trochę niepoważne - ale ja tak mam, zbieram karcianki również dla grafik, Inwazję kupowałem do samego końca, chociaż z turniejowej karuzeli wypadłem gdzieś tak w połowie trasy. Czego by nie mówić o FFG - opłaca dobrych grafików. A w przypadku Doomtown takie karty jak Bank of California, Mustang, Pistol Whip czy 'lokalizacje' w ogóle to jakieś żarty są.
Marudzicie. Specyficzny klimat i specyficzne grafiki. Poziomem nie odbiega np od poziomu podstawki do Inwazji - gdzie i były ładne arty i trochę baboli. Skoro już jest przyrównanie do Conquesta to powiem że na wielu grafikach WHC denerwuje mnie ich plastikowość, pomimo że z pozoru wyglądają ładnie. Tutaj nie muszę mieć bardzo realistycznych artów. Wystarczy że wpisują się w konwencję i trzymają klimat. A jak chcesz zbierać karciankę dla grafik to tylko L5R. Bije wszystko. Choć i tam babole się znajdą.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Ja bym nie chciał nic mówić ale większość tych grafik jest z pierwotnej wersji, więc trochę trudno narzekać na opłacanie rysowników :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Gambit »

Wygląd, wyglądem...czekamy na wrażenia z rozgrywki :)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: pridebowl »

Jacek_PL pisze:Ja bym nie chciał nic mówić ale większość tych grafik jest z pierwotnej wersji, więc trochę trudno narzekać na opłacanie rysowników :D
Dokładnie ;) jednak nie wszyscy o tym muszą wiedzieć ... co więcej w conquescie jest ponad dwadzieścia grafik (zretuszowanych i rozjaśnionych), które pochodzą z protoplasty czyli karcianki Dark Millenium wydanego w 2001 roku.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

pridebowl pisze:
Jacek_PL pisze:Ja bym nie chciał nic mówić ale większość tych grafik jest z pierwotnej wersji, więc trochę trudno narzekać na opłacanie rysowników :D
Dokładnie ;) jednak nie wszyscy o tym muszą wiedzieć ... co więcej w conquescie jest ponad dwadzieścia grafik (zretuszowanych i rozjaśnionych), które pochodzą z protoplasty czyli karcianki Dark Millenium wydanego w 2001 roku.
Miałem to dopisać, grafików w FFG też ręce nie bolą. A poza tym tematu nie ma, o gustach się nie dyskutuje :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Jacek_PL »

Może o gustach się nie dyskutuje, ale można wyrazić swoją opinię czy mi się coś podoba czy nie. Ja tu nie bronię AEG, bo moim zdaniem poszli po prostu na łatwiznę, ale z drugiej strony czy wszystkie rysunki muszą być jednorazowego użytku ?
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Wyrażać swojej opinii nikt nikomu nie broni, sam to robię.

Co do pójścia na łatwiznę - jak w przypadku Netrunnera chyba wolałbym żeby poszli na łatwiznę :) Stare grafiki bardziej mi odpowiadają.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 574 times
Been thanked: 279 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Markus »

Darboh pisze:Wyrażać swojej opinii nikt nikomu nie broni, sam to robię.

Co do pójścia na łatwiznę - jak w przypadku Netrunnera chyba wolałbym żeby poszli na łatwiznę :) Stare grafiki bardziej mi odpowiadają.
Coś w tym jest. Nowe są za bardzo sterylne.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Markus pisze: Coś w tym jest. Nowe są za bardzo sterylne.
Plastikowe, mało cyberpunkowe, mało "brudne" :) Ale w delektowaniu się grą nie przeszkadzają.


A z zapowiedzi pierwszego dodatku:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Wikary »

Jacek_PL pisze:Ja bym nie chciał nic mówić ale większość tych grafik jest z pierwotnej wersji, więc trochę trudno narzekać na opłacanie rysowników :D
Mi się łezka w oku zakręciła jak zobaczyłem stare grafiki. Cudowny powrót do młodzieńczych lat ;-)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: kempy »

Zapraszamy na http://doomtown.pl/
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

Wreszcie też mam swoje pudełeczko, drugie przyjdzie kiedyś tam z rebela. :)

Co do wrażeń na szybko:
- Grafiki, jak w każdej karciance, są nierówne. Ale nie jest prawdą, że większość jest starych, wręcz przeciwnie. Część oczywiście tak, ale przeważająca większość to nówki. Mnie bardzo podobają się te "fotorealistyczne" jak Montreal, Wendy, Sloane. Tak mogłyby wyglądać wszystkie. Ale np. do Fourth Ring pasuje nieco inna kreska.

- Wypraska w pudełku pod casualowych casuali :) Czyli dla mnie zbędna, ale ogólnie jest to świetny pomysł.

- Trochę martwi mnie jakość papieru. Miękki, chropowaty. Zwykły, karciany, śliski jest droższy? I tak wkładam w koszulki, ale trochę jestem zaskoczony.

Poza tym nie miałem wiele czasu na cokolwiek związanego z DT. Zacząłem pokazywać jednej osobie i tyle. Będzie nieco więcej egzemplarzy w łapkach ludzi, to będzie trzeba zacząć grać na poważnie. :)

Pozdrawiam!
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: gafik »

Nic nie wiem nt Doomtowna.
Czy dla wieloletniego gracza MtG (sankcjonowane turnieje nadal gram co tydzień) ten tytuł pokaże coś nowego?
Miałem wszystko z Android Netrunner, ale scena turniejowa wokół mnie słaba i choć rozgrywka w AN jest niezwykle emocjonująca nie za bardzo miałem z kim casualowo też grać, więc oddałem.
WH:I w ogóle dla mnie słabe jest jak nie wiem co!
SW LCG jest żenujące (chyba już Seasons są ciekawsze) :P
Kusi by spróbować czegoś nowego :mrgreen:
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

Poziom komplikacji zasad [jak sądzę] na poziomie Netrunnera. To jest INNA gra niż większość karcianek. Na pewno nigdzie nie znajdziesz takiej mechaniki walki.

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Potwierdzam i dodam że jak Netrunner tak Doomtown w kwestii mechaniki jest absolutnie wyjątkowy. Jak nie raz pisałem ma odmienną "filozofię" (podobnie jak np L5R) w porównaniu do MtG i jej dziedzictwa. Na pewno warta poznania.
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: repek »

A, koryguję jedną rzecz. Rzeczywiście większość grafik na akcjach czy deedach to jest recykling. Inne ujęcia, kadrowanie, ale jednak to te same obrazki. Co zrozumiałe, nowi są kolesie, ale to jednak jest mniejszość.

Myślę, że względy finansowe mogły tu grać jakąś rolę.

Pozdro
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: Darboh »

Chyba wszyscy kartoniki już molestują i w wątku cisza.
To ja tylko powiem że po zagraniu zasady stają się proste, klimat przelewa się ze wszystkiego... kart, mechaniki... a w głowie wciąż się nuci:
http://www.youtube.com/watch?v=hL-X53ze5O0
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Doomtown powraca, czyli LCG od AEG

Post autor: xel4 »

Ja ciągle nie wiem czy kupować czy nie:P Mam Netrunnera dwa LCG to zbyt dużo. I nie jestem dalej przekonany do rozwiązywania konfliktów za pomocą poker hand. Btw. jak te rozwiązanie ma się do Deadlandsów? Bo są mi równie obce;)
ODPOWIEDZ