Eufratem i Tyrysem vs Brass vs Goa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Agricola

Post autor: BloodyBaron »

draco pisze: Agricoli, PR, RftG, San Juan, KF i innych wieloosobowych pasjansów.
Draco: zerknij sobie, co to pasjans, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić, że tego właśnie słowa chciałeś użyć do określenia gier, o których piszesz.
definicja pasjansa według Wikipedii
_________
Moje gry
mikka
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2008, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agricola

Post autor: mikka »

BloodyBaron pisze:
draco pisze:zerknij sobie, co to pasjans,...
myślę że nie należy rozumiec słowa "pasjans" dosłownie; Draco pewnie miał na myśli gry, w których wykłada się elementy bez specjalnych emocji i bez żadnej interakcji.
Osobiście się z tym nie zgadzam. Nie trudno dostrzec w wymienionych grach interakcji między graczami, no bo jest. Ale z drugiej strony można podzielić te gry na bardziej familijne i bardziej "zaczepne".
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Agricola

Post autor: tassman »

tak. teraz to faktycznie zgupialem. niedlugo urodzinki i albo Agricola albo E&T na ktorego mialem kiedys ochote. niestety dwie gry sie nie da :D [bo trzeba listewki do kuchni kupic]
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Agricola

Post autor: Geko »

BloodyBaron pisze:
draco pisze: Agricoli, PR, RftG, San Juan, KF i innych wieloosobowych pasjansów.
Draco: zerknij sobie, co to pasjans, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić, że tego właśnie słowa chciałeś użyć do określenia gier, o których piszesz.
definicja pasjansa według Wikipedii
Parafrazując - pasjans to taka jednoosobowa Agricola, PR, RftG, SJ, albo KF w wersji karcianej.
I jeszcze jedno mądre stwierdzenie - są tacy, którzy uważają, że interakcja w grach może być tylko bezpośrednia. Oczywiście szanujemy ich. :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Agricola

Post autor: BloodyBaron »

Geko pisze:
BloodyBaron pisze:
draco pisze: Agricoli, PR, RftG, San Juan, KF i innych wieloosobowych pasjansów.
Draco: zerknij sobie, co to pasjans, tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić, że tego właśnie słowa chciałeś użyć do określenia gier, o których piszesz.
definicja pasjansa według Wikipedii
Parafrazując - pasjans to taka jednoosobowa Agricola, PR, RftG, SJ, albo KF w wersji karcianej.
I jeszcze jedno mądre stwierdzenie - są tacy, którzy uważają, że interakcja w grach może być tylko bezpośrednia. Oczywiście szanujemy ich. :twisted:
No tak :idea: Po prostu niektórzy ulegają pokusie gry według jakichś dziwnych home rules: zapraszają towarzystwo - każdy dostaje swój egzemplarz Agricoli/PR/KF (niepotrzebne skreślić) i każdy na swoim egzemplarzu układa na czas.
Taka ekstrawagancja. Tylko to chyba mniej przyjemny ten wariant od zwyczajowego sposobu rozgrywania partii... :)
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ