Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

Al_Dente pisze:
Curiosity pisze:W 6-paku, all in wyniesie 1020 funtów, czyli 170 na głowę + wysyłka.
W spojlerze wklejam obrazek z cenami (jest naprawdę długi).
Spoiler:

"Upon providing valid EU vat number we will refound you 23% VAT tax. "

Czy to znaczy, że przy podaniu NIP firmy pojedynczy allin kosztuje ~ 139 funtów?
Faktura się nie rozpłynie w powietrzu dając Ci dodatkowy rabat...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Ale VAT sobie odpisze, więc w gruncie rzeczy poniesie koszt 139 funtów, zamiast 170.

Ale fizycznie zapłacisz najpierw 170.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

Fegat pisze:Ale VAT sobie odpisze, więc w gruncie rzeczy poniesie koszt 139 funtów, zamiast 170.

Ale fizycznie zapłacisz najpierw 170.
Tylko raczej trudno będzie komuś, kto nie prowadzi działalności związanej z grami uzasadnić, że gra była kosztem uzyskania przychodu. ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Jak ktoś ma własną firmę, to co za problem iść rozszerzyć działalność?
2 kliki online lub 1 10 minutowy druczek na urzędzie :P

Ludzie rozliczają jedzenie jako "koszta przychodu" tak więc gra planszowa to mały pikuś.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Toudi »

Fegat pisze:Jak ktoś ma własną firmę, to co za problem iść rozszerzyć działalność?
2 kliki online lub 1 10 minutowy druczek na urzędzie [emoji14]

Ludzie rozliczają jedzenie jako "koszta przychodu" tak więc gra planszowa to mały pikuś.
A co wpisujesz żeby rozliczyć planszowki?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

Fegat pisze:Jak ktoś ma własną firmę, to co za problem iść rozszerzyć działalność?
2 kliki online lub 1 10 minutowy druczek na urzędzie :P

Ludzie rozliczają jedzenie jako "koszta przychodu" tak więc gra planszowa to mały pikuś.
Aaa, to chodzi o to, żeby nagiąć/łamać prawo. W takim razie ja się wypisuję z rozmowy. ;)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

Ta gra nabiera horrendalnie dużych rozmiarów, liczba dodatków, figurek i kart wzrasta z każdym SG, także ponawiam pytanie :)

Czy w obecnej sytuacji, znając już mechanikę oraz zawartość, opłaca się wspierać ten produkt?
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: grzemek »

KrzysiekL pisze:
Fegat pisze:Jak ktoś ma własną firmę, to co za problem iść rozszerzyć działalność?
2 kliki online lub 1 10 minutowy druczek na urzędzie :P

Ludzie rozliczają jedzenie jako "koszta przychodu" tak więc gra planszowa to mały pikuś.
Aaa, to chodzi o to, żeby nagiąć/łamać prawo. W takim razie ja się wypisuję z rozmowy. ;)
Oj odrazu łamać;) znam firme co pilkarzyki, konsole i nawet stół do pingponga wpisala w koszta ciężkiej pracy programisty, to co tam planszóweczek kilka;)
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: SirSowa »

grzemek pisze:
KrzysiekL pisze:
Fegat pisze:Jak ktoś ma własną firmę, to co za problem iść rozszerzyć działalność?
2 kliki online lub 1 10 minutowy druczek na urzędzie :P

Ludzie rozliczają jedzenie jako "koszta przychodu" tak więc gra planszowa to mały pikuś.
Aaa, to chodzi o to, żeby nagiąć/łamać prawo. W takim razie ja się wypisuję z rozmowy. ;)
Oj odrazu łamać;) znam firme co pilkarzyki, konsole i nawet stół do pingponga wpisala w koszta ciężkiej pracy programisty, to co tam planszóweczek kilka;)
W świecie IT jest to dosyć często spotykana sytuacja, żeby programiści (i nie tylko) mogli na chwilę zapomnieć o pracy, odprężyć się i z nowymi pomysłami lub rozwiązaniami wrócić do pracy :)
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fegat »

Ja nie rozumiem na czym by miało polegać łamanie prawa. Może jakaś ustawa która zabrania takich rzeczy?

Masz firmę, zatrudniasz kilka osób, tworzysz w firmie kącik rozrywkowy i zrobione. Nie jestem księgowym ale powtarzam, ludzie z VATu i dochodówki odpisują sobie naprawdę WSZYSTKO. Polecam poczytać blogi księgowe. Ja przeżyłem nie mały szok.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Golin »

załóżcie sobie inny temat na takie podatkowe dywagacje
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Fegat pisze:Ja nie rozumiem na czym by miało polegać łamanie prawa. Może jakaś ustawa która zabrania takich rzeczy?
Tylko i wyłącznie kwestia przyzwoitości i sumienia.

Nie wszystko co nie jest zabronione prawnie jest ok. Z VATem to jest temat rzeka bo tak naprawdę to jest w wielu przypadkach przekroczenie granicy przyzwoitości i okradanie Państwa czyli pośrednio mnie i Ciebie. Teraz się władza mocno wzięła za uszczelnianie VATu i zobaczymy co z tego będzie. Na razie jest to kwestia osobistej uczciwości.
Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor.
;)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

Nie no, skończmy offtop może. Każdy i tak zrobi jak będzie uważał. Bóg i Urząd Skarbowy osądzą. ;)
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Może mnie ktoś oswiecic, co jest z tym kronosem? Ti będzie finalny sg, czy już go odblokowalismy?
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Golin »

btw ktos mi może wyjaśnic działanie dodatku atlas ?
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

wirusman pisze:Może mnie ktoś oswiecic, co jest z tym kronosem? Ti będzie finalny sg, czy już go odblokowalismy?
ma być finalnym SG, ale wątpię, żeby nie został odblokowany
Golin pisze:btw ktos mi może wyjaśnic działanie dodatku atlas ?
było w jednej z aktualizacji
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Wiesz ze oni dobija do 1.5mln albo i wiecej? :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Tak naprawdę nie ma znaczenia do ilu dobiją. Mają już zaplanowane wszystkie SG i teraz tylko dostosowują pułapy dla SG.
IMHO przeskoczą 2 mln GBP.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

raj pisze:Tak naprawdę nie ma znaczenia do ilu dobiją. Mają już zaplanowane wszystkie SG i teraz tylko dostosowują pułapy dla SG.
IMHO przeskoczą 2 mln GBP.
Jest to calkiem mozliwe :)
Awatar użytkownika
czapsiu5
Posty: 105
Rejestracja: 13 cze 2017, 12:59
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czapsiu5 »

raj pisze:Tak naprawdę nie ma znaczenia do ilu dobiją. Mają już zaplanowane wszystkie SG i teraz tylko dostosowują pułapy dla SG.
Człowiek nie zdąrzy napisać i już inni kończą jego myśli :D Myśle podobnie. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby grafik nie mógł przygotować kolejnych obrazków SG, żeby zawsze był jakiś w zapasie do odblokowania.
A trzeba było zostać wiedzminem miałbym teraz pełne ręce roboty.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

UWAGA1: To nie jest recenzja, to są tylko pierwsze przemyślenia na gorąco :)
UWAGA2: Tak, wiem, że to prototyp i jeszcze wiele może się zmienić :)
https://youtu.be/7zziRcuetTg
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Przyjemnie się oglądało, dzięki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Wow, nie spodziewalem sie milego postu, dzieki rowniez :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

siekan pisze:UWAGA1: To nie jest recenzja, to są tylko pierwsze przemyślenia na gorąco :)
Ogólnie spoko.

Przykladowo interakcja miedzy bohaterami i mało rozbudowana walka. Brakuje mi tu odniesienia do innych gier i próby spojrzenia głębiej na problem tej mechaniki w porównaniu z innymi tytułami tego typu. Interakcje między bohaterami da się zwiększyć, zaś walki rozbudować, ale czy brałeś pod uwagę iż była celowa decyzja twórców? W innym wątku krytycznym wypowiadał się w tej kwestii przedstawiciel wydawcy. Rozbudowany wątek bohaterów jest w RW, problemy tej mechaniki opisuje tu https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 823998465/. Nie wspominasz tez jaka gra miała Twoim zdaniem ciekawsza interakcje miedzy bohaterami i dlaczego? Rozbudowaną walkę masz w Forbidden Stars, ale co ciekawe dla wielu graczy jest to spora wada gry znacznie zwiększająca jej downtime. Pewne rzeczy bedace wada dla jednego gracza sa zaleta dla innego. Fakt walka w Lords moglaby bardziej rozbudowana, ale gra byłaby mniej plynna.

W kwestii interakcji miedzy bohaterami zdolnosc Heleny jest negowana przez obecność innego bohatera, czy jest to interakcja czy nie? ;)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Kurcze, ta moja opinia o walce zostala inaczej odebrana niz chcialem :p ja w grach tego typu lubie delikatny element losowosci, nawet bardzo delikatny, ale fajnie jest jak nie raz wbijasz na pewniaka a tu nagle przegrywasz :) kazdy lubi co innego :)
Co do bohaterow nie chce rzucac innymi grami bo LoH jest swoja marką i tu pole do popisu mają tworcy by stworzyc cos unikatowego, swojego :)

Jestem na 100% pewny, ze gra trafi idealnie w moje klimaty, tylko bede musial rozegrac kilka dobrych partii juz w finalna wersje :) kumpel sie zastanawial nad rezygnacja ze wsparcia, ja bede go goraco namawial, by jednak zostal przy tym tytule :)
ODPOWIEDZ