Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3573
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1061 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: psia.kostka »

Marbel pisze: 20 lis 2022, 23:06
psia.kostka pisze: 20 lis 2022, 13:23 Ale szrotow za stowke nie kupuj, bo tanio. Sprawdz czy rzeczywiscie je potem ogrywasz.
Co do ceny, uważam że w okolicy 100 zł są też dobre gry i nieraz dadzą więcej frajdy niż te za 300 czy 500.
Troche wbrew tematowi, ale musze sprecyzowac swoje nieporadne slowa.

Taka se gra, ale wezme, bo dosc tanio (100zl), a potem przepychana kijem i nigdy nie zagrana - nie nie nie.
Spoko gierka, niedrogo (100zl), chetnie wyprobuje w najblizszy weekend - yes yes yes.

Santa Maria z (seal of excellence) dice tower chodzi po 50zl. Gier do 100zl uzywanych i zacnych jest sporo. Tylko wlasnie nalezy odbyc ten dialog wewnetrzny - zagram w to? czy kupuje, bo oferta?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: PytonZCatanu »

Mój lokalny sklep wyprzedaje czasem tzw. szitgierki za 9zl i 19 zł i wtedy zdarza mi się brać taki szrot na wypróbowanie 😁

Ostatnio niemal kompletnie w ciemno kupiłem Beez z promocji w Rebelu za 79 zł. To nie jest szit gierka, ale nieplanowany zakup już tak (brakowało do darmowej dostawy i darmowej gry z promo, a większość rzeczy i tak była kupiona dla juniora).
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: tomwro »

PytonZCatanu pisze: 21 lis 2022, 07:06 Mój lokalny sklep wyprzedaje czasem tzw. szitgierki za 9zl i 19 zł i wtedy zdarza mi się brać taki szrot na wypróbowanie 😁

Ostatnio niemal kompletnie w ciemno kupiłem Beez z promocji w Rebelu za 79 zł. To nie jest szit gierka, ale nieplanowany zakup już tak (brakowało do darmowej dostawy i darmowej gry z promo, a większość rzeczy i tak była kupiona dla juniora).


Ale to chyba wręcz odwrotność tematu 🤪
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 08 mar 2022, 17:14 3. Ruination
Wątek nieaktualny. Zakup niewyperswadowany. Kupiłem dawno temu. :lol:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: Halloween »

tomwro pisze: 21 lis 2022, 07:56
PytonZCatanu pisze: 21 lis 2022, 07:06 Mój lokalny sklep wyprzedaje czasem tzw. szitgierki za 9zl i 19 zł i wtedy zdarza mi się brać taki szrot na wypróbowanie 😁

Ostatnio niemal kompletnie w ciemno kupiłem Beez z promocji w Rebelu za 79 zł. To nie jest szit gierka, ale nieplanowany zakup już tak (brakowało do darmowej dostawy i darmowej gry z promo, a większość rzeczy i tak była kupiona dla juniora).


Ale to chyba wręcz odwrotność tematu 🤪
Taki był pierwotny zamysł, że ktoś na daną grę czekał. Może nawet śledził proces jej powstawania na bieżąco a potem zdarzyło się coś (cena z sufitu, czy jakieś nieakceptowalne poczynania wydawcy) co mimo dużej ochoty na grę przez danego klienta spowodowało decyzje o jej nie kupowaniu.

Ale (poza KS) ceny planszówek są raczej stonowane więc okazuje się, że wiele takich historii na forum nie ma. [...] Ale wierzę, że to jeszcze się rozkręci i planszówki będą bardziej woke.

Edit: którykolwiek moderator edytował ten post sprawił, że jest bez sensu. Nie zawierał nazwiska ani Bidena ani Trumpa więc to nadgorliwość.
Marbel
Posty: 222
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: Marbel »

psia.kostka pisze: 20 lis 2022, 23:25
Marbel pisze: 20 lis 2022, 23:06
psia.kostka pisze: 20 lis 2022, 13:23 Ale szrotow za stowke nie kupuj, bo tanio. Sprawdz czy rzeczywiscie je potem ogrywasz.
Co do ceny, uważam że w okolicy 100 zł są też dobre gry i nieraz dadzą więcej frajdy niż te za 300 czy 500.
Troche wbrew tematowi, ale musze sprecyzowac swoje nieporadne slowa.

Taka se gra, ale wezme, bo dosc tanio (100zl), a potem przepychana kijem i nigdy nie zagrana - nie nie nie.
Spoko gierka, niedrogo (100zl), chetnie wyprobuje w najblizszy weekend - yes yes yes.

Santa Maria z (seal of excellence) dice tower chodzi po 50zl. Gier do 100zl uzywanych i zacnych jest sporo. Tylko wlasnie nalezy odbyc ten dialog wewnetrzny - zagram w to? czy kupuje, bo oferta?
No właśnie. Mam sporo gier za ok 100 zł które IMO są dobre. Ja jestem raczej średniozaawansowanym graczem ale lubię coraz bardziej zaawansowane, tylko muszę mieć odpowiednie towarzystwo.
Kupiłem Pierwszych Marsjan za stówę w wydaniu przedsprzedażowym. Wiem jaka to gra, chcę ją dogłębnie poznać i pograć raczej solo, a poziom trudności i skomplikowania raczej mnie nie odrzuci.
A dziś na Dragon Eye za 75 zł nówka sztuka.... Cebula zabolała, ale mam wersję premium light z sundropowymi 3 figurkami ;)
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: Cyel »

Odmówiłem sobie Oathsworn i wytrwałem w tym postanowieniu. Pewnie bym się bawił bardzo dobrze przy tej grze, ale czy 3 razy lepiej niż przy 3 razy tańszej? Nie sądzę. Po prostu uznałem, że to, że coś chciałbym mieć nie oznacza, że muszę to mieć. Ani nawet, że powinienem.

No i figurki z tego co widziałem takie planszówkowo-słabiutkie, klocowate. Można pomalować, ale szału nie ma.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: BOLLO »

Heroes 3...myślę że już tyle wszędzie napisałem że już każdy wie co i jak.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: Gry które bardzo chcieliście ale sobie ich odmówiliście czyli jak wyperswadować sobie zakup

Post autor: psborsuk »

BOLLO pisze: 24 lis 2022, 15:23 Heroes 3...myślę że już tyle wszędzie napisałem że już każdy wie co i jak.
HoMM3 - bo nie miałem efektu WOW, a poza tym dwóch kumpli kupuje :wink:
Świt Rebelii... ]:->
ODPOWIEDZ