Tytus, Romek i A'Tomek. Gra planszowa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 537 times
Been thanked: 272 times

Re: Tytus, Romek i A'Tomek. Gra planszowa

Post autor: Irka »

No i świetnie się bawiliśmy :D (jako czwórka dorosłych)
Ta licytacja to super sprawa - jest tu fajna interakcja (choć w euro za nią nie przepadamy), jest element psychologiczny i blef. Krótka i satysfakcjonująca gra. Również polecam!

miker pisze: 21 lis 2023, 21:29 Gra wykonana dość marnie. Plansza i planszetki komiksów są dość cienkie.
Tylko tutaj mamy całkiem odmienne zdanie (czyżby były różne wydania?).
Poza zasłonkami (które są rzeczywiście cienkie i mogą się przewrócić/przesunąć przy potrąceniu), wszystko jest bardzo dobrej jakości. Dołączam zdjęcia i porównanie z popularnymi grami.

Plansza główna jest solidna i moim zdaniem taka jak w Scythe:
Obrazek

Plansze komiksu są cienkie, ale sztywne i wg mnie grubsze nie są potrzebne, bo nimi się praktycznie nie manipuluje. A w tym przypadku bristol może być nawet lepszy, bo ma chyba mniejsze ryzyko wypukłości i piruetów na stole ;)
No i chyba najważniejsze: żetony.
Obrazek
Ustawiłam po 10 sztuk - widać, że pod względem grubości żetony Tytusa wygrywają z tymi po lewej, oraz dorównują Kaskadii. Co więcej - Tytus ma jedne z najlepszych kartonowych żetonów, z jakimi się spotkałam (spośród ok. 50 euro/abstraktów). W dotyku bardziej przypominają twardy plastik niż papier, ładnie stukoczą po stole. To raczej sztabki niż banknoty ;) Wyjątkowo nie czuję potrzeby żadnych zamienników w tym przypadku. Nie wiem, jak wytrzymałość, ale brzegi są gładkie i na razie nie widzę ryzyka rozwarstwiania (duże powiększenie sprawia, że u wszystkich gier widać jakieś dziwne warstwy w tych żetonach, więc do zignorowania).


A tutaj tył opakowania, dla identyfikacji wersji:
Spoiler:
Piszę to, żeby zachęcić innych, którzy mogą się wahać - wg mnie jakość wykonania jest co najmniej standardowa i zastanawiam się nad kupnem na olx jeszcze jednej nowej gry, na prezent.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3648
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1075 times

Re: Tytus, Romek i A'Tomek. Gra planszowa

Post autor: psia.kostka »

Brawo Irka, quality content! (a przy okazji quality control) 8)

Dodam, ze ogladajac fotosy gry, walka toczy sie o "kokosy", a waluta to "debilary", ktore sa w postaci zetonow, a nie papierkow, jak w FCM za 300zl.

Ale jeszcze nie rozkrecajmy hajpu za mocno, bo nie kupilem swojego taniego egzemplarza :mrgreen:

(Ciekawe czy np kupujac Scythe za 350zl nie mamy rozowych okularow, ktore potrafia wybaczac wady, a przy taniej gierce przepychamy ja patykiem)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 71 times
Been thanked: 74 times

Re: Tytus, Romek i A'Tomek. Gra planszowa

Post autor: czarny kapelusz »

Dałem się porwać tej forumowej, rozbujanej fali hajpu na Tytusa :D A, że nówkę w mieście swym trafiłem to czeka na rozpakowanie przez moją 8 letnią córkę w czasie wigilii. Młoda ostatnio stwierdziła, że Tytusy to jej ulubione komiksy 8)
Dzięki :)
ODPOWIEDZ