TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Ardel12 »

mineralen pisze: 22 maja 2024, 11:24 Można gdzieś zobaczyć jak wyglądają żetony w pudełku i żetony premium, żeby porównać? Bo wydaje mi się, że wszędzie widzę premium.
Ja juz od lat używam premium sztonów. Na początku nie byłem do nich przekonany i zakupiłem je dopiero jak gra wpadła do topki. Głównym ich plusem jest jakość wykonania na poziomie reszty sztonów. Nie są tandetnym plastikiem jak te z podstawki. Do tego liczba sytuacji,.gdy wysoki stos mi się rozjeżdżał spadła do zera(głównie przez przypadkowe dotknięcie ręką, gdy przesuwałem inny stos).

Obecnie jakbym nie miał, to bym wziął od razu. Przy cenie gry jak i wielu deluksyfikacjach z innych gier kosztujących tyle i więcej, dla mnie koszt jest ok. Acz w żadnym razie nie jest to wymagany zakup. Ja pograłem z 10 partii zanim dokupiłem.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Ayaram »

Z tymi premium żetonami to jest taka właśnie głupia kwestia...

Są drogie, nawet bardzo - za nie dostaniemy przecież pełnoprawną planszówke, a za to dostajemy żetony, które de facto pełnią rolę znaczników do jednego zasobu. Są no... nudne. To po prawdopodobniej najnudniej wydana kasa planszówkowa w waszym życiu :wink: Teoretycznie bym powiedział, że to bardzo słaby deal.

Natomiast... tu to trochę działa odwrotnie niż zazwyczaj. Normalnie kupujemy grę gdzie są karty i tekturowe żetony i czujemy się z tym ok, dokupimy do tego premium znaczniki i czujemy się wręcz fenomenalnie. Tutaj jest odwrotnie - dostajemy premium komponenty z tymi jedynymi żetonami życia które i wyglądają słabo i obcowanie z nimi jest w porównaniu do reszty - słabe. I grając z tymi domyślnymi czujemy się źle, a dopiero z premium żetonami czujemy się.. normalnie :wink:

PS: w międzyczasie Portal portal mi odpisał potwierdzając, że "zryte karty" miały być "zryte" z założenia ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3310 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

Ayaram pisze: 24 maja 2024, 07:18 Są drogie, nawet bardzo - za nie dostaniemy przecież pełnoprawną planszówke, a za to dostajemy żetony, które de facto pełnią rolę znaczników do jednego zasobu.
To tak jakbys mial problem z tym, ze insert do gry kosztuje tyle co kolejna gra (albo i dwie w przypadku niektorych)
Sztony Iron Clays kosztuja 300-400 zl;)
Ayaram pisze: 24 maja 2024, 07:18 Są no... nudne. To po prawdopodobniej najnudniej wydana kasa planszówkowa w waszym życiu :wink:
No tak, jak dokupywalem zetony do Szarlatanow albo Wonderland's War to byly to rpawdziwe emocje!
Ayaram pisze: 24 maja 2024, 07:18 Natomiast... tu to trochę działa odwrotnie niż zazwyczaj. Normalnie kupujemy grę gdzie są karty i tekturowe żetony i czujemy się z tym ok, dokupimy do tego premium znaczniki i czujemy się wręcz fenomenalnie. Tutaj jest odwrotnie - dostajemy premium komponenty z tymi jedynymi żetonami życia które i wyglądają słabo i obcowanie z nimi jest w porównaniu do reszty - słabe. I grając z tymi domyślnymi czujemy się źle, a dopiero z premium żetonami czujemy się.. normalnie :wink:
Huh? Gram w TMB od... 3 (?) lat i kompletnie nie mialem takiego odczucia. Zetony premium kupilem dopiero w zeszlym roku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: seki »

Gram w TMB od 3,5 roku i mam prawie wszystkie dodatki. Ale sztonow HP premium zdecydowanie nie potrzebuje. Jak dla mnie podstawowe są zupełnie ok i nigdy nic mi się nie rozsypało i wizualnie są ok. Ja polecam najpierw pobawić się grą i kupić dopiero jeśli sami uznacie, że Wam nie odpowiadają.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: mineralen »

A to ciekawe co piszecie. Po obejrzeniu filmiku pomyślałem „najbardziej niepotrzebna deluxyfikacja ever”. Ale jak piszecie, może to nie takie bez sensu.

Czyli chodzi o to, że sztony potworów to takie prawdziwe sztony, a sztony hp to takie popierdółki? Czy gdybym zamiast tych czerwnonych popierdółek użył sztony Iron Clays (które posiadam) to nie byłoby tych problemów, o których piszecie? Pomijając oczywiście to, że Iron Claysy nie są czerwone.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3310 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: japanczyk »

mineralen pisze: 24 maja 2024, 10:21 A to ciekawe co piszecie. Po obejrzeniu filmiku pomyślałem „najbardziej niepotrzebna deluxyfikacja ever”. Ale jak piszecie, może to nie takie bez sensu.

Czyli chodzi o to, że sztony potworów to takie prawdziwe sztony, a sztony hp to takie popierdółki? Czy gdybym zamiast tych czerwnonych popierdółek użył sztony Iron Clays (które posiadam) to nie byłoby tych problemów, o których piszecie? Pomijając oczywiście to, że Iron Claysy nie są czerwone.
Nie ma problemow zadnych z normalnymi sztonami, sa po prostu lzejsze
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Curiosity »

mineralen pisze: 24 maja 2024, 10:21 sztony hp to takie popierdółki?
Nie, one są po prostu lżejsze (co wyżej napisał Kuba), Dla mnie fajniejszym doświadczeniem jest przesuwać po planszy cięższe żetony, ale gameplayowo w niczym nie ustepują tym "premium". Gram i tak i tak (ja mam premium, szwagier ma pudełkowe).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Nilis »

Cięższe sztony albo nowy Gearlock... w takiej rozterce wolę nowego Gearlocka :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: gogovsky »

Nilis pisze: 24 maja 2024, 11:45 Cięższe sztony albo nowy Gearlock... w takiej rozterce wolę nowego Gearlocka :wink:
Nie wolisz :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ