Thrash'n Roll

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Dzika Mrówka
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:11

Thrash'n Roll

Post autor: Dzika Mrówka »

Zakładam temat bo instrukcja napisana na kolanie.

Podstawowe pytania:

1. Na wstępie opisu każdej lokacji mamy formułkę: "Zawsze gdy gracz wykonuje tu akcję..." Rozumiem że obowiązuje to przed wykonaniem akcji? (ważne np. przy przy Metal Mind)

2. Venom Nest: "Po zakończeniu tej akcji gracz przesuw znacznik swojej aktywnej płyty o dwa pola zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub jeden ze swoich singli o dwa pola w prawo." Dowolny singiel czy aktywny bo w angielskiej instrukcji stoi że aktywny.

3. Metal Mind: W/g angielskiej instrukcji kładziemy na liście przebojów płyt znacznik nagrania stroną aktywną, w polskiej o tym ani słowa.

4. Strona 7 przykład. Czy nie ma być "Za nagrane płyty zielony gracz otrzymuje 4 punkty, gracz czerwony 4 punkty, gracz niebieski 4 punkty." Jeśli inaczej to nie wiem jak to się liczy.
Nie cierpię nie grać w gry planszowe!!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

Dzika Mrówka pisze: 1. Na wstępie opisu każdej lokacji mamy formułkę: "Zawsze gdy gracz wykonuje tu akcję..." Rozumiem że obowiązuje to przed wykonaniem akcji? (ważne np. przy przy Metal Mind)
Dokładnie tak.
Dzika Mrówka pisze: 2. Venom Nest: "Po zakończeniu tej akcji gracz przesuw znacznik swojej aktywnej płyty o dwa pola zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub jeden ze swoich singli o dwa pola w prawo." Dowolny singiel czy aktywny bo w angielskiej instrukcji stoi że aktywny.
Tylko aktywne albumy można pchać w górę listy. W przypadku singli możesz wybrać który (aktywny lub nieaktywny).
Dzika Mrówka pisze: 3. Metal Mind: W/g angielskiej instrukcji kładziemy na liście przebojów płyt znacznik nagrania stroną aktywną, w polskiej o tym ani słowa.
Zawsze gdy umieszczasz znacznik nagrania na planszę, kładziesz go strona aktywną.
Dzika Mrówka pisze: 4. Strona 7 przykład. Czy nie ma być "Za nagrane płyty zielony gracz otrzymuje 4 punkty, gracz czerwony 4 punkty, gracz niebieski 4 punkty." Jeśli inaczej to nie wiem jak to się liczy.
Za nagrane płyty gracz zielony otrzymuje 4 pkt. (za 1 nagrany album 1pkt. + 3pkt. za pierwszy album), gracz czerwony otrzymuje 5pkt. (za 2 nagrane albumy 2pkt. + 2 pkt. za drugi album + 1pkt. za trzeci album), gracz niebieski otrzymuje 3 pkt. (za 3 nagrane albumy 3pkt.)
Awatar użytkownika
Dzika Mrówka
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:11

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Dzika Mrówka »

Pytanie po pierwszej rozgrywce:

Czy zdolność specjalną postaci możemy użyć w dowolnej chwili podczas wykonywania akcji z kości? Np. nagrywam singiel a później mogę go awansować dzięki zdolności specjalnej karty którą wykorzystałem do aktywacji tejże akcji?
Nie cierpię nie grać w gry planszowe!!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

Dzika Mrówka pisze:Pytanie po pierwszej rozgrywce:

Czy zdolność specjalną postaci możemy użyć w dowolnej chwili podczas wykonywania akcji z kości? Np. nagrywam singiel a później mogę go awansować dzięki zdolności specjalnej karty którą wykorzystałem do aktywacji tejże akcji?
Zdolność specjalna postaci zawsze po zakończeniu akcji. Strona 6 instrukcji: "Ważne: Gracz może skorzystać ze zdolności specjalnej postaci, dopiero po wykonaniu akcji."
Awatar użytkownika
Dzika Mrówka
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:11

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Dzika Mrówka »

Kolejna porcja pytań:

1. Czy znacznik umiejętności z zagranej karty postaci kładziemy przed czy po akcji (tak jak zdolność specjalna)?
2. Rozumiem że kości neutralne wliczające się do nagrania płyty albo do punktów sławy też można przerzucać dzięki fanom.
3. Bitwa przebojów: Gracze rzucają kośćmi i porównują wyniki (+fani). Ten kto przegra może przerzucić białą kość (-fan) i sprawdzamy wyniki, ten kto przegrywa nadal może przerzucić kość i tak do skutku. Czy tak to ma wyglądać?
4. Na koniec rundy mogę odrzucić tylko jeden zestaw fanów aby podnieść jedną umiejętność, nie można odrzucić dwóch kompletów?
Nie cierpię nie grać w gry planszowe!!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

Dzika Mrówka pisze: 1. Czy znacznik umiejętności z zagranej karty postaci kładziemy przed czy po akcji (tak jak zdolność specjalna)?
Po akcji.
Dzika Mrówka pisze: 2. Rozumiem że kości neutralne wliczające się do nagrania płyty albo do punktów sławy też można przerzucać dzięki fanom.
Tak.
Dzika Mrówka pisze: 3. Bitwa przebojów: Gracze rzucają kośćmi i porównują wyniki (+fani). Ten kto przegra może przerzucić białą kość (-fan) i sprawdzamy wyniki, ten kto przegrywa nadal może przerzucić kość i tak do skutku. Czy tak to ma wyglądać?
Dokładnie tak.

Dzika Mrówka pisze: 4. Na koniec rundy mogę odrzucić tylko jeden zestaw fanów aby podnieść jedną umiejętność, nie można odrzucić dwóch kompletów?
Możesz odrzucić dowolną liczbę zestawów.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Ardel12 »

Po pierwszej partii mam pytanie odnośnie końcowego punktowania jak za akcję supportowania Turbo.
Czy można wtedy korzystać z akcji odrzucenia kart fanów i tym samym zdobyć dodatkowe punkty i zwiększyć pozycje albumu?
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

Ardel12 pisze:Po pierwszej partii mam pytanie odnośnie końcowego punktowania jak za akcję supportowania Turbo.
Czy można wtedy korzystać z akcji odrzucenia kart fanów i tym samym zdobyć dodatkowe punkty i zwiększyć pozycje albumu?
Oczywiście że tak. Ta akcja działa dokładnie tak samo oprócz znaczników Turbo.
Awatar użytkownika
Dzika Mrówka
Posty: 150
Rejestracja: 04 wrz 2008, 20:11

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Dzika Mrówka »

Witam. Kolejna porcja pytań:

1. W jakiej kolejności rozgrywane są końcowe koncerty Turbo?
2. Czy podczas bitwy przebojów podczas ostatniego koncertu Turbo gracz może wziąć skandal by wskoczyć automatycznie z płytą na wskazane miejsce.
3. Jeśli może wziąć skandal to czy jest on w jakiś sposób rozliczany na końcu gry?
Nie cierpię nie grać w gry planszowe!!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

1. W takiej, jak była rozgrywana ostatnia runda.
2. Nie można korzystać z kart skandali.
3. patrz 2.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Thrash'n Roll

Post autor: gaseki »

Jeśli wierzyć w zapowiedzi to wysyłka rozpoczęta. Nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: hrachubi »

Czy w ramach jednej akcji, gdy brakuje mi 2 kostek, mogę wykorzystać dwie karty wsparcia lub dwa skandale?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Ardel12 »

hrachubi pisze:Czy w ramach jednej akcji, gdy brakuje mi 2 kostek, mogę wykorzystać dwie karty wsparcia lub dwa skandale?
Jeśli w danej rundzie nie wykorzystałeś ani kart wsparcia ani kart skandali to jak najbardziej możesz tak zrobić.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Thrash'n Roll

Post autor: Skryty Planszoholik »

Dzika Mrówko dzięki za założenie wątku - przydaje się :)

moje pytania:
1.w jakim celu wydłuża się rozgrywkę na 4 graczy o 2 rundy? Żeby wyrównać szansę dając każdemu możliwość bycia pierwszym graczem 2 razy? Jeśli tak czy próbowaliście wariantu w którym 5 i 6 rundę rozgrywa się wg kolejności zależnej od punktów sławy? Tj. najsłabszy gracz zaczyna itd. IMHO w ten sposób sprawiedliwości byłoby zadość a gra niepotrzebnie nie wydłużałaby się o 2 rundy...

Tylko pytanie czy może już tak testowaliście i nie wypaliło? Może są jakieś inne motywy takiego rozwiązania których nie zauważam?

2. czy jest szansa na polskie karty pomocy takie jak te: https://boardgamegeek.com/file/download ... web_en.pdf ?
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Thrash'n Roll

Post autor: TailorGames »

Skryty Planszoholik pisze:1.w jakim celu wydłuża się rozgrywkę na 4 graczy o 2 rundy? Żeby wyrównać szansę dając każdemu możliwość bycia pierwszym graczem 2 razy? Jeśli tak czy próbowaliście wariantu w którym 5 i 6 rundę rozgrywa się wg kolejności zależnej od punktów sławy? Tj. najsłabszy gracz zaczyna itd. IMHO w ten sposób sprawiedliwości byłoby zadość a gra niepotrzebnie nie wydłużałaby się o 2 rundy...

Tylko pytanie czy może już tak testowaliście i nie wypaliło? Może są jakieś inne motywy takiego rozwiązania których nie zauważam?
Przy 4 graczach gramy 2 rundy więcej właśnie po to, by każdy z grających był pierwszym graczem 2 razy. Krzysiek z osobami testującymi próbował rozgrywek dla 4 graczy przy mniejszej liczbie rund w różnych konfiguracjach, i niestety ostatni gracz miał zdecydowanie gorszą pozycję. Więc forma wpisana w zasady gry pozostała po testach, i jest oficjalną.

Skryty Planszoholik pisze:2. czy jest szansa na polskie karty pomocy takie jak te: https://boardgamegeek.com/file/download ... web_en.pdf ?
Instrukcja w j. angielskim zawierała błędy, które zostały wykryte jeszcze przed wydaniem gry, ale już w momencie gdy komponenty gry były gotowe. Zdecydowaliśmy się przygotować krótką erratę, i w ten sposób powstała także karta pomocy na tym sasmym arkuszu. Nie było potrzeby erratować instrukcji w j. polskim, więc nie ma też takiej karty pomocy w pudełku.
Ponieważ jest zainteresowanie Krzysiek przekazuje, że przygotuje także kartę pomocy w j. polskim i będzie udostępniona ona w formacie PDF do pobrania z naszej strony. Przewidywany czas pojawienia się: maj 2016.


Odpowiadając po konsultacji z autorem,
Roman Cupek
ODPOWIEDZ