Awaken Realms

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 02 wrz 2021, 15:10
shuji pisze: 02 wrz 2021, 14:48 to też pokazuje ich podejście i szacunek do ludzi. np. Łowcy 2114 też były sporem sukcesem wspieraczkowym i autor zdecydował NAJPIERW wysłać do wspierających z PL a potem na świat.
Nie, Łowyc nie byli sporym sukcesem

Łowcy na ostatniej kampanii 1000 wspierajacych ze stanów na 2500 wspierających - TG 13800 wspierajacych ze Stanów na 42000 wspierających ogółem
Łowcy to był tylko dodruk, ale i tak tryzmając się proporcji mieli 40% wspierających ze stanów, czyli o 8% więcej niż TG, a najpierw wysłali do PL
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 02 wrz 2021, 14:48
brazylianwisnia pisze: 02 wrz 2021, 14:03 Wersję językowe są dla nich trochę drugim sortem.
to też pokazuje ich podejście i szacunek do ludzi. np. Łowcy 2114 też były sporem sukcesem wspieraczkowym i autor zdecydował NAJPIERW wysłać do wspierających z PL a potem na świat.
Kompletnie nie znam sytuacji ale czy to nie jest dokładnie takie samo podejscie obu firm? W sensie priorytet jednej wersji nad druga? Druga strzał jakiego bym spróbował to że wynika to z tego samego powodu - TG(i inne gry AR) to gry angielskie tłumaczone na inne języki(w tym PL) a Łowcy to pewnie polska gra tłumaczona na ENG? W obu przypadkach jedna wersja musi powstać szybciej żeby z niej tłumaczyć i pytanie czy blokowanie tej wersji to dobry wybór? Z jakiegoś powodu obie firmy uznały że nie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Awaken Realms

Post autor: morthi »

brazylianwisnia pisze: 02 wrz 2021, 19:09
Kompletnie nie znam sytuacji ale czy to nie jest dokładnie takie samo podejscie obu firm? W sensie priorytet jednej wersji nad druga? Druga strzał jakiego bym spróbował to że wynika to z tego samego powodu - TG(i inne gry AR) to gry angielskie tłumaczone na inne języki(w tym PL) a Łowcy to pewnie polska gra tłumaczona na ENG? W obu przypadkach jedna wersja musi powstać szybciej żeby z niej tłumaczyć i pytanie czy blokowanie tej wersji to dobry wybór? Z jakiegoś powodu obie firmy uznały że nie.
Jakoś Lucky Duck potrafią wydać grę w różnych językach w jednym czasie... Każde wytłumaczenie, że tego wydawca nie zrobił jest równie dobre.... Ale po co równać w dół jeśli można wzorować się na takich, którym coś wychodzi?

Każda kolejna zbiórka AR wygląda tak samo - (na dzień dzisiejszy) zawsze jest obsuwa, zatem planując wsparcie ich kampanii należy sobie dodać co najmniej 18 miesięcy do planowanego pierwotnego terminu - tak żeby się nie rozczarować, że gra za szybko przyjdzie.
A dlaczego twierdzę, że kolejna a nie wszystkie? Bo w pierwszej zbiórce AR nie miało doświadczenia w samodzielnej realizacji projektu od a do z, zatem kredyt zaufania mieli pełny. A teraz albo jesteś świadomym wspierającym i cierpliwie czekasz na swoje marzenie, albo hoduj sobie wrzody na żołądku, które z nerwów, że kolejny raz jest obsuwa, na pewno wyhodujesz....
shuji
Posty: 1289
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 220 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

morthi pisze: 02 wrz 2021, 19:43 Jakoś Lucky Duck potrafią wydać grę w różnych językach w jednym czasie...
Łowcy byli we wszystkich językach jednocześnie. Po prostu przy wysyłce był ukłon w stronę rodaków, którzy dostali w pierwszej kolejności. Po prostu logistyka najpierw zajęła się PL a potem na świat.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: Hardkor »

morthi pisze: 02 wrz 2021, 19:43
brazylianwisnia pisze: 02 wrz 2021, 19:09
Kompletnie nie znam sytuacji ale czy to nie jest dokładnie takie samo podejscie obu firm? W sensie priorytet jednej wersji nad druga? Druga strzał jakiego bym spróbował to że wynika to z tego samego powodu - TG(i inne gry AR) to gry angielskie tłumaczone na inne języki(w tym PL) a Łowcy to pewnie polska gra tłumaczona na ENG? W obu przypadkach jedna wersja musi powstać szybciej żeby z niej tłumaczyć i pytanie czy blokowanie tej wersji to dobry wybór? Z jakiegoś powodu obie firmy uznały że nie.
Jakoś Lucky Duck potrafią wydać grę w różnych językach w jednym czasie... Każde wytłumaczenie, że tego wydawca nie zrobił jest równie dobre.... Ale po co równać w dół jeśli można wzorować się na takich, którym coś wychodzi?
Czy ty właśnie porównujesz gry AR takie jak TG oraz Etherfields, które mają setki kart oraz wielostronicowe księgi do nich, gdzie do TG pisana była przez pisarza do gier LDG, które są parokrotnie mniejsze? No chyba, że kaczki wydały jakąś wielką grę za pare stówek oraz toną tekstu, ale z tego co widze (oraz na samej ich stronie mi sie wyswietla) maja głównie proste gry? Jedyne co mi przychodzi na myśl to Destinies, które w sumie w core+ SG ma 200 kart, gdzie Etherfields oraz TG po ponad 700. Tragicznie rozgrywają komunikacje pod względem opóźnień i samo planowanie, ale porównywanie ich gier do oferty LDG jest po prostu śmieszne.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Irr3versible »

W kontekście wzorcowego wydawania gier ks przez LDG, przyłącze się z zapytaniem czy Destinies zostało już wydane w całości? ;)
Gra KS w naszych rękach, ale część kontentu nadal w produkcji. Pytanie:
Czy to świadome blokowanie zasobów, aby kopie ks nie rozchodziły się jako używki przed retail? (równocześnie pracują nad wieloma grami, po prostu nie ma presji na dokończenia prac na premierę)
Czy po prostu słabe zarządzanie?
Przypomnę, gameplay i mechaniki są zrobione, fizyczne komponenty również. To scenariusze i wprowadzenie do aplikacji dodatkowych misji leży. (a sama gra zaliczyła obsuwę w produkcji kilku miesięcy - zatem czasu było więcej niż pierwotnie planowano)

Nie odpowiadać, przykład miał służyć tylko ukazaniu że nie wszystko jest takie piękne u kaczek (lubię ich projekty, zresztą jak AR, każdy ma jednak trochę za skórą. Choć od AR powinno się oczekiwać więcej, zgoda).
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Probe9 »

Uważam, że kampanie AR to socjologiczny fenomen. I nie chodzi mi wcale o opóźnienie bo nie mam z nim najmniejszego problemu, ale o sposób komunikacji. Począwszy od wskazywania z premedytacją nierealnych terminów po formułowanie updatów o kolejnych opóźnieniach w taki sposób, żeby wspierający mieli wrażenie, że nawet na tym korzystają (ta sławna jakość ważniejsza od terminów) :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: brazylianwisnia »

Probe9 pisze: 04 wrz 2021, 21:44 Uważam, że kampanie AR to socjologiczny fenomen. I nie chodzi mi wcale o opóźnienie bo nie mam z nim najmniejszego problemu, ale o sposób komunikacji. Począwszy od wskazywania z premedytacją nierealnych terminów po formułowanie updatów o kolejnych opóźnieniach w taki sposób, żeby wspierający mieli wrażenie, że nawet na tym korzystają (ta sławna jakość ważniejsza od terminów) :D
Jak zwykle będę adwokatem dziabła ale to nie jest problem puścić w terminie to co jest i cześć. Te opóźnienia naprawdę wynikają z przedłużającego się developmentu i testów. Za opóźnienia TG, Great Wall i Etherfields słono zapłacą. Sam shipping jednej fali takiego TG to przecież 200-300tys w plecy w stosunku gdyby wydali w terminie. Patrząc ilu mają pracownikow to pensje też nie małe przez te miesiące podczas gdy już mogliby pracować nad standalone w uniwersum TG. Koszta produkcji też poszly ostro do góry.. Także dopracowywanie tych gier słono ich kosztuje. Nie wymyślają sobie opóźnień by tylko wszystkich zdenerwować.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Probe9 »

brazylianwisnia pisze: 04 wrz 2021, 22:50
Jak zwykle będę adwokatem dziabła ale to nie jest problem puścić w terminie to co jest i cześć. Te opóźnienia naprawdę wynikają z przedłużającego się developmentu i testów. Za opóźnienia TG, Great Wall i Etherfields słono zapłacą. Sam shipping jednej fali takiego TG to przecież 200-300tys w plecy w stosunku gdyby wydali w terminie. Patrząc ilu mają pracownikow to pensje też nie małe przez te miesiące podczas gdy już mogliby pracować nad standalone w uniwersum TG. Koszta produkcji też poszly ostro do góry.. Także dopracowywanie tych gier słono ich kosztuje. Nie wymyślają sobie opóźnień by tylko wszystkich zdenerwować.
Ale ja przecież napisałem, że nie mam pretensji o opóźnienia, nie mam z nimi najmniejszego problemu. Ja tylko krytykuje to, że oni dobrze wiedzą, że opóźnienie będzie i pomimo to wskazują nierealny termin ukończenia żeby nie zniechęcać tych, którzy się jeszcze na nich nie poznali. Uważam, że jest to wyrachowane i mało etyczne.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Hardkor »

Probe9 pisze: 04 wrz 2021, 23:56
brazylianwisnia pisze: 04 wrz 2021, 22:50
Jak zwykle będę adwokatem dziabła ale to nie jest problem puścić w terminie to co jest i cześć. Te opóźnienia naprawdę wynikają z przedłużającego się developmentu i testów. Za opóźnienia TG, Great Wall i Etherfields słono zapłacą. Sam shipping jednej fali takiego TG to przecież 200-300tys w plecy w stosunku gdyby wydali w terminie. Patrząc ilu mają pracownikow to pensje też nie małe przez te miesiące podczas gdy już mogliby pracować nad standalone w uniwersum TG. Koszta produkcji też poszly ostro do góry.. Także dopracowywanie tych gier słono ich kosztuje. Nie wymyślają sobie opóźnień by tylko wszystkich zdenerwować.
Ale ja przecież napisałem, że nie mam pretensji o opóźnienia, nie mam z nimi najmniejszego problemu. Ja tylko krytykuje to, że oni dobrze wiedzą, że opóźnienie będzie i pomimo to wskazują nierealny termin ukończenia żeby nie zniechęcać tych, którzy się jeszcze na nich nie poznali. Uważam, że jest to wyrachowane i mało etyczne.
No trochę tego nie rozumiem. Najczęściej o opóźnieniach informują po zamknięciu PM, więc kim mają być ci ludzie? Mają zamówienia to nie sądze, by ktoś zrezygnował nagle, bo się opóźnia (szybciej po prostu nie złoży następnego) czy tez może chodzi o osoby, które by doszły przy otwarciu ponownym PM, ale znowu nie sądze by były to jakieś kokosy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Probe9 »

Hardkor pisze: 05 wrz 2021, 00:00
No trochę tego nie rozumiem. Najczęściej o opóźnieniach informują po zamknięciu PM, więc kim mają być ci ludzie? Mają zamówienia to nie sądze, by ktoś zrezygnował nagle, bo się opóźnia (szybciej po prostu nie złoży następnego) czy tez może chodzi o osoby, które by doszły przy otwarciu ponownym PM, ale znowu nie sądze by były to jakieś kokosy.
Ja mam na myśli przede wszystkim termin wskazywany przy rozpoczęciu kampanii. To tu się odbywa największa ściema.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Moonday »

brazylianwisnia pisze: 04 wrz 2021, 22:50
Jak zwykle będę adwokatem dziabła [...]
Ale co oni niby tam testują, skoro gra po angielsku już się ukazała w całości? Testują jakość tłumaczenia? Niech odrazu w kampanii dadzą realne terminy wydania gry, czyli za 3 lata, no ale to już nie brzmi marketingowo tak dobrze. Najbardziej rozbawiła mnie informacja o planowanej premierze ISS Vanguard, że niby w sierpniu 2021 :D Moim zdaniem mają za mało ludzi i za dużo gier, żeby to ogarnąć i stąd opóźnienia. Jak komuś pasuje czekanie na grę 3 lata, to spoko. Ja kampaniom AR już podziękowałem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Hardkor »

Probe9 pisze: 05 wrz 2021, 00:03
Hardkor pisze: 05 wrz 2021, 00:00
No trochę tego nie rozumiem. Najczęściej o opóźnieniach informują po zamknięciu PM, więc kim mają być ci ludzie? Mają zamówienia to nie sądze, by ktoś zrezygnował nagle, bo się opóźnia (szybciej po prostu nie złoży następnego) czy tez może chodzi o osoby, które by doszły przy otwarciu ponownym PM, ale znowu nie sądze by były to jakieś kokosy.
Ja mam na myśli przede wszystkim termin wskazywany przy rozpoczęciu kampanii. To tu się odbywa największa ściema.
A to tak patrząc to się zgodze. Moim zdaniem już lepiej dać realniejszy termin, ale późniejszy, ale pewnie wtedy cyferki sie nie zgadzają w kampanii.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: brazylianwisnia »

Probe9 pisze: 04 wrz 2021, 23:56 Ale ja przecież napisałem, że nie mam pretensji o opóźnienia, nie mam z nimi najmniejszego problemu. Ja tylko krytykuje to, że oni dobrze wiedzą, że opóźnienie będzie i pomimo to wskazują nierealny termin ukończenia żeby nie zniechęcać tych, którzy się jeszcze na nich nie poznali. Uważam, że jest to wyrachowane i mało etyczne.
Terminy są ustawiane tak by maksymalizować zyski. Jest tam jak napisales.
Moonday pisze: 05 wrz 2021, 00:09 Ale co oni niby tam testują, skoro gra po angielsku już się ukazała w całości? Testują jakość tłumaczenia? Niech odrazu w kampanii dadzą realne terminy wydania gry, czyli za 3 lata, no ale to już nie brzmi marketingowo tak dobrze. Najbardziej rozbawiła mnie informacja o planowanej premierze ISS Vanguard, że niby w sierpniu 2021 :D Moim zdaniem mają za mało ludzi i za dużo gier, żeby to ogarnąć i stąd opóźnienia. Jak komuś pasuje czekanie na grę 3 lata, to spoko. Ja kampaniom AR już podziękowałem.
Chodziło mi bardziej o opóźnienia wersji angielskiej. Z tłumaczeniami zwiększyli czas w kampanii do 5ciu miesięcy. ISS to będzie już któreś tłumaczenie wewnątrz firmy(pierwsze jest Etherfields) więc może proces się usprawni i rzeczywiście będzie 5-6 miesięcy po angielskiej.
Ludzi mają ogrom a to nie jest tak że 3 kobiety urodza dziecko w 3 miesiące. Nie trzeba czekać 3 lata. Można wesprzeć przy drugim PM i wtedy jest to kwestia miesięcy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Casiliasplp »

Ale nikt nie zmusza was do WSPIERANIA danej gry. Nie chcesz czekać? Kup w dniu premiery Ale zapewne wersję okrojona o NAGRODY dla tych którzy pomogli ;) tyle w temacie.
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Moonday »

Casiliasplp pisze: 05 wrz 2021, 05:54 Ale nikt nie zmusza was do WSPIERANIA danej gry. Nie chcesz czekać? Kup w dniu premiery Ale zapewne wersję okrojona o NAGRODY dla tych którzy pomogli ;) tyle w temacie.
Bardziej jestem nastawiony na "nie kupuj wcale". Już planują kolejną kampanię, a tymczasem wciąż nie potrafią uwinąć się z zakończeniem tej z 2018 roku (za chwilę będą to 4 lata). Ile to już gier wisi w powietrzu? Pięć?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: japanczyk »

Moonday pisze: 05 wrz 2021, 09:20 z zakończeniem tej z 2018 roku (za chwilę będą to 4 lata). Ile to już gier wisi w powietrzu? Pięć?
Raczej 3 lata, TG miało kampanie w grudniu

Obecnie otwarte sa:
TG, Etherfields, The Great Wall, ISS
Z czego TG zostały 2. Fala językowa
Etherfields I Fala ENG dostarczona
The Great Wall ENG dostarczone
ISS w powijakach

Czy to naprawdę tak źle?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4106
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 09:55
Moonday pisze: 05 wrz 2021, 09:20 z zakończeniem tej z 2018 roku (za chwilę będą to 4 lata). Ile to już gier wisi w powietrzu? Pięć?
Raczej 3 lata, TG miało kampanie w grudniu

Obecnie otwarte sa:
TG, Etherfields, The Great Wall, ISS
Z czego TG zostały 2. Fala językowa
Etherfields I Fala ENG dostarczona
The Great Wall ENG dostarczone
ISS w powijakach

Czy to naprawdę tak źle?
Jeszcze Lockdown ale tu idą blisko terminów. Myślę też że sprawa TG i I fali językowej Etherfields byłaby zamknięta gdyhy nie specyficzna sytuacja na świecie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: feniks_ciapek »

Na pewno się nie spieszą, ale wszystkie tak duże gry zaliczają opóźnienia. Stormsunder, Oathsworn, Aeon Tresspass: Odyssey, Vampire: Chapters, nie mówiąc już o Trudvang Legends czy Dawn of Madness.

Awakeni raczej nigdy nie przychodzą na wspieraczki z całkowicie gotową grą. Projekt trochę ewoluuje w trakcie kampanii, ale bardziej jeszcze po w trakcie playtestów, zwłaszcza jeśli chodzi o dodatki, czy stretch goale. Osobiście wydaje mi się, że w większości wypadków są to zmiany na plus, chociaż czasami wyjdzie im taki gniot jak plansza do Etherfields.
Haniel
Posty: 173
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 151 times
Been thanked: 98 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Haniel »

japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 09:55
Moonday pisze: 05 wrz 2021, 09:20 z zakończeniem tej z 2018 roku (za chwilę będą to 4 lata). Ile to już gier wisi w powietrzu? Pięć?
Raczej 3 lata, TG miało kampanie w grudniu

Obecnie otwarte sa:
TG, Etherfields, The Great Wall, ISS
Z czego TG zostały 2. Fala językowa
Etherfields I Fala ENG dostarczona
The Great Wall ENG dostarczone
ISS w powijakach

Czy to naprawdę tak źle?
The Great Wall Eng w takcie dostawy tak jakby coś :p Przesyłki do UK już dotarły, walczą teraz pewnie z celnikami, reszta świata chyba na morzu, ew może Azja już na lądzie
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 988
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 238 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Moonday »

japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 09:55 Czy to naprawdę tak źle?
Moim zdaniem tak, bo zamawiam tylko gry po polsku, a tu opóźnienia gier są dramatyczne. Przykład TG to jest jakaś planszówkowa patologia i nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla AR, poza ich opieszałością, albo ustawieniem priorytetów na sprzedaż kolejnych preorderów zamiast dostarczenia tych już zamówionych. W całym tym żarcie AR ustawiło daty dostarczenia gier na grudzień 2021 (Nemezis i Etherfields) i styczeń 2022 (TG i The Great Wall). Oczywiście tylko pierwsza fala (poza TG), bo druga, to wiadomo, za 2-3 lata... I teraz pytanie, kto wierzy w podane daty? Moim zdaniem dostaniemy komentarz w stylu "Ze względu na okres świąteczny i końcówkę roku obłożenie było tak wielkie, że zabrakło kontenerów dla naszych gier (źli Chińczycy). Gry dostarczymy odpowiednio w marcu 2022 i czerwcu 2022". Jeżeli oni wyrobią się z tymi czterema grami w zapowiedzianym czasie to zjem własnego buta.
Innym żartem jest wysyłanie gier w dwóch falach. Czy jakikolwiek wydawca, poza AR, stosuje taką politykę wydawania? Wszystko sprowadza się do tego, że jedna gra jest opóźniania podwójnie, ale ludzie i tak są zadowoleni, że dostali cokolwiek (samo Core). O ile same gry AR często są dobre, to ich polityka wydawania jest dramatycznie zła.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Yuri »

Moonday pisze: 05 wrz 2021, 10:36
japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 09:55 Czy to naprawdę tak źle?
...
Innym żartem jest wysyłanie gier w dwóch falach. Czy jakikolwiek wydawca, poza AR, stosuje taką politykę wydawania? ...
Flying Frog Productions dzielą swoje KSy na 3 fale i czasem 4 dodatkowa z kontentem, który wymyślą i wprowadzą do oferty "w międzyczasie" :) :) :) Ale im się nie dziwię, bo oni to na ilość plastiku w grach muszą sadzić własne plantacje kauczuku :D :D :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: japanczyk »

Oczywiście - teraz chociażby Marvel United bedzie dostarczany w dwóch falach
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Probe9 »

Casiliasplp pisze: 05 wrz 2021, 05:54 Ale nikt nie zmusza was do WSPIERANIA danej gry. Nie chcesz czekać? Kup w dniu premiery Ale zapewne wersję okrojona o NAGRODY dla tych którzy pomogli ;) tyle w temacie.
W sumie już 2 razy to podkreślałem, ale widocznie muszę i 3 :D Mi opóźnienia w ogóle nie przeszkadzają, mam zamówionych dużo KSów i przy większości te opóźnienia występują. To co mi się nie podoba to świadome i wyrachowane wprowadzenie w błąd klientów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 311
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: (KS) Tainted Grail: The Fall of Avalon

Post autor: Lossentur »

Moonday pisze: 05 wrz 2021, 10:36
japanczyk pisze: 05 wrz 2021, 09:55 Czy to naprawdę tak źle?
Moim zdaniem tak, bo zamawiam tylko gry po polsku, a tu opóźnienia gier są dramatyczne. Przykład TG to jest jakaś planszówkowa patologia i nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla AR, poza ich opieszałością, albo ustawieniem priorytetów na sprzedaż kolejnych preorderów zamiast dostarczenia tych już zamówionych.
Cytat z kampanii Tainted Grail z działu Risks and challenges: "Please note that this is not a pre-order and the final product might slightly change in the process or get delayed. "

Wszystkim którzy traktują wsparcie podczas kampanii jak kupno preordera proponuję zmienić podejście, bo kiedyś możecie się na tym przejechać. Zawsze istnieje szansa, że finalny produkt nigdy nie powstanie i dostaniecie figę z makiem, a pieniędzy nie odzyskacie.
ODPOWIEDZ