Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SetkiofRaptors »

Majzownik pisze: 27 mar 2022, 22:20 Ja trzymam swoją kolekcję w pudle od Legacy z insertem od redrewno. Zmieściłem tam wszystko co wyszło po polsku + pełne 10-kartowe talie dla każdego maga, w koszulkach premium i z przekładkami. Wprawdzie musiałem zrezygnować z talii Modyfikatorów (już się nie mieściły, a korzystam z cyfrowego randomizera) - ale jestem przekonany, że gdyby nie te wszystkie iskry i kryształy, które dołożyłem żeby stworzyć talie magów (w połączeniu z ilością i grubością moich separatorów), to i Modyfikatory by się zmieściły.

Obrazek

Dodanie do kolekcji Nowej Ery zmusi mnie jednak do reorganizacji tego systemu, prawdopodobnie wszystkie karty Nemezis wylądują w nowym pudełku (oby było równie wysokie co Legacy!), a w dotychczasowym pozostaną Magowie i Rynek zasobów.
Czy separatory drukowałeś samodzielnie?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Tak. Wydrukowałem dwustronnie na papierze 320 (właściwie to papier 80 + samoprzylepny papier 240), zalaminowałem i zaokrągliłem brzegi. Zrobiłem separatory dla każdego maga, nemezis i kosztowy podział rynku. Efekt oceniam na -70% czasu rozkładania/składania gry.

Obrazek
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 46
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

Majzownik pisze: 28 mar 2022, 13:14 Tak. Wydrukowałem dwustronnie na papierze 320 (właściwie to papier 80 + samoprzylepny papier 240), zalaminowałem i zaokrągliłem brzegi. Zrobiłem separatory dla każdego maga, nemezis i kosztowy podział rynku. Efekt oceniam na -70% czasu rozkładania/składania gry.

Obrazek
Skąd wziąłeś brakujące iskry i klejnoty żeby złożyć decki dla każdej postaci?
Domyślnie w wspaniałych portalowych wydaniach ich brakuje.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Jiloo »

W polskiej edycji nie ma separatorów? Miałem angielską i zawsze były dodawane, miałem wszystko ładnie posegregowane.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

equiv pisze: 28 mar 2022, 13:20Skąd wziąłeś brakujące iskry i klejnoty żeby złożyć decki dla każdej postaci?
Domyślnie w wspaniałych portalowych wydaniach ich brakuje.
Kilka sztuk dostałem od portalu (nie byli skłonni podesłać mi wszystkich brakujących), resztę nazbierałem odkupując resztki że zużytych Legacy i nadmiary od ludzi którzy mają wszystko i tych iskier aż tyle nie potrzebują.
Jiloo pisze: 28 mar 2022, 13:22 W polskiej edycji nie ma separatorów? Miałem angielską i zawsze były dodawane, miałem wszystko ładnie posegregowane.
Spoiler:
W polskiej edycji tylko Legacy miało separatory.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Grzech »

Separatory to oddzielny zakup 5 USD od War Eternal - nie pamiętam czy wcześniej były już dostępne.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SetkiofRaptors »

No takie są te wydania Portalu - nastawione na dobrą cenę. Jednym się to podoba drugim nie, ale mamy grę koło 100 zł na polskim rynku. Zawsze oszczędzają, przykładem mogą być czasem nawet niewielkie detale jak wyklejka wewnątrz pudełka Roota (od spodu pokrywy) którą w angielskiej edycji zobaczymy a u nas szary karton. Ja tam wolę tańsze gry. Przynajmniej nie wygląda to u nich jak Tyranach Underdark'u ;) gdzie oszczędzano chyba na wszystkim a gra nadal kosztowała 160 jeśli mnie pamięć nie myli.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 46
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

SetkiofRaptors pisze: 28 mar 2022, 13:42 No takie są te wydania Portalu - nastawione na dobrą cenę. Jednym się to podoba drugim nie, ale mamy grę koło 100 zł na polskim rynku. Zawsze oszczędzają, przykładem mogą być czasem nawet niewielkie detale jak wyklejka wewnątrz pudełka Roota (od spodu pokrywy) którą w angielskiej edycji zobaczymy a u nas szary karton. Ja tam wolę tańsze gry. Przynajmniej nie wygląda to u nich jak Tyranach Underdark'u ;) gdzie oszczędzano chyba na wszystkim a gra nadal kosztowała 160 jeśli mnie pamięć nie myli.
A teraz to tak oszczędzają że na to New Age można czekać i czekać.
Trochę słabe że od dawna nie ma żadnych informacji a już ponad rok minął od Legacy
sasquach
Posty: 1851
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 942 times
Been thanked: 591 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/
Tu masz aktualne statusy. New Age jest w przygotowaniu, a Buried Secrets jest w produkcji. Oba mają datę premiery na ten rok.
mariutto
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2022, 10:55

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mariutto »

Cześć,
kupiłem podstawową podstawkę i podeszła świetnie. Chciałbym teraz coś dołożyć i zastanawiam się czy wybrać Wieczną Wojnę, czy Legacy.
W Legacy zdaje się więcej wszystkiego - zwłaszcza Nemesis i rynku?, ale chyba też zdecydowanie łatwiejsze te Nemiesis?

Niespecjalnie zależy mi na przechodzeniu Legacy ale akurat mam możliwość kupienie z drugiej ręki w cenie podobnej jak WW.

Przejrzałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. :)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 343 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

mariutto pisze: 04 kwie 2022, 21:49 Cześć,
kupiłem podstawową podstawkę i podeszła świetnie. Chciałbym teraz coś dołożyć i zastanawiam się czy wybrać Wieczną Wojnę, czy Legacy.
W Legacy zdaje się więcej wszystkiego - zwłaszcza Nemesis i rynku?, ale chyba też zdecydowanie łatwiejsze te Nemiesis?

Niespecjalnie zależy mi na przechodzeniu Legacy ale akurat mam możliwość kupienie z drugiej ręki w cenie podobnej jak WW.

Przejrzałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. :)
Tak naprawdę nie ma tu złej odpowiedzi. Wieczna Wojna daje ci ten sam format z trochę podkręconym wyzwaniem, a Legacy daje kampanię, która z czasem mechanicznie się rozkręca (niestety pierwszy "scenariusz", o ile tak można to nazwać, jest słaby, jeśli ktoś już miał jakąkolwiek styczność z tą serią, ale potem już jest coraz lepiej). Jeśli wystarczy ci dołożenie więcej tego samego (bo tym jest WW dla osoby, która już ma podstawkę), to bierz Wieczną Wojnę. Jak cię interesują elementy legacy (które są tu fajnie zrobione) to bierz Legacy. Obie są świetne i warte posiadania w kolekcji.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Legacy ma ten plus, że dostarczane jest w wielgasnym i wysokim pudle, w którym będziesz mógł przechowywać sporą kolekcję AE 😀
Poza tym, nemezis z Legacy nie wszyscy są łatwi (skalują się w trakcie rozwoju kampanii - używając ich do 'normalnych' rozgrywek, ci początkowi faktycznie nie są zbyt wielkim wyzwaniem, ci z końca wręcz przeciwnie). A do tego mają ciekawe mechaniki, które mi bardzo przypadły do gustu.
Jeśli w podobnej cenie do WE, to jest to okazja bez dwóch zdań. Jedyne mankamenty to brak nowych magów (tymi z Legacy raczej nie będziesz grał) oraz wyraźna różnica w jakości wykonania elementów gry w porównaniu do zwykłych aeonów (karty słabsze bez płótnowania, za to planszetki nemezis z porządnego kartonu).
Wiedmolol
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2021, 01:08
Has thanked: 29 times
Been thanked: 39 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wiedmolol »

Mam dość sporą kolekcję Aeon's End w angielskiej wersji językowej i o ile nie udało mi się jeszcze ograć wszystkiego co mam to muszę stwierdzić, że Legacy mnie tak średnio interesuje ze względu na te mechaniki kampanii. Jak już koledzy wspomnieli magowie raczej nie będą wykorzystywani w normalnych rozgrywkach. Nemezis są raczej ciekawi, ale też nie każdy będzie mógł być użyty w kolejnych grach. Karty do marketu czy bazowe karty nemezis - jest całkiem sporo kart, które są albo zbyt słabe, albo zbyt mocne. Na końcu gry otwierasz instrukcję, która informuje, które karty możesz zachować do normalnej gry plus na BGG widziałem wątki, które jeszcze z tym dyskutowały(bo jeśli twój market wylosuje dużo kart z mechaniką "pulse tokens" to możesz mieć bardzo ułatwioną rozgrywkę). Wychodzi na to, że Legacy kupujesz raczej głównie dla kampanii(plus dla pudełka do mieszczenia reszty dodatków :D ).

Wieczna Wojna z tego co wiem jest najtrudniejszym dodatkiem i po paru rozgrywkach muszę przyznać, że jest ciężko. Ogólnie więcej tego samego co w podstawce.

Jeśli chcesz kupić któryś dodatek już teraz to musisz zdecydować na czym Ci bardziej zależy. Jeśli Ci się nie spieszy to wg mnie najlepiej poczekać na New Age bo dodaje fantastyczną opcję ekspedycji, które są takimi mini-kampaniami. W międzyczasie, jak chcesz więcej contentu to polecałbym te mniejsze dodatki typu Otchłań, Bezimienni itp. o ile znajdziesz w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
Wojco
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2011, 16:14
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wojco »

Co sądzicie o karcie Arcane Nexus (Nieprzeniknione Ogniwo)? Osobiście mam wrażenie, że zawsze, gdy ta karta pojawia się w grze, rozgrywka staje się dużo prostsza i mniej wymagająca. Nie widzę tego problemu przy innych kartach. Nie sądzicie, ze ta karta jest trochę za silna w stosunku do swojego kosztu? Jakie są wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 343 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Wojco pisze: 09 kwie 2022, 13:38 Co sądzicie o karcie Arcane Nexus (Nieprzeniknione Ogniwo)? Osobiście mam wrażenie, że zawsze, gdy ta karta pojawia się w grze, rozgrywka staje się dużo prostsza i mniej wymagająca. Nie widzę tego problemu przy innych kartach. Nie sądzicie, ze ta karta jest trochę za silna w stosunku do swojego kosztu? Jakie są wasze doświadczenia?
Osobiście nie zwróciłem uwagi na to, bo nie gram wystarczająco często z tym zaklęciem, ale moja odpowiedź brzmi: zależy :D

Koszt wysoki, obrażenia jak na ten koszt niskie, ale płacimy tu za tą umiejętność. Można dzięki niej uzbierać jakieś 8+ pieniędzy w turze jak się odpowiednio ułoży talię, co pozwala kupić każdą kartę, dosyć mocno się naładować lub odrzucić prawie że dowolną kartę Nemesis. Mimo wszystko, w Aeon's End jak się jest bogatym to gra robi się dosyć prosta o ile nam niczego nie brakuje (leczenia magów, Gravehold, niszczenia kart, ładowania się i oczywiście zadawania dużych obrażeń - a wszystko to zależy od sklepiku i dobranych magów). Mając nawet jedno takie zaklęcie można dosyć mocno wyskoczyć do przodu, ale czy jest to przesadzone? To też IMO zależy od układu talii, czy nie trafisz na przetasowanie/niszczenie kart w talii Nemesis i czy taki zastrzyk eteru przy takich obrażeniach jest w stanie zrobić ci różnicę (np. sparowane z Jadeitem nie jest to takie mocne). W tej grze ustawiając sobie samemu rynek można ułożyć bardzo mocne synergie i tak naprawdę od gracza zależy jak bardzo sobie chce utrudnić lub ułatwić grę.
Pnn
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2021, 00:29
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pnn »

Hej!

Chyba potrzebuję pomocy forumowiczów - dziś dotarła do mnie zakupiona podstawka (a przynajmniej tak mi się wydawało dopóki nie otworzyłem zawartości). Jak się okazało trafił mi się chochlik w postaci Wiecznej Wojny zapakowanej w pudełko z wersji podstawowej. Jedyne co się nie zgadza to instrukcja i kartka z pierwszą rozgrywką. Reszta - nemesis, magowie, kary żywcem wzięte z Wiecznej Wojny. Stwierdziłem, ze nie będę reklamować (bo widzę, że ciężko jest dostać ową wersję po polsku), instrukcję dorwałem z neta. Natomiast pozostaje kwestia karty z pierwszą rozgrywką. Coś słabo mi idzie szukanie. Wspomógł by ktoś zdjęciem albo jeszcze lepiej linkiem (moze być po Angielsku).

Z góry dziękuję za pomoc!
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Pnn pisze: 21 kwie 2022, 19:33 Hej!

Chyba potrzebuję pomocy forumowiczów - dziś dotarła do mnie zakupiona podstawka (a przynajmniej tak mi się wydawało dopóki nie otworzyłem zawartości). Jak się okazało trafił mi się chochlik w postaci Wiecznej Wojny zapakowanej w pudełko z wersji podstawowej. Jedyne co się nie zgadza to instrukcja i kartka z pierwszą rozgrywką. Reszta - nemesis, magowie, kary żywcem wzięte z Wiecznej Wojny. Stwierdziłem, ze nie będę reklamować (bo widzę, że ciężko jest dostać ową wersję po polsku), instrukcję dorwałem z neta. Natomiast pozostaje kwestia karty z pierwszą rozgrywką. Coś słabo mi idzie szukanie. Wspomógł by ktoś zdjęciem albo jeszcze lepiej linkiem (moze być po Angielsku).

Z góry dziękuję za pomoc!
Ja bym reklamował w Portalu, może Cię zaskoczą ;) Tutaj znajdziesz układ zalecany do pierwszej gry
Pnn
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2021, 00:29
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pnn »

aeiou871 pisze: 21 kwie 2022, 19:39
Pnn pisze: 21 kwie 2022, 19:33 Hej!

Chyba potrzebuję pomocy forumowiczów - dziś dotarła do mnie zakupiona podstawka (a przynajmniej tak mi się wydawało dopóki nie otworzyłem zawartości). Jak się okazało trafił mi się chochlik w postaci Wiecznej Wojny zapakowanej w pudełko z wersji podstawowej. Jedyne co się nie zgadza to instrukcja i kartka z pierwszą rozgrywką. Reszta - nemesis, magowie, kary żywcem wzięte z Wiecznej Wojny. Stwierdziłem, ze nie będę reklamować (bo widzę, że ciężko jest dostać ową wersję po polsku), instrukcję dorwałem z neta. Natomiast pozostaje kwestia karty z pierwszą rozgrywką. Coś słabo mi idzie szukanie. Wspomógł by ktoś zdjęciem albo jeszcze lepiej linkiem (moze być po Angielsku).

Z góry dziękuję za pomoc!
Ja bym reklamował w Portalu, może Cię zaskoczą ;) Tutaj znajdziesz układ zalecany do pierwszej gry
Dzięki wielkie! Kupowalem na allegro (gra była opisana jako nowa aczkolwiek nie była zafoliowana), więc chyba Portal tu nie zawinił. Widzę, że brakuje tez tych dzyndzli do mocowania liczników obrazen. No nic, napisalem do sprzedawcy. Zobaczymy co odpisze.

PS. Jakby ktoś mial pod ręką 2 stronę bylbym wdzięczny!
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SetkiofRaptors »

Skoro kupowałeś na Allegro to ktoś sprzedając odfoliowaną grę z niekompletną i zamienioną zawartością zwyczajnie cię oszukał i to trzeba zgłosić, bo inaczej nadal będzie tak robił i jeszcze kilku z nas się może naciąć.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Pnn
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2021, 00:29
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pnn »

SetkiofRaptors pisze: 24 kwie 2022, 17:14 Skoro kupowałeś na Allegro to ktoś sprzedając odfoliowaną grę z niekompletną i zamienioną zawartością zwyczajnie cię oszukał i to trzeba zgłosić, bo inaczej nadal będzie tak robił i jeszcze kilku z nas się może naciąć.
Gra była wystawiona za 80zł. Jedyna oferta na Wieczną Wojnę jaką jestem w stanie obecnie znaleźć w necie to ok 230 z wysyłką, więc jeśli sprzedawca zrobił to celowo to jest prawdziwym "geniuszem zbrodni" XD.
Tak czy inaczej upomnę się o moje mocowania do liczników obrażen.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 57 times
Been thanked: 35 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kamiya »

Pnn pisze: 25 kwie 2022, 13:38
SetkiofRaptors pisze: 24 kwie 2022, 17:14 Skoro kupowałeś na Allegro to ktoś sprzedając odfoliowaną grę z niekompletną i zamienioną zawartością zwyczajnie cię oszukał i to trzeba zgłosić, bo inaczej nadal będzie tak robił i jeszcze kilku z nas się może naciąć.
Gra była wystawiona za 80zł. Jedyna oferta na Wieczną Wojnę jaką jestem w stanie obecnie znaleźć w necie to ok 230 z wysyłką, więc jeśli sprzedawca zrobił to celowo to jest prawdziwym "geniuszem zbrodni" XD.
Tak czy inaczej upomnę się o moje mocowania do liczników obrażen.
Powiedziałbym, że jestem w stanie zrobić to samo. Odsprzedać Ci mój egzemplarz Aeon's End za rzeczone 80zł - podstawka. Jeśli chcesz zaryzykować. Rozpakowany i raz zagrany. Niestety mi ten tytuł nie podchodzi - BOLLO świadkiem.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Pnn
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2021, 00:29
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pnn »

kamiya pisze: 25 kwie 2022, 14:34
Pnn pisze: 25 kwie 2022, 13:38
SetkiofRaptors pisze: 24 kwie 2022, 17:14 Skoro kupowałeś na Allegro to ktoś sprzedając odfoliowaną grę z niekompletną i zamienioną zawartością zwyczajnie cię oszukał i to trzeba zgłosić, bo inaczej nadal będzie tak robił i jeszcze kilku z nas się może naciąć.
Gra była wystawiona za 80zł. Jedyna oferta na Wieczną Wojnę jaką jestem w stanie obecnie znaleźć w necie to ok 230 z wysyłką, więc jeśli sprzedawca zrobił to celowo to jest prawdziwym "geniuszem zbrodni" XD.
Tak czy inaczej upomnę się o moje mocowania do liczników obrażen.
Powiedziałbym, że jestem w stanie zrobić to samo. Odsprzedać Ci mój egzemplarz Aeon's End za rzeczone 80zł - podstawka. Jeśli chcesz zaryzykować. Rozpakowany i raz zagrany. Niestety mi ten tytuł nie podchodzi - BOLLO świadkiem.
Trochę za póżno - dokupiłem już podstawkę z oficialnego sklepu :) Polecam wystawić na "allegro lokalnie" lub z opcją dostawy przez OLX. Wtedy postrzegane przez potencjalneog kupca ryzyko będzie mniejsze (ochrona kupujących).
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SetkiofRaptors »

Pnn pisze: 25 kwie 2022, 13:38
SetkiofRaptors pisze: 24 kwie 2022, 17:14 Skoro kupowałeś na Allegro to ktoś sprzedając odfoliowaną grę z niekompletną i zamienioną zawartością zwyczajnie cię oszukał i to trzeba zgłosić, bo inaczej nadal będzie tak robił i jeszcze kilku z nas się może naciąć.
Gra była wystawiona za 80zł. Jedyna oferta na Wieczną Wojnę jaką jestem w stanie obecnie znaleźć w necie to ok 230 z wysyłką, więc jeśli sprzedawca zrobił to celowo to jest prawdziwym "geniuszem zbrodni" XD.
Tak czy inaczej upomnę się o moje mocowania do liczników obrażen.
Do oszustwa nie dochodzi tylko wtedy gdy oszukujący na tym zarabia/zyskuje. Jeśli zamawiałem grę, a w środku jest np złoty pierścionek a nie ma komponentów, to nadal zostałem oszukany, bo nie dostałem obiecanej mi zawartości. Jakbym chciał pierścionek to bym go sobie kupił. Masz INNĄ niż zamawiałeś i NIEKOMPLETNĄ grę. Nie sprawdzenie zawartości i nieprzeliczenie komponentów jest moim zdaniem niefair praktyką.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 488
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 878 times
Been thanked: 209 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Z racji wystartowania przedsprzedaży Portalu do Aeon's End: Pogrzebane Sekrety, to chciałbym się zapytać czy warto się zaopatrywać w ten dodatek, jeśli ma się wszystko do tej pory co było wydane po polsku :)

Gdzieś w Internecie mignęło mi, że zawartość tego dodatku pokrywa się z zawartością Legacy. Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :)
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

JollyRoger90 pisze: 06 maja 2022, 14:50 Z racji wystartowania przedsprzedaży Portalu do Aeon's End: Pogrzebane Sekrety, to chciałbym się zapytać czy warto się zaopatrywać w ten dodatek, jeśli ma się wszystko do tej pory co było wydane po polsku :)

Gdzieś w Internecie mignęło mi, że zawartość tego dodatku pokrywa się z zawartością Legacy. Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :)
Nie pokrywa się, ale ma kilka elementów, które zostały także wprowadzone w Legacy. Jest to prawdopodobnie najsłabszy dodatek, gdyż zawiera prawie wyłącznie karty rynku, nie ma w nim - w odróżnieniu od wcześniej wydanych małych dodatków - żadnych nowych magów ani Nemezis.
ODPOWIEDZ