[Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Jeśli Zonkul nie sprzedał i przeczyta ten post to przyniesie :), choć jemu już się nie podoba ta gra :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

filary ziemi dostałem, ale niestety dziś nie mogłem się pojawić. Przyniosę za tydzień to zagramy.
A w tamtym tygodniu źle graliśmy w shoguna. W instrukcji jest napisane, że jak się położy kartę z prowincją na polu akcji to ją TRZEBA wykonać jeśli tylko jest możliwość i nie można się rozmyślić. A mysmy grali, że można było spasować.
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Fakt zapomniałem dodać ten szczegół ;), jakbym grał wtedy z wami to bym zauważył :), Szczegół ten jest bardzo ważny przy planowaniu na co trzeba kasę wydać, przez pierwsze kilka gier też tak graliśmy uznając to za standard, ale po ponownym przeczytaniu już graliśmy dobrze. Choć jakbyście grali z tą zasadą to gra jeszcze by trwała godzinę dłużej :D, bodajże ok 3h w to graliście, strasznie długo wam to trwało :)

Czyżbyś zakupił Shoguna :D?

Dzisiaj bardzo udane spotkanie, mnóstwo osób, Cirrus nowych przyprowadził, karciankowcy (5 osób) przybyli, nie grający często w planszówki oraz rpgowcy

Grane były:
1. Mall of Horror - x2
2. Kleopatra i Stowarzyszenie Architektów - x2 - 2 razy wygrałem :D z dokładnie taką samą ilością punktów 54 :)
3. Agricola - wygrał Zonkul z 4 nowymi graczami :D
4. Carcassone przez chwilę ktoś spróbował
5. Neuroshima Hex - x2 - remis z Hołkiem :D
6. Genesis zagrałem z braćmi na początku spotkania
7. Shogun - ze względu na 5 nowych graczy, gra się dłużyła i zostały zagrane tylko 2 pory roku i ludzie zaczęli się zbierać
8. Osadnicy z Catanu
9. Gra o Tron
10. "6 bierze" na koniec

Więc dużo gier się przewinęło podczas tego 6h spotkania i to mi się podoba, czyli porządnie sobie pograć.

Przy okazji nazwali mnie wyrocznią :D - Silent the Oracle :D
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Hołek
Posty: 45
Rejestracja: 11 mar 2008, 21:25

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Hołek »

Fakt po nieobecności przybycie do klubu na dzień planszówkowy dosłownie zbiło mnie z nóg, nieco poniżej 20 osób oblegająca stoły i silent nad nimi ;).
Ale fakt wieczór udany, zapraszam wszystkich za tydzień.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: mst »

Silent pisze:Kleopatra i Stowarzyszenie Architektów - x2 - 2 razy wygrałem :D z dokładnie taką samą ilością punktów 54 :)
Opracowałeś strategię wygrywającą? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Ha, ledwo się ze wszystkim rozłożyliśmy :D
A mnie udało się wygra Martelami GOTa, głownie dzięki dośc nieudolnej grze króla (jego 1 raz) i szybkiemu szkoleniu jednostek, czym udało mi się zabezpieczyc przed kwiatuszkami z zachodu i rozwinąc potężny front prący na północ :)
Swoją drogą ma ktoś ochotę na weekend? Ja przyprowadzam jednego ze znajomych, więc 2 osoby już są :D
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

3 budowy podczas gry :), pierwsze dwie budując 3 elementy tak żeby wyjść powyżej 20pkt, najlepiej ok. 25, oczywiście mam po tych 2 budowaniach ponad 10 żetonów korupcji. Na koniec budowa mozaiki i stawianie Anubisa i pozbyć się minimum 5 :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Wczorajsze spotkanie było bardzo udane, mimo rekordowo niskiej frekwencji- zjawiło się 5 osób. No, w pewnym momencie było 6, ale trwało to 5 minut… Na pierwszy ogień poszła wersja podstawowa „Gry o tron”. Rozgrywka, którą zasłużenie wygrał Hołek (Lannisterzy), była (jak zawsze) niezwykle emocjonująca- od pierwszych tur trwała walka ludzi z żelaznych wysp i Starków, na południu Tyrellowie otarli się o zwycięstwo (6 twierdz), wbijając nóż w plecy Króla (ach, zemsta była słodka… :)) . Licytacje też były arcyciekawe- w pierwszej Lannisterzy zdobyli wszystkie pool positions, w kolejnej tron można było kupić za 1 tarczę… Po GoTcie dokonaliśmy niezwykłego odkrycia- odnalazł się NOWY gwiezdny kupiec i parę innych pionierskich gier :D Ostatni na warsztat trafił Pandemic, w którego ledwo wygraliśmy w czwórkę :D
A i gdyby ktoś chciał w coś (Got, Got!) zagrać w klubie, ale miał niedobór graczy niech pisze- dzięki wakacją mogę być zawsze i o każdej porze ;D
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

ja się miałem z kolegą zjawić ale akurat wypadła mi sesja paintballa więc już nie zdążyłem. Poza tym byłem taki poobijany później że bym nie mógł usiedzieć:)
Ale na pewno będę w przyszły czwartek
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: IceManEk »

wybiera sie ktos jutro do SKF? Ja z kumplem będe koło 17
Kumpel weźmie Year of the Dragon
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Czy ktoś z graczy ma może na sprzedaż Blue Moon City w bdb stanie??
Jeśli tak, to weźcie, bo chętnie przyjmę:)

Będę jak tylko wyrwę sie z pracy.

Pozdrawiam

Zonkul
Raf79
Posty: 11
Rejestracja: 02 maja 2008, 22:48
Lokalizacja: Będzin

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Raf79 »

Z chęcią zagram w "W roku smoka"- proszę o rezerwację miejsca przy stole:)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

IceManEk pisze:wybiera sie ktos jutro do SKF? Ja z kumplem będe koło 17
Kumpel weźmie Year of the Dragon
Oczywiście że tak :D Zjawie się tuż przed 17.15. No i zabiorę 1 (2?) osoby :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Mmm, znów w czwartek królowała Gra o Tron, po partii w Mall of horror. Którą zakończyłem jako pierwszy :| (tylko żeby zacząc rozkładac GoT-a :D ).
Za to w Grze Baratheonowie w pierwszych turach szli jak burza (ach, te licytacje). Ale wysłuchali innych i nie zmiażdżyli Wysogrodu. No i to się zemściło- jako, że chwilowo byłem najpotężniejszy zaczęto "bic lidera". Co wykorzystał 2 jak dotąd Greyjoy podstępnie biorąc Lannisport i poźniej wygrwając gre :D
BTW: Ma ktoś może Peryklesa lub Tide of Iron? Chętnie zagram za 2 tygodnie (w ten czwartek jestem w Radomiu :( )
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Muttah »

Jeśli chodzi o Tide, to ja mam i chętnie zagram. o której zazwyczaj zaczynacie w czwartki?
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

17.15 powinienem już byc, a większośc ludzi jest na miejscu przed 18.00.
Z tym że jak już pisałem w tym tygodniu mnie nie będzie.
I musiałbym jeszcze poznac zasady- w ToIa jeszcze nie grałem :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: kolderek »

a czy będzie Pandemic w ten czwartek? kolega chciałby poznać i być może przyjedziemy we dwóch :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Witam wszystkich po urlopie :)

W ten czwartek będę już w klubie. Zabiorę ze sobą kilka nowych gier - In The Shadow Of The Emperor, Phoenicia i Leuage Of Six.

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Amen »

Witam :D
Jeśli wszystko pojdzie zgodnie z planem to wkońcu w ten czwartek uda mi się przyjść do ŚKFu. O której mniejwiecej zaczynają się zbierać ludzie? I czy brać którąś ze swoich gier ;)? http://boardgamegeek.com/collection/use ... large&ff=1

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Witam, ja również po urlopie (bardzo udanym, minimum 2 gry dziennie :D), zjawię się z nowymi siłami.

Nie wiem co zabiorę ze sobą, ale być może będzie to Kleopatra i Brass. (czyli odkrycia wakacji :))
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Amen - można spokojnie wpadać od 17.15 zawsze jest parę osób i rozkładamy 1 lub 2 gry, pózniej najczęściej dzielimy się na więcej grup :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Po wakacyjnym "odpoczynku" od planszówek :wink: znowu jestem po świetnym spotkaniu :)
Fajnie, że w klubie wciąż pojawiają się nowe osoby - to dobry znak, widać na Śląsku wreszcie coś się ruszyło :) Sporo naszych "stałych graczy" jest na wakacjach, więc jeśli nic się nie zmieni, to od końca września na większości spotkań powinno nas już być około 20 lub nawet więcej :D

Udało mi się wczoraj rozegrać Leuage Of Six i Phoenicia. Leuage trafiła idealnie w mój gust - proste i bardzo przejrzyste zasady, ciekawy temat, gra ma też swój klimat. System licytacji niektórym się podobał, innym nie... Moim zdaniem jest dobrze zrobiony - daje wiele możliwości. Ogólnie oceniam na bardzo mocne 7.5 z możliwością awansu na 8 :)
Phoenicia to klasyczna gra licytacyjna, z ogromną liczbą możliwych rozwiązań taktycznych. Nie chcę się wypowiadać po 1 grze, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Widać, że potrzeba kilku gier by poznać wszystkie strategie. Na pewno jest to bardzo dobra gra cywilizacyjna na 1,5h.
Pózniej była jeszcze Kleopatra. Produkty Days Of Wonder stoją jak zawsze na najwyższym poziomie, nie inaczej było i tym razem. Gra ma swój klimat, już po 2 rundach poznaje się zasady, ale jest sporo planowania. Przedni motyw z krokodylami :lol:

Na 2 stole były lżejsze gry - Mall Of Horror, Fearsome Floors i Sabotażysta. Oceniając po częstotliwości głośnego śmiechu, pozostali też świetnie się bawili :wink: kończąc spotkanie jeszcze jedną partią w Leuage Of Six.

Dzięki wszystkim za spotkanie, zapraszam za tydzień, w szczególności nowych graczy. Inicjatywa planszówkowa świetnie się rozwija i nich tak zostanie! Wiadomo, im nas więcej, tym lepiej, ciekawiej...

Na następnym spotkaniu będziemy rozmawiać o nadchodzącym Pionku - 6,7 września. Jako że ŚKF powoli wyrasta na klub zrzeszający największą liczbę graczy planszowych w naszym regionie narodził się pomysł wspólnych identyfikatorów z naszym logo, abyśmy na Pionku byli dobrze widoczni :)

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Parmenides pisze:
Na następnym spotkaniu będziemy rozmawiać o nadchodzącym Pionku - 6,7 września. Jako że ŚKF powoli wyrasta na klub zrzeszający największą liczbę graczy planszowych w naszym regionie narodził się pomysł wspólnych identyfikatorów z naszym logo, abyśmy na Pionku byli dobrze widoczni :)

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Jestem jak najbardziej za! :D
Sam na Pionka postaram się przyprowadzić 8 nowych ludzi, których potem zaciągnie się do nas. Polowanie trwa :twisted:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Muttah »

Niom, ja też byłem ostatnio i bardzo mi się podobało (celem identyfikacji - taki łysy w niebieskiej koszulce 8) ). Co prawda nie dysponowałem jakąś wielką ilością czasu, ale udało mi się zagrać w Mall of Horror, a potem Fearsome Floors (ten drugi to dla mnie zupełna nowość - bardzo fajna i ciekawa gra).

Pozytywna miejscówka (szkoda tylko że oświetlenie jarzeniówkami... jak ktoś ma problemy ze wzrokiem to szybko się oczy męczą. Ale przynajmniej odpowiednio jasno do grania, także git). Zawodnicy bardzo fajni, bez zbędnego certolenia się jadą partię za partią - czyli również miodzio.

Mam nadzieję że znowu uda mi się wpaść w czwartek - jeśli tak, to mogę wziąć Tide of Iron i rozłożyć jakiś mały scenariusz (treningowo, dla załapania zasad itd.). Jeśli byliby chętni, to można zagrać nawet w 4 osoby (2 vs 2, no chyba że ktoś nie toleruje takich układów i woli dowodzić sam). Jest też fajny scenariusz układany pod 3 graczy (amerykanie i angole atakują z dwóch stron niemców :D ), także taka opcja też istnieje.

Co jeszcze mógłbym przynieść...

z eurogierek:

Attika, Tygrys i Eufrat, Fist of Dragonstones, Senator, Condottiere, Filary Ziemii i Cave Troll (2nd edition)

z większych americanów / strategii:

Warrior Knights (+dodatek), Samurai and Katana, Tide of Iron (+dodatek), Doom, Betrayal at house on the hill, Arkham horror (+wszystkie dodatki), Fury of Dracula i Sharows over Camelot.

Być może coś jeszcze do czwartku dojdzie, ale to się zobaczy :wink:

Pozdro i mam nadzieję "CU on Thursday" :twisted:
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Muttah pisze: Mam nadzieję że znowu uda mi się wpaść w czwartek - jeśli tak, to mogę wziąć Tide of Iron i rozłożyć jakiś mały scenariusz (treningowo, dla załapania zasad itd.).
Potwierdzam chęć zmiany historii. Deushland uber alles :twisted:
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
ODPOWIEDZ