[poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

[poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

taka sytuacja..."lokalizancja" do wykorzystania planszówkowego w Poznaniu ...

zaciszne 5 stołów pośród zieleni w poznańskim Ogrodzie Botanicznym

na razie bez konkretów, ale można by urządzić spotkanie przy sprzyjającej aurze...

:lol:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: Curiosity »

Otoczenie wygląda super, ale obawiam się, że jak wiatr powieje to karty, żetony i inne takie będą wszędzie.

To trzeba gdzieś rezerwować, czy tez po prostu wpadasz i grasz?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

Curiosity pisze:Otoczenie wygląda super, ale obawiam się, że jak wiatr powieje to karty, żetony i inne takie będą wszędzie.

To trzeba gdzieś rezerwować, czy tez po prostu wpadasz i grasz?


pogoda ma znaczenie kluczowe oczywiście - ale przy aurze jaka panowała ostatnio zdecydowanie można zagrać, miejsce jest osłonięte bujną roślinnością więc bowinno być ok -

nie ryzykowałbym twoich ulubionych ameritrashy bo to rzeczywiście może "polecieć"... ale wszystko ze skromniejszym setupem jest chyba możliwe ( na stół trzeba położyć kawałek materiału - mam ;))...

do kart ew. stojaczki (też mam)...

O. Bot. jest dostępny dla wszystkich i bezpłatnie - więc nie widzę potrzeby "rezerwacji" - oczywiście gdyby robić to bardziej oficjalnie wypadałoby poinformować UAM...:)
Awatar użytkownika
Lichu
Posty: 16
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: Lichu »

Jeżeli chodzi o rezerwację to chyba nawet nie jest to możliwe, więc trzeba się przygotować, że np. w weekendy może być ciężko z miejscem. Chociaż tutaj większym problemem może być tak jak kolega wyżej wspomniał wiatr.

Niemniej jednak jeśli coś by tam się miało organizować to się piszę (w miarę możliwości czasowych).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

Lichu pisze:Jeżeli chodzi o rezerwację to chyba nawet nie jest to możliwe, więc trzeba się przygotować, że np. w weekendy może być ciężko z miejscem. Chociaż tutaj większym problemem może być tak jak kolega wyżej wspomniał wiatr.

W ogrodzie raczej tłumów nie uświadczysz - stołów jest 5 - są na uboczu - nie wyobrażam sobie żeby wszystkie były zajęte.


O pogodzie pisałem wcześniej - odpowiedni dobór tytułów + akcesoria i nie widzę problemów...


Jak zawsze w przypadku gier - najważniejsze są czas i chęci :)

W ten weekend nie ma mnie w Poznaniu - ale w następny chętnie powrócę do tematu...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: Curiosity »

Sorry, że tak wyskakuję z takim przyziemnym tematem jak piwo, ale... można tam spożywać?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

Curiosity pisze:Sorry, że tak wyskakuję z takim przyziemnym tematem jak piwo, ale... można tam spożywać?

ja przyniesiesz w bidonie to ja nie doniosę ;)

miejsce jest publiczne więc podlega pod "ustawę"

z drugiej strony jest to teren uczelni więc ma swoją autonomię i Policja oraz straż miejska tam nie bywa ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rattkin »

Jeśli pogoda będzie taka sobie, to wiatr skutecznie niszczy całą zabawę. Jeśli nie będzie taka sobie (czyt. upał), to słońce skutecznie niszczy całą zabawę. Także, tego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

rattkin pisze:Jeśli pogoda będzie taka sobie, to wiatr skutecznie niszczy całą zabawę. Jeśli nie będzie taka sobie (czyt. upał), to słońce skutecznie niszczy całą zabawę. Także, tego.

naturalnie nikogo zmusić do zabawy nie mogę , ale widzę że podjeście w narodzie na nie króluje tradycyjnie...

stara zasada polskiego chłopa "jak nie pada to uschnie, jak pada to zgnije" w działaniu


byłem tam 3 godziny na spacerku w ostatnią niedzielę i gwarantuje że w cieniu wielkich drzew siedzi się bardzo przyjemnie wiatru który by zerwał piony od the Duke albo Roju nie uświadczysz...

mało jest gier w które można pograć na kocu czy na plaży???


ale listę przeciw uważam oczywiście za wciąż otwartą...:D


naturalnie osoby które miałby ochotę na takie spotkanie również serdecznie zachęcam do kontaktu...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rattkin »

rastula pisze: naturalnie nikogo zmusić do zabawy nie mogę , ale widzę że podjeście w narodzie na nie króluje tradycyjnie...
stara zasada polskiego chłopa "jak nie pada to uschnie, jak pada to zgnije" w działaniu
Jak się nie ma sensownej odpowiedzi na racjonalne argumenty, to też się wtedy takie przysłowia cytuje, to też bardzo polskie, nomen omen. Ale ja nie o tym, bo mnie przepychanki nie interesują. Ja tam byłem całkiem niedawno i upał i zaduch był nie do zniesienia. Nie wyobrażam sobie usiedzieć tak dłużej niż 15 min, szczególnie przy jakichś party-games przeznaczonych na koc. Nie mówię przecież, że "ojezuuuuu jaki zły pomysł", tylko po prostu nie wydaje mi się, żeby też i był szczególnie dobry - z powodów wymienionych wyżej.
rastula pisze: mało jest gier w które można pograć na kocu czy na plaży???
Właściwie to mało. Chyba, że włączamy do tej listy gry słabe i nudne, to wtedy insza inszość. Ale niedługo oddball Aeronauts wyjdzie, to jest nadzieja.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: rastula »

dobra , tej ;)


bez spiny

pogoda ważna rzecz, trzeba wziąć poprawkę

niegłupich gier "na wiatr" jest też sporo - choćby kościanych
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: espresso »

Świetne miejsce! Czegoś takiego szukałam. Ostatnio testowałam granie na kocyku na Cytadeli - da się w coś krótkiego (akurat był to Konwój), ale na dłuższą rozgrywkę, to jednak trochę niewygodnie. Kojarzycie inne miejsca w Poznaniu ze stołami tego typu na wolnym powietrzu? W Paru przy Browarze są poustawiane takie pieńki udające stoły i stołki, na których od biedy można zagrać w Rój czy NS Hex, ale tam zwykle są tłumy...
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [poznań] Ogród botaniczny [na razie niezobowiązująco]

Post autor: Phate »

U mnie w parku na osiedlu jest taki zakątek z kilkoma okrągłymi stołami (wygląda jak miejsce do grania w szachy) na stałe wkomponowanymi w otoczenie. Miejsce jest pod drzewami więc teoretycznie nie było by źle. Mieszkam na osiedlu Kopernika a chodzi mi konkretnie o Park Księdza Józefa Jasińskiego.
ODPOWIEDZ