Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

WRS pisze:A ja podtrzymuję opinię (dobrą!) o grze (bo przecież to nie jest wariant!) dwuosobowej.
Po prostu inaczej podchodzę do takiego pojedynku, w innym stylu gram.
A przecież łatwiej o koniec gry, gdy przeciwnik nie jest skłonny do negocjacji ;) Nieliczne konflikty są na poziomie 12, a nie da się wszędzie mieć twierdzi Hetmana. Co zatem wybrać? Walkę o przywileje czy konflikty? Inaczej się gra, może nie każdy się w tym odnajdzie. Ale pisać, że nuda? że słabe?
+1
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Mam nadzieję, że się ukaże, a nie umrze śmiercią naturalną jak tabela punktowa do wariantu solo do R2R
Nie umarła! Jest opracowana, czeka na skład wraz z nową wersją instrukcji PL. To wszystko przygotowujemy do nowej edycji gry, ale o tym sza! Bo to wątek nie ten i w ogóle jeszcze nie czas na rozmowy o Renie. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:
mat_eyo pisze:Mam nadzieję, że się ukaże, a nie umrze śmiercią naturalną jak tabela punktowa do wariantu solo do R2R
Nie umarła! Jest opracowana, czeka na skład wraz z nową wersją instrukcji PL. To wszystko przygotowujemy do nowej edycji gry
Jak to, przecież miało być ogólnie udostępnione i to dla wszystkich :(

Żeby nie było totalnego OT to powiem, że właśnie otrzymałem wstępne potwierdzenie czteroosobowej partyjki Magnatów dziś wieczorem, jaram się jak posiadłość po najeździe :D samym namawianiem do gry trenuję przed rozgrywką, tu coś szepnę, tam coś rzucę mimochodem, "a może byśmy zagrali wieczorem", "mam taką nową fajną grę"... :D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: gafik »

Oh. Rzeczywiście coś poszło nie tak z moim postem. Wyszedł mi jakiś paszkwil. Windziarzu przyjmij moje przeprosiny. Nie chciałem cię urazić. Miałem tylko skrytykować twoje podejście a samemu zachowałem się jak ci do których przyrownywałem. .... Coś mi chyba z wczorajszych wyborów się zaplątało.
PiS. Tzn. Peace.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Jak to, przecież miało być ogólnie udostępnione i to dla wszystkich
No i będzie! :) To po prostu wejdzie w skład instrukcji gry i każdy będzie mógł korzystać z tabelki w swoich rozgrywkach solo.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 573
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

WRS pisze:A ja podtrzymuję opinię (dobrą!) o grze (bo przecież to nie jest wariant!) dwuosobowej.
Po prostu inaczej podchodzę do takiego pojedynku, w innym stylu gram.
A przecież łatwiej o koniec gry, gdy przeciwnik nie jest skłonny do negocjacji ;) Nieliczne konflikty są na poziomie 12, a nie da się wszędzie mieć twierdzi Hetmana. Co zatem wybrać? Walkę o przywileje czy konflikty? Inaczej się gra, może nie każdy się w tym odnajdzie. Ale pisać, że nuda? że słabe?
Ja osobiscie uwazam, ze gra dwuosobowa jest trudniejsza, bo mniej losowa. Jesli ktos chce pokazac swoj kunszt, to dopiero w grze dwuosobowej mozna sie naprawde wykazac.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: windziarz44 »

gafik pisze:Oh. Rzeczywiście coś poszło nie tak z moim postem. Wyszedł mi jakiś paszkwil. Windziarzu przyjmij moje przeprosiny. Nie chciałem cię urazić. Miałem tylko skrytykować twoje podejście a samemu zachowałem się jak ci do których przyrownywałem. .... Coś mi chyba z wczorajszych wyborów się zaplątało.
PiS. Tzn. Peace.

pis it is.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ram »

Może jakiś historyk mi to wyjaśni: dlaczego Mikołaj Zebrzydowski to "przywódca polskich protestantów"?

A co do samej gry - 9/10 po pierwszej rozgrywce.
47
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

Ja jeszcze swojego egz nie rozpakowałem, mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się usiąść do gry :)
ram pisze:Może jakiś historyk mi to wyjaśni: dlaczego Mikołaj Zebrzydowski to "przywódca polskich protestantów"?

A co do samej gry - 9/10 po pierwszej rozgrywce.
Polecam forum historycy.org, wszyscy chłonni dysput o historii wszelakiej znajdą coś dla siebie.

A wracając do pytania - tak w skrócie - rokosz Zebrzydowskiego to skomplikowany temat bo niestety niejednoznaczny, po jednej stronie Zygmunt III Waza uchodzący za mocno katolickiego króla, który miał ciągoty absolutystyczne, do tego dążył do ograniczenia praw i przywilejów szlacheckich, mocno forował przeciwników reformacji czyli jezuitów, a po drugiej stronie Zebrzydowski (przejął schedę po Zamoyskim), który dla przeciwwagi zbratał się w celu wzmocnienia swojej pozycji z protestantami. I gdzieś ta łatka została, że protestancka opozycja pod wezwaniem Zebrzydowskiego walczy z katolickim królem Zygmuntem III.
To tyle tak w skrócie, chętny polecam chociażby ten wątek
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ram »

Dzięki Blacksad :)

Może powinienem użyć ikonki, ale chodziło mi po prostu o to, że (wg mnie) "przywódca polskich protestantów" to nie najlepsze określenie Zebrzydowskiego.

Tekst na karcie "Przywódca polskich protestantów. Wzniecił rokosz przeciwko królowi Zygmuntowi III Wazie" można zrozumieć - przywódca polskich protestantów zbuntował się przeciwko Zygmuntowi III.
47
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

po przemyśleniu 1szej rozgrywki nasuwa mi się jedna wada gry a nie tyle wada co hmmm "odrobina biedoty wśród ogromu bogactwa"
Wszystko mi się podoba poza malutką ilościa kart bitew i ustaw... chciałoby się aby było ich 2x tyle... prawie wszystkie wyskoczą w każdej grze, w moim przypadku w ostatniej kolejce licytacji ustaw sejmowych o tyle peszku pojawiło się na planszy że aż 3 karty stanowiły +10 do czegoś... i zamiast szans na ostatnie pościgi ucieczki w punktacji pojawiło się puste pole braku opcji.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Zagrałem na pięć osób. Ogólne wrażenia: więcej=lepiej. ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

NTomasz pisze:Wszystko mi się podoba poza malutką ilościa kart bitew i ustaw... chciałoby się aby było ich 2x tyle... prawie wszystkie wyskoczą w każdej grze, w moim przypadku w ostatniej kolejce licytacji ustaw sejmowych o tyle peszku pojawiło się na planszy że aż 3 karty stanowiły +10 do czegoś... i zamiast szans na ostatnie pościgi ucieczki w punktacji pojawiło się puste pole braku opcji.
+10 w ostatnim etapie faktycznie akcji już nie dadzą, ale majątki przecież wystawia się z nich normalnie, zatem nie jest to całkowicie puste pole.

Kart praw jest 25+1 bonusowa, zatem w rozgrywce używamy większości, ale nie wszystkich. Podobnie z wojnami. Ich liczba wynika z ograniczeń produkcyjnych, musieliśmy zmieścić się w 120 kartach. Na szczęście historia jest przebogata, pomysłów na nowe karty mamy już kilkanaście, zatem jeśli gra odniesie sukces, to i dodatki będą. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

ozy pisze:zatem jeśli gra odniesie sukces, to i dodatki będą. :)
Prawie 60 tys. złotych zebranych na grę przy planowanych 25 tys. to nie jest sukces? ;) Dawać mi tu dodatek, ale już. Możemy zwołać forumowy sejmik w tej sprawie :D
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

mat_eyo pisze:
ozy pisze:zatem jeśli gra odniesie sukces, to i dodatki będą. :)
Prawie 60 tys. złotych zebranych na grę przy planowanych 25 tys. to nie jest sukces? ;) Dawać mi tu dodatek, ale już. Możemy zwołać forumowy sejmik w tej sprawie :D
<daje czternastkę>
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

zakwas pisze:
mat_eyo pisze:
ozy pisze:zatem jeśli gra odniesie sukces, to i dodatki będą. :)
Prawie 60 tys. złotych zebranych na grę przy planowanych 25 tys. to nie jest sukces? ;) Dawać mi tu dodatek, ale już. Możemy zwołać forumowy sejmik w tej sprawie :D
<daje czternastkę>
jakby zremisowali to mam prymasa! zgadzam się!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

może jakieś ukryte strategie / cele by się przydały - punktowane na koniec... (bo kto wie od początku co knuł książe Radziwił ? )


konflikty oczywiście nowe też - ale głównie karty ustaw wzbogacają rozgrywkę ...


Marszałka już mamy "obiecanego" w instrukcji - jednak nie wiadomo co będzie robił :)
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

Czy planowane jest rozwinięcie gry w kierunku znanym z BI: coraz słabsi królowie, coraz większy napór sąsiadów?
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 573
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

ram pisze:Tekst na karcie "Przywódca polskich protestantów. Wzniecił rokosz przeciwko królowi Zygmuntowi III Wazie" można zrozumieć - przywódca polskich protestantów zbuntował się przeciwko Zygmuntowi III.
No tak. Usunięcie kropki zazwyczaj zmienia sens zdania. Możesz spróbować z innymi kombinacjami ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

rastula pisze:Marszałka już mamy "obiecanego" w instrukcji - jednak nie wiadomo co będzie robił :)
Wiedzą ci co mają wiedzieć. ;)
mat_eyo pisze:Prawie 60 tys. złotych zebranych na grę przy planowanych 25 tys. to nie jest sukces? ;) Dawać mi tu dodatek, ale już. Możemy zwołać forumowy sejmik w tej sprawie :D
Dodatek sprzedaje się w okolicach 10% sprzedaży podstawki - to rozumiem pod pojęciem "jeśli gra odniesie sukces". Ale gra ma świetny debiut i pomimo dużego "preordera" w postaci wspieram.to sprzedaje się również w sklepach. Zobaczymy, to na razie za duże wybieganie w przyszłość. :)
adalbert pisze:Czy planowane jest rozwinięcie gry w kierunku znanym z BI: coraz słabsi królowie, coraz większy napór sąsiadów?
Tak jak pisałem powyżej nie do końca zgadzamy się z tezą, że napór sąsiadów był coraz większy a królowie coraz słabsi i I RP w końcu padła. Sytuacja geopolityczna z czasu Potopu nie była lepsza niż ta z czasów rozbiorów, a wtedy przetrwaliśmy. To raczej dynamika stosunków wewnętrznych miała tu decydujący głos i to ona zadecydowała, że za drugim razem padliśmy (o włos - wszak kilka lat dłużej i Rewolucja zniosłaby układ, który nas zniszczył). A za nią w MAGNATACH odpowiadają gracze. Oni sami będą tworzyli kryzysy, tym większe, im bliżej końca gry. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

Sytuacja była coraz gorsza... chyba nie chodzi o to jak dużo osób biegło na nas z dzidami... a raczej jak często to miało miejsce... można obronić się przed Szwedami można tłumić powstanie Kozackie... można obronić się przed ruskimi a nawet ich mocno bić na ich stadionie, można gonić tatarów... no ale wybaczcie... może przybywać od tego szabel i armat zdobycznych ale ludzi do ich noszenia i strzelania już nie.
Co do dodatków... to jestem fanem wypuszczania więcej dobrego - czyli pakieciku nowych bitew nowych ustaw itp.
Nie jestem za to fanem pisania w instrukcji do podstawki że już mamy dodatek i napisaliśmy to w instrukcji ale nie damy go w podstawce:P tylko zapłacicie za niego w przyszłości.
"opustoszała Ukraina opustoszała Rzeczypospolita" ot taki cytat z Ogniem i Mieczem z którym nie da się dyskutować zabardzo
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

NTomasz pisze: Co do dodatków... to jestem fanem wypuszczania więcej dobrego - czyli pakieciku nowych bitew nowych ustaw itp.
Nie jestem za to fanem pisania w instrukcji do podstawki że już mamy dodatek i napisaliśmy to w instrukcji ale nie damy go w podstawce:P tylko zapłacicie za niego w przyszłości.
"opustoszała Ukraina opustoszała Rzeczypospolita" ot taki cytat z Ogniem i Mieczem z którym nie da się dyskutować zabardzo
Inny cytat, to gry nie przestaja byc tworzone, sa tylko w pewnym momencie wydawane.
Dodatek wcale nie jest jeszcze skonczony... ale nie chcielismy dluzej zwlekac z wydaniem "podstawki".
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: NTomasz »

Lord Voldemort pisze:
NTomasz pisze: Co do dodatków... to jestem fanem wypuszczania więcej dobrego - czyli pakieciku nowych bitew nowych ustaw itp.
Nie jestem za to fanem pisania w instrukcji do podstawki że już mamy dodatek i napisaliśmy to w instrukcji ale nie damy go w podstawce:P tylko zapłacicie za niego w przyszłości.
"opustoszała Ukraina opustoszała Rzeczypospolita" ot taki cytat z Ogniem i Mieczem z którym nie da się dyskutować zabardzo
Inny cytat, to gry nie przestaja byc tworzone, sa tylko w pewnym momencie wydawane.
Dodatek wcale nie jest jeszcze skonczony... ale nie chcielismy dluzej zwlekac z wydaniem "podstawki".
nie jestem fanem, co nie znaczy że tego nie rozumiem! :) nie jest to zaden przytyk. Jest to bardziej płacz gracza który czeka otwiera chce grac a tu już od razu" aaaaa bedzie dodatek ile sie zmieni? co się zmieni?" itp. Całkowicie zrozumiałe jest że proces tworzenia gry jest pewną linia którą trzeba przeciąć zamykając pudło w pewnym momencie, rozumiem też że wydanie dodatku jest dobre jeżeli chodzi o działalność firmy itp :). Zwyczajnie jakoś nie lubię gdy otwieram nowiutkie pudełeczko i widzę że już jest coś co będzie w nowym pudełeczku. Człek od razu przez sekundke zastanawia się czy dostał 100%.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

Tu akurat postanowilismy oszczedzic graczom wydatkow. 6-ty rod oraz karta Marszalka - tylko dla chetnych.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mig »

Blacksad pisze: Polecam forum historycy.org, wszyscy chłonni dysput o historii wszelakiej znajdą coś dla siebie.
Dzięki za przypomnienie. Zupełnie zapomniałem, że coś takiego istnieje:) Wczoraj spędziłem kilka godzin, nie mogąc sie oderwać od kolejnych fascynujących tematów i rozważań. Super :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ