Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Andy pisze:
mat_eyo pisze:Ona nie została prymasem. Ona użyła swoich wdzięków, żeby jej znajomi pociągnęli za sznurki, żeby jej syn/brat/inny powinowaty został prymasem ;)
Skąd wiesz?
Nie wiem, takie mam przeczucie. Wczuwam się w klimat, więc tylko takie wytłumaczenie mi przyszło na myśl. Choć np. dama z talii Zamoyskich wygląda tak, że spokojnie mogłaby zostać prymasem niewykryta ;)
Miedwied
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:16

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Miedwied »

Jaka jest różnica między egzemplarzami przygotowanymi dla uczestników akcji na wspieram.to, a egzemplarzami dostępnymi w sklepach? Czy gry dostępne w sklepach posiadają elementy drewniane? Jeśli tak to które?
mortos
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:52
Has thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mortos »

NTomasz pisze:jakie koszulki są odpowiednie do kart? bo nie mam porównania i nie mogę jakoś ocenic...
Ja użyłem Standard American z UltraPro i pasują idealnie
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Dementuję, że w grze dla dwóch graczy nie przydaje się Prymas - wygrałemwłaśnie dzięki niemu przy remisie całą grę. ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Miedwied pisze:Jaka jest różnica między egzemplarzami przygotowanymi dla uczestników akcji na wspieram.to, a egzemplarzami dostępnymi w sklepach? Czy gry dostępne w sklepach posiadają elementy drewniane? Jeśli tak to które?
Wszystkie poza drewnianymi walcami i bonusowa kartą. Innych roznic brak.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Kopyrda
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:08

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Kopyrda »

Miedwied pisze:Jaka jest różnica między egzemplarzami przygotowanymi dla uczestników akcji na wspieram.to, a egzemplarzami dostępnymi w sklepach? Czy gry dostępne w sklepach posiadają elementy drewniane? Jeśli tak to które?
W egzemplarzach sklepowych większość elementów to drewniane znaczniki, za wyjątkiem żetonów przewagi/dominacji. Z akcji wspieram.to dodatkowo dołączone są drewniane znaczniki przewagi/dominacji i dodatkowa karta "nadanie tytułu książęcego", zdjęcie:
Obrazek

Poza tym podzielę się wrażeniami:
Tak jak wyżej ktoś zauważył, przesyłka nie była najlepiej spakowana, kupiłem 5 sztuk na wspieram.to, ale ze względu na to, że pudełko do którego je wrzucono było za małe, jedna z nich na rogu ma lekkie zagięcie. Jednak to tylko moja uwaga, żeby na przyszłość zwracać bardziej uwagę na lepsze pakowanie. Do tego w jednej z dodatkowych paczek brak było karty nadania tytułu książęcego, ale tu trzeba pochwalić wydawnictwo bo gdy o tym napisałem, zaraz dostałem informację, że została ona wysłana.
Sama gra prezentuje się doskonale, plansza, grafiki kart i ich opisy to majstersztyk.
We dwie osoby gra się naprawdę przyjemnie, aczkolwiek czuć, że im więcej graczy to emocje znacznie wzrosną, co dzisiaj zamierzam sprawdzić.
I wydaje mi się, że przydałby się tylko jeszcze jakiś dodatek, który podniósłby poziom złożoności gry.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 17:09 przez Kopyrda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: yanoo »

Kopyrda pisze:I wydaje mi się, że przydałby się tylko jeszcze jakiś dodatek, który podniósłby poziom złożoności gry.
Nawet w instrukcji masz fragment mówiący o jednym z planów na dodatek ;)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

yanoo pisze:
Kopyrda pisze:I wydaje mi się, że przydałby się tylko jeszcze jakiś dodatek, który podniósłby poziom złożoności gry.
Nawet w instrukcji masz fragment mówiący o jednym z planów na dodatek ;)

konkretnie o urzędzie Marszałka

uprzejmie ostrzegamy - nie damy spokoju waszym portfelom
jordi1986
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, 22:57

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: jordi1986 »

Witam!

Widzę tutaj wielu doświadczonych graczy. Mam pytanie techniczne. Czy ta gra bardzo odbiega od pierwszego Bożego Igrzyska? Czy mechanika jest ta sama. Generalnie czy warto dalej polować na pierwsze wydanie czy jednak zakupić Magnatów? Dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

To dwie rożne gry. Podobna jest tematyka i pare drobiazgów np. To ze powinnismy troche konkurować i troche współpracować albo, ze każda prowincja ma przypisanego jednego wroga. No i to, ze mamy w prowincjach posiadłości. Mechanika gry jest całkowicie inna.
Póki co lepsze wrażenie wywarło na mnie BI, ale z drugiej strony jest ono znacznie trudniejsze, dłuższe i gorzej skalowalne. Najlepiej kupić obie ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Leszy2 »

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie Pól Senatu i Sejmu oraz Torów, w dolnej części planszy.
Zwłaszcza w momencie rozdania Kart Praw, wszyscy gracze zaczynają się tłoczyć wokół górnej części planszy, aby odczytać znaczenie kart. Wypadałoby wszystkich usadzić w pobliżu górnej krawędzi, ale wtedy plansza jest jakby do góry nogami. Legendę mapy umieszcza się raczej na dole.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Gdyby umieścić te pola na dole planszy, to połowa składu w grze 4/5 osobowej widziałaby je do góry nogami. Tylko taki układ jaki zastosowaliśmy daje wszystkim graczom widok z dołu/boku, który umożliwia wygodne czytanie. To było testowane. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Ja wykładając karty głośno i wolno czytam ich treść, jeśli ktoś jest wzrokowcem to doczytuje. Z resztą koniec końców i tak trzeba wstać, żeby położyć kartę Familii, bo nikt jej nie chce podawać innemu graczowi ;)

Wczoraj rozegrałem drugą grę z żoną, tym razem oboje graliśmy świadomie. Wydawało mi się, że prowadzę, ale koniec końców przegrałem i to dosyć wyraźnie - 41:34. W ostatnim wieku nie udało mi się wykonać mojego sprytnego planu, czyli wygrania konfliktu w Wielkopolsce, która objęta była rozbiorem i w której nikt nie miał już posiadłości. Jedną wysoką kartą można więc było ugrać tam 4 punkty. Niestety przeliczyłem się, bo został dołożony tam drugi konflikt, nie udało mi się też zagrać Unii Brzeskiej, którą chwilę wcześniej wysoko licytowałem. Gra podoba mi się coraz bardziej ;)

P.S. ktoś jeszcze na posiadłości mówi "domki"? Czuję się jakbym grał w Monopol, ale to silniejsze ode mnie :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

mat_eyo pisze:
P.S. ktoś jeszcze na posiadłości mówi "domki"? Czuję się jakbym grał w Monopol, ale to silniejsze ode mnie :D


ja :? :?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: TTR_1983 »

Moja kopia zostanie otworzona dopiero na gwiazdkę ;) walce i kartę bonusową już widziałem, bo były luzem :mrgreen:
Jak czytam te komentarze zachwytu to mam ochotę jednak zerwać folię już teraz. Przestańcie! :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

mulek18 pisze:Moja kopia zostanie otworzona dopiero na gwiazdkę ;) walce i kartę bonusową już widziałem, bo były luzem :mrgreen:
Jak czytam te komentarze zachwytu to mam ochotę jednak zerwać folię już teraz. Przestańcie! :)


bezsensowny masochizm :P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

mulek18 pisze:Moja kopia zostanie otworzona dopiero na gwiazdkę ;)
(...)
Jak czytam te komentarze zachwytu to mam ochotę jednak zerwać folię już teraz. Przestańcie! :)
Otwórz sobie na Andrzejki, Barbórkę albo Mikołajki, a na gwiazdkę zamów coś następnego.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

rastula pisze:
mat_eyo pisze:
P.S. ktoś jeszcze na posiadłości mówi "domki"? Czuję się jakbym grał w Monopol, ale to silniejsze ode mnie :D


ja :? :?
LITOSCI! Mówcie chociaż DWORKI! Dwór - taka była alternatywna nazwa dla Posiadłości.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Ja jeszcze mówię dzielnica bo mi właściwe słowo z głowy wypada :-D
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zioombel »

mulek18 pisze:Moja kopia zostanie otworzona dopiero na gwiazdkę ;) walce i kartę bonusową już widziałem, bo były luzem :mrgreen:
Jak czytam te komentarze zachwytu to mam ochotę jednak zerwać folię już teraz. Przestańcie! :)
Uuuu kupiłeś prezent na gwiazdkę we wrześniu ;-)
Ja czekam na pierwszą rozgrywkę, ale już czuję, że będzie w moim gronie się podobać bo lubimy historię.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Dworki mogą się sprawdzić, posiadłość jest trochę zbyt długa ;)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

U mnie też jeszcze są domki i dzielnice, ale się staram oduczyć. :mrgreen:
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Maaro78 »

Do zastanawiających się koszulkować karty. Mayday euro size cards sleeves klapa na calego, 2-3mm za duża na szerokość na długość lepiej nie mówić. Zamówiłem specjalnie do tych kart. Prawie 30zl wywalone niepotrzebnie.
Using Tapatalk
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

ja potwierdzam czego sie dowiedziałem - mayday chimera pasują doskonale :P
ale o mały włos a kupiłbym euro. wiec o!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Maaro78 pisze:Do zastanawiających się koszulkować karty. Mayday euro size cards sleeves klapa na calego, 2-3mm za duża na szerokość na długość lepiej nie mówić. Zamówiłem specjalnie do tych kart. Prawie 30zl wywalone niepotrzebnie.
U mnie to samo, ale się nie przejmuję nadto. ;)
ODPOWIEDZ