Andor junior czy My little scythe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Andor junior czy My little scythe

Post autor: Harun »

Hej,

nie mogę się zdecydować.

Która z tych gier dała więcej frajdy Waszym dzieciom i dlaczego? Podkreślam dzieciom - to czy ja się będę bawił dobrze, jest drugorzędne, a poza tym obie gry wydają się ciekawe dla mnie. Nie stawiam żadnych swoich kryteriów, aby nie sugerować. Obie są też lekko na wyrost, jeśli chodzi o wiek mojego młodszego syna, niemniej Andor znika z rynku, więc jeszcze mam wybór.

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi z perspektywy dziecka. Jednocześnie proszę o pozostanie przy tych dwóch tytułach, inne mam już opanowane, jedynie dopełniam pakiet gier, który nabywam na poczet tych Świąt Bożego Narodzenia i kolejnych okazji, celem wychowania drugiego młodego gracza (dużo starszy syn już jest zaawansowanym graczem).

Z góry dziękuję.
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Andor junior czy My little scythe

Post autor: foxikos »

Nie porównam tych dwóch gier bo tylko mamy My Little Scythe.

Córka od roku (teraz ma 7) zaczęła grac w My Little Scythe, i ona jest przezadowolona.
Na plus: figurki, ciasteczkowe bitwy (tak jak w scythe, kółko siły), jak komuś coś dasz to dostaniesz punkt przyjaźni (uczy to że dawanie popłaca :D ), ogólne wykonanie, myślenie nad akcjami lub ich kolejnymi iteracjami.
Odkąd skończyła przedszkole czyta sobie sama karty spotkań - na których tekstu jest 3 zdania, wybiera sobie świadomie akcje.

Podsumowując: polecam z czystym sumieniem My Little Scythe, siadamy do tego bardzo chętnie - i przy tym starszy też ma dużo zabawy :mrgreen:

PS.
Dodam że teraz młoda ogrywa Minecraft i to ląduje codziennie na stole.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 163
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 67 times
Been thanked: 40 times

Re: Andor junior czy My little scythe

Post autor: Lopek43 »

Harun pisze: 28 paź 2021, 12:12 Hej,

nie mogę się zdecydować.

Która z tych gier dała więcej frajdy Waszym dzieciom i dlaczego? Podkreślam dzieciom - to czy ja się będę bawił dobrze, jest drugorzędne, a poza tym obie gry wydają się ciekawe dla mnie. Nie stawiam żadnych swoich kryteriów, aby nie sugerować. Obie są też lekko na wyrost, jeśli chodzi o wiek mojego młodszego syna, niemniej Andor znika z rynku, więc jeszcze mam wybór.

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi z perspektywy dziecka. Jednocześnie proszę o pozostanie przy tych dwóch tytułach, inne mam już opanowane, jedynie dopełniam pakiet gier, który nabywam na poczet tych Świąt Bożego Narodzenia i kolejnych okazji, celem wychowania drugiego młodego gracza (dużo starszy syn już jest zaawansowanym graczem).

Z góry dziękuję.
Hej,
Nie grałem w Scythe ale posiadam Andor Junior. Gram z synkiem który skończył nie dawno 6 lat. Zasady złapał od razu, są całkiem proste ale nie prostackie. Gra mu się podoba ze względu na tematykę (smok, kraina do zwiedzania, walka z potworami, zbieranie przedmiotów do plecaka). Lubi na pewno w tej grze : odkrywanie żetonów na planszy (gramy też w Karaka i tam podoba mu się system losowania z worka wrogów i odkrywania kafli planszy więc taki element "zaskoczenia"). Lubi też wybierać zadania które są do wykonania (nie pamiętam ile ich jest ale kilka na pewno - lubi te polegające na zebraniu i przyniesieniu przedmiotu konkretnego). Mi z perspektywy fana Dungeon Crawlerów też pasuje granie w ten tytuł, nie ziewam nad planszą a raczej fajnie się bawimy (jest element presji bo Smok zbliża się do zamku) Syn raczej nie potrafi przegrywać (pracuję nad tym) tutaj jak przegrywamy to razem (Gra nie jest specjalnie trudna dla nas grających razem ale wiadomo sa kości więc różnie to bywa). Mechanicznie uważam że jest naprawdę ok a do wykonania raczej też nie mam zastrzeżeń. Warto przed zagraniem obejrzeć jakiś filmik na YT (ja w ten sposób zaraziłem młodego graniem w Minecrafta planszowego, pomimo że gry komputerowej nie znał to planszówka mu się spodobała właśnie jak zobaczył instruktażowy pokazujący mechanikę)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Andor junior czy My little scythe

Post autor: garg »

Dopiero teraz zauważyłem ten wątek, więc dorzucę swój komentarz.

Graliśmy z dziećmi wiele razy w obydwie gry.

Andor Junior
Zdecydowanie łatwiejsza i można grać kilka razy pod rząd.
Wszyscy byli zachwyceni, choć córka zagrała tylko raz. Ale po zakończeniu kampanii ani razu nie wróciliśmy do rozgrywek. Może to wynikać z dużego wyboru gier u nas w domu. Niemniej jednak z tych dwóch tytułów jest zdecydowanie mniej regrywalna, bo kolejne misje są jednak dość podobne. Sprzedaliśmy.

My Little Scythe
Bardziej wymagająca (choć tylko trochę) i złożona.
Córka też chciała grać i grała za każdym razem, gdy graliśmy głównie w wariant kooperacyjny, a z chłopakami graliśmy także w wariant konkurencyjny. Zdecydowanie bardziej różnorodna i regrywalna, choć obsługa wariantu kooperacyjnego jest dość żmudna. Została w kolekcji.

To tak zwięźle, ale jeśli masz więcej pytań, wal śmiało :) .

Ja wolę tę drugą :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ