Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wronek_87
Posty: 85
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: wronek_87 »

Nie czytałem większości postów w tym temacie, ale mam dwie sprawy dotyczące "Scythe":
(1) analizując możliwości przeprawy mechów i postaci wyszło mi że:
- POLANIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy może wejśc na półwysep każdej frakcji
- NORDIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy i umiejętnością Żeglugi może wejśc na półwysep każdej frakcji
- KRYM po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep SAKSONII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają, jeśli się gra przeciw Saksonii; jeśli Saksonia jest niekatywna, to może tam wejść przez umiejętność Wędrówki)
- ROSWIECJA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep NORDII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
- SAKSONIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep ROSWIECJI (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
Nie wiem czy też to odbieracie za wadę gry, ale przy grze 2-osobowej da się odczuć skutki tego, gdy przeciwnik na swoim półwyspie produkuje zasoby, magazynuje je, a ty nigdy nie masz możliwości najechania jego półwyspu i zmniejszenia mu punktów na koniec gry za surowce lub zwyczajnego przejęcia surowców w walce
(2) co się dzieje, gdy mech transportuje robotników i wchodzi na pole z mechem przeciwnika - ruch się kończy, dochodzi do walki i załóżmy, że atakujący przegrał. Rozumiem, że mech i robotnicy idą do swojej bazy, a wygrany (czyli obrońca) nie traci punktów popularności. Zgadza się? W innym wypadku można by mieć ciekawą taktykę idąc mechem z 8 robotnikami i strasząc przeciwnika - albo wygra i straci popularność, albo przegra i straci heks a wygranemu da gwiazdkę
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

Regrywalność jest spora. Rózne frakcje, różne planszetki akcji, rózne cele, rózne karty fabryki, rózne spotkania - czyli rózne układy mozliwości. A czy jest chęc zagrania kolejny raz? Zdania będą pewnie podzielone. Ja osobiście bardzo chciałem grać. Nie mogłem doczekac sie kolejnej gry. Dodam, że w naszych grach jest sporo walk, jest sporo przejęć zasobów, cały czas cos się dzieje.
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: tejot »

wronek_87 pisze:Nie czytałem większości postów w tym temacie, ale mam dwie sprawy dotyczące "Scythe":
(2) co się dzieje, gdy mech transportuje robotników i wchodzi na pole z mechem przeciwnika - ruch się kończy, dochodzi do walki i załóżmy, że atakujący przegrał. Rozumiem, że mech i robotnicy idą do swojej bazy, a wygrany (czyli obrońca) nie traci punktów popularności. Zgadza się?
Zgadza się. Jest o tym mowa w instrukcji.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Scythe

Post autor: aryann »

Dopiero niedawno dowiedziałem się o tej grze i proszę mi wybaczyć, że nie chcę przejść 60 stron forum, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, od którego zależy czy dalej chcę interesować się tym tytułem:
Na ile ta gra jest asymetryczna poza różnymi miejscami startowymi? Na ile różnią się frakcje? Czy jest to bardziej poziom Chaosu w Starym Świecie czy bardziej Gry o Tron czy może różnią się dwiema-trzema kartami a reszta tak samo?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Scythe

Post autor: KrzysiekL »

aryann pisze:Dopiero niedawno dowiedziałem się o tej grze i proszę mi wybaczyć, że nie chcę przejść 60 stron forum, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, od którego zależy czy dalej chcę interesować się tym tytułem:
Na ile ta gra jest asymetryczna poza różnymi miejscami startowymi? Na ile różnią się frakcje? Czy jest to bardziej poziom Chaosu w Starym Świecie czy bardziej Gry o Tron czy może różnią się dwiema-trzema kartami a reszta tak samo?
Przeczytaj najlepiej w instrukcji -- tam masz dokładnie opisane różnice. :)
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: zix »

KrzysiekL pisze:
aryann pisze:Dopiero niedawno dowiedziałem się o tej grze i proszę mi wybaczyć, że nie chcę przejść 60 stron forum, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, od którego zależy czy dalej chcę interesować się tym tytułem:
Na ile ta gra jest asymetryczna poza różnymi miejscami startowymi? Na ile różnią się frakcje? Czy jest to bardziej poziom Chaosu w Starym Świecie czy bardziej Gry o Tron czy może różnią się dwiema-trzema kartami a reszta tak samo?
Przeczytaj najlepiej w instrukcji -- tam masz dokładnie opisane różnice. :)
Ew. jakąś recenzję można obejrzeć w necie ;)
Choć trochę nakieruję - są asymetryczne.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

aryann pisze:Dopiero niedawno dowiedziałem się o tej grze i proszę mi wybaczyć, że nie chcę przejść 60 stron forum, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, od którego zależy czy dalej chcę interesować się tym tytułem:
Na ile ta gra jest asymetryczna poza różnymi miejscami startowymi? Na ile różnią się frakcje? Czy jest to bardziej poziom Chaosu w Starym Świecie czy bardziej Gry o Tron czy może różnią się dwiema-trzema kartami a reszta tak samo?
Przytaczasz GoT i Chaos w Starym Świecie.... nie wróżę temu dobrze - ta gra ma bardzo mało z nimi wspólnego.
To bardziej optymalizacyjne euro z pewnymi elementami area control i walki (bardzo subtelnej). Zdolności frakcji mają pewien wpływ na poruszanie się po planszy i tym samym na walkę. Trzeba jednak pamiętać, że gracze mają jeszcze losowe plansze polityki, które znacznie wpływają na sposób wybierania akcji (inaczej zgrupowane). Plansze polityki określają również różne koszty jakie ponosi się przy zagrywani akcji. Dopiero to wszystko tworzy asymetrię pomiędzy graczami - suma cech "motorycznych" i ekonomicznych. To jest niewątpliwym plusem na rzecz regrywalności - trzeba sporo się nagrać, żeby pokusić się o wypracowanie jakiegoś schematu działania - dochodzi do tego jeszcze sporo zmiennych z kart odkryć, fabryki, czy tajnych kart celów.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Scythe

Post autor: aryann »

@ mauserem
Dzięki. Wychodzi na to, że muszę przeczytać całą instrukcję by się dowiedzieć czy to gra dla mnie. +Asymetryczność frakcji
-Optymalizacyjne euro
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

aryann pisze:@ mauserem
Dzięki. Wychodzi na to, że muszę przeczytać całą instrukcję by się dowiedzieć czy to gra dla mnie. +Asymetryczność frakcji
-Optymalizacyjne euro

jeśli euro to minus - to nie trać czasu na instrukcję - to nie jest gra dla ciebie - z ameritrashem czy grami w stylu GOT to ma wspólną tylko bogatą oprawę graficzną.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

rastula pisze:
aryann pisze:@ mauserem
Dzięki. Wychodzi na to, że muszę przeczytać całą instrukcję by się dowiedzieć czy to gra dla mnie. +Asymetryczność frakcji
-Optymalizacyjne euro

jeśli euro to minus - to nie trać czasu na instrukcję - to nie jest gra dla ciebie - z ameritrashem czy grami w stylu GOT to ma wspólną tylko bogatą oprawę graficzną.
Podpieram.
Scythe to euro gdzie budujesz swój silniczek.
Jak szukasz czegoś z politykowaniem i kostkami - zainteresuj się Mare Nostrum. Temu już znacznie bliżej do GoT, a Scythe nawet nie stał na półce z Grą o Tron ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

aryann pisze:@ mauserem
Dzięki. Wychodzi na to, że muszę przeczytać całą instrukcję by się dowiedzieć czy to gra dla mnie. +Asymetryczność frakcji
-Optymalizacyjne euro
Odpuść - czuję rozczarowanie wiszące w powietrzu :)

Misiooo ma rację - Mare Nostrum to może być strzał w 10 - jeśli mam ochotę na agresywną grę zróżnicowanymi frakcjami, w dodatku rozbudowaną o motywy ekonomiczne - MN jest u mnie pierwszym wyborem. Ewentualnie dałbym szansę np Cry Havoc - ta gra jest tak asymetryczna, że bardziej się nie da (no chyba że dodatek Aftermatch to poprawi/zmieni*) Jest plastik, jest fantastik - świetnie zmontowana walka - odsyłam do wątku

*co kto lubi :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

wronek_87 pisze:Nie czytałem większości postów w tym temacie, ale mam dwie sprawy dotyczące "Scythe":
(1) analizując możliwości przeprawy mechów i postaci wyszło mi że:
- POLANIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy może wejśc na półwysep każdej frakcji
- NORDIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy i umiejętnością Żeglugi może wejśc na półwysep każdej frakcji
- KRYM po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep SAKSONII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają, jeśli się gra przeciw Saksonii; jeśli Saksonia jest niekatywna, to może tam wejść przez umiejętność Wędrówki)
- ROSWIECJA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep NORDII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
- SAKSONIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep ROSWIECJI (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
Nie wiem czy też to odbieracie za wadę gry, ale przy grze 2-osobowej da się odczuć skutki tego, gdy przeciwnik na swoim półwyspie produkuje zasoby, magazynuje je, a ty nigdy nie masz możliwości najechania jego półwyspu i zmniejszenia mu punktów na koniec gry za surowce lub zwyczajnego przejęcia surowców w walce
(2) co się dzieje, gdy mech transportuje robotników i wchodzi na pole z mechem przeciwnika - ruch się kończy, dochodzi do walki i załóżmy, że atakujący przegrał. Rozumiem, że mech i robotnicy idą do swojej bazy, a wygrany (czyli obrońca) nie traci punktów popularności. Zgadza się? W innym wypadku można by mieć ciekawą taktykę idąc mechem z 8 robotnikami i strasząc przeciwnika - albo wygra i straci popularność, albo przegra i straci heks a wygranemu da gwiazdkę
Ciekawe spostrzeżenia. Wywołuje to u mnie kolejną myśl, że gra jest trochę nieelegancka albo niedopracowana. Trochę może to za mocne słowa ale nie widzę, żadnego sensu aby robić tak nierówne frakcje/możliwości dla graczy. Nie daje mi to spokoju, że kolejni gracz dostrzegają jakieś małe zgrzyty. Mimo wszystko lubię grę. Ale nadal tylko lubię.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

(2) Jamey o tym pisał. Pierwotnie zawsze wygrany tracił miłość ludu, ale zmienili, że obrońca jak wygra nie traci. Było to zbyt mocne, takie podkladanie walk, aby oponent leciał w dół na torze miłości.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2083
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 393 times

Re: Scythe

Post autor: walkingdead »

Na marginesie gdyby byli tu wielbiciele sztuki J. Różalskiego to oto puzzle z jego dziełami:
https://cdp.pl/rozalski
Może kogoś zainteresuje?
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Scythe

Post autor: aryann »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zapoznam się z proponowanymi pozycjami.:-) Nie wiem czy było to tu poruszane ale powstaje też gra wideo w tym świecie - Iron Harvest.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: Bea »

ChlastBatem pisze:
wronek_87 pisze:Nie czytałem większości postów w tym temacie, ale mam dwie sprawy dotyczące "Scythe":
(1) analizując możliwości przeprawy mechów i postaci wyszło mi że:
- POLANIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy może wejśc na półwysep każdej frakcji
- NORDIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy i umiejętnością Żeglugi może wejśc na półwysep każdej frakcji
- KRYM po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep SAKSONII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają, jeśli się gra przeciw Saksonii; jeśli Saksonia jest niekatywna, to może tam wejść przez umiejętność Wędrówki)
- ROSWIECJA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep NORDII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
- SAKSONIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep ROSWIECJI (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
Nie wiem czy też to odbieracie za wadę gry, ale przy grze 2-osobowej da się odczuć skutki tego, gdy przeciwnik na swoim półwyspie produkuje zasoby, magazynuje je, a ty nigdy nie masz możliwości najechania jego półwyspu i zmniejszenia mu punktów na koniec gry za surowce lub zwyczajnego przejęcia surowców w walce
(2) co się dzieje, gdy mech transportuje robotników i wchodzi na pole z mechem przeciwnika - ruch się kończy, dochodzi do walki i załóżmy, że atakujący przegrał. Rozumiem, że mech i robotnicy idą do swojej bazy, a wygrany (czyli obrońca) nie traci punktów popularności. Zgadza się? W innym wypadku można by mieć ciekawą taktykę idąc mechem z 8 robotnikami i strasząc przeciwnika - albo wygra i straci popularność, albo przegra i straci heks a wygranemu da gwiazdkę
Ciekawe spostrzeżenia. Wywołuje to u mnie kolejną myśl, że gra jest trochę nieelegancka albo niedopracowana. Trochę może to za mocne słowa ale nie widzę, żadnego sensu aby robić tak nierówne frakcje/możliwości dla graczy. Nie daje mi to spokoju, że kolejni gracz dostrzegają jakieś małe zgrzyty. Mimo wszystko lubię grę. Ale nadal tylko lubię.
A nie działa to tak, że jak jedna frakcja nie ma gdzieś dostępu, albo ma jedną umiejętność słabszą to nadrabia czymś innym?
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Tak właśnie to działa, porównanie frakcji przez pryzmat tego czy mogą się dostać na terytorium innej frakcji jest tak słabe, że nawet nie chciałem się do tego odnosić.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Czyż nie na tym właśnie polega asymetryczność?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

To nie ma nic wspólnego z asymetrycznością. Warto przyjrzeć się bliżej tej analizie. Frakcje są zróżnicowane w wielu aspektach i zawsze dana umiejętność działa bez różnicy na liczbę graczy czy na występujące frakcje. Tutaj natomiast mamy coś co w niektórych sytuacjach ma miejsce bytu i tylko w takich przypadkach występuje czyli jest uzależnione od "losowych" czynników jak wybór frakcji u przeciwnika. Dla mnie to jest dziwne. Wątpię aby to był przebłysk geniuszu dla balansu frakcji. W szczególności, że Polania i Nordia to bardzo mocne frakcje dla początkującego gracza (łatwo wykorzystać potencjał) i znów miałyby mieć najlepiej i w tej kwestii? Tak tylko sobie głośno rozmyślam :wink:
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 436 times
Been thanked: 126 times

Re: Scythe

Post autor: Coen »

ChlastBatem pisze:W szczególności, że Polania i Nordia to bardzo mocne frakcje dla początkującego gracza (łatwo wykorzystać potencjał) i znów miałyby mieć najlepiej i w tej kwestii? Tak tylko sobie głośno rozmyślam :wink:
Nordia - mocna frakcja? Ich zdolność frakcyjna w porównaniu z taką Polanią jest według mnie kiepściutka.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Bea pisze:
ChlastBatem pisze:
wronek_87 pisze:Nie czytałem większości postów w tym temacie, ale mam dwie sprawy dotyczące "Scythe":
(1) analizując możliwości przeprawy mechów i postaci wyszło mi że:
- POLANIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy może wejśc na półwysep każdej frakcji
- NORDIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy i umiejętnością Żeglugi może wejśc na półwysep każdej frakcji
- KRYM po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep SAKSONII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają, jeśli się gra przeciw Saksonii; jeśli Saksonia jest niekatywna, to może tam wejść przez umiejętność Wędrówki)
- ROSWIECJA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep NORDII (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
- SAKSONIA po rozmieszczeniu mecha z umiejętnością Przeprawy nie jest w stanie nigdy dostać się na półwysep ROSWIECJI (inne umiejętności też tego nie umożliwiają)
Nie wiem czy też to odbieracie za wadę gry, ale przy grze 2-osobowej da się odczuć skutki tego, gdy przeciwnik na swoim półwyspie produkuje zasoby, magazynuje je, a ty nigdy nie masz możliwości najechania jego półwyspu i zmniejszenia mu punktów na koniec gry za surowce lub zwyczajnego przejęcia surowców w walce
(2) co się dzieje, gdy mech transportuje robotników i wchodzi na pole z mechem przeciwnika - ruch się kończy, dochodzi do walki i załóżmy, że atakujący przegrał. Rozumiem, że mech i robotnicy idą do swojej bazy, a wygrany (czyli obrońca) nie traci punktów popularności. Zgadza się? W innym wypadku można by mieć ciekawą taktykę idąc mechem z 8 robotnikami i strasząc przeciwnika - albo wygra i straci popularność, albo przegra i straci heks a wygranemu da gwiazdkę
Ciekawe spostrzeżenia. Wywołuje to u mnie kolejną myśl, że gra jest trochę nieelegancka albo niedopracowana. Trochę może to za mocne słowa ale nie widzę, żadnego sensu aby robić tak nierówne frakcje/możliwości dla graczy. Nie daje mi to spokoju, że kolejni gracz dostrzegają jakieś małe zgrzyty. Mimo wszystko lubię grę. Ale nadal tylko lubię.
A nie działa to tak, że jak jedna frakcja nie ma gdzieś dostępu, albo ma jedną umiejętność słabszą to nadrabia czymś innym?

no co ty - gra jest popsuta - projektant na pewno przegapił taką drobnostkę, zepsuta w 3D mówię ci :)....
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

RUNner pisze:Ufff, przebrnąłem przez cały ten wątek i się zastanawiam nad zakupem. Aktualnie mogę mieć nowy egzemplarz za 252zł więc cena jest chyba korzystna.
W większości opinii da się odczuć lekką nutę niezadowolenia odnośnie właśnie zbyt wysokiej ceny. Nawet sam Pan Gambit chyba to sugerował tym "kręceniem" z zakupem. Przynajmniej jak tak zrozumiałem końcowe wnioski :)
Lubię ładnie wydane gry i to jest dla mnie duży plus Scythe. Ale i tak najważniejsza jest zabawa, bo samo "opakowanie" to zdecydowanie za mało, żeby wydać tyle PLnów. Lubię gry z elegancko zaprojektowaną mechaniką, ale też z uzasadnioną losowością. Czyli w zasadzie coś z pogranicza euro i ameritrashu, z przewagą tego pierwszego. Wydaje się, że Kosa powinna mi się spodobać, ale czy regrywalność trzyma odpowiedni poziom? Jest syndrom chęci zagrania kolejnej partii?

Gdzie jest za 252 zł :) jeśli można wiedzieć. Cena adekwatna do jakości gry. Myślę, że zaangażowanie do pracy nad tą grą Jakuba Różalskiego też miało na to wpływ.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Tycjan »

pavel pisze:... zaangażowanie do pracy nad tą grą Jakuba Różalskiego też miało na to wpływ.
Kolejność była odwrotna :) Najpierw był świat wymyślony przez Różalskiego i jego grafiki, a potem gra.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Tycjan pisze:
pavel pisze:... zaangażowanie do pracy nad tą grą Jakuba Różalskiego też miało na to wpływ.
Kolejność była odwrotna :) Najpierw był świat wymyślony przez Różalskiego i jego grafiki, a potem gra.

Tak, masz rację. Miałem na myśli wykorzystanie jego prac, rysunków do gry i korzyści z tego płynące dla autora rysunków :) ,co mogło mieć wpływ na cenę. Ogólnie, nie narzekam na cenę. Mogłoby być jeszcze drożej gdyby np. wydawcą został FFG :)
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: tejot »

Coen pisze:
ChlastBatem pisze:W szczególności, że Polania i Nordia to bardzo mocne frakcje dla początkującego gracza (łatwo wykorzystać potencjał) i znów miałyby mieć najlepiej i w tej kwestii? Tak tylko sobie głośno rozmyślam :wink:
Nordia - mocna frakcja? Ich zdolność frakcyjna w porównaniu z taką Polanią jest według mnie kiepściutka.
Nigdy nie dostałem takiego łomotu jak grając Nordią przeciwko Polanii właśnie.

Przypadek?
ODPOWIEDZ