AARRR! (Przemek Dmytruszynski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
splanszowani
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2014, 01:18

AARRR! (Przemek Dmytruszynski)

Post autor: splanszowani »

Przyjemna, lekka gra w klimatach pirackich.
AARRR! wzięło nazwę od okrzyku pirackiego. To gra karciana dla dwóch graczy, morski pojedynek kapitanów, skierowana do dzieci w wieku około 7 – 10 lat, ale sprawia też prawdziwą frajdę ludziom dorosłym (testowane po wielokroć!)
Każdy z graczy ma swój statek, pięć kart w ręce, (zagrywane i uzupełniane podczas gry) i przy pomocy tych kart prowadzi ostrzał przeciwnika, zmaga się z różnymi przeciwnościami, takimi jak np. sztormy, fale zmywające armaty z pokładu i tym podobne. Wybór kart funkcyjnych jest bardzo bogaty. Już same kule armatnie są bardzo różnorodne, bo jedne są płonące inne wybuchające, jedne robią tylko dziurę w burcie inne większe spustoszenie. Do tego dochodzą ciekawe karty zdarzeń, jak: ryba piła wycinająca dziurę w dnie statku czy karty obronne, jak: cieśla okrętowy łatający ubytki na okrętach.
Gra składa się z dwóch plansz rozmiaru większej pocztówki, przedstawiających statki graczy, 68 kart do gry standardowych rozmiarów i 20 małych okrągłych żetonów, którymi oznacza się dziury robione w burcie przeciwnika. Zasady gry są proste i czytelne, dołączyliśmy do niej instrukcję w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim.
~Anna Dmytruszyńska

na naszym blogu również
http://splanszowani.pl/aarrr/
Nasz blog: Splanszowani.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Aarrr!

Post autor: KubaP »

A na BoardGameGirl wywiad z autorką ilustracji, sporo ciekawych rzeczy: http://boardgamegirl.pl/alicja-woznikowska-wywiad/
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Aarrr!

Post autor: Wookasch »

Ladna gra, szkoda ze nie mam dzieci :P

Z innej beczki: dzieki wspomnianemu wywiadowi odkrylem wyd. Marbushka - jakie piekne gry :shock: Bez plastiku, bez kiczu. Poezja.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: vinnichi »

Gra zamówiona zobaczymy jak ją przyjmie banda Drombo, o co chodzi z tymi niejasnościami w instrukcji? Można prosić w skrócie o wyjaśnienie.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: WRS »

W szczególnych przypadkach (gamerzy) mogą mieć wątpliwości co do zasad.
Dzieciaki raczej zagrają bez problemu.

Lupo obiecało na dniach opublikować poprawione zasady, to będzie akurat na czas.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: vinnichi »

Super bo nie ukrywam że ja też chętnie wypuszcze kilka salw.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Aarrr!

Post autor: Stan »

Tez czekam z niecierpliwoscia. Dzis zakupiłem gre od kolegi z forum... aarrr... pogram z moim 4letnim majtkiem ;) ale tez czekam na dookreslenie zasad bo moja papug... do stu beczek rumu! Moja zona tez pewnie zagra :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Aarrr!

Post autor: Maxxx76 »

Mój egzemplarz czeka na powrót najmniejszego z piratów z letniej wyprawy :-)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: vinnichi »

Poszły pierwsze salwy. 8 dziur do 2 dla sześciolatki, rozniosła mój okręt jakby to był kuter rybacki, a nie 4 działowy galeon. No ale mówi się trudno nie zawsze można wygrywać. Gra bardzo przystępna i w sumie pozytywnie się zaskoczyłem, że tak łatwo przyszło jej rozpoznawanie i świadome używanie kart, ale to może już procentują lata doświadczenia. Zobaczymy jak gra się przyjmie po kilku kolejnych partiach, ale za tą cenę warto mieć coś tak ładnego u siebie.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Aarrr!

Post autor: Stan »

Ha! Vinnichi ja też dziś po pierwszej wymianie ognia z moim 4 latkiem... zaczęliśmy od gry w otwarte karty żebym na bieżąco mógł mu tłumaczyć, ale żeby sam decydował co chce zrobić... znaczenie kart (a konkretnie jednej, tej zmywającej armatę z pokładu) złapał na tyle szybko, że po 2 turach zostałem bez dział (to chyba jak Twoj kuter ;) ). Myślę sobie... trzeba lepiej potasować... ale robię to dość ostrożnie bo nie mam jeszcze koszulek... druga partia: dużo dłuższa... skończył nam sie stos... łapserdak z mlekiem pod nosem na koniec krzyknął BOOM i rozwalił mnie 12:6 ... cudowne uczucie... :) wygoniłem gówniarza do łóżka... ktora to godzina! ;)

Ahoj do stu beczek rumu!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: vinnichi »

Czteroletni majtkowie są szczególnie niebezpieczni, jak udało mi się pokonać już córkę to przy rozgrywce z synem - też 4 lata - zabrakło nam znaczników dziur i dokładaliśmy pieniążki ale mały wygrał. Chyba na samym bocianim gnieździe wrócił do portu, jak Jack Sparow ale ojca puścił na dno. Zauważyłem, że obydwoje lubią mnie szczuć tymi wrednymi rybami piłami, przy których nawet Pan Wimbledon jest bezradny. W sumie 3 partie rozegrane i w każdej salwy śmiechu, pewnie gdy tylko otworzą oczy rozpocznie się kolejna bitwa, szkoda że nie można grać na więcej osób.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
LupoArtGames
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2015, 10:40
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: LupoArtGames »

Cieszy nas pieruńsko entuzjazm Waszych Piraciąt, o to nam chodziło!
Zapraszam na stronę wydawnictwa http://www.lupoartgames.com gdzie w dziale 'Aarrr! pytania i odpowiedzi' rozprawiliśmy się z wątpliwościami, jakie do nas nadsyłano.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Aarrr!

Post autor: Maxxx76 »

Pięciolatek pokonał mnie 6:1... Jak sam stwierdził został królem piratów :-)
Bardzo fajna gra, żadna inna (a ma ich niezłą kolekcję) nie przyniosła mu tyle radochy :-)
Lupo - gratulacje :-)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: vinnichi »

Najgorsza ta ostatnia salwa, jak sobie porządnie młodzież załaduje armaty to staremu piratowi zostaje tylko flaga
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Aarrr!

Post autor: mig »

Instrukcja gdzieś w necie wisi może?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
LupoArtGames
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2015, 10:40
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aarrr!

Post autor: LupoArtGames »

Maxxx76
Dziękujemy za gratulacje :)))
ODPOWIEDZ