Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gabriel »

Nie mogę się dogrzebać na ich stronie do tej informacji - czy ta data wydania 2 edycji jest pewna? Jeżeli tak, to wstrzymam się z zakupem NH, bo tyle się naczytałem, że po prostu muszę ją mieć @_@. Też widziałem fotkę z drugiej edycji na BGG: plansza jest zdecydowanie większa - prostokątka, chociaż to sześcioboczne pole na środku jest odróżnione odcieniem od reszty (rozmiarem odpowiada zdaje się aktualnej - sześciobocznej planszy).
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Premiera nowego Hexa na Falkonie (16-18 listopad). Cena prawdopodobnie 85zł. Na Falkonie ma być w promocyjnej cenie 70zł (pewnie będzie też przedsprzedaż). Jak się zastanawiasz nad starą wersją, to nakład się już (prawie?) skończył.

Moim zdaniem żetony są ładniejsze. Ikonki jakieś takie bardziej zgrabne. Jednak plansza jak dla mnie zbyt pstrokata. Jak kiedyś powstanie trzecia edycja, to dobrze by miała planszę z pierwszej edycji (razem ze znacznikami obrażeń!), a żetony z drugiej :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Gabriel pisze:Nie mogę się dogrzebać na ich stronie do tej informacji - czy ta data wydania 2 edycji jest pewna?
Taka date podaje oficjalnie wydawca, ale czy jest pewna to juz inna kwestia :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ja osobiscie kupie jak tylko portal udostepni 5 armie rowniez polakom. niemcow trzeba bylo zachecac bonusem, a polaczek kupi bez? figa.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Polacy też mogli kupić - była bonusem w przesprzedaży pierwszej edycji :wink:
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

bazik pisze:ja osobiscie kupie jak tylko portal udostepni 5 armie rowniez polakom. niemcow trzeba bylo zachecac bonusem, a polaczek kupi bez? figa.
Mialem dokladnie te same odczucia (i wiem, ze Doomsday Machine byla w przedsprzedazy w pierwszej edycji, ale skoro juz zdecydowano sie na jej dodruk - pomine to, ze ja osobiscie chyba bym tego nie zrobil, dlatego, ze nie jest to, jak sadze, do konca uczciwe wobec ludzi, ktorzy pierwsza edycje nabyli wlasnie w przedsprzedazy, chyba pomyslalbym o jakims innym bonusie - to powinna byc ona dostepna rowniez w Polsce, np. w preorderze edycji deluxe, analogicznie do pierwszej).
Co do samej planszy, to mnie sie wskazniki obrazen z pierwszej edycji nie podobaly i zdecydowanie wole tor wokol planszy, lecz sama plansza jest jak na moj gust nie tyle zbyt pstrokata co zbyt duza - dla mnie ta mala "ascetyczna" plansza byla znakiem firmowym NH. Chociaz nie odstrecza mnie to jakos strasznie, mam tylko nadzieje, ze majace wyjsc scenariusze wykorzystujace wieksza plansze okaza sie warte zachodu.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

bazik pisze:ja osobiscie kupie jak tylko portal udostepni 5 armie rowniez polakom. niemcow trzeba bylo zachecac bonusem, a polaczek kupi bez? figa.
Doomsday Machine jest dostępne w sklepie Portala (Portal+) tylko nie tak normalnie, za gamble (program lojalnościowy).

W grudniu do zamówień w Portal+ jest dokładana specjalna postać do Hexa - Bomber.

http://bp0.blogger.com/_pu-9Q880hFQ/R2B ... bomber.jpg

(zdjęcie z Krainy Gier)
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Post autor: SAMSON »

Sztefan pisze:
bazik pisze:ja osobiscie kupie jak tylko portal udostepni 5 armie rowniez polakom. niemcow trzeba bylo zachecac bonusem, a polaczek kupi bez? figa.
Doomsday Machine jest dostępne w sklepie Portala (Portal+) tylko nie tak normalnie, za gamble (program lojalnościowy).

W grudniu do zamówień w Portal+ jest dokładana specjalna postać do Hexa - Bomber.

http://bp0.blogger.com/_pu-9Q880hFQ/R2B ... bomber.jpg

(zdjęcie z Krainy Gier)
Chciałem u nich na święta sprawić sobie Neuroshima Hex, w nowej edycji. Niestety nie ma jej w ofercie :/. Tak więc i Bomber mnie ominie. Przejrzałem ich ofertę ... poza Neurosimą Hex nie mają nic co by mnie nęciło - tak więc i dodatkowa armia mnie ominie.
Beer
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2007, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Beer »

A ja już mam... Na Falkonie były chyba resztki z Essen, bo mam taką z angielską/niemiecką instrukcją, ale zostawiłem namiary i obiecali dosłać polską jak będzie. Może z bonusikiem-armią??
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Po Pionku mozna znaleźć opis Mad Bombera na BGG:

http://www.boardgamegeek.com/game/33514
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bazik »

w najnowszym odcinku dice tower 5 osob robi top 10 of 2007 i jedna z osob na miejscu 1 umiescila NS HEX.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Dusso »

hmm, a nie pomyliło Ci się czasem z Notre Dame? Top ten of 2007
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: cezner »

NS Hex'a rzeczywiscie brak.
I taki offtop
Co zwraca uwagę to to, że prawie każdy ma totalnie inną listę.
A może my też taką listę utworzymy w formie ankiety? Najlepsze gry roku 2007? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: bazik »

powiedzialem jedna z 5ciu osob. na stronie jest top 10 glownych prowadzacych. tom vasel mowil ze trudno mu bylo zrobic top 10, bo widzial z 20 bardzo dobrych gier w tym roku, i wymienil wsrod tych co sie ledwo nie zalapaly neuroshime. ktos inny (nie kojarze nazwiska) mial nshex na pierwszym miejscu. to jest podcast, tego sie slucha a nie czyta na www :-D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: jax »

cezner pisze:A może my też taką listę utworzymy w formie ankiety? Najlepsze gry roku 2007? Co o tym myślicie?
Dobra mysl.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: mst »

bazik pisze:powiedzialem jedna z 5ciu osob. na stronie jest top 10 glownych prowadzacych. tom vasel mowil ze trudno mu bylo zrobic top 10, bo widzial z 20 bardzo dobrych gier w tym roku, i wymienil wsrod tych co sie ledwo nie zalapaly neuroshime. ktos inny (nie kojarze nazwiska) mial nshex na pierwszym miejscu. to jest podcast, tego sie slucha a nie czyta na www :-D
Na stronie www jest Top 10 wszystkich 5 osób ale w podcaście podczas wymieniania miejsca pierwszego pojawiają się dodatkowo tytuły wybrane przez kolejne 4 tajemnicze osoby (w tym agenta Portalu? :wink: ) i jednym z nich jest Neuroshima Hex.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Gabriel »

Widziałem już, że można kupić drugą edycję ~_~. Teraz tylko trochę subtelnych działań podprogowych i promocyjnych ukierunkowanych na mą niewiastę i mogę kupować ~_~. Btw, są może jakieś zasady, żeby w 6 osób pograć?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Sztefan »

Gabriel pisze: Btw, są może jakieś zasady, żeby w 6 osób pograć?
Oficjalne zasady istnieć nie mogą - armii w pudełku jest 4 (ew. 5 z bonusowym DDM). Być może w tajemniczym dodatku będzie opcja gry na ponad 4 osoby. Choć dodatek pewnie wyjdzie dopiero na Essen 2008, a w Polsce za rok.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Gabriel »

Właśnie czytam sobie komentarze na Rebelu pod tą grą i po kolei każdy ją praktycznie rozjeżdża :(. Z tego co rozumiem grywalność nie została wogóle zmieniona, a jedyne zmiany to rysunki na żetonach i prostokątna plansza? Ponoć problemem znowu są krzywe żetony.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: melee »

No właśnie, jakoś wydanie drugiej edycji PL przeszło bez echa na g-p. Jak to jest z tymi żetonami, faktycznie są znów krzywo? Folko się zarzekał po Essen, że w polskiej wersji już wszystko będzie OK :cry:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: folko »

Folko się nie zarzekał, bo nie ma kompletnie wpływu na wydanie, tylko powtarzał to co usłyszał między innymi od Ignacego.
Jeśli faktycznie żetony są nie równe... to... brak mi słów :-(
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: melee »

Tak to jest jak się pisze coś bez śniadania ;)
Oczywiście chciałem napisać, że Trzewik to obiecywał, wybacz Folko :oops:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Sztefan »

Gabriel pisze:Z tego co rozumiem grywalność nie została wogóle zmieniona, a jedyne zmiany to rysunki na żetonach i prostokątna plansza?
Tak. druga edycja to tylko nowa szata graficzna. Ładniejsze żetony i bardziej kolorowa plansza. Choć wokół "starej planszy" są dodatkowe heksy, które będą wykorzystane w dodatku. Także nowa edycja to prawie to samo, ale pewnie nie będzie się dało wykorzystać wszystkich możliwości dodatku mając tylko starą wersję.
Gabriel pisze: Ponoć problemem znowu są krzywe żetony.
Skoro tylko ponoć, to lepiej nie rozsiewać złych plotek ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: melee »

To nie tyle plotki, ile wypowiedzi klientów Rebela. Oczywiście nie muszą być prawdziwe - dlatego prosiłem o wpis na forum kogoś, kto zakupił nową edycję.
Awatar użytkownika
Paalek
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2006, 10:35
Lokalizacja: Katowice

Re: Neuroshima Hex jako te ciepłe bułeczki ;-)

Post autor: Paalek »

Ja wprawdzie nie posiadam nowej edycji Hexa (nie posiadam również starej i dopiero przymierzam się do zakupu), ale może posieję jeszcze trochę więcej plotek, tym razem z zagranicy.
W TYM wątku na BGG można przeczytać wypowiedzi graczy z kilku różnych krajów, na temat jakości komponentów. W tym również krzywo wydrukowanych żetonów.
Jest to jednak trochę niepokojące, więc sam chętnie poproszę o opinię kogoś, kto posiada nową edycję. Być może nie warto i lepiej kupić wersję pierwszą jeśli tylko jest ona jeszcze gdzieś dostępna? Choćby ze względu na cenę.
ODPOWIEDZ