Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: kuki »

Struggle of Empires i Perikles
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Dzej »

kuki pisze:Struggle of Empires i Perikles
Perikles mi nie siadł ale SoE mnie zaintrygowało 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: kuki »

Agresywne ekspansje promuje Reef Encounter. Gwarantuję Ci, że w tej grze będziesz atakował co popadnie, łącznie z własnymi koralowcami:)
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Lord_Kristof »

macike pisze:
Lord_Kristof pisze:Hmm, nie jestem pewien, ale chyba Senji?
A ja jestem pewien. Senji jak najbardziej.
Napisałem że nie jestem pewien, bo mam grę i słyszałem o niej sporo, ale jeszcze nie grałem.
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Styku »

Dzej pisze:Poszukuje gry w której będzie sie opłacało prowadzić politykę ekspansywną.Atakować kogo popadnie i wbijać nóż w plecy(niekoniecznie przez łamanie sojuszy) :twisted:
Small World?
12' inches and single
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Dzej »

Graleś czy się domyślasz?

edit: czy pytasz :P
Ostatnio zmieniony 25 mar 2009, 11:33 przez Dzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Styku »

Dzej pisze:Graleś czy się domyślasz?
Pytam.
12' inches and single
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Veridiana »

A propo wbijania noża w plecy, a może raczej posyłania kulki...

Grywamy sobie czasem w Cash 'n' Guns, które okazuje się terapią dla mojego grona, podczas której moga się na mnie wyżyć za wszystkie inne gry, w którym robię im kuku :twisted:
Otóż preferując politykę grywania w gry strategiczne strategicznie (czytaj: nie ma zmiłuj) narażam się co rusz kazdemu i zawsze. nawet w Ticket'a.

więc kiedy przychodzi do CnG ginę zawsze pierwsza i dobrze jest, jesli nie jest to już 3 runda. końca gry dożyłam tylko raz i to z marnym wynikiem finansowym. i tylko dlatego, że tego dnia nie graliśmy jeszcze w nic innego...

kupiłam tę grę z uciechą, ale po kilkunastu pogrzebach zaczynam myśleć, że to trochę bez sensu. i nawet, gdyby nie była to czysta chęć zemsty z ich strony to takie gry SĄ TROCHĘ BEZ SENSU. mąż nie ustrzeli żony, żona nie celuje do męża i obrywają "niezrzeszeni" :evil:
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: FormatC »

Veridiana pisze:(...) takie gry SĄ TROCHĘ BEZ SENSU. mąż nie ustrzeli żony, żona nie celuje do męża i obrywają "niezrzeszeni" :evil:
grrr... tez nie lubie takich par... :evil: Niewiele rzeczy mnie wkurza tak, jak ludzie, ktorzy nie atakuja sie nawzajem, mimo ze, wedle wszelkich znakow na niebie i ziemi, powinni. :| Moj maz jakos nigdy nie mial takiego problemu i od samego poczatku, jak tylko zaczelismy grac w planszowki, zawsze mnie atakowal. W gronie naszych znajomych do dzisiaj wspomina sie krucjate przeciw Rozowej Swince (to ja :lol: ) podczas jednej z pierwszych gier w TI... ;)

Dzieki temu ja tez jakos nigdy nie mam oporow, zeby mu "dowalic". :twisted: I uwazam, ze tak powinno byc, precz z "golabkami"!!! :twisted: (z braku polskich liter tlumacze, ze chodzi mi tutaj o gatunek ptakow czesto przedstawianych na zaproszeniach slubnych i kartkach walentynkowych ;))
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: yosz »

Tylko, że łatwo przegiąć w drugą stronę i próbować za wszelką ceną pognębić swojego męża / żonę :> To też nie jest wtedy za dobre
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: FormatC »

Oczywiscie, przesada w zadna strone nie jest dobra, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze lepsze to niz nie atakowanie sie w ogole przez pary... :)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Dzej »

Jak graliśmy w Banga to zawsze tyle mieszałem, że znajomi w końcu nie wytrzymywali i zaczynali wszyscy do mnie strzelać :evil:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Najbardziej agresywna gra jaką znam to Intrigue. Dużo negocjacji, wbijania sobie noża w plecy itp. Nie bez powodu gra jest nazywana "niszczycielem związków i burzycielem przyjaźni":)
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: waffel »

Ja mam taki metagamingowy problem, że moja dziewczyna zawsze mnie jedzie dlatego, że myśli, że jak tego nie zrobi to ja ją pojadę. Fakt, jak gram z towarzystwem niegrającym to zazwyczaj identyfikowałem ją jako najgroźniejszego przeciwnika i grałem tak, że jak pokonam ją to reszta będzie jeszcze niżej :) ale ona przyzwyczaiła się, że po prostu zawsze ją gnoję, nawet jak tego nie robię. Słowem: "metagame jest broken" ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Don Simon »

Hiszp_Inkwizycja pisze:Najbardziej agresywna gra jaką znam to Intrigue. Dużo negocjacji, wbijania sobie noża w plecy itp. Nie bez powodu gra jest nazywana "niszczycielem związków i burzycielem przyjaźni":)
Jest tez nazywana "Tak nudna, ze nigdy wiecej w nia nie zagram" :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Filippos »

waffel pisze:Ja mam taki metagamingowy problem, że moja dziewczyna zawsze mnie jedzie dlatego, że myśli, że jak tego nie zrobi to ja ją pojadę. Fakt, jak gram z towarzystwem niegrającym to zazwyczaj identyfikowałem ją jako najgroźniejszego przeciwnika i grałem tak, że jak pokonam ją to reszta będzie jeszcze niżej :) ale ona przyzwyczaiła się, że po prostu zawsze ją gnoję, nawet jak tego nie robię. Słowem: "metagame jest broken" ;)
Myslę że na potrzeby planszówkowej teorii powinniśmy nadać temu zjawisku nazwę "odwrócony syndrom misia-pysia" :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

Don Simon pisze:
Hiszp_Inkwizycja pisze:Najbardziej agresywna gra jaką znam to Intrigue. Dużo negocjacji, wbijania sobie noża w plecy itp. Nie bez powodu gra jest nazywana "niszczycielem związków i burzycielem przyjaźni":)
Jest tez nazywana "Tak nudna, ze nigdy wiecej w nia nie zagram" :-).
Zależy kto co lubi. Ja mógłbym tak powiedzieć o pewnej grze, będącej w czołówce BGG, zaczynającej się na Agri, ale nie chcę się narażać :D
Akurat jak ktoś lubi negocjacje itp, dla mnie jest w sam raz
Pozdrawiam
Hiszpan
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: puniek »

Hiszp_Inkwizycja pisze:

Zależy kto co lubi. Ja mógłbym tak powiedzieć o pewnej grze, będącej w czołówce BGG, zaczynającej się na Agri, ale nie chcę się narażać :D
No...uważaj, Agricola to moja ulubiona gra...wiem gdzie mieszkasz :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: waffel »

Filippos pisze:Myslę że na potrzeby planszówkowej teorii powinniśmy nadać temu zjawisku nazwę "odwrócony syndrom misia-pysia" :mrgreen:
Jako znany badacz interakcji i negatywnych emocji w grach planszowych odkryłem go już dawno ;D

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 82&#p71282
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: kruck »

kuki pisze:Agresywne ekspansje promuje Reef Encounter. Gwarantuję Ci, że w tej grze będziesz atakował co popadnie, łącznie z własnymi koralowcami:)
Pozostaje mi się bezkrytycznie zgodzić!

StarCraft to piękny przykład. Cała ta gra to jedna, wielka, agresywna ekspansja zbudowana na cudownej podstawie wbijania noża w plery, kiedy jest się już wystarczająco napakowanym byczkiem.

Jeśli zaś chodzi o czyste wbijanie niekoniecznie czystego noża w plecy, ale bez zabawy w ekspansję, to polecam Mall of horror.
glowa
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2008, 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: glowa »

Hmm... w sumie nikt wczesniej o tym nie wspominal. Ale pasowaloby El Grande.
Awatar użytkownika
DarkenSan
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:44

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: DarkenSan »

Nikt nie podał Shadow's over Camelot.

Z dodatkiem jest pycha, a i zdrajca tez ma sporo roboty z tym wbijaniem noża.
___________________________________________

Graal Ken Center. Twój partner w grach planszowych.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: janekbossko »

do BSG nie ma startu nawet ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: yosz »

Panowie: agresywna ekspansja i wbijanie noża w plecy nijak się ma do Shadows / BSG (jest tylko wbijanie noża w plecy i to niejawne) - chyba nie o takie gry chodziło. Ja wiem, że fajnie jest polecić komuś grę którą się zna i lubi, ale ja nie będę ściemniał że R4TG to ekspansja i wbijanie noża w plecy (chociaż grę polecić oczywiście polecam)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry promujące agresywną ekspansje/wbijanie noża w plecy

Post autor: ja_n »

glowa pisze:Hmm... w sumie nikt wczesniej o tym nie wspominal. Ale pasowaloby El Grande.
W El Grande raczej chodzi o to, żeby unikać konfliktu i żyć w zgodzie z przeciwnikami współdzielącymi prowincje. Nie prowokować ich do wymiany ciosów i skłaniać do szukania innych prowincji jako celów dla swych szkodliwych akcji. Nie pasuje tutaj. Można grać agresywnie, ale to prowadzi do porażki.
ODPOWIEDZ