(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

Hej, dzisiaj ktoś będzie na nocce planszówkowej?
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Dr Bobaz »

Ja będę, bądzcie też;)
Embrace Eternity!
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

My będziemy w trójkę. Mam ochotę spróbować nowych osadników. Gdyby ktoś się wybierał i ich posiadał to niech zabierze, proszę :wink: My będziemy mieć w przewadze nowości z Essen.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

Udało się zagrać aż w 5 gier, ale tym razem postawiliśmy na ilość, a nie na jakość. Za to w następnym tygodniu w planach są mózgożery o ile właściciele gier ogarną instrukcje ;). Ja swój wkład w postaci Terry z dodatkiem na pewno przyniosę, a zasady dodatku mam już obczajone od kiedy tylko instrukcja pojawiła się w sieci.

--- coś co przyniósł Odi ---
Jacyś opętani, jakieś drzewa zła, jakaś zła książka, którą trzeba spalić - brzmi oryginalnie. Gdzieś łazimy, czegoś szukamy, raz jesteśmy opętani, a raz nie. No pomysł gdzieś tam jakiś był, że niby gramy w niepewności, raz jesteśmy myśliwym, a raz ofiarą itd. Jest nawet mechanizm utraty części ciała, z którym wiązaliśmy spore nadzieje, ale po przełożeniu na rozgrywkę wypada to wszystko blado.

Jako bonus: Szała urżęnięta postsowieckimi łakociami składającymi się z wódki i śladowych ilości czekolady.

--- Colt Express ---
Ogólny zamysł całkiem sensowny: wszyscy zagrywają karty do wspólnej puli (*) i na koniec je wykonujemy w kolejnści, co sprawia że akcja, którą zaplanowaliśmy może się nie powieść, bo w międzyczasie przeciwnicy popsuli nam plany czyli jak na lekką gierkę w klimatach westernu zapowiada się nieźle. Akcja gry rozgrywa się w pociągu i celem jest zdobycie jak największej ilości pieniędzy. W praktyce jak dla mnie trochę za mało się dzieje: chodzimy, strzelamy, kradniemy, lejemy po mordzie i przesuwamy szeryfa, ale połowa z tego nie wyjdzie, bo zmieni się sytuacja w pociągu, a to co zostaje nie daje jakiejś porażającej satysfakcji.

* uściślenie dla informatyków: bufor danych jest zorganizowany w postaci kolejki (FIFO)

--- Deus ---
Gra próbuje połączyć karciankę z zagrywaniem budynków na planszę. Wychodzi to tak sobie z kilku powodów: mała różnoroność kart, mało wyrafinowane kombosy, brak interesujących zależności na planszy i losowość z kategorii tych mało ciekawych, bo nie ma sznasy na dobranie czegoś co zmieni dynamikę gry. Podsumowując wypada średnio, ale jest jakaś szansa, że chwyci w gronie początkujących.

--- Gaia ---
Prosta gierka z wykładaniem terenu i miast na wspólną planszę ze sporą ilością negatywnej interakcji za sprawą kart katastrof. Niby nic wielkiego, ale daje trochę frajdy z ciągłego podkładania świń.

--- Der 7bte Zwerg ---
Poket mówił, że beznadziejne... i jest beznadziejne, ale radochy było sporo. W skrócie: układanie strita z kości + przeciwnicy obstawiają czy się uda (po 3-ciej kości). Jest w tym niewielki element "push your luck" przez dopasowanie kości do koloru, ale 99% gry to po prostu fart.
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

mnie nieco rozczarowało że w essenowe hity nie pograliśmy, no ale są jednak obiecane na za tydzień

po nieudanym eksperymencie z The Possession, z obawy przed kolejnym eksperymentem uciekłem do Aśki która jest pewniakiem. nie, bez obaw, nie będę pisał że Joki wygrał bo daliśmy mu wygrać, rozgrywka była zacięta i satysfakcjonująca, o to chodzi

szkoda że tak potraktowaliście tego DS the card game (byle do przodu! kończmy już to!), ta gra w swojej kategorii (45 minutowy filler) jest całkiem niezła. ale jak ktoś będzie to odnosił do samego DS to się oczywiście rozczaruje, to nie ta kategoria, trzeba ją porównywać do innych karcianek
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 21:39 przez hancza123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Ja zagrałem w Tash-Kalar (wciąż bardzo chaotyczny i wciąż dobrze się przy nim bawię), Aśkę (bardzo fajna partia, gratulujemy Jokiemu) i DS the Card Game. A skoro o tym mowa...
hancza123 pisze:szkoda że tak potraktowaliście tego DS the card game (byle do przodu! kończmy już to!), ta gra w swojej kategorii (45 minutowy filler) jest całkiem niezła. ale jak ktoś będzie to odnosił do samego DS to się oczywiście rozczaruje, to nie ta kategoria, trzeba ją porównywać do innych karcianek
Zgadzam się, trzeba porównywać do innych karcianek. A tak się składa, że trochę kontaktu z karciankami miałem i uważam, że ta wypada słabiutko. Główny zarzut - ultra hiper losowa. Czułem się, jakbym nie miał żadnej kontroli. Jak Ci się trafiają karty z niskimi wartościami/słabe karty wydarzeń/oba jednocześnie, to siedzisz i sobie pasujesz, licząc, że uzbierasz coś na przyszłość. Całość jest jak dla mnie wyjątkowo płytka, toć to taka zmodyfikowana wojna, gdzie wykładasz kartę i liczysz, że masz największą. Inaczej mówiąc - wypada nijak zarówno w porównaniu do DSa jak i do wielu innych karcianek. Punktem odniesienia powinny być jednak pewnie inne fillery, ale tutaj 45 to już trochę długo się robi.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

No ja też się zawiodłem tym Possesion. Pomysł autorzy mieli, i to na dwie gry: jedna osnuta na mechanice optymalizacji akcji, i druga - radosna turlanka survivalowa. Problem w tym, że oba pomysły połączyli w jednym tytule. Przeto ani turlanie nie jest radosne, ani optymalizacja nie zachęca do wysiłku umysłowego.

Wolf:
Jest nawet mechanizm utraty części ciała, z którym wiązaliśmy spore nadzieje
Serio? :lol: 8)

Na pocieszenie rzeknę Wam, że - jak na razie - to chyba najgorszy tytuł z tych, które przypadły mi do recenzji. Hitu żadnego raczej nie mam, przynajmniej nie w kategoriach polufkowych, ale do normalnego pogrania Royals, 27th Passenger i Dark Tales spokojnie się nadają.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

A ja z Markusem zasiedliśmy sobie po znajomości w dolnej sali i warzyliśmy piwo w Dice Brewing. Jako, że była to nasza pierwsza partia to w trakcie gry kilkukrotnie zmienialiśmy zasady ale w końcu ustaliliśmy jak grać. Gra jest niepozorna, ale jest nad czym myśleć. Grało się bardzo przyjemnie aczkolwiek zaczęliśmy kombinować nad home rules ograniczającymi liczbę żetoników i kości przy 2 graczach. Może to mylne wrażenie pierwszej partii a może to wina tego, że tacy z nas zwyrodnialcy myślący tylko o tym jak tu drugiemu przeszkodzić?

Na deser była Gaia o której pisał już Wolf.

ps. Na dole był nawet Intruz :) Grali między innymi w Sztukę wojny.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

no to ładnie Odi testuje na nas niesprawdzone przez siebie gry i potem sam przynaje że przecież gra jest słaba :lol:

Odi testuj najpierw na świnkach morskich a dopiero potem na nas, czas jest cenny, oczekujemy dobrych gier na naszych stołach ;-)
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odp: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mitbol »

hancza123 pisze:czas jest cenny, oczekujemy dobrych gier na naszych stołach ;-)
Mówisz? :p
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Ej, nie wydawała mi się aż tak słaba z instrukcji. Zresztą nawet wolf przyznał, że "miał pewne oczekiwania" :twisted:
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

od najmądrzejszej głowy to i najwięcej się oczekuje, przynieś Odi coś naprawdę bombowego, znasz się na grach przecież :D
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Wolf pisze: Jako bonus: Szała urżęnięta postsowieckimi łakociami składającymi się z wódki i śladowych ilości czekolady.
Przepraszam :oops:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6491
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 615 times
Been thanked: 971 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Odi »

Nic bombowego z Essen nie mam :? Najwyżej tytuły takie do pogrania.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

anatolina pisze:
Wolf pisze: Jako bonus: Szała urżęnięta postsowieckimi łakociami składającymi się z wódki i śladowych ilości czekolady.
Przepraszam :oops:
Ależ nie ma za co. Pij na zdrowie ;).

Dzisiaj otrzymałem paczkę z planszostrefy, także dodatek do Terry rozpakowany i po przepakowaniu do pudła z podstawki wypełnił je po brzegi. Nowa plansza do Hansy również prezentuje się ciekawie. Nic tylko grać.

@Poket i @Majek
Wasze gry oczywiście też doszły, także w czwartek przyniosę je do Polufki.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Markus, przejrzałem na spokojnie instrukcję i stwierdzam, że finalnie tylko 1 rzecz robiliśmy inaczej. Po uwarzeniu piwa od razu dokładamy nową recepturę. Ponadto w jednej turze można uwarzyć kilka piw tyle, że trzeba poczekać na swoją kolej (tak jak z ruchami w fazie rozdzielania kostek). Zabrakło nam 1 iteracji :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2467
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 575 times
Been thanked: 279 times

[Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Markus »

To całkiem nieźle wyszło z tym kościanym piwem. Chętnie zagram w tą grę na 3 osoby. Na więcej to chyba ciężko będzie nad wszystkim zapanować.
Trochę czasu ta gra nam zajęła, teraz przy pełnej znajomości zasad powinniśmy zejść poniżej 1 godz ( 2 graczy)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

jo sem v Cesku, tu je vela dobre pivo a moc dobra strava, tu je knedlicky a lentilky, tu je Krecik a Rumcajs s Hankou a vsehno tu velmi dobre!

v Ctvrtek ne hrajtie beze mnie v te najlepsi novinky essenove hej? (take hry ak Panamax a Kanaban, pockejte Hancovego),

S posdravom z Kralovoho Hradca, vas dobry kolega poluvkovy Zbynek Hancovy!
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:jo sem v Cesku, tu je vela dobre pivo a moc dobra strava, tu je knedlicky a lentilky, tu je Krecik a Rumcajs s Hankou a vsehno tu velmi dobre!

v Ctvrtek ne hrajtie beze mnie v te najlepsi novinky essenove hej? (take hry ak Panamax a Kanaban, pockejte Hancovego),

S posdravom z Kralovoho Hradca, vas dobry kolega poluvkovy Zbynek Hancovy!
Że co? Od dzisiaj grasz tylko w Monopoly i Settlers of Catan? No dobra, jak sobie chcesz, nie mnie oceniać. Czechy zmieniają ludzi jak widać.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

A mnie dziś córka złoiła w Ticket to ride. Różnica była drastyczna; czas na emeryturę ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3660
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 52 times
Been thanked: 152 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: hancza123 »

Valarus pisze:
Że co? Od dzisiaj grasz tylko w Monopoly i Settlers of Catan? No dobra, jak sobie chcesz, nie mnie oceniać. Czechy zmieniają ludzi jak widać.
Studentka Emeraldova je moc dobra a Vietnamecko je rovnez velmi dobre ale dnes mamy novinky essenove a v novinky bude chtit hrat

v catana to s żinkou a detmi, ne s vami chlapcy, vy ne deti

v ponedeli vy v Vietnamecku ne byli?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

hancza123 pisze:
Studentka Emeraldova je moc dobra a Vietnamecko je rovnez velmi dobre ale dnes mamy novinky essenove a v novinky bude chtit hrat

v catana to s żinkou a detmi, ne s vami chlapcy, vy ne deti

v ponedeli vy v Vietnamecku ne byli?
Niestety ne byli, Mitbol i Joki zdezerterowali, więc się nie udało.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Valarus »

Kto będzie? W co gramy?
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Ja bede koło 20, wiec prosze zagrajcie w cos tak, zeby mozna byloz agrac w cos o tej porze ;)
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Vel O' Sevens »

Jakbyście grali dzisiaj w coś z niższym progiem wejścia dla nowego gracza (bez przytłaczającego tłumaczenia instrukcji) lub co-opa to bym chętnie wpadł zobaczyć co tam w tej Polufce się dzieje ;)
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
ODPOWIEDZ