7 Ronin

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Ronin

Post autor: romeck »

Co człowiek to opinia i to normalne. Ale do jednego muszę się odnieść - wbrew powszechnej opinii, potrafię rozgrywać taktycznie tę grę i niczego na szczęście czy przypadek nie zrzucam. I co do jakości wykonania - uważam, że jest bardzo dobra i niczego jej więcej nie trzeba.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 7 Ronin

Post autor: Maxxx76 »

Moim zdaniem sposób rozgrywania pierwszej fazy doskonale obrazuje i film i rzeczywistość :-) Samuraje nie wiedzieli gdzie zaatakują bandyci a ci ostatni nie wiedzieli gdzie i jakiej obrony się spodziewać. Mogli tylko domniemywać i polegać na swojej inteligencji oraz znajomości przeciwnika. Tak też jest w grze. I moim skromnym zdaniem jest to super rozwiązanie, dające niepewność, możliwość blefu, sporo emocji i myślenia :-)
A co do wykonania, to już poruszyłem ten wątek - dla mnie klimatyczne, choć rzeczywiście żetony roninów mogłyby być większe :-)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7 Ronin

Post autor: RunMan »

Pewnie, że jest klimatycznie, ale jakieś customowe meeple Roninów na pewno nie obdarłyby gry z klimatu :) Choć z drugiej strony, cena poszybowałaby wtedy w górę, co podniosłoby głosy, że nie warto wydalać tyle pieniędzy na dwuosobówkę, więc wg mnie obecne rozwiązanie jest optymalne
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 46
Rejestracja: 26 sie 2014, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Ronin

Post autor: Peter »

Dla mnie gra roninami jest po prostu zbyt schematyczna. Tak długo jak unikam szans na utratę postaci po prostu ustawiając rannych tam gdzie limit ninja neguje szansę na śmierć i obstawiając wszystkie pola w stylu studni, które dodatkowo mogą kogoś wykończyć, zabezpieczam się na początkowe tury co przekłada się na praktycznie 90% przegraną agresorów. Grałem w to z grupą, z którą normalnie katujemy takie tytuły jak Twilight czy inne mega taktyczne produkcje. Niestety umiejętności szybko zaczęły być wypierane przez kilka zagrań i szczęście, bo zdarzały się gry w których obrońcy padali tylko dlatego, że mega pechowo pudłowali z rozstawieniem roninów, oddając pola za darmo. Niestety to nie taktyka, a zwykły fart.
Żeby jednak nie było, wciąż uważam to za niezłą grę, po prostu to taki środek stawki, choć od tej lepszej strony 4-/6, tak bym to ocenił.

Wracając jeszcze do wykonania. Nie chodzi mi bynajmniej o to, żeby zaraz dołączać figurki, bo to wcale nie potrzebne + cena wzrosłaby z miejsca.
Po prostu mamy klimatyczne zasłonki, ekstra grafiki na kartach postaci i te świetne mapy ... po których walają się kolorowe dropsy. Może i jestem czepialski ale dla mnie nieco burzy to oprawę.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: 7 Ronin

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: 7 Ronin

Post autor: schizofretka »

Jak wypada z czasem i doświadczeniem w porównaniu z Król i Zabójcy oraz mr Jack? Ile jest rzeczywiście miejsca na dedukcję, na ile jest to gra logiczna, a na ile chaotyczna potyczka? Jestem fanem Listów z Whitechapel i Ninja:LotSC, więc uwielbiam to przewidywanie ruchów przeciwnika, ale tylko wtedy, gdy rzeczywiście można to w miarę skutecznie robić i staje się kilkupoziomowe ('ja wiem, że ty wiesz, że ja wiem...'). Baaardzo bym chciał by była świetna, ale powtarzające się zarzuty o nieprzewidywalności mnie zniechęciły.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 959
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: 7 Ronin

Post autor: Koshiash »

W pierwszych powiedzmy 2 turach strzela się na ślepo, tworząc początkowe ustawienie. Potem jest dość miejsca na kombinowanie, jaki ruch będzie najkorzystniejszy dla przeciwnika i co zrobić, żeby utrudnić mu życie. Możliwości i zasoby obu graczy są ograniczone, więc im bliżej końca, tym większe znaczenie mają wcześniejsze decyzje. Jako szybka gra jest w porządku.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: 7 Ronin

Post autor: RunMan »

Odkopuję. Ostatnio wygrzebałem pudełko z grą i trochę grałem w ten tytuł i niestety na jakieś ~10 partii wszystkie kończyły się zwycięstwem Roninów - a dodam, że w ninja wcielały się 3 różne osoby. Zdawałoby się, że przy niezbyt złożonej grze powinno się już odkryć jakieś taktyki pozwalające na wygraną ninjami. U Was też taka dysproporcja, czy po prostu słabo gramy bandytami? Wydawało się że jest to sympatyczny tytuł na szybkie, dwuosobowe granie, a wychodzi na to, że jest chyba trochę popsuty... :(
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: 7 Ronin

Post autor: Nycte »

RunMan pisze:U Was też taka dysproporcja, czy po prostu słabo gramy bandytami? Wydawało się że jest to sympatyczny tytuł na szybkie, dwuosobowe granie, a wychodzi na to, że jest chyba trochę popsuty... :(
U nas jest Zazwyczaj odwrotnie :p
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Ronin

Post autor: romeck »

Nic nie jest zepsute. To kwestia sposobu grania.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3391
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2066 times

Re: 7 Ronin

Post autor: Ardel12 »

romeck pisze:Nic nie jest zepsute. To kwestia sposobu grania.
+1
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: 7 Ronin

Post autor: Maxxx76 »

Grey Fox Games wydają 7 Ronin :)
ODPOWIEDZ