Wasze Top 10 gier

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: pattom »

1. Leaving Earth
2. Terraformacja Marsa
3. Gra o Tron
4. Wiek Pary
5. Compounded


potem są rodzinne :-)

6. Quadropolis
7. Tokaido
8. Hive
9. Marco Polo
10. Wsiąść do Pociągu: Europa
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: glocked »

1. Agricola
2. Ticket to Ride: Europe
3. Osadnicy narodziny imperium
4. Terraformacja Marsa
5. Pandemia
6. Zamki Burgundii
7. Five Tribes
8. Resistance - Avalon
9. Sushi Go!
10. Grand Austria Hotel
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: rastula »

mat_eyo pisze:
Wincenty Jan pisze:A tam... miało być za trzy miesiące ale już się troche zmieniło!


3. Terraformacja Marsa
4. Dominion
Jakoś tak mi się literki zlały, że przeczytałem "Deformacja Marsa" :D to by był kawał dobrego ameri ;)

to już tylko krok do Defloracji Arasa ...uważałbym
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Marx »

Moja toplista:
1. Blood Rage
2. Podróże Marco Polo
3. Terra Mystica
4. Kemet
5. 7 Cudów Świata
6. Cyklady
7. 51. Stan Master Set
8. Ostatnia Wola
9. Roll for the Galaxy
10. Mare Nostrum

Lista ostatnio często się zmienia.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Wincenty Jan »

Wyśmiali mnie :cry: !!!
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 204
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 94 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Padre »

Bitewniaki się liczą?

1. Chaos in the Old World
2. Pandemic: Legacy
3. Guild Ball
4. Infinity
5. Malifaux
6-10. Blood Bowl: TM, Sherlock Holmes: CD, Blood Rage, Glory to Rome, Codenames

Właśnie ogrywane, z szansami na topkę:
Scythe, Concordia, Roll for the Galaxy, Dropfleet Commander, Frostgrave, Mansions of Madness 2ed., T.I.M.E. Stories, Mythos Tales

Obserwacja: Chaos trzyma się mocno kolejny rok, ale większość listy to tytuły poznane w 2016.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Rafalm »

U mnie lista wygląda tak:

1. Patchwork
2. Thunderbolt Apache Leader
3. Alien Frontiers
4. Red7
5. Osadnicy: Narodziny Imperium
6. Colt Express
7. Ucieczka: Świątynia Zagłady
8. Star Realms
9. Ghost Stories
10. Krosmaster Arena

Hmm, co ciekawe mimo wielu nowości wydawniczych, nie zamieszały one w zestawieniu. Szanse na to mają: Pola Arle i Mare Nostrum: Imperia.
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: merrin »

Długo się do tego zabierałem, ale w końcu wrzucam swój czubek góry lodowej. Fajnie będzie odgrzebać ten post za parę lat i porównać jak się człowiekowi gust zmienił (albo nie).

1. Eldritch Horror (z dodatkami)
2. Pokolenia (z dodatkami)
3. Pola Arle

4. Wysokie napięcie
5. Le Havre
6. Zamki Burgundii
7. Listy z Whitechapel
8. Lewis i Clark
9. Ground Floor
10. Robinson Crusoe

No i wyszedł ze mnie euromaniak :shock:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: ChlastBatem »

merrin pisze: 1. Eldritch Horror (z dodatkami)
...

No i wyszedł ze mnie euromaniak :shock:


To co tam robi ten brzydal? :D
Awatar użytkownika
merrin
Posty: 65
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: merrin »

ChlastBatem pisze:
merrin pisze: 1. Eldritch Horror (z dodatkami)
...

No i wyszedł ze mnie euromaniak :shock:


To co tam robi ten brzydal? :D

Tylko czekałem aż ktoś mi tym rzuci :D To chyba moja słabość do Lovecrafta, będę musiał zainspirować Rosenberga albo Felda do zrobienia porządnego eurosuchara o kultystach i Wielkich Przedwiecznych. Jakieś przetwarzanie składników potrzebnych do otwarcia/zamknięcia bram, te klimaty :lol:
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Furia »

Pewnie mocno się zdziwię jak odkopię ten post za jakiś czas. Póki co wygląda to tak:

Kolejność dowolna:

Terraformacja Marsa
Legendary Marvel
Osadnicy: NI
Zamki Burgundii
Eldritch Horror
Race for the Galaxy

w dalszej części:
Pokolenia (co najmniej z Gospodą)
Time Stories
Bora Bora
Viticulture
Konioczynka
Posty: 154
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszau

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Konioczynka »

To jest dobry pomysł, żeby za jakiś czas się nieco zdziwić ..
Szkoda, że nie wrzuciłem tego na początku przygody w planszófkami.

Nie wiem co wrzucić to tak rozległej topki.
Wrzucam 10 gier w które się zagrywam, chciałbym się zagrywać częściej, grałem kilka razy i mają to coś.

Jaipur
7 cudów pojedynek

Terraformacja Marsa
Eldritch Horror

Mage Knight
Neuroshima Hex
Puerto Rico
Le havre
TTR: EUROPA/NORDIC
Zimna wojna
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Gizmoo »

Moja lista długo była bez zmian, a pierwsze miejsca były niezmienne od pół roku. No i stało się. Ostatnie miesiące zrobiły w moim Top10 prawdziwą rewolucję. Zmiany są na tyle poważne, że zdecydowałem się na update listy. Nie wiem też, czy "przetasowania" nie są spowodowane chwilowym zachwytem (Crisis mnie zniszczył dokumentnie), no ale na krystalizację obecnej topki przyjdzie jeszcze poczekać - szczególnie, że sporo z zakupionych gier nie mam jeszcze porządnie ogranych (a solidnego "zamieszania" może narobić City of Iron i King of The Hill, który zachwycił mnie na Essen, oraz niedostatecznie ograne Above and Below, Ulm, Blood Rage).

Aktualny TOP 10 (03.11.16):

1. CRISIS
2. THE ANCIENT WORLD
3. ZAMKI SZALONEGO KRÓLA LUDWIKA
3. POWER GRID: FIRST SPARKS
4. LORDS OF WATERDEEP
5. DOLINA KRÓLÓW
6. ARCADIA QUEST
7. CHAMPIONS OF MIDGARD
8. THE NETWORKS
9. ŚWIAT BEZ KOŃCA
10. FILARY ZIEMI / WYSPA SKYE / A CASTLE FOR ALL SEASONS - To chyba najtrudniejszy wybór i nie potrafię się zdecydować, ale załóżmy, że Filary - z racji stażu - mają pierwszeństwo.

Poczekalnia, czyli gry mające szanse wejść do topki i namieszać, po solidnym ograniu:
Blood Rage, Islebound, City of Iron, Above and Below, Ulm, King of the Hill


Poprzednia topka:
Spoiler:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmooo strasznie mnie nakręciłeś na Crisisa. Nie wiecie czy ktoś planuje Crisisa po polsku?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1558
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 196 times
Been thanked: 595 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Ayaram »

Ok, moja kolej:

10. Stone Age - Jeden z nielicznych gatewayów, gdzie naprawdę się dobrzę bawię, bez uczucia "no okeeej... wolałbym w coś innego, ale już się poświęce moje noobeczki kochane"
9. Roll for the galaxy - Chyba staje się fanem "nie aż tak losowych" kości.
8. Władca Pierścieni LCG - jedyna prawdziwa gra solo jaką znam. Tzn. taka gdzie zasiądam do stołu z przyjemnością, a nie z nastawianiem "kurna.... nie ma z kim grać, to trzeba samemu sobie kostką poturlać, ehh...".
7. Chaos w starym świecie - Świetny przykład, że klimat i frajda z kombinowania mogą iść w parzę. Szkoda, że nie ma więcej frakcji, ale chyba niemożliwe by było dodać kolejne zbalansowane frakcje, tak samo różnorodne, dobre do gry w każdym zestawie Bogów ;)
6. Dominion - Idealna gra do piwka, na rozluźnienie, a cośtam pomyśleć i pokombinować też daje.
5. Zamki Burgundii - Jedna z tych gier przez które zmieniłem zupełnie nastawienie do gier Euro. Mogę wygrywać, mogę przegrywać, zawsze sprawia frajdę.
4. Blood Bowl: Menadżer Drużyny - są gry w których losowość jest wkurzająca i jest i BB, który jest tak losowy, że daje tony funu.
3. Neuroshima Hex - Idealna łamigłówka dla 2 osób.
2. Chicago Express - Każdy chyba musi mieć jakąś mało popularną grę w swojej topce ;) Euro, do 6 osób, szybkie nawet w pełnym składzie, proste do wytłumaczenia, uproszczona na maksa, ale dobrze działająca mechanika oparta na giełdzie i przedewszystkim nie pozwalająca zapomnieć, że współgracze to rywale. Uwielbiam.
1. Robinson Crusoe - Wylewający się klimat, konieczność sporego kombinowania, emocje, jednym słowem wszystko czego chcieć od planszówki.
0. Androin Netrunner - Miałem, sprzedałem. Nikt nie chciał ze mną grać na dłuższą metę, nawet na samej podstawcę, a graczem turniejowym nigdy nie będe... Ale gdybym miał okazję dłużej pograć, to jestem pewny, że by lekko trafiła do top 3.

Ok, tyle, jest, chociaż zapewne zmieni się w nie tak długim czasie. W mojej króciutkiej 2-letniej planszówkowej karierze raczej starałem się unikać Eurosucharków. Jednak się okazuje, że to nie z gatunkiem jako takim był problem, tylko z konkretnymi pozycjami na jakie trafiałem. Te wszystkie agricole itp. dłużące się, gdzie zapał kończył mi się w 1/3 rozgrywki, meh. Teraz coraz częściej mam okazje pograć w gry Euro, które naprawdę do mnie trafiają. Czas pokaże ;)
Fojtu
Posty: 3387
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1265 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Fojtu »

Moją listę zrobiłem tak, żeby z każdej kategorii coś wpadało, bo inaczej bym miał 10 eurosucharów :wink:

1. Agricola - dla mnie nieśmiertelna, mógłbym grać w to 24/7 i bym się nie znudził. Szkoda że dodatkowe talie takie drogie, ale podstawowe 3 na szczęście dają dość urozmaicenia
2. Terra Mystica - nowość dla mnie od paru miesięcy i jestem załamany, że wcześniej nie odkryliśmy ze znajomymi :D
3. Zamki burgundii - najlepsza gra na 2 osoby jak dla mnie, idealna mechanika, trochę gorsza oprawa :wink:
4. Chaos w starym świecie - nowość u mnie na stole, ale bardzo trafiona. Mam już dodatek i teraz czekam na okazję żeby pograć
5. Game of Thrones: Westeros Intrigue - wspaniały przerywnik - prosty, szybki, ale tak naprawdę bardzo taktyczny i można się napocić
6. Discworld: Ankh-Morpork - świetna gra na godzinkę przy piwku - duża losowość i przyjemny klimacik Pratchetta
7. Alchemists - mega piękna graficznie, no i ukochana przeze mnie dedukcja. Jedyne czego nie cierpię w tej grze to tłumaczenia jej nowym graczom :lol:
8. Zimna Wojna - cięższa gra dla dwojga, niestety rzadko mam okazję wyciągnąć na stół :(
9. Rialto - bardzo podoba mi się pomysł, że punktacja za obszary jest tworzona przez graczy podczas rozgrywki
10. Robinson Crusoe - coś na ząb jak mam ochotę zagrać solo
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Gizmoo »

Wincenty Jan pisze:Gizmooo strasznie mnie nakręciłeś na Crisisa. Nie wiecie czy ktoś planuje Crisisa po polsku?
Wiem tylko tyle ile napisałem tutaj:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 50#p855821
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Hazegiant »

To moje top10 po ponad roku przygody z planszówkami:

1. Osadnicy narodziny imperium -> bez zmian, ta gra zawsze dobrze siada lekko ponad 120 partii na liczniku. Teraz trochę, rzadziej odpalana bo dużo nowości, ale pojawia się.
2. Terraformacja Marsa -> hicior, gameplay bardzo podobny do osadników
3. Splendor -> każdy, zawsze i wszędzie chce w to grać a i mi się nie nudzi po roku grania
4. Cry Havoc -> w końcu zaakceptowana gra area control w towarzystwie mogłaby być wyżej gdyby na każdą ilość graczy była tak dobra jak na 4.
5. Dominion -> gdyby nie nowe dodatki, raczej znalazłby się poza listą, jednak dodatki faktycznie potrafią tchnąć życie w tą grę 
6. 51 stan: Master Set -> jak sie przejedzą osadnicy, a jednak chcielibyśmy w coś podobnego zagrać z mroczniejszym klimatem i krótszego
7. Stone age -> fajniutki worker placement, dla mnie trochę fajniejszy niż Lords of Waterdeep
8. Robinoson -> jak jest ochota na coopa wybieram robinsona zamiast Eldritcha
9. Ticket to Ride: Europa -> bo żona lubi :)
10. BattleCon -> gra ogromna, wymaga wiele więcej pogrania i bardzo chcę znaleźć czas żeby rozkminić postacie które mi się podobają. Aktualnie ogranicza mnie liczba osób, bo zwykle jest nas wiecej niż 2.


Będą grane w listopadzie i mają szanse na topa: Millennium Blades i Scythe.
rogerkrk
Posty: 63
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:20
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: rogerkrk »

Po prawie półtora roku zabawy i zbierania kolekcji:
1. Gra o Tron LCG - nabyłem przypadkiem, do pogrania w 2 osoby, żeby mieć coś z GoTem w tle i nie czekać na 6 osób do zagrania w planszową wersję. Obecnie to pudełko po które sięgam najczęściej
2. Five Tribes - ładna, kolorowa, prosta mechanika i za każdym razem trochę inna rozgrywka.
3. Świat Dysku - obecnie jeden z pierwszych wyborów żeby pograć ze "świeżakami", mimo sporej ilości rozegranych partii dalej się nie nudzi.
4. Terraformacja Marsa - kupiona po wszystkich super pozytywnych recenzjach na forum - WARTO!
5. 7 cudów świata - w obydwu wariantach (Pojedynek i normalna wersja) równie przyjemna
6. Pandemia - ostatnio przegrywa z Pandemią Ctulhu, ale dalej często gości na stole
7. Listy z Whitechapel - świetna łamigłówka dla dwóch osób, w większym gronie nie przepadam
8. Martwa Zima - klimat, wygląd i rozdroża. Czekam na więcej partii Długiej Nocy ;)
9. Robinson Crusoe - procent naszych zwycięstw ledwo wstaje z podłogi, ale gra jest świetnie :D
10. Cywilizacja Poprzez Wieki - klasyka planszówek, byłaby wyżej, gdyby nie czas rozgrywki

Tuż za 10: Zamki szalonego króla Ludwika, La Cosa Nostra, Pna Lodowego Ogrodu i liczę mocno na Cry Havoc, który czeka na pierwszą rozgrywkę :twisted:
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Lubel »

A u mnie wygląda to tak :

1. Zimna Wojna
2. Five Tribes
3. Spartacus
4. Robinson Crusoe
5. Brass
6. Blood Rage
7. Szogun
8. Wyścig do Renu
9. 7 cudów świata: pojedynek
10. Libertalia

Ale może coś wpaść do TOP 10 z tego co jest na półce ale nie grane jeszcze lub w co chętnie bym zagrał czyli : Pola Arle, Terraformacja Marsa, Dominant Spieces, Wysokie Napięcie, Time Stories.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4667
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 1976 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: warlock »

Ostatnio stwierdziłem, że w TOP 10 muszą znaleźć się gry, które a) uważam za znakomite i b) czuję z nimi jakąś więź emocjonalną :D Dlatego na miejsca #10 i #9 z powrotem wskoczyli Tajniacy i Gra o Tron. Tajniacy w grupie moich znajomych to kilka godzin rewelacyjnej zabawy i podobnie jak Dominion - pochłaniacz całego wieczoru ;). A Gra o Tron na 6 osób to planszówka, która na dobre wciągnęła mnie do świata gier i do tej pory nie przestaje mnie zadziwiać ;). Trochę nie wyobrażam obie bez niej mojego TOPu, mimo, że na stół wchodzi bardzo okazjonalnie.

Terraformacja Marsa póki co przechodzi do TOP 20, nie jestem z tą grą jeszcze na tyle "zżyty", żeby zagościła na stałe w topce ;).

Czyli na ten moment (miejsca od 1-7 to obecnie moje "dychy" na BGG, żelazne pozycje które prędko z nie wypadną z tej listy):

#1: Dominion
#2: Troyes

#3: Caylus
#4: Through the Ages: A New Story of Civilization
#5: Tzolk'in: The Mayan Calendar
#6: Trajan
#7: The Castles of Burgundy
#8: Bora Bora
#9: A Game of Thrones: The Board Game (Second Edition)
#10: Codenames
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 21:43 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: EMI_NAT »

naśmieciłem, więc posprzątałem
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 21:28 przez EMI_NAT, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 606
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Bludgeon »

1. Cosmic Encounter
2. Eldritch Horror
3. Talisman 4e (ale tylko z dużą ilością dodatków i zasad domowych)
4. Scythe
5. Cyclades
6. Terraformacja Marsa
7. Caverna
8. Mare Nostrum: Empires
9. T.I.M.E. Stories
10. Fury of Dracula 3e
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: kinioo »

Kurde, patrze na te Wasze listy I placze :cry: jak widze ile fajnych tytulow nas omija z braku (chetnych) wiekszej liczby graczy do gry (my meczymy zazwyczaj cos co chodzi na 2jke lub solo).
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Wasze TOP 10 gier

Post autor: Bea »

kinioo pisze:Kurde, patrze na te Wasze listy I placze :cry: jak widze ile fajnych tytulow nas omija z braku (chetnych) wiekszej liczby graczy do gry (my meczymy zazwyczaj cos co chodzi na 2jke lub solo).
Próbowałeś szukać ludzi przez forum albo FB? Skąd jesteś?
ODPOWIEDZ