Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

ale naprawdę to co jest w podstawce jest tym co zapowiedziano... niektórzy mają coś do malowania... ale ilość i fakt że jest to podstawka do LFG czego się spodziewać po produkcie w zakładce "core set" oraz zapowiedzianymi falami dodatków? Jednoczesnie w instrukcji i zapowiedzi jest wyraznie napisane że będzie się rozwijać system rozgrywki aż do 2giej fali kiedy osiągnie 400 pkt a podstawka jest na 180... można oszukiwać samego siebie że oszukali... ale nie oszukali

ewentualnie jest zdecydowana róznica między: zawartość różni się od tego co reklamowano a gra nie spełnia mych oczekiwań... bo to 1 to zwyczajne kłamstwo
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2015, 20:56 przez NTomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:Jednoczesnie w instrukcji i zapowiedzi jest wyraznie napisane że będzie się rozwijać system rozgrywki aż do 2giej fali kiedy osiągnie 400 pkt a podstawka jest na 180... można oszukiwać samego siebie że oszukali... ale nie oszukali
Masz racje;)

Choc nawet na BBG jest marudzenie, ze modele moglyby byc wieksze w takiej cenie
http://boardgamegeek.com/image/2467927/star-wars-armada
Zastanawiam sie nad wyborem frakcji, wolałbym wieksza sile ognia i więcej przerzutów, ewentualnie bardziej wredna broń.

Np. to jest wredne nawet jesli przeciwnik Cie zniszczy i tak oddasz

Obrazek

Wiem, ze ciagle niewiele wiadomo (choc na BBG sa skany kart i okretow 1 fali) chwilowo jednak ciemna strona mocy bardziej mnie kusi.

Zwłaszcza z takimi kartami (choc chyba sa niestety uniwersalne, nie widze ograniczenia frakcji)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2015, 23:29 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Przecież rebelia też ma statki przechwytujące z słowem kluczowym Counter ( A-Wing )...

I serio nie czerp wiedzy z BGG, w kwestii X-Winga/Armady to duzo lepszym zrodlem sa : Forum FFG/Wiki wszelkiej masci/Covenanty itd.
BGG jest dla casuali :P
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Ash »

Angry Joe recenzuje Armadę - w swoim stylu oczywiście :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ik3jCom0RSc
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

aryss pisze:Przecież rebelia też ma statki przechwytujące z słowem kluczowym Counter ( A-Wing )...
wlasnie dlatego trudniej wybrac, wolalbym roznice oparte na czyms wiecej niz lore i wygladzie okretow.

Wydaje mi sie jednak, ze siła ognia jest zwiazana z imperium.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars Armada

Post autor: NTomasz »

sensor team jest imperialny - w rebelii raczej nie zobaczymy panów z ikona takiego hełmofonu :)

różnic jest sporo tak naprawdę szczególnie widać to w 2giej fali
w 1 jest to różnica mobilności bardzo wyraźnej i balansu uzbrojenia w rbelii oraz siły ognia na dziobie w imperium
w 2giej fali widać jak super wymyślono MC oba mające bardzo mocne uzbrojenie po bokach co będzie sprzyjało równoległemu ustawieniu...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Grałem dzis na 300 punktów na 2 core sety rozgrywka trwała jedynie 3 i pół godziny :P mimo, ze nikt nie był poczatkujący.

Granie bez objectives nie ma sensu dla rebelii, imperium wiecęj oberwało kończąc ruch na szczątkach niż asteroidach, niz od ataków. Dodatkowo kombo admirał (żeton naprawy) + naprawa zdejmowało, co chwila 2 damage na runde.

Licze na Home One, bo Assault Mark II jest za brzydka bym chciał ja kupić.

Czy można używać karty + 2 niebieskie za 2 tarcze również na ataki na szwadrony? Graliśmy, że tak, ale z rozkazem concentrate fire daje to Victory 4 niebieskie na szwadrony.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Ash »

Rocy7 pisze:
Czy można używać karty + 2 niebieskie za 2 tarcze również na ataki na szwadrony? Graliśmy, że tak, ale z rozkazem concentrate fire daje to Victory 4 niebieskie na szwadrony.
Tak, ale za każdy szwadron trzeba zapłacić 2 tarcze. Concentrate fire też działa tylko na 1 szwadron.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Ash pisze:Tak, ale za każdy szwadron trzeba zapłacić 2 tarcze. Concentrate fire też działa tylko na 1 szwadron.
wiedziałem, że to za mocne, ale w sumie i tak nie trafił nawet na tych 8 kostkach :P.

Nie widze ani w zasadach zwyklych ani rozszerzonych zasady odnosnie zmiennej inicjatyty to jakas home-rule z BBG?

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... yrpqmnAuu4

Zgadnijcie kto wraca:P?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: Munchhausen »

Odkryłem tych recenzentów dopiero w zeszłym miesiącu, ale już podbili moje serce. Recenzja Armady.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Muttah »

Są super :D

Ale ja o czym innym chciałem: czy ktoś się orientuje kiedy w kraju dostępne będą dodatki z pierwszej fali???
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: adikom5777 »

Polskie? W czerwcu. Angielskie są dostępne od tygodnia.
zbig
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:40

Re: Star Wars Armada

Post autor: zbig »

Mam tylko nadzieję, że ceny modeli z pierwszej fali będą jednak niższe niż widniejące w przedsprzedaży...
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Banan2 »

A ja mam takie pytanie. Gdyby podsumować ceny pojedyńczych modeli z 1. fali to wyjdzie to zdecydowanie drożej niż zakup drugiej podstawki. Czy w modelach z 1. fali są jakieś inne/dodatkowe karty? Jest to gdzieś do sprawdzenia? Bo może lepiej jest kupić drugą podstawkę + 2 nowe modele niż całą 1. falę. Chociaż znając FFG to pewnie jest coś nowego.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Muttah »

Jest - na BGG można wszystko obczaić (m.in. sekcja video).

A który polski sklep ma już angielskie?
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Armada

Post autor: Krionah »

Już trochę czasu minęło od pojawienia się gry na rynku więc czy mogę prosić o jakiś obszerniejszy wpis z wrażeniami z rozgrywki? :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Mnie z kolei zastanawia czy pojawi sie w koncu jakas klimatyczna kampania z misjami nawiazujacymi do filmow? W X-Wing bylo cos takiego z duzymi modelami.

Mam nieodparte wrazenie, ze robiac z Armady gre turniejowa kompletnie zapomniano o klimacie.

Gra jest w uniwersum SW ma okrety, bohaterow, ale jakos sie z nim (przynajmniej jak dla mnie) srednio laczy.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Muttah »

A ja tam klimat czuję, chociaż fakt - jakieś konkretniejsze scenariusze (a nie tylko objective cards) dodałyby może jakąś fabułę, czy coś. BTW, jak się zapatrujecie na jednostki nie-filmowe, czyli Assault Frigate oraz Gladiator Class SD? Ja w sumie początkowo miałem opory żeby je kupić i myślałem raczej o pójściu w kolejnego Victory Class SD i Nebulona, ale ostatecznie te nowe statki wniosą o wiele więcej różnorodności, no i trochę zwiększą opcje po obu stronach (imperium dostanie coś szybszego i bardziej responsywnego, a rebelia wreszcie jakiś okręt, który nie rozpadnie się po pierwszej salwie dziobowej z niszczyciela ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Muttah pisze:ostatecznie te nowe statki wniosą o wiele więcej różnorodności, no i trochę zwiększą opcje po obu stronach (imperium dostanie coś szybszego i bardziej responsywnego, a rebelia wreszcie jakiś okręt, który nie rozpadnie się po pierwszej salwie dziobowej z niszczyciela ;)
jak dla mnie to raczej upodobnia obie frakcje do siebie przez to.

Assault Frigate Mark II to brzydki potworek;) choc do floty by sie przydal. Czekam na kalamarii [emoji14]
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: karawanken »

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do Gladiatora ale ostatecznie będzie to pierwszy zakup. Co do fregaty szturmowej to jestem chyba jednym z niewielu którym ta jednostka się podoba :D
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Muttah »

...i ostatecznie jednak poszedłem w VCSD, CR90 i N-B (każdego po jednym). Po rozważeniu wszystkich za i przeciw wolałem jednak zostać bliżej filmów, no i ogarnąć sobie wszystkie karty dla tych trzech jednostek. Może jeszcze kiedyś zainteresuję się Gladiatorem i AF MKII, ale ciągle mi coś w ich wyglądzie nie pasowało, no i w końcu pomyślałem że nic na siłę ;)

Tak czy inaczej pogram ile wlezie tym co mam, a potem Imperial Class SD i Home One :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

2 Victory + Gladiator + zero szwadronow spokojnie zdjelo C90 i Nebulona, ktorym nawet kilka bombowcow niewiele pomoglo ;) jedynie Assualt Mark II przetrwala.

Choc gdyby bohaterowie rebelii byli nastawieni na statki roznie mogloby byc.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Star Wars Armada

Post autor: Bogus_law »

Galakta zapowiedziała drugą falę. Ponownie 'znawcy' szerzyli plotki.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

Bogus_law pisze:Galakta zapowiedziała drugą falę. Ponownie 'znawcy' szerzyli plotki.
Teraz to juz sporo osob przeszlo na wersje eng, jak widac z komentarzy na grupie FB.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

To że kupiłem dodatki z 1 fali imperialne po angielsku nie znaczy ze calkowicie przechodze ( ja bylem ta osoba komentujaca na fb :D ) bo rebelie z 1 fali kupie po pl ( nie jestem purysta w kwestii tej gry i bede mieszac wersje ) ;)
ODPOWIEDZ