Portal Games - plany wydawnicze 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: eveni »

Rigidigi pisze: 09 sie 2021, 11:23 Może tu ktoś zagląda?
Chyba nie...

Obrazek
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pcyzm »

Najlepsza opcja zadania pytania już jutro ;)


"Planszowe Newsy:
Wracamy po urlopie z naszymi cyklicznymi streamami!

Już jutro o 21.00 naszym gościem będzie Grzesiek z Portal Games, który jak nikt inny wie jaki jest status każdej z zapowiedzianych gier!

Widzimy się na FB i YT. Będzie oczywiście możliwość zadawania pytań na żywo :)

Zapraszamy!"
TTR_1983
Posty: 3948
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: TTR_1983 »

pcyzm pisze: 09 sie 2021, 17:38 Najlepsza opcja zadania pytania już jutro ;)


"Planszowe Newsy:
Wracamy po urlopie z naszymi cyklicznymi streamami!

Już jutro o 21.00 naszym gościem będzie Grzesiek z Portal Games, który jak nikt inny wie jaki jest status każdej z zapowiedzianych gier!

Widzimy się na FB i YT. Będzie oczywiście możliwość zadawania pytań na żywo :)

Zapraszamy!"

Zapis transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=ggzsjs10fdU&t=1550s
Cała masa informacji. Minutówkę zrobimy, dajcie nam chwilę :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4564
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: PytonZCatanu »

TTR_1983 pisze: 10 sie 2021, 23:50
pcyzm pisze: 09 sie 2021, 17:38 Najlepsza opcja zadania pytania już jutro ;)


"Planszowe Newsy:
Wracamy po urlopie z naszymi cyklicznymi streamami!

Już jutro o 21.00 naszym gościem będzie Grzesiek z Portal Games, który jak nikt inny wie jaki jest status każdej z zapowiedzianych gier!

Widzimy się na FB i YT. Będzie oczywiście możliwość zadawania pytań na żywo :)

Zapraszamy!"

Zapis transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=ggzsjs10fdU&t=1550s
Cała masa informacji. Minutówkę zrobimy, dajcie nam chwilę :)

Super, może wreszcie będą jakieś konkrety 🙂
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pioter123 »

BOLLO pisze: Portal się ogarnął i odpowiedział na mojego e-maila i odesłał :
Brakujące białe znaczniki z Little Town,Talie kart do Rising Sun, Karty do Aeons End "Zakrzywiony Sztylet i Niestabilny Pryzmat oraz jakąś planszetkę gracza chyba do Aeons End z Elfim łucznikiem......to wszystko. Poinformowany zostałem że jeszcze doślą kartę do Terron of London oraz Mage Knight.
I jak tam, wyjasnilo sie, co bylo nie tak z kartami do RS? :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5307
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1716 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: BOLLO »

Niestety nie. Portal jak to Portal milczy. Talie kart mam ale nie mam jak porownac ich bo oryginal jeszcze w folii. Nie wyczytalem tez nigdzie zeby talia kart z RS miala jakies bledy/braki.
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: swiroff »

Czy ktoś otrzymał albo wie może co z poprawionymi planszami do smartphone? Miały być w maju, potem otrzymałem informację, że w czerwcu, a od tego czasu w mojej korespondencji z nimi cisza...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: eveni »

swiroff pisze: 01 wrz 2021, 13:08 Czy ktoś otrzymał albo wie może co z poprawionymi planszami do smartphone?
Mam od nich e-maila z 28 czerwca, że czekają na odpowiedź z drukarni.
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Akwamarynowy »

eveni pisze: 01 wrz 2021, 13:28
swiroff pisze: 01 wrz 2021, 13:08 Czy ktoś otrzymał albo wie może co z poprawionymi planszami do smartphone?
Mam od nich e-maila z 28 czerwca, że czekają na odpowiedź z drukarni.
Ale ta drukarni wodzi ich za nos ;) Prawie tak jak oni nas :)
IrasArgor
Posty: 382
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 128 times
Been thanked: 74 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: IrasArgor »

Akwamarynowy pisze: 02 wrz 2021, 13:04
eveni pisze: 01 wrz 2021, 13:28
swiroff pisze: 01 wrz 2021, 13:08 Czy ktoś otrzymał albo wie może co z poprawionymi planszami do smartphone?
Mam od nich e-maila z 28 czerwca, że czekają na odpowiedź z drukarni.
Ale ta drukarni wodzi ich za nos ;) Prawie tak jak oni nas :)
Obstawiam, że nie nastąpi to szybciej niż dodruk bo jak mniemam Portal nie może sam zlecić drukarni tylko czekać na oryginalnego wydawcę.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomp »

To prawie jak zapytać się o "Race for the Galaxy" xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 38 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Sever »

Coś wiadomo o dodrukach Cthulhu: DMD?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pioter123 »

Portal_Games pisze: 04 sty 2021, 11:03
Na wczorajszym wieczornym piwku w knajpie wyszedl temat jakoby Portal mial miec w planach kolejny szalony pomysl czyli Anachrony Infinity box. Na razie traktuje to w kategorii plotki ale czy moglibyscie sie do tego odniesc? Jesli cos jest na rzeczy to nie spodziewam sie potwierdzenia ale moze chociaz zdementowanie tych poglosek? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Jareks1985 »

Raczej mało prawdopodobne, ponieważ infinity box to ks exclusive.

"The Infinity Box, Infinity Upgrade Pack, and certain stretch goals are marked with the MCG Exclusive badge on the campaign page. Items with this badge will only be printed once, following this Kickstarter campaign. We will be printing approximately 15% more of these items than what we'd normally need to fulfill the Kickstarter pledges and the Pledge manager orders. This additional quantity is primarily a safety buffer for the fulfillment. Once the fulfillment is 100% complete, we will be selling the remaining copies only on conventions and on our webshop."

Albi nie bez powodu nie zdecydowało się na dodruk tej gry, ledwo spięła się sprzedaż, na dodatek wyprodukowanie tak wielkiej gry, transport mógłby znacząco wpłynać na cene która nie była mała, przed boomem cenowym transportu z chin, wiec z punktu widzenia wydawnictwa była by to bardzo ryzykowna decyzja. Po za tym po za samymi instrukcjami nie ma tam innych elementów wymagających tłumaczenia, więc sporo osób ma już wersje angielskie.
Co nie oznacza, że nie wydadzą samej podstawki.
Portal portafił już zaskoczyć. Nie mniej lepiej było by się skupić na trikerionie, bo ja mam już swojego anachrony i wolałbym zobaczyć Trikeriona po polsku ;D
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Atk »

Nie wiem czemu ale ten Tricerion też mnie zainteresował od pierwszego spojrzenia. Ostatnio miałem tak tylko z Barrage. Wszedłbym jak dzik w kasztany, co nie zmienia faktu, że anarchony też bym chętnie zobaczył w portalowej kolekcji
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Chrostek84 »

Jareks1985 pisze: 05 wrz 2021, 20:40

Albi nie bez powodu nie zdecydowało się na dodruk tej gry, ledwo spięła się sprzedaż,
Z tego co wypowiadają się pracownicy Albi, to w Polsce z Anachrony nie było tak źle i oni to by nawet chcieli wydać dodatki, ale są uzależnieni od spółki matki w Czechach, która pozyskuje licencję na trzy kraje: Czechy, Słowację i Polskę i w tych dwóch pozostałych krajach sprzedaż Anachrony była tak kiepska, że nie było szansy na rozwój serii.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Jareks1985 »

Moim zdaniem, Portal ładnie się rozwija, rozszerzajac możliwości wydawnicze. Świetnie optymalizują i liczą, dlatego dziś mamy taki tłusty wysyp gier na rynku. Dzisiaj zamówiłem FCM wydałem pieniądze z wypiekami na twarzy liczac już na dodatek ;D.

Mam nadzieje że sie pojawi ;)

A co do gier, z wolnych licencji calkiem dobrych gier nad którymi mogł się pochylić Portal w przyszłości.

To na pewno Pola Arle, pliki nawet są gotowe, gdyby tylko poprosić o przekazanie ich prze spadkobierców GF. Bralbym zamiast agrikoli która również chodzi mi po głowie.

Już chodzą słuchy o Projekt Gaja, mam i licze na dodatek.

Trickeriona, jest hype na tą grę, więc mogła by się sprzedać. Sam chetnie kupiłbym all-in
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2056 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Ardel12 »

Jareks1985 pisze: 07 wrz 2021, 14:49 To na pewno Pola Arle, pliki nawet są gotowe, gdyby tylko poprosić o przekazanie ich prze spadkobierców GF. Bralbym zamiast agrikoli która również chodzi mi po głowie.

Już chodzą słuchy o Projekt Gaja, mam i licze na dodatek.

Trickeriona, jest hype na tą grę, więc mogła by się sprzedać. Sam chetnie kupiłbym all-in
Zgodzę się, że popyt na Gaję jak i Trickeriona by się znalazł, bo obie są świetne, ale Pola Arle walały się na wyprzedażach i wielu wątkach sprzedażowych. Dodatek do nich to chodził po kuriozalnie niskich cenach, więc wątpie by jakakolwiek firma chciała w to wdepnąć.

Jak dla mnie jeśli FCM wypali, to możemy liczyć na kolejne tytuły od Splottera jak Roads & Boats czy Indonesia i oczywiście Ketchup/Pieróg :D

To co w portalu mi się podoba, to ich ogłoszenia na początku roku co wydadzą, a następnie odpalanie przedsprzedaży, gdy pozostaje miesiąc lub dwa do ich faktycznej wysyłki do sklepów. Trochę psuje to planowanie budżetu jak tu takie smakowite kąski wrzucają, ale przynajmniej omijają problem Rebela z niedotrzymywaniem terminów i hejtem za to.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: eveni »

Zastanawiam się jakie hity zostaną ogłoszone na Portalconie, skoro kilka tytułów już w niedzielę Grzegorz ujawnił.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11115
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

Ardel12 pisze: 07 wrz 2021, 18:50 Jak dla mnie jeśli FCM wypali, to możemy liczyć na kolejne tytuły od Splottera jak Roads & Boats czy Indonesia i oczywiście Ketchup/Pieróg :D
Nie liczyłbym na to - FCM to ewenement - zobacz sobie jaki jest przeskok w ilości posiadanych kopii na bgg pomiedzy FCM a kolejna na liscie Antiquity - podpowiem 17k vs 5.6k, a dalej Indonesia z 4.8, Roads and Boats z 4.3k czy The Great Zimbabwe (które własnie jest dodrukowywane wiec nie ma co liczyc na polski druk w najblizszych latach) z 3.6k...
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: ArnhemHorror »

eveni pisze: 07 wrz 2021, 19:55 Zastanawiam się jakie hity zostaną ogłoszone na Portalconie, skoro kilka tytułów już w niedzielę Grzegorz ujawnił.
Jakich?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: eveni »

wilecki pisze: 08 wrz 2021, 08:02
eveni pisze: 07 wrz 2021, 19:55 Zastanawiam się jakie hity zostaną ogłoszone na Portalconie, skoro kilka tytułów już w niedzielę Grzegorz ujawnił.
Jakich?

Obrazek
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2056 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Ardel12 »

japanczyk pisze: 08 wrz 2021, 06:09
Ardel12 pisze: 07 wrz 2021, 18:50 Jak dla mnie jeśli FCM wypali, to możemy liczyć na kolejne tytuły od Splottera jak Roads & Boats czy Indonesia i oczywiście Ketchup/Pieróg :D
Nie liczyłbym na to - FCM to ewenement - zobacz sobie jaki jest przeskok w ilości posiadanych kopii na bgg pomiedzy FCM a kolejna na liscie Antiquity - podpowiem 17k vs 5.6k, a dalej Indonesia z 4.8, Roads and Boats z 4.3k czy The Great Zimbabwe (które własnie jest dodrukowywane wiec nie ma co liczyc na polski druk w najblizszych latach) z 3.6k...
W sumie racja...smutna żaba :(
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: pioter123 »

Jareks1985 pisze: 05 wrz 2021, 20:40 Albi nie bez powodu nie zdecydowało się na dodruk tej gry, ledwo spięła się sprzedaż, na dodatek wyprodukowanie tak wielkiej gry, transport mógłby znacząco wpłynać na cene która nie była mała, przed boomem cenowym transportu z chin, wiec z punktu widzenia wydawnictwa była by to bardzo ryzykowna decyzja. Po za tym po za samymi instrukcjami nie ma tam innych elementów wymagających tłumaczenia, więc sporo osób ma już wersje angielskie.
Co nie oznacza, że nie wydadzą samej podstawki.
Portal portafił już zaskoczyć. Nie mniej lepiej było by się skupić na trikerionie, bo ja mam już swojego anachrony i wolałbym zobaczyć Trikeriona po polsku ;D
Z ks exclusive to tak to roznie czasem bywalo...
Anachrony wbrew pozorom mialo dobra sprzedaz w PL wiec tu mysle problemu nie byloby. O Mage Knight tez sie mowilo ze to bardzo ryzykowna decyzja, ze kto mial kupic ten kupil, a chyba juz jeden dodruk Portal zamawial? I to nie podstawka a Ultimate Edition. Mniej elementow do tlumaczenia to tez zaleta bo mniejsze koszty (i mniejsze ryzyko bledow - najwyzej errata do instrukcji boli mniej niz dodrukowanie poprawionych komponentow, kart, zetonow itd). W sumie to kto inny mialby wydawac Anachrony na bogato jesli nie Portal?
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 163 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomg »

Czy Portal po otwarciu przedsprzedaży FCM już urealniał podany początkowo termin dostawy gier (listopad 2021) ?
Zablokowany