Gra miesiąca - lipiec 2016

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: KubaP »

Och, cóż to był za wspaniały miesiąc! 155 partii w 92 tytuły! Mój życiowy rekord! No i ile ciekawostek!

Zdecydowane plusy miesiąca:Peloponness z morzami i Hellasem, Klub Utracjuszy, RftG z 3 pierwszymi dodatkami, Decathlon, Telestrations, Lascaux, Herosi z nowymi herosami (ale ćśśś ;) ), Wielki Dalmuti, Elevenses, Edel Stein & Reich, Holmes: Sherlock & Mycroft, Gra o Tor, Bomarzo, Attika, Alien Frontiers, Poczet Władców Polski, 51.Stan: Master Set, Pędzące Ślimaki, Zgadnij, co się zmieniło, Push (prototyp), Graffiti, La Granja, Steampunk Rally

Zdecydowane minusy: Marco Polo, Szmal, King Chocolate, Lords of Scotland, Penny Press, Nika

Gra miesiąca: Innowacje z dodatkiem Echa Przeszłości.

Oby sierpień był choćby w połowie tak dobry!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: warlock »

Zdecydowane minusy: Marco Polo
Za co tak nie lubisz Kuba? :wink: To naprawdę solidne euro. :wink:

Nowości na stole na duży plus: Pokolenia (i Pokolenia: Gospoda), Yinsh, Agricola (Wersja dla graczy), die Damen von Troyes (w końcu zagrałem w Troyes z dodatkiem ;), Rialto (na 4 osoby REWELACJA).

Nowości na plus, ale absolutnie bez szału:
Wyspa Skye, Elizjum, Cthulthu Wars

Nowości na minus: O mój zboże!

Najwięcej partii: Tzolk'in, Agricola

Gra miesiąca: Agricola. Tak jak nie lubię Rosenberga, to Agricola mnie urzekła totalnie ;).
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Wincenty Jan »

KubaP pisze:Och, cóż to był za wspaniały miesiąc! 155 partii w 92 tytuły!
....szacunek....
A master set 51 lepszy niż osadnicy?
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Toomek »

50 rozgrywek w 18 tytułów

Nowości na plus: Odbudowa Warszawy, Rebelia, Holmes: Sherlock&Mycroft

Mniejszy plus (bo u mnie nie chwyci): Estoril 1942 - obiektywnie gra bardzo ładna i sympatyczna, ale u mnie nie chwyci.

Wielki powrót: HoN, Splendor

Gra/y miesiąca: Odbudowa Warszawy/Rebelia

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: mat_eyo »

W końcu porządny miesiąc, sporo rozgrywek, sporo nowości.
Nowości - Wyspa Skye, Zakazane Gwiazdy, Marco Polo, Patchistory, Tempo, Atlantyda, Antarctica.
Powroty - Cywilizacja Poprzez Wieki
Również grane - Zamki Sz. K. Ludwika, Osadnicy: NI, Red7

Nowość miesiąca - Wyspa Skye. Sprytna gra kafelkowa, która zauroczyła mnie od pierwszej rozgrywki. Prosta, ale geek również znajdzie w niej miejsce na kombinowanie.
Gra miesiąca - TtA. W miesiącu, w którym udało mi się zagrać w jedną z moich najulubieńszych gier wybór nie mógł być inny. Bardzo fajna i sprawna (3h) partia trzyosobowa, która dała mi mnóstwo radości, choć zostałem wprost wdeptany w ziemię. Jeszcze kilka takich rozgrywek i będę musiał zrewidować zdanie, że TtA to gra dwuosobowa ;)
Rozczarowanie miesiąca - Zakazane Gwiazdy. Straszny zawód, bardzo chciałem, żeby gra mi się spodobała. Nie podobają mi się stosy i dynamika gry. Jedyny plus jaki w niej widzę to fajny system walki, który niestety generuje downtime. Dam grze jeszcze szansę, ale na chwilę obecną nie widzę tego :/

Najlepszy w tym miesiącu jest fakt, że następny zapowiada się równie dobrze - na horyzoncie jeden wielki powrót oraz kilka nowości, m. in. Tzolkin (wstyd, ale nie grałem jeszcze) i Nippon!
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 09:26 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Dellas »

Przyzwoity miesiąc 32 rozgrywki w 15 tytułów.

Nowości:
- Hyperborea - ładnie wykonane euro. Przymierzałem się do tej gry od dawna. Wreszcie się przełamałem i było warto. Jak na euro sporo w niej negatywnej interakcji, co jest w niej bardzo na plus.
- Szeryf z Nothingham - jak na imprezówkę grało się całkiem przyjemnie

Warte wspomnienia: Hyperborea, Neuroshima Hex, Caylus, Eclipse, Concordia, Legendary Encounter: Alien, Zimna Wojna.
Ultimajt
Posty: 27
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Lublin

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Ultimajt »

Rewelacyjny miesiąc 120 rozgrywek w 44 tytuły.

Nowości: Abyss, Innowacje, Szklany Szlak, Concordia, Alchemicy, Cywilizacja: Poprzez Wieki, Fasolki, Zapraszamy do podziemi, Legendy Blue Moon, Roll for the Galaxy, Szczęść Boże, 6 bierze, Trucizna.

Nowość miesiąca: Innowacje - świetna gra pełna negatywnej interakcji i wielu niespodziewanych dróg do zwycięstwa.

Gra miesiąca: 7 cudów: pojedynek - ta gra się nie nudzi. Po każdej partii zwłaszcza przegranej ma się wrażenie, że coś można było zrobić lepiej i chce się zagrać jeszcze raz.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: DarkSide »

Sumaryczna liczba partii: 40-50
Nowości: Concordia, Pola Arle, Multiuniversum
Wielkie powroty: Chinatown, The Speicherstadt
Również grane: Cywilizacja: Poprzez Wieki, Pandemia + dodatek "Na krawędzi", Robinson Crusoe, Santiago, Fasolki, Jaipur, Sztuka Wojny, Schotten Totten, Zamki Szalonego Króla Ludwika, Survive: Escape from Atlantis, Kameleon

Gra miesiąca: Civ TTA, Chinatown - obie mają na koncie najwięcej rozgrywek, najwięcej frajdy, największe "wow" u współgraczy
Wyróżnienie miesiąca: Concordia - moje największe zaskoczenie "in plus" za elegancję mechaniki i chwała Egmontowi za polską edycję
Rozczarowanie miesiąca: brak

Luźne komentarze: Pola Arle okazały się całkiem przyjemne. Po traumie z Agricolą podchodziłem jak do jeża, a tu ...brak rozczarowania ;)
@warlock Marco Polo jest grą przekombinowaną i na siłę podkręconą jeśli chodzi o mózgożerność. Trochę jak Badacze Głębin gdzie krótkość kołderki jest paraliżująca a nie motywująca do wysilenia zwojów. (ale to nie ten wątek ;) )
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: gaciak »

41 partii w 28 tytułów

Najwięcej partii: Five Tribes
Nowości na stole: O mój zboże, Witch of Salem, Multiuniversum, Ticket to Ride: Nordic Countries, Dojo Kun, Royals, Roll for the galaxy, Raptor
Wielkie powroty: 7 cudów świata - nadal daje frajdę, Martwa Zima
Na plus: Witch of Salem, Royals, Nyet
Na minus: O mój zboże
Gra miesiąca: Five Tribes
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: KubaP »

Wincenty Jan pisze:
KubaP pisze:Och, cóż to był za wspaniały miesiąc! 155 partii w 92 tytuły!
....szacunek....
A master set 51 lepszy niż osadnicy?
Zdecydowanie. W Osadnikach niszczenie budynków przeciwnika kosztuje mniej niż budowanie własnych. Tutaj już nie jest tak różowo (dodam, że grałem z dodatkiem Zima, który z tego co wiem nie stawia na negatywną interakcję, w przeciwieństwie do dodatku Nowa Era - ale powtarzam, wiem to od przyjaciela, z którym grałem i nie mam własnego zdania na ten temat).
Hyde
Posty: 54
Rejestracja: 08 kwie 2012, 21:41
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Hyde »

100 rozgrywek w 30 tytułów.

Najwięcej partii: Legendy Blue Moon (12)
Nowości: Legendy Blue Moon, Pola Arle, YINSH, Królestwo w Budowie, Multiuniversum, O mój zboże.

Gra miesiąca: Pola Arle
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: 7koliberek9 »

21 partii w 8 tytulów

Nowości: Simurgh, Dolina Kupców, Flick 'em Up!, Potwory w Nowym Jorku, Automobile (Kraftwagen)
Najwięcej partii: Tzolk'in: Kalendarz Majów (5)
Powrót: Escape: The Curse of the Temple

Gra miesiąca: Tzolk'in: Kalendarz Majów
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Ginet »

72 partie w 36 gier

Grą miesiąca - Concordia (7 partii)
Rodzinna gra miesiąca - Domek (6 partii) i 7 cudów świata (4 partie)
Gra dla dzieci / z dziećmi - Pędzące ślimaki (7 partii)

Na stole lądowało też wiele innych bardzo dobrych tytułów: Wyspa Skye, 51 Stan: Master Set, Quardopolis, Via Nebula, Tikal
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
trynitor
Posty: 64
Rejestracja: 03 gru 2014, 00:01
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: trynitor »

62 partie w 21 tytułów

Nowości na stole:
- Blue Moon
- Królestwo w budowie
- Multiunivesrum
Nowość miesiąca: brak, każda z powyższych trzech gier w tej kategorii równie dobrze mi się podobała
Najwięcej partii:
1. Blue Moon (19)
2. List Miłosny (9)
3. Tajniacy (6)
Powroty miesiąca:
- K2
Tytuły miesiaca:
1. --------- (nie przyznaję w tym miesiącu pierwszego miejsca)
2. Blue Moon
3. Królestwo w budowie
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: RE.Lee »

W lipcu 34 gry.

Najwięcej w nowość: Waka Tanka (8) od CMoN, z małych, leciutkich nowości pograłem też w Happy Salmon od NorthStar Games.
Na drugim miejscu Blood Bowl: Team Manager.
Powróciły m.in. Ankh-Morpork, Splendor i Kolejka.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Dwntn »

KubaP pisze:Och, cóż to był za wspaniały miesiąc! 155 partii w 92 tytuły!
Kolega chyba wziął urlop i całe dnie spędzał na graniu ;) Mnie najwięcej udało się kilka lat temu zaliczyć ok 135 rozgrywek, ale było to zwycięstwo okupione graniem codziennie po 3-4 gry. Wynik 155 rozegranych gier pozostawia w ciągu doby miejsce chyba tylko na toaletę i spanie ;)

Jeśli o mnie chodzi, lipiec zakończony wynikiem 25 rozegranych gier w 19 tytułów:

Nowości: Frank Herbert's Dune, Quantum, Haggis, Hegemonic, Can't Stop
Powroty: Myrmes, Star Realms, Dead of Winter
Najwięcej partii: Darkness Comes Rattling

Na plus: Quantum urzekło mnie swą prostotą i jednoczesną regrywalnością. Tak kompaktowej i regrywalnej gry dawno nie widziałem.

Na minus: Darkness Comes Rattling - Bardzo interesujący co-op, zarówno pod kątem mechaniki jak i tematycznie, jednakże bardzo wysoki poziom trudności i de facto jeden cel zwycięstwa powodują szybkie zmęczenie materiału i słabą regrywalność.

Na froncie zakupowym trochę lepiej to wyglądało; kolekcję wzbogaciły bowiem: 303, Dreadfleet, Five Tribes wraz z dodatkiem, The Gallerist, Haggis, Hegemonic, Leaving Earth +Mercury +Outer Planets, Mistakos, Omega Centauri, Posthuman, Terra

Pozdrawiam,

- K.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 19:29 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Gizmoo »

Najwięcej partii:
Wyspa Skye (18), Santiago de Cuba (5)

Nowości na półce:
Zakupów niewiele, ale za to dobre - Szeregowy Pingwin, Smash Up!, Wyspa Skye

Rozegrane nowe tytuły:
Zbyt wiele by wymienić. Lipiec był masakryczny pod względem ilości nowo poznanych tytułów. Zachwyty i porażki wymieniam więc poniżej. ;)

Zawód Miesiąca:
Misja Czerwona Planeta - To był największy mój planszówkowy zawód w życiu. Długo czekałem na rozgrywkę, byłem napalony jak szczerbaty na suchary i totalnie się rozczarowałem. Chaotyczne, losowe, proste. Łzy w oczach, niedowierzanie i zgrzytanie zębami.
Wybuchowa Mieszanka. Flaki z olejem. Konałem z nudów. Być może jestem za stary na wyciąganie "kolorowych kuleczek". (z nieciekawych miejsc :D)
Waggle Dance - Kolejny dice placement, który utwierdził mnie w przekonaniu, że nie cierpię tego gatunku. Suche, abstrakcyjne i nudne.

Odkrycia miesiąca:
Podróże Marco Polo. Pierwszy i jedyny dice placement, który mi się naprawdę podobał. Dobre, ciekawe euro z kilkoma niezłymi pomysłami. Do tego ładne i klimatyczne.
Pupile Podziemi. Gdyby nie kilka poważnie uwierających mnie drobnostek - byłoby to dla mnie arcydzieło. Kapitalna gra i żałuję bardzo, że odrobinę przekombinowana, bo była by to moja ukochana planszówka. Jednak... Przez kilka chybionych moim zdaniem pomysłów - taką niestety nie będzie.
Champions of Midgard - absolutny zachwyt. Świetny eurotrash. Moim zdaniem zupełnie inny niż moi ukochani Lords of Waterdeep. Niby wtórne, ale dzięki fajnemu zastosowaniu kilku mechanik - o dziwo odkrywcze. Bawiłem się na tyle świetnie, że COM już zostało zakupione. Jedyny mankament - jakość komponentów. Cena w stosunku do zawartości pudełka jest srodze przesadzona.
San Juan - Bardzo przyjemna karciana wersja Puerto Rico z mechaniką RFTG. Przydało by się jednak odświeżyć trochę szatę graficzną, choć moim zdaniem pierwsza edycja i tak ładniejsza od drugiej. ;)

Filer miesiąca:
Zany Penguins (Szeregowy Pingwin) - przyjemna, prosta karcianka Bruno Cathali. Ma wszystkie cechy idealnego fillerka - proste zasady, szybka rozgrywka, sporo kombinowania. I do tego świetne ilustracje.

Powrót miesiąca:
Lords of Waterdeep - rany jak ja kocham tą grę!!!
7 Wonders - rozegrana po raz pierwszy z Liderami. Jak zwykle przyjemnie. Bardzo dobry tytuł i fajny dodatek.

Gra miesiąca:
Wyspa Skye - Bezapelacyjnie. Kapitalna mechanika! Gra prosta w nauce, a jednocześnie dająca sporo frajdy i wymagająca kombinowania i pomyślunku. Nie znam osoby z mojego towarzystwa, której ten tytuł nie podpasował. Dość powiedzieć, że w żadną grę jeszcze nie rozegrałem tylu rozgrywek w jednym miesiącu. Dodatkowo gra stała się ulubioną grą mojej blisko 60-letniej Mamy. Rodzicom się strasznie spodobała, szybko załapali zasady, a moja Mama ma jakąś nadludzką wyobraźnie, bo potrafi tak świetnie składać wyspę, że nawet pomimo nie najlepszej wyceny własnych kafelków - zdawało by się kluczowego elementu gry - tak poskłada do kupy swoją wyspę, że wygrywa. Świetny tytuł. W pełni zasłużone Kennerspiel des Jahres. Jedyny dla mnie minus to szata graficzna. Już się do niej przyzwyczaiłem, ale nadal uważam, że gra do ładnych tytułów niestety nie należy.
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Dosia »

30 partii w 12 tytułów

Najwięcej partii: Pędzące ślimaki

Nowości: O mój zboże!, W cieniu tronu

Zaskoczenie miesiąca: O mój zboże!

Powrót miesiąca: Kryptos

Gra miesiąca: Pędzące ślimaki ;)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: pingus »

Nowości na plus: Domek (jedna z najlepszych gier rodzinnych)

Gra i powrót miesiąca: Manoeuevre - jakby ktoś mi powiedział, że kiedyś będzie mnie tak cieszyła gra o wojnie napoleońskiej to bym się popukał w czoło. A teraz na pytanie w co gramy odpowiedź jest tylko jedna. Pomimo średnio atrakcyjnego klimatu rozgrywka jest przednia i niezbalansowanie frakcji ma swoje duże plusy.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2041 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Hexx, Wybuchowe kociaki, Intryganci, Farmagedon
Powroty: Trickerion, Elizjum, Waleczne Piksele, Red7, 7 cudów Pojedynek
Gra Miesiąca: Mamy Szpiega i Trickerion ( z Dark Alley gra pokazała prawdziwy pazur )
Rozczarowanie miesiąca: Wybuchowe Kociaki - całkowity random i dodatkowo gracze, którzy odpali są zmuszenie czekać na pozostałych.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Ryu »

Po raz trzeci z rzędu Kanban :shock:

Lacerda dołączył do Splottera - ich gry kupuję w ciemno 8)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Furia »

48 rozgrywek w 25 tytułów.

Nowości: Znak Starszych Bogów, Epic, Gra o Tron LCG

Nowość miesiąca: Gra o Tron LCG - zdecydowanie jestem fanką karcianek, gra ląduje na wishliście

Najwięcej partii: Splendor (6) i O:NI (5)

Największe rozczarowanie: Znak Starszych Bogów - zupełny brak frajdy z gry, pomimo, że kości nie są nam obce, totalnie chybiony strzał

Powrót miesiąca: Bora Bora - ostatnio na stole w lutym 2014

Gra miesiąca: Innowacje/Lewis&Clark
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: Mateez »

W tym miesiącu zacząłem notować rozgrywki na BGG, ale albo kilka mi umknelo, albo jest po prostu zle, bo widze tylko 12 zapisanych partii...
W każdym razie połowa z nich to Innowacje, które zostają gra miesiąca. Mam je od dosc dawna, ale ciagle sie jej z zona uczymy i jest przez to coraz lepsza. Widzę, ze na forum jest renesans tej gry. Dodam, ze teksty Veridiany skutecznie mnie wyleczyly z mysli o zakupie dodatku (dodatkow) i teraz bez żadnej presji zagrywam się w doskonala podstawke, a kasa poszła na inne gry. :)

Mała porażka tego miesiąca to tylko dwie partie w nowiutkie Pola Arle (+ dwie w czerwcu). Gra mi się podoba, ale jest bardzo duża i długa, nawet jak na wakacyjne standardy. A żona wciąż nieprzekonana do końca...
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: siekan »

34 gry w 10 tytułów.

Najwięcej partii: Epoka Kamienia
Nowości: Red7 (przyjemny filler na plaże), 7 Cudów (fajna rodzinna gra, ale pasjans, troszkę nie mój typ)
Gra miesiąca: bezsprzecznie Keyflower! Przymierzałem się do tej gry ponad pół roku ale absolutnie mnie nie zawiodła i wskakuje do mojego TOP3, będzie grana!!
Rozczarowanie miesiąca: 7 Cudów (troszkę naciąganie, ale po genialnym Pojedynku, w zwykłe 7 Cudów grało mi się przeciętnie)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra miesiąca - lipiec 2016

Post autor: kinioo »

Sumaryczna liczba partii: nie mam zielonego pojecia...

Nowości: Multiuniversum; Jak dla nas: Osadnicy NI
Wielkie powroty: 7 Cudow - Pojedynek (oj jak to fajnie chodzi!!!!)
Również grane: Tajniacy, Krwawa O.; Pandemia, Znak Starszych Bogow

Gra miesiąca: Osadnicy NI
Wyróżnienie miesiąca: Ciezko powiedziec, zbyt malo tytulow ogralismy; chyba Osadnicy NI
Rozczarowanie miesiąca: zbyt malo wygranych partii :((
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ