The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Galatolol »

Wojo, dzięki za skondensowanie opinii o dodatkach. Szkoda tylko, że dla mnie 2a i 2b (no i oczywiście wszystkie z pkt 1) brzmią bardzo fajnie (szkoda ze względu na rosnącą cenę tego, co bym brał).
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: Coin22 »

no wlasnie, zaraz sie okaze, ze wszystkie dodatki to jakies dodatkowe $150-200$. Trzeba chyba faktycznie wybrac moze kilka wlasciwych, zwlaszcza, ze 6 klatw w opcji Rookie juz jest, zanim sie to rozegra to moze bedzie kolejny dodruk :)
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wirusman »

Jak zwykle trzeba czytać między wierszami, cały czas myślałem że te 3 dodatki, są w cenie.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

Tak po prawdzie to wystarczyło otworzyć stronę poprzedniego KS i zobaczyć, że były dwa rodzaje pledge - jeden z dodatkami a drugi bez - tak jak kolega wyżej pisał. Wymienione 3 dodatki nie były elementem SG, więc komunikat z obecnego KS był jednoznaczny.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Strud
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 43 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Strud »

Coin22 pisze:6 klatw w opcji Rookie juz jest
Tylko pamiętaj, że w marcu dostaniesz tylko 4 zawarte w podstawce, dodatek będzie wysyłany za rok.
Nie wiadomo jeszcze jak będzie z tymi opcjonalnymi klątwami - dodatek pogodowy wysyłać będą w wave2, czyli z dodatkiem. Niestety tabelka w wysyłką sugeruje, że będzie tak samo "cards optional buys" jest w wave2, czekamy na potwierdzenie..
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

Strud pisze:
Coin22 pisze:6 klatw w opcji Rookie juz jest
Tylko pamiętaj, że w marcu dostaniesz tylko 4 zawarte w podstawce, dodatek będzie wysyłany za rok.
Nie wiadomo jeszcze jak będzie z tymi opcjonalnymi klątwami - dodatek pogodowy wysyłać będą w wave2, czyli z dodatkiem. Niestety tabelka w wysyłką sugeruje, że będzie tak samo "cards optional buys" jest w wave2, czekamy na potwierdzenie..
My idziemy w jedną wysyłkę za rok. Jest w co grać i będzie wszystko na raz :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: The 7th Continent

Post autor: rattkin »

wojo pisze: Teraz nie ma takiego pakietowego poziomu wsparcia ala explorer.
Nie ma obecnie. Wydawca jednak zapowiedział, że pochyli się nad tematem i być może doda pledge level typu "all in, b**ch".
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: costi »

olsszak pisze:
Strud pisze:
Coin22 pisze:6 klatw w opcji Rookie juz jest
Tylko pamiętaj, że w marcu dostaniesz tylko 4 zawarte w podstawce, dodatek będzie wysyłany za rok.
Nie wiadomo jeszcze jak będzie z tymi opcjonalnymi klątwami - dodatek pogodowy wysyłać będą w wave2, czyli z dodatkiem. Niestety tabelka w wysyłką sugeruje, że będzie tak samo "cards optional buys" jest w wave2, czekamy na potwierdzenie..
My idziemy w jedną wysyłkę za rok. Jest w co grać i będzie wszystko na raz :)
A organizujesz coś?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Trochę się gubię w tych kosztach dostawy. Jakbym dołączył do grupowego zamówienia Survivora i Veterana to ile by wyniosła mnie dostawa? Chyba gorzej nie dało się tych kosztów opisać.

Z tego co zrozumiałem to wyszło by:

Survivor: (25+(6x12.5))/7 =14
Veterana: (18+(6*9))/7 = 10

Czyli sumarycznie 25$ zamiast 43$. Tak jest?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: The 7th Continent

Post autor: olsszak »

olsszak pisze:Niech ktoś w razie czego poprawi mnie, ale mam wrażenie, że zbiorowe opłaca się robić tylko grupując ten sam rodzaj pledge. Dla celów kalkulacji przyjąłem stawki górne kosztów wysyłki.
Spoiler:
A tutaj przykład oszczędności na osobę dla osób wspierających Rookie. Moim zdaniem powyżej 5 osób można, ale nie ma się o co zabijać :)
Spoiler:
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Xan, tutaj z grubsza liczylem, jeszcze myśląc, że 8 osob.

Reasumując przy 7 osobach Rookie jest faktycznie jak napisales.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The 7th Continent

Post autor: playerator »

Mam nieco nietypowe pytanie - ile czasu gracie jedną sesję i ile mniej więcej kart zostaje wtedy użytych? Jak bardzo zależy to od liczby grających osób?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

olsszak pisze:
olsszak pisze:Niech ktoś w razie czego poprawi mnie, ale mam wrażenie, że zbiorowe opłaca się robić tylko grupując ten sam rodzaj pledge. Dla celów kalkulacji przyjąłem stawki górne kosztów wysyłki.
Spoiler:
A tutaj przykład oszczędności na osobę dla osób wspierających Rookie. Moim zdaniem powyżej 5 osób można, ale nie ma się o co zabijać :)
Spoiler:
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Xan, tutaj z grubsza liczylem, jeszcze myśląc, że 8 osob.

Reasumując przy 7 osobach Rookie jest faktycznie jak napisales.
Dzięki, więc wszystko jasne
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: idziol91 »

Mam pytanie odnośnie koszulkowania kart. Wie ktoś ile potrzeba koszulek, żeby włożyć w nie wszystko oprócz kart terenu? Interesuje mnie pledge Rookie.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

playerator pisze:Mam nieco nietypowe pytanie - ile czasu gracie jedną sesję i ile mniej więcej kart zostaje wtedy użytych? Jak bardzo zależy to od liczby grających osób?
Gram tylko solo więc ... Sesje miałem różnej długości od 1h do 4-5h. Wydaje mi się że takie długie sesje to jednak za dużo na raz. Może to kwestia że grałem już późno w nocy ale czułem się już fizycznie zmęczony i zacząłem grać dość nieostrożnie (starając się "pchnąć" grę w przód) co doprowadziło do śmierci postaci i porażki. Z jednej strony było to bardzo klimatyczne (ja jako gracz byłem równie zmęczony co moja postać - kończyły się karty w tali akcji) ale jednak odebrało mi to część przyjemności.

Myślę że sesje w okolicach 2 godzin będą optymalne. Twórcy gry sugerują 1-2h.

Natomiast jeżeli miałbym całkiem obiektywnie to ocenić to:
- Będzie to zależeć od osobistych preferencji
- Tego co się dzieje na wyprawie - czasem dobrze zrobić save bo właśnie i tak popłynęliśmy/weszliśmy gdzieś bo i tak gra wymaga złożenia planszy. Innym razem dobre miejsce na obóz to będzie dobry powód do save'a żeby to miejsce było od razu dostępne jak wznowimy rozgrywkę następnym razem.

Co do ilości kart to ciężko mi to ocenić bo nie patrze na to. Będzie to na zasadzie:
- Im dłużej gramy tym więcej kart
- Jeżeli chodzimy po części kontynentu która już dobrze zwiedziliśmy podczas danej gry to kart będzie nieco mniej (bo nie będziemy "zaglądać w każdy kąt")
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

idziol91 pisze:Mam pytanie odnośnie koszulkowania kart. Wie ktoś ile potrzeba koszulek, żeby włożyć w nie wszystko oprócz kart terenu? Interesuje mnie pledge Rookie.
To jest ciężkie pytanie bo bez spoilowania nie wiadomo ile spośród kart przygód to karty terenu. Tak więc koszulkując karty w ten sposób zepsułbyś sobie przyjemność z gry. Myślę że są realnie dwie opcje, zgodne z tym co twórcy proponują:
- 200 koszulek - to starczy Ci na karty akcji i najczęściej miętolone karty przygód (jak jedzenie) - koszt 10$
- 1600+ koszulek - koszulkujesz wszystko - koszt 10$ (powyższa paczka) + 69$ (1400+) koszulek

Uwaga: "+" jest powyżej dlatego że twórcy dorzucając nowe karty w SG automatycznie dorzucają na nie koszulki w tym wariancie.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: The 7th Continent

Post autor: idziol91 »

Myślę o tym żeby dla bezpieczeństwa wziąć 2x 200. Wtedy bankowo powinno starczyć nawet licząc z małymi dodatkami.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Koszulki 80x80 kupicie normalnie w sklepach.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: The 7th Continent

Post autor: wojo »

Jeszcze apropo dodatków i tego czy je brać czy nie. Na BGG jest ankieta oceniająca je właśnie pod kątem must-have/warto/nie warto/psuje grę.

LINK do BGG

Dla tych co nie chcą analizować jest to zgodne z tym co napisałem wcześniej.

Oprócz dodatków z pierwszego KS pojawił się (pierwszy?) nowy dodatek, którego wcześniej nie było:
- "Comfort Creatures" - mini dodatek (30 kart, bez klątwy) - dostajemy/znajdujemy jajko i jeżeli odpowiednio zadbamy o nie (i to co się z niego wykluje) to możemy go na różne sposoby trenować i zyskać zwierzaka/kompana, który nam pomoże w naszym zmaganiu z kontynentem.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: xan »

Czyli podsumowując ankietę, warto wziąć dodatki z curse'ami i ewentualnie elementsa.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Paskuder »

Co dokładnie robi ten mały 30 kartowy dodatek z saszetki o czasie?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: crsunik »

Panie i Panowie. Oto giveaway, na który wszyscy czekali :) 7th Continent All-In : https://wn.nr/YwhmqP
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Coen »

I Twój link prowadzący do niego ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

The 7th Continent

Post autor: crsunik »

Nie wiem akurat czy na mój, ale chyba lepiej taki niż żaden [emoji6] Nagroda zacna, szans starczy dla wszystkich [emoji3]
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Coen »

Oczywiście :)
Losowi trzeba pomóc ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: The 7th Continent

Post autor: toblakai »

Czy ktoś może mi pomóc w zrozumieniu na czym polega 'alternatywność' kart zawartych w niektórych SG? Czy tymi alternatywnymi kartami należy zastąpić ich oryginalne wersje czy wszystko się dodaje do talii wydarzeń/przygód? Jest kilka tych alternatywnych zestawów kart w SG i zaczynam się zastanawiać jak bardzo upierdliwe to będzie przy użytkowaniu gry - nie przepadam za ciągłym podmienianiem kilku kart spośród ~1600.
ODPOWIEDZ