Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Muttah »

Winszuję spostrzegawczości, dodam nawet od siebie że pola różnią się od siebie jeszcze nagrodą za pillage, oraz choćby faktem obecności bogów. No i świetnie. Tylko że nie rozmawiamy teraz o tym, że pola się różnią od siebie, tylko o tym jak umiejscowienie pól względem siebie ma się do walki. A ma się praktycznie nijak, bo poza dołączaniem do pillage kwestia umiejscowienia regionów względem siebie jest praktycznie bez znaczenia.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Muttah pisze:No do mnie akurat Kemet znacznie bardziej przemawia. Co prawda manewry też są tam dość uproszczone przez teleporty, ale nie aż do tego stopnia. Tam przynajmniej fakt gdzie kto stacjonuje ma jakieś marginalne znaczenie ;)
Nawet pomijajac wskazane już questy, efekt Ragnaroku, czy bonus po pladrowaniu, regiony różnią się od siebie choćby ilością miejsc na wystawianie jednostek (a to bardzo ważne taktycznie), czy obecnością fiordu.

Bogowie wprowadzają zaś specjalne efekty na swoich obszarach.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Gdzie można dostać Blood Rage w tej chwili? Po Portalkonie na Rebelu zmienili informację na "niedostępny" z "będzie do końca miesiąca". Zrezygnowali ze względu na polską wersję? I czy ktoś wie co Portal ciekawego wczoraj dodał odnośnie polskiej wersji? Istnieje szansa, że mnie przekonają i zaczekam na ich wersję :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Relacja z gry

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=40974
cezarr pisze:Było super!

Jak gra się pierwszy raz, to wiadomo, podejmuje się decyzje trochę "na czuja" i potem dochodzi do wniosku, że trzeba było inaczej. :) Ale w trakcie gry każdy z 5 graczy miał wiele sensownych decyzji do podjęcia. Różne pomysły przynosiły każdemu jakieś punkty.

Generalnie wygląda na to, że gra jest bogata i wyważona. Zagrywasz swoje karty, wybierasz swoją drogę i jej realizowanie dostarcza dużej satysfakcji, nawet jeśli okazuje się, że pomysł kogoś innego przyniósł mu na koniec kilkadziesiąt punktów więcej.

Poza tym, w grze jest mnóstwo niespodzianek - wydaje ci się, że masz przewagę w bitwie, a jednak koniec końców ją przegrywasz. Wydaje ci się, że zaraz zrobisz zagranie za 8 punktów, a ktoś krzyżuje Ci plany, wcześniej wywołując walkę. Itd. itp.

Nie powiem, czy na 5 osób było wyjątkowo ciasno, bo grałem pierwszy raz, ale nie odniosłem wrażenia ciasnoty.

Bardzo fajna gra i to już w pierwszej partii. Podejrzewam, że gdy po kilku grach ogarnie się w pełni wszystkie karty, to jeszcze zyskuje, bo robi się bardziej świadomą rozgrywką taktyczną.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: donPedro »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Cool Mini or Not w kwestii zniszczonych elementów?
Kot załatwił nam wczoraj 4 karty z II Ery, w tym jedna z dodatku dla 5. gracza :evil:
Myślicie, ze jest szansa, że doślą karty?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Ciężko wyczuć. Ja czekam na jedna figurke fatty... Przyszla uszkodzona.... Poslalem zdjecia i adres do dostawy i cisza.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: slawas2001 »

chyba nie mają chwilowo na składzie tej gry
https://boardgamegeek.com/thread/1521946/us-restock

tutaj coś piszą na forum że mają słabą obsługę
https://boardgamegeek.com/thread/142191 ... ini-or-not
https://boardgamegeek.com/thread/137984 ... es-problem
https://boardgamegeek.com/thread/139129 ... er-service

tu są jakieś podstawy ich sklepu
https://www.coolminiornot.com/shop/customer-service

i tego jeszcze nie czytałem,
https://boardgamegeek.com/thread/139370 ... tial-buyer

chyba najlepiej wysłać requesta o przysłanie zamiennika i jak dojdzie kolejka do Was i będą mieli na składzie to wyślą, pewnie nawet nie mają czasu żeby za bardzo wnikać w szczególy - tak wynikałoby z wpisów na bgg

https://www.coolminiornot.com/shop/contacts/
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Blood Rage

Post autor: MalkolmR »

Pytanie do grających w Blood Rage, jak długa jest rozgrywka w przypadku gry na 3 osoby?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Blood Rage

Post autor: Piehoo »

1,5h maksymalnie. Chyba ze masz myślicieli w ekipie. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: janekbossko »

mam wersje z ks ale bez rozrzeszenia dla 5 gracza tzn dokupiłem je właśnie i mam pytanie czy ktoś się orientuje czy powinny być plastikowe znaczniki dla tego klanu? jakos nie moge znaleźć
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

janekbossko pisze:mam wersje z ks ale bez rozrzeszenia dla 5 gracza tzn dokupiłem je właśnie i mam pytanie czy ktoś się orientuje czy powinny być plastikowe znaczniki dla tego klanu? jakos nie moge znaleźć
Z tego co wiem plastikowe znaczniki to były ks exclusives więc chyba jest ok, niestety
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: janekbossko »

tak wiem i mam do 5 klanów tj do podstawowych i fioletowego ale nie do zielnego ;(
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

janekbossko pisze:tak wiem i mam do 5 klanów tj do podstawowych i fioletowego ale nie do zielnego ;(
Jeśli dobrze pamietam to był mały KS exclusive z zielonymi znacznikami oraz 3 alternatywnymi fugurkami małych monsterów z podstawki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: janekbossko »

znalazlem info ze bylo to mozliwe tylko przy zakupie na ks dodatku dl 5 gracza
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Jakby kogoś interesowało to Blood Rage w europejskich sklepach powinno pojawić się za około 3 tygodnie.
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Blood Rage

Post autor: MalkolmR »

Flogiston pisze:Jakby kogoś interesowało to Blood Rage w europejskich sklepach powinno pojawić się za około 3 tygodnie.
A orientujesz się może kiedy pojawi się polska wersja? Na stronie portalu jest w prawdzie informacja, że już się drukuje, ale jest ona od dawna, a ja czekam i już się niecierpliwie, jak długo to się może drukować? :evil:
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: TOMI »

Niestety ale jest to chyba najdłużej drukująca się grę w dziejach :( myślę ze gierka będzie kwiecień/maj) słabo to widzę szczególnie, że wydawca jak zawsze milczy
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

MalkolmR pisze: A orientujesz się może kiedy pojawi się polska wersja? Na stronie portalu jest w prawdzie informacja, że już się drukuje, ale jest ona od dawna, a ja czekam i już się niecierpliwie, jak długo to się może drukować? :evil:
Jak znam Portal to jeśli wyjdzie w tym roku to będzie sukces. Akurat na ich terminy nie ma co się patrzeć, zazwyczaj mają poślizgi. Jeden z powodów, dla których kupuję wersję angielską.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Flogiston pisze:
MalkolmR pisze: A orientujesz się może kiedy pojawi się polska wersja? Na stronie portalu jest w prawdzie informacja, że już się drukuje, ale jest ona od dawna, a ja czekam i już się niecierpliwie, jak długo to się może drukować? :evil:
Jak znam Portal to jeśli wyjdzie w tym roku to będzie sukces. Akurat na ich terminy nie ma co się patrzeć, zazwyczaj mają poślizgi. Jeden z powodów, dla których kupuję wersję angielską.
Zapewne widzieliśmy się na Portalkonie - ale niestety z nicka forumowego nie kojarzę :).

Świeży update z GAMA Trade Show - czekamy na przeprodukcyjny egzemplarz, jeśli wszystko jest ok organizujemy wysyłkę. Chcemy w pierwszym tygodniu kwietnia podać SCD i prawdopodobną datę premiery.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Lubel »

Dodatki z tego co gdzieś wyczytałem też mają być. Czy one wyjdą razem z podstawką ?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Blood Rage

Post autor: 8janek8 »

Jakie wyniki osiągacie na 4 graczy?

PS. Przy takiej liczbie graczy hula najlepiej.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: cohlerc1 »

120-160. 1-2 miejsce zazwyczaj niewielka różnica, 10 - 20 punktów.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

5 gracz z lekka odczuwałem downtime. Ale nie żeby strasznie bolało. Na 4 tego nie czułem.
U nas też z reguły 2 graczy odskakiwało od reszty i różnica na koniec to było do 10 punktów. Koniec jakieś 140 - 150 na 4 graczy. Na 5 160 - 170.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: smutas123 »

Świeży update z GAMA Trade Show - czekamy na przeprodukcyjny egzemplarz, jeśli wszystko jest ok organizujemy wysyłkę. Chcemy w pierwszym tygodniu kwietnia podać SCD i prawdopodobną datę premiery.
Super, czekam na informację niecierpliwie.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Na dniach ma się poajawić dodruk. Planszostrefa juz oferuje przedpsrzedaż :)
ODPOWIEDZ