Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Blue »

Przy obrazkach? Jezeli idzie o obrazek na głównej to jest tam link, jeżeli idzie o okładki to są to fotki marketingowe od wydawców/dystrybutorów... jeszcze nie widziałem żeby nawet sklepy podawały przy takim obrazku źródła. Jak się mylę to poprawię, ale raczej nie widzę sensu akurat w tym przypadku. Co innego gdyby ktoś wrzucił fotki jakichś elementów gry zaczerpnięte z BGG wtedy źródło podać trzeba, nie ma bata ;).
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: waffel »

Poprawiłem parę literówek, chciałem popisać może coś o różnicach między Euro i AT (bo to mnie interesowało jak zaczynałem, ciężko było znaleźć definicję AT), może definicję area control bo zaraz ktoś tam jakieś głupoty powypisuje no to myślę: co mi tam, zarejestruję się. I co? Nazwa użytkownika waffel jest zajęta. Więc ja bojkotuję i jak mój doppelganger zacznie jakieś głupoty wypisywać to ja się nie przyznaję. Fuj.

Wiem, niczyja to wina ale humor mi się pogorszył.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Blue »

Waffell a sprawdź czy przypadkiem nie trzeba wpisać z dużej litery, bo wiki chyba tego wymaga... wszystkie hasła i chyba xwki są dużą literą pisane. Nie jestem tego w 100% pewny, bazik coś pisał ale nie napisał do końca o co chodziło. Ale spodziewam się że w tym rzecz. Chyba że rzeczywiście ci waffla zajęli ale śmiem wątpić ;].
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: waffel »

Błąd zalogowania:
Wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika jest już zajęta. Wybierz inną nazwę użytkownika.
Waffel też nie przeszło, przeszło WafFel i teraz jakoś tak się dziwnie nazywam ;) wiedziałem, że mojego złowrogiego brata bliźniaka z wszechświata równoległego należało się pozbyć już dawno.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: bazik »

tak, ja tez mam (jak pewnie widziales) BaZik. wiele wiki zaklada ze nick to ImieNazwisko. szkoda ze nie ma o tym slowa na stronie logowania, ani w komunikacie bledu. ale w sumie najwyzej nie bedzie komu artykulow pisac
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Blue »

Ja nie miałem o tym pojęcia. Kompletny bezsens, sam engine wikia powinien zapewniać takie komunikaty :/. Dzięki bazik.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Nabuchodonozor »

Dementuję. Ja normalnie zarejestrowałem się jako Nabuchodonozor tak jak na forum i nie ma żadnego problemu. Jedna literka na początku wystarczyła
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Blue »

Może być problem tego typu że baza użytkowników jest wspólna dla wszystkich wiki opartych na wikia, dlatego dużo xwek może być zajętych.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: MichalStajszczak »

Flame on

Równo 6 miesięcy temu Blue rozpoczął tworzenie Planszopedii. Podszedłem sceptycznie do tej inicjatywy podejrzewając, że tak jak to było z kilkoma podobnymi pomysłami, zapał szybko minie. Myślę, że po upływie pół roku można jakoś ocenić, co z tego wyszło. Moim zdaniem niewiele. Strona sprawia wrażenie porzuconej. Chyba ostatnie wpisy były dokonane w maju. Opisane zostalo jak dotąd 8 (słownie: osiem) gier, a największą aktywność autorzy wykazali przy opisywaniu błędów na kartach Agricoli, na co moim zdaniem encyklopedia nie jest najlepszym miejscem.

Flame off
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry planszowe wiki? Planszopedia? Nowa inicjatywa planszowa!

Post autor: Geko »

Michale, mam bardzo podobne zdanie do Twojego. Robienie od zera strony z masą informacji jest po prostu bardzo wymagające pod względem ilości czasu. Dodatkowo zapał szybko mija w obliczu faktu, że przecież jest BGG, czy polskie strony o grach, nie mówiąc już o informacjach o grach na stronach sklepów. Więc sens tworzenia osobnej strony, która w zasadzie powiela te informacje, był od początku dość wątpliwy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ