[Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

[Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: fluor »

Piąta edycja zjAvy wraca do pierwotnej lokalizacji, czyli do XXI LO im. Hugona Kołłątaja na ul. Grójeckiej 93. a jednak nigdzie nie wraca ;) --> Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33

Szczegóły na stronie wydarzenia - zjava.pl.

TLDR:
- impreza trwa od soboty godz. 10:00 do niedzieli 18:00, można (nie trzeba) robić przerw na sen :P
- wejściówka wynosi 20zł
- jest wypożyczalnia gier na miejscu
- warto wziąć obuwie na zmianę (do nabycia na miejscu jednorazowe ochraniacze na buty)
- na miejscu będzie bufet
- nie można spożywać alkoholu na terenie konwentu
- frekwencja imprezy to ok. 600 os. (oprócz planszówek są także bitewniaki, prelekcje, sesje rpg i larpy)

Możecie także poczytać wątki poprzednich edycji: 2013, 2012, 2011, 2010.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2014, 11:10 przez fluor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: fluor »

Wtem, update miejsca --> Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33.

Jeżeli chodzi o gry, to bazujemy na zasobach stowarzyszenia Avangarda (Graffic) i partnerów obecnych na imprezie: REBEL, Planszomanii, Portalu.

Lista gier nie jest jeszcze pełna, bo cały czas dostajemy informacje o nowych, ale myślę, że nawet teraz można znaleźć w niej coś fajnego.
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: iapetus »

Mnie najbardziej interesuje co nowego przywiozą ze sobą wydawcy/sponsorzy - może udałoby się ich zaangażować w wypowiedź w tym miejscu?
trzewik

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: trzewik »

Portal Games przywiezie zarówno nowości (Tajemnicze Domostwo, Tezeusz, Dziedzictwo), jak i egzemplarze przedpremierowe (Pośród gwiazd), jak i dużo promosek i gadżetów niedostępnych w sklepach z grami. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Wydawnictwo FGH »

iapetus pisze:Mnie najbardziej interesuje co nowego przywiozą ze sobą wydawcy/sponsorzy - może udałoby się ich zaangażować w wypowiedź w tym miejscu?
Będziemy mieli prototypy "Obcego", "Cywilizacji", "Bitwy Magów" i "Arki zwierzaków" (to oficjalny tytuł naszej najnowszej gry).
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: iapetus »

No to zdecydowanie będzie co testować:)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Nataniel »

Ja nie wiem jeszcze na pewno, czy się pojawię, ale REBEL przywiezie na pewno z nowości planowanych w PL na ten rok:
- Lewis & Clark
- Nations
- Slavika 2 (Równonoc)
- World of Tanks: Rush
- Splendor

i z niedawno wydanych:
- Time's Up Family
- Mount Everest
- Wikingowie
- Jungle Speed Safari
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Tiszka
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:55

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Tiszka »

Mogę zdradzić, że Rebel szykuje pokazy trzech prototypów ;) Więcej informacji powinno pojawić się dzisiaj na stronie.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: fluor »

Więcej informacji o Strefie REBEL i tego co jest zapowiadane :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: schizofretka »

Runewars, Hegemonic?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Don_Silvarro »

Graal pojawi się ze stoiskiem, na którym będzie można wypróbować gry wydawnictwa Mantic Games:
Dreadball oraz Deadzone
Laskos
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2011, 23:38

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Laskos »

W trakcie konwentu będzie też można nauczyć się grać w Dust Tactics.
Na miejscu nauka rozgrywki dla nowicjuszy oraz stół do gry dla graczy bardziej zaawansowanych.
Zobaczyć będzie można najnowsze jednostki oraz przetestować je w boju (Axis & Allies).
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów dusta!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: schizofretka »

Don_Silvarro pisze:Graal pojawi się ze stoiskiem, na którym będzie można wypróbować gry wydawnictwa Mantic Games:
Dreadball oraz Deadzone
Przewidujecie tłumaczenie reguł do Deadzone?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: Don_Silvarro »

Jak najbardziej. Będziemy mieć rozłożony Training Day Kit, czyli opracowany przez Mantic zestaw do prowadzenia krótkiej demo rozgrywki. Pięciu zmutowanych żołnierzy Plagi zmierzy się z trzema elitarnymi szturmowcami Rady Siedmiu na pomniejszonej (4x4 zamiast 8x8) planszy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można do nas wpaść i poprowadzić do zwycięstwa wybraną stronę konfliktu.

Będziemy też prezentować inne figurki z gry, jak np. zmutowane ogary, imponującego Kapitana Szturmowców czy jeszcze bardziej imponującego mutanta klasy pierwszej. Będzie też okazja obejrzeć pełną książkę z regułami oraz pomacać elementy terenu - udało nam się zorganizować nawet wypraski z zestawów, których jeszcze nie ma w sprzedaży, jak np. zestaw zrujnowanych budynków.

Podobnie z Dreadball - w czasie konwentu będzie można zagrać przykładowe siedem zagrywek w meczu Korporacja kontra Grabieżcy, jak również obejrzeć figurki z innych drużyn.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: fluor »

hej, czy ktoś był i zechciałby podzielić się wrażeniami? Co było ok, a co do poprawy?
Awatar użytkownika
iapetus
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2012, 09:54
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: iapetus »

Moja wizyta była niestety króciutka. Wielkie plany testowania prototypów spełzły na obadaniu tylko dwóch gier, ale za to zacnych:) Co do plusów organizacyjnych, to bardzo mi się podobała obecność wydawnictw ze swoimi najmłodszymi i tymi dopiero planowanymi dziećmi. Podobnie jak w innych aspektach, wszystko było sprawnie i odpowiednio wcześnie zakomunikowane. Można było spokojnie wszystko zaplanować. Gdyby tylko towarzyszący mi każuale mieli tylko trochę większą chęć do próbowania nowości...

To właśnie oni pierwsi zauważyli jeden poważny minus - informacje "co i gdzie" na ścianach. Niestety bardzo wiele, od tych witających gości na pierwszym drzewie, było zrobionych na kolanie, tak jakby organizatorzy orientowali się na bieżąco, że ktoś może szukać różnych miejsc i nie mieć przy sobie mapy. Taki zgrzyt, w porównaniu do eleganckiego bookletu, dużej liczby orgów i gżdaczy, bardzo skutecznej kampanii informacyjnej. Nie żeby mnie to mocno bolało, ostatecznie dało się przeczytać np. info o ochraniaczach, ale jeśli planujecie przyciągać więcej każuali na kolejne edycje można ten element lepiej zaplanować i bardziej elegancko przygotować :)

Podsumowując, bardzo się cieszę że w warszawskim kalendarzu gracza, obok Kotła, Kostki i (miejmy nadzieję regularnych) Planszówek na Narodowym jasno świeci gwiazda Zjavy ;)
ashka
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:57
Lokalizacja: WaWa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] zjAva 5 - 15-16 lutego 2014

Post autor: ashka »

Nadal twierdzę, że Avie nic tak nie wychodzi, jak zjAva :D

(duże) minusy:
- brak koszy na śmieci - w efekcie w drugiej połowie dnia stoły miały tendencję do zapełniania się pustymi butelkami / puszkami. Uczciwie należy dodać, że co pewien czas pojawiali się gżdacze uzbrojeni w worki i sprzątali bałagan. Kosze rozwiązałyby problem.
- gry - nie chodzi mi o tytuły (rozumiem, ze zjAva rządzi się swoimi prawami), ale o ich fizyczny stan: brak instrukcji, ogromne braki w zawartości pudełek (jedna z naszych gier nie miała elementów dla czwartego gracza, o czym dowiedzieliśmy się już po przyniesieniu gry do stolika). Nikt też nie sprawdzał zawartości oddawanych pudeł, co pewnie przyczynia się do dalszej degradacji planszówek. Szkoda wielka.

(małe) minusy:
- loteria Rebela - argh, uwielbiam rebelowe loterie, ale czy naprawdę musiała odbywać się z takim hukiem nad głowami smutnych niedobitków, którzy, zamiast brać w niej udział, chcieli jeszcze trochę pograć?
- mało stoisk, zwłaszcza brak niektórych wydawnictw rzucał się w oczy (Granna?)

plusy - wszystko inne, a zwłaszcza:
- ludzie ;P
- organizacja
- szatnia (duuuuża poprawa od zeszłego roku)
- gżdacze
- pogoda ;)
ODPOWIEDZ