Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ponawiam też pytanie o kruki, bo dalej nikt nie odpowiedział, czy wnoszą coś fajnego do gry.
Nikt nie odpowiada bo kruki to raczej udekorowanie planszy aniżeli jednostka mają 3 ruchy ale w 1 akcji więc raczej krążą ponad głowami i stanowią ozdobnik. Najbardziej g...a jednostka w grze ;)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Trochę brzydka ta nowa abominacja -.- Razem z wilkiem z dodatku to beda juz 4 różne warianty całkiem spoko :)
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

magneticzero pisze:Trochę brzydka ta nowa abominacja -.- Razem z wilkiem z dodatku to beda juz 4 różne warianty całkiem spoko :)

Nie zgodzę się wygląda świetnie, jak dla mnie :P
Osobiście także marzy mi się przy pułapie 3 mln jakiś smok zombie do ubicia :D Mogliby nawet użyć jako wzoru bestii z Anastyru Paolo :D

Obrazek

Tylko wtedy to cała sfera zajęta bez możliwości przejścia, z pewnością dałoby to wiele możliwości na naprawdę ciekawe fanowskie kampanie :D
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Myślę ze musieli by wtedy wrzucić specjalny kafel z komnata na smoka czy coś a to raczej nikłe szanse.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Niekoniecznie... Mogliby zrobić podstawkę wielkości jednej strefy i wtedy atak jedynie bronią z zasięgiem zaczynając od 1 :roll:
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

A ja mam pytanie do obytych na salonach.
Trochę fermentu wywołała zapowiedź bohaterów Paolo Parente. Co w gościu jest/było kontrowersyjnego?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Wallenstein pisze:A ja mam pytanie do obytych na salonach.
Trochę fermentu wywołała zapowiedź bohaterów Paolo Parente. Co w gościu jest/było kontrowersyjnego?
Chodzi o Kickstarter DUST Operation Babylon. Były problemy, bo Paolo Parente twierdził, że partner mu nie zapłacił i nie chciał wysyłać figurek do wspierających. Generalnie zrobiła się z tego duża chryja, ale już się podobno po dogadywali i nagrody są rozsyłane.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 11:21 przez Iesthir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

lynwith pisze:Niekoniecznie... Mogliby zrobić podstawkę wielkości jednej strefy i wtedy atak jedynie bronią z zasięgiem zaczynając od 1 :roll:
Wątpię poszli po prostu najprostszą drogą czyli: "damy to samo tylko w innych klimatach dorzucimy małe usprawnienia i tłum sie będzie cieszył" Tak niestety jest mi też brakuje innowacyjności typu nekromanci wśród bohaterów (robiący mięso armatnie ze zwłok, wyobraźnia pracuje eh) do tego smoki, lepsze czary np teleportacja dowalenie podpakowanych bosów z mega wytrzymałością. wiem będę się powtarzał ale bez wampirów to jakoś mi klimat siada w tej grze...
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Gab pisze:"damy to samo tylko w innych klimatach dorzucimy małe usprawnienia i tłum sie będzie cieszył" Tak niestety jest mi też brakuje innowacyjności typu nekromanci wśród bohaterów (robiący mięso armatnie ze zwłok, wyobraźnia pracuje eh) do tego smoki, lepsze czary np teleportacja dowalenie podpakowanych bosów z mega wytrzymałością. wiem będę się powtarzał ale bez wampirów to jakoś mi klimat siada w tej grze...
No nie powiem bym się nie cieszył, bo Zombicide w tych klimatach mi bardziej odpowiada. Natomiast, co do innowacyjności masz pewnie rację acz z drugiej strony tak sobie myślę, że wprowadzenie bossów ( którym zakładam - trzebaby liczyć obrażenia, którzy mieliby specjalne zasady poruszania się, ataków etc. ) zabiłaby nieco prostotę gry zamieniając się instrukcję w kobyłę typu Descent ?

Wampirów mi też brakuje acz cieżko mi sobie wyobrazić logiczne rozwiązanie ich działania ( bo co będą to pomniejsze plugastwa, które możesz rozwalić ogieniem i dajmy na to jedynie bronią drewnianą ? Albbo w zwarciu ? To mamy zombie berserkerów od tego ;] No chyba, że mieliby działać jako zlepek wszystkiego, co mamy do tej pory czyli poruszają się jak szybcy, zabija się je jedynie w zwarciu i trzeba mieć broń zadającą min. 2 obrażeń jak przy spaślakach... )

Co do innowacji mogliby walnąć też dodatkowym bonusem płynącym z setów uzbrojeniowych odpowiednia zbroja, tarcza i broń ( lub dwa rodzaje broni ) i bach wpada Ci dodatkowy bonus typu możliwość wybrania dwóch z umiejętności na poziomie czerwonym czy coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

No nie powiem bym się nie cieszył, bo Zombicide w tych klimatach mi bardziej odpowiada. Natomiast, co do innowacyjności masz pewnie rację acz z drugiej strony tak sobie myślę, że wprowadzenie bossów ( którym zakładam - trzebaby liczyć obrażenia, którzy mieliby specjalne zasady poruszania się, ataków etc. ) zabiłaby nieco prostotę gry zamieniając się instrukcję w kobyłę typu Descent ?

Wampirów mi też brakuje acz cieżko mi sobie wyobrazić logiczne rozwiązanie ich działania ( bo co będą to pomniejsze plugastwa, które możesz rozwalić ogieniem i dajmy na to jedynie bronią drewnianą ? Albbo w zwarciu ? To mamy zombie berserkerów od tego ;] No chyba, że mieliby działać jako zlepek wszystkiego, co mamy do tej pory czyli poruszają się jak szybcy, zabija się je jedynie w zwarciu i trzeba mieć broń zadającą min. 2 obrażeń jak przy spaślakach... )

Co do innowacji mogliby walnąć też dodatkowym bonusem płynącym z setów uzbrojeniowych odpowiednia zbroja, tarcza i broń ( lub dwa rodzaje broni ) i bach wpada Ci dodatkowy bonus typu możliwość wybrania dwóch z umiejętności na poziomie czerwonym czy coś w ten deseń.
Jak dla mnie po prostu wiele mechaniki powinni z Arcadii Quest zabrać i dać tutaj świetnie wg mnie by się to sprawdziło.
Czyli-bosowie, bardziej zróżnicowani wrogowie z opisanymi zdolnościami na kartach i co też równie wązne że skoro dają kampanię to aż się prosi no nawet rzuca w oczy- dlaczego nie dadzą nagród pieniężnych za każdą misje? System wypróbowany w Descentach, Arcadii Quest i w innych tytułach. Przecież po coś te misje wykonujemy? dodać misje głowną i questy poboczne (np czasówki itp) i kampania nabiera rumieńców każdy by czekał na zakończenie misji i kombinował co sobie kupi (jak ja np grając w Arcadię). Tych rzeczy mi tutaj ewidentnie brakuje, mimo wad kupię na pewno nowego Zombicide bo jak się w to wsiąknię to już umarł w butach.
kard
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 00:03

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: kard »

krótkie pytanie bo do tych co we wcześniejszych kampaniach brali udział. Jak z cłem było? w sensie ile jeśli było trzeba opłacać.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Za Season 3 było całe 0zł.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Cła nie ma. Paczki są rozsyłane z Hamburga o ile dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Dobra teraz już wiem na pewno że im się już po prostu pomysły wyczerpały. Przy 2 mln nie dali nawet boxa z figurkami dali za to figurkę Bob z Arcadii Quest. Cóz jestem prawdę mówiąc zawiedziony...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Gab pisze:Dobra teraz już wiem na pewno że im się już po prostu pomysły wyczerpały. Przy 2 mln nie dali nawet boxa z figurkami dali za to figurkę Bob z Arcadii Quest. Cóz jestem prawdę mówiąc zawiedziony...
To bardziej nawiązanie do Monty phytona
Obrazek
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

pan_satyros pisze: To bardziej nawiązanie do Monty phytona
Taaa... O drugie za dużo. Muszę powiedzieć, że o ile jestem zadowolony z kampanii jako takiej, o tyle nawiązania do popkultury są dla mnie w 90% nie trafione :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Kwestia gustu. Ja połowy postaci nawet nie znam...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

Tak patrząc na kolejne odblokowywane progi naszła mnie pewna refleksja. Jak kupowałem gołe Z1 PL za prawie 300 PLN to po otwarciu pudełka byłem trochę zawiedziony stosunkiem zawartość pudła/cena. Za podobną cenę kickstarterowcy dostali mniej więcej wszystkiego x2. Podobnie jest teraz. Już teraz wszystkiego jest ok. dwa razy więcej. I pewnie będzie jeszcze więcej. Wiadomo, że np. bohaterów jest już za dużo, ale uważam, że cena z KS będzie adekwatna do zawartości pudła. Natomiast ci co kupią później dostaną w sumie niewiele. Może to mocne słowa, ale czy w tym wypadku kupowanie poza KS ma sens?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Zgadzam się z przedmówcą.

Doszedłem do wniosku że kupowanie poza KS jest bez sensu. W pudle jest tylko 6 bohaterów. Tu za 100$ mamy ich ok 35-40 (nie liczyłem) a za 150$ mamy ich chyba już 50
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Jeżeli chodzi o ilość bohaterów to pomiędzy 100$ a 150$ różnica wynosi dokładnie 5 sztuk (4 w dodatku, 1 exclusive)
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Racja,

Więc kupując za 100$ podstawkę na kicku dostajemy 35 bohaterów - dużo lepszy deal wciąż niż kupowanie w sklepie :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Jest sens jak kogoś kręci temat a przegapił kickstartery. Ja sam kupiłem normalnie w sklepie Zombicide 1, była to jedna z moich pierwszych planszówek. Nie byłem rozczarowany zawartością, bo gra mi się po prostu podobała. Moją kolekcję obecnie dodałem kilka postów wyżej więc ładnie już na mnie zarobili :mrgreen: .
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

A co myślicie o Abominalpha? :) Wydaje się całkiem fajny no i w końcu jest sens brać z dodatkiem ;)

A druga sprawa - czy kruki naprawde są gówniane? Podobają mi się ale właśnie troche złego o nich słyszałem. Pewnie i tak będą do dokupienia w późniejszym czasie :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Dobrze słyszałeś :lol: . Jedyne co jest w nich spoko to wygląd. Radzę odpuścić i przeznaczyć $$$ choćby na jakiś box z bohaterami.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ernin »

Mi kruki sie podobają. Mimo że szanse na zabicie nas maja bardzo małe to czesto nas blokują zabierając akcje które musimy przeznaczyć na ich zabicie.
Tutaj jednak ich nie kupię bo mam już je z s3. Jednak jeśli ktoś by miał zamiar je teraz kupić to chętnie sie wymienię (lub odkupie) kartami respawnu bo w pudelku mamy 6 kompletów kart w różnych językach.

Kupowanie boxów wlz bohaterami fo dla mnie największą strata pieniędzy bo i tak już mamy ich bardzo dużo.
ODPOWIEDZ