[Śląsk] Pionek IV, 15-16.09, Gliwickie spotkania z grami

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Wszystko już zostało powiedziane a'propos organizacji, artakcji itp dotyczących Pionka IV :wink: Ja chcia lbym napisać tylko kilka moich osobistych wrażeń :roll:
Był to mój pierwszy "zlot planszomaniaków" w Gliwicach. Muszę powiedzieć, że jestem strasznie mile zaskoczony :!: To co przeżyłem/zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania 8) Poznałem wiele nowych dla mnie gier (np. Manilę, Niagarę, Bongo, Um Krone und Kragen itd.). Turniej PC przemilczę bo się lekko zbłaźniłem :lol: Turniej Hexa w moim wykonaniu doskonale opisał Sztefan :wink: Chyba przekonałem się do tej gry :P Konkurs Trzewika i Folka to poprostu mistrzostwo świata :lol: Uśmiałem się po pachy, trochę trzeba było pogłówkować i do tej pory pluję sobie w brodę za to, że wyłożyłem się na pytaniu dt. gier które zawierają figurki :evil: Na szczęście miałem z Zielem troche więcej szczęścia niż przeciwnicy i trafialiśmy na stosunkowo łatwe pytania.
Jednak co dla mnie było najważniejsze, poznałem mnóstwo osób, które jak do tej pory kojarzyłem tylko z ników na forum. Oczywiście pozdrawiam i dziękuję wszystkim, z którymi grałem, rozmawiałem, spożywałem posiłki :lol: itd itp etc :twisted: Bawiłem się wyśmienicie, ale oczywiście zabrakło mi czasu, żeby zaspokoić swój głód poznawania (ludzi i planszówek :( ). Tutaj akurat zazdroszcze Bogasowi, który się zaspokoił w tej materii :wink:

Dziękuję wszystkim i Pozdrawiam :)

P.S. Specjalne podziękowanie odemnie i od Moniki dla Trzewika, za gościne w redakcji, przyniejmniej mieliśmy dach nad głową na noc :) Gorzej już było z podłogą pod nogami, ale daliśmy sobie jakoś radę :lol: :wink:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Kurcze jak widze ile osob z forum bylo o ktorych nawet nie wiedzialem to jest mi strasznie zal. Moze nastepnym razem jakies spotkanie ogolno forumowe, lub osobne identyfikatory dla uzyszkodnikow GP? :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

U mnie na blogu relacja z mojej perspektywy:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

AvantaR pisze:Kurcze jak widze ile osob z forum bylo o ktorych nawet nie wiedzialem to jest mi strasznie zal. Moze nastepnym razem jakies spotkanie ogolno forumowe, lub osobne identyfikatory dla uzyszkodnikow GP? :)
Jestem za, popieram, zgadzam się itp itd :D :lol:
trzewik

Post autor: trzewik »

Na kolejnym Pionku zrobimy oficjalną prezentację na scenie użytkowników/uczestników :D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Aaaale zaluje, ze nie moglem byc. W grudniu tez raczej sie nie pojawie - ale moze na wiosne...

Wlasnie zauwazylem to:
http://www.konwenty.gildia.pl/pionek/pi ... ge015/*sen
WOW, wyglada niezle.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nataniel pisze:Wlasnie zauwazylem to:
http://www.konwenty.gildia.pl/pionek/pi ... ge015/*sen
WOW, wyglada niezle.
Tu są dużo lepjsze zdjęcia. Rzeczywiście wygląda ekstra.

http://krainagier.blogspot.com/2007/09/ ... wieci.html

EDIT: Hm, a raczej były bo nie wiadomo dlaczego znikły. Zwłaszcza zdjęcie planszy było duże i czytelne.
Awatar użytkownika
shin
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:52
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: shin »

Witam, o tym, że zabawa na Pionku była przednia to już nie muszę pisać. Najlepiej spędzony weekend od dawien dawna :D Na konwent przybyliśmy jako tzw. Grupa Siemianowicka (nieoficjalnie oczywiście) w skład, której wchodzili oprócz mnie moi bracia Marcin i Darek, kolega Daniel i Ronczi, który ostatnio przeprowadził się do Siemców. Dla mnie odkryciem był Shogun. Gra wyśmienita. Dużo było przy niej śmiechu, no i ta "wieża". Tutaj podziękowania dla Mattiego, który nam w bardzo ciekawy sposób wytłumaczył zasady :) Długo tego nie zapomne "Bierz to i pyrkaj w ten blender" :) Następną genialną grą okazał się Loopin' Louie. Graliśmy chyba z dziesięć razy. Jednym słowem było SUPER i dzięki za taka imprezę. Szczególne pozdrowienia dla Andrzeja z którym zasiedliśmy do pierwszej gry na Pionku – Rheinlander, i prawie przegraliśmy z nim całą sobote :)
Sztefan pisze:Mi żetony podchodzą idealnie, a Artur ma niesamowitego pecha. To nie fałszywa skromność, ale obiektywne stwierdzenie faktu.
Potwierdzam, niestety szczęście mi tym razem nie dopisało :)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nataniel pisze:Aaaale zaluje, ze nie moglem byc. W grudniu tez raczej sie nie pojawie - ale moze na wiosne...

Wlasnie zauwazylem to:
http://www.konwenty.gildia.pl/pionek/pi ... ge015/*sen
WOW, wyglada niezle.
http://www.planszowki.gildia.pl/news/20 ... owaplansza - tutaj przyblizenia na plansze i okladke.

shin - pozdrowienia dla grupy z Siemianowic, dzieki za wspolna partie Shoguna. Dzisiaj bylem we Flambergu i juz niestety nie ma Shoguna na stanie :(

Ps. Jakby ktos chcial okladke i plansze do drugiej edycji HEXa w wiekszej rozdzielczosci to wystarczy napisac na PM.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: Firenski »

Witam wszystkich!
Pionek był suuuuper!!! Dzięki Ignacy!!!
Byłem pierwszy raz i na pewno będę na następnych. Podziękowania dla Ala, ktory mnie ostatecznie przekonał żeby się wybrać. Jeszcze tydzień przed imprezą zastanawiałem się czy jechać na Pionka, ponieważ nie miałem własnej ekipy do grania. Ale na miejscu okazało się, że jest tylu ludzi chętnych do grania, tylu cierpliwych do tłumaczenia zasad, że czułem się jak na super imprezie ze starymi dobrymi znajomymi. Dzięki wszystkim za życzliwość i cierpliwość.
Szczególne pozdrowienia dla grupy z Siemianowic. Dzięki za mile spędzoną z Wami prawie całą sobotę. Szkoda, że w niedzielę się trochę spóźniłem, bo miałem bardzo wielką ochotę poznać Shoguna. Ale cóż, może następnym razem.
Pozdrowienia dla Agnieszki i Tomka. Blue Moon City jest już u mnie na półce. (całej mojej rodzince spodobała się od razu po pierwszej partii). A jak Wam spodobało się Colosseum?
Niedzielę spędziłem w towarzystwie Łukasza vel. ripsento na forum (chyba dobrze się domyśliłem?). Dzięki za super towarzystwo. I w tym dniu objawiła mi się GOA, mój prywatny przebój Pionka. Szukając z Łukaszem jakiejś nastepnej gry po świetnej partii w Mall of Horror trafiliśmy na pudełko GOI. Okazało się, że właścicielem jej był stojący obok nas Krzysztof vel. Klema. Świetnie wytłumaczył nam zasady. Dosiadł się do nas jeszcze tajemniczy "ktoś", nie pamiętam imienia - pozdrawiam, i zagraliśmy. Gra jest według mnie wspaniała. Dokładnie wpasowuje się w moje upodobania, jeśli chodzi o gry ekonomiczne. Tajemniczy "ktoś" nas zmasakrował 40-34-32-nie pamiętam wyniku ostatniego gracza. Ale grało się wyśmienicie i GOA jest już u mnie na półce. Krzysztofie, pozdrowienia i dzięki za świetne wprowadzenie w GOA (oraz jeszcze parę innych gier). Czy doszła do Ciebie moja PW?
Uff, ale się rozpisałem...
Trudno mi wyrazić w słowach swoje wrażenia po Pionku.
Krótko: było genialnie!!!
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich za serdeczność, cierpliwość i wspaniałe towarzystwo!!!
Al, dzięki.
Tobie i grupie wodzisławskiej za pomoc w podjęciu decyzji o wyjeździe na Pionka.
Andrzej vel. Firenski
PS
Avantar-> Ja wcześniej szukałem Shoguna i gdzieś w sieci znalazłem informację, że jesienią tego roku ma być dodruk.
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Post autor: ripsento »

Firenski pisze: Niedzielę spędziłem w towarzystwie Łukasza vel. ripsento na forum
Tak to ja :)
Firenski pisze:40-34-32-nie pamiętam wyniku ostatniego gracza
Niestety ja pamiętam - 24 punkty :oops:
Awatar użytkownika
shin
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:52
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: shin »

Firenski pisze:Szkoda, że w niedzielę się trochę spóźniłem, bo miałem bardzo wielką ochotę poznać Shoguna. Ale cóż, może następnym razem.
Chętnie, za dwa tygodnie będziemy mieć własnego, więc jakbyś chciał zagrać to wal śmiało :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: Firenski »

ripsento pisze: Niestety ja pamiętam - 24 punkty :oops:
Przyjmijmy, że wszyscy w tej partii dostaliśmy w tyłek od tajemniczego "Ktosia". Już nie chodzi o wynik, ale styl w jakim to zrobił: spokój, opanowanie, żadnych dyskusji i komentarzy oraz uśmiech na twarzy - a nam się gotowało w głowach. I też podobno grał w Goa pierwszy raz.
Może się ujawni na forum. Pozdrowienia.
Firenski
trzewik

Post autor: trzewik »

Wstępnie zaklepałem w MDK termin 8/9 XII na V edycję Pionka. Proszę sobie rezerwować czas :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: Firenski »

shin pisze:Chętnie, za dwa tygodnie będziemy mieć własnego, więc jakbyś chciał zagrać to wal śmiało :D
Hmm, ja zagrałbym bardzo chętnie, ale w październiku nie uda mi się na pewno wyrwać z grona rodzinnego (taki mamy miesiąc obfitujący w rodzinne imprezy). Poza tym słoneczny październik i listopad to dla mnie góry i wspólne wypady ze znajomymi. Ale dajcie znać na PW jak będziecie mieć grę w rękach.
O!!!, widzę, że na pewno będzie okazja 8,9 grudnia. Dzięki, Ignacy za informację.
Pozdrawiam
Firenski
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

trzewik pisze:Wstępnie zaklepałem w MDK termin 8/9 XII na V edycję Pionka. Proszę sobie rezerwować czas :D
Uuuuuuu, nie dobrze. Tydzień wcześniej, tydzień później albo nawet dwa tygodnie to tak, ale 8/9 XII nam nie pasuje :cry:
Jednym słowem fatalnie :(
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja tez niestety w tym terminie nie bede - inny konwent jest w tym samym czasie. A jako, ze jestem organizatorem wypadaloby tam byc :S
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

2 grudnia mi nie pasuje, 8/9 - raczej tak ;-)
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

trzewik pisze:Wstępnie zaklepałem w MDK termin 8/9 XII na V edycję Pionka. Proszę sobie rezerwować czas :D
Zarezerwowany.
Potwierdz za jakis miesiac, to zaczne rezerwowac noclegi ;)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja dzis powiedzialem Zonie. Potrzebujemy wiedziec NA PEWNO ok. 15. listopada najpozniej, ze Pionek ostatecznie jest 8/9. grudnia.
Pojawie sie z dzika rozkosza.
I mam od razu petycje, do podpisania sie pod nia. Sala na gry typu Ligretto Footbal:)
Najlepiej dwa pietra nizej:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

W tajemnicy napiszę ;-) że jest planowana :lol:
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

już zaczynam wkuwać historie gier, slangowe nazewnictwo typów gier i dokładne tytuły. A i biorę obcęgi, kombinerki, majzel i młotek (nigdy nie wiadomo do czego się przydadzą w czasie konkursu, ewentualnie można pożyczyć Alowi bo znowu będzie miał traumatyczne przeżycia z niektórymi "planszówkami")
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

folko pisze:W tajemnicy napiszę ;-) że jest planowana :lol:
W ramach zatem schodzenia na 8;) gier - Glik jest PIEKNY. Kompletujemy klocki do Qubixa.
Uprzedzam zle jezyki - zero podlizu. Wazeliny na oczy nie widzialem.
WAZNE: Zona (niestety nieobecna na Pionku IV - Ignacy walcz o 8/9:) ) stwierdzila: przegralam, ale mi sie podoba:)
Cos w tym jest;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

To dodam jeszcze plakaciki NSHexa nowego :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

aswiech pisze:I mam od razu petycje, do podpisania sie pod nia. Sala na gry typu Ligretto Footbal:)
Najlepiej dwa pietra nizej:)
Proponuje piwnice, opuszczona kawerne w kopalni, albo gdzies na koncu peronu na dworcu PKP.
;)
Pozdrawiam,
piterek
ODPOWIEDZ