[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Po dłuższej przerwie wracam do gry.
W związku z tym, że nie chcę potem czytać uwag o niewłaściwych zachowaniach i dowcipkowaniu, w kontekście tego, czym żyje dziś kraj i kawał świata, zostawiam tylko suche, poważne komentarze. No, w zdecydowanej większości suche i poważne.

Na początek nieudana próba rozegrania Twilight Struggle'a.

Obrazek

I kolejna ofiara Ściany Płaczu.

Obrazek

Zaraz potem, już udana, partyjka Dominion'a.

Obrazek

Później podział na dwie ekipy. Jedna sięga po RuneWars'a...

Obrazek

... a druga Ghost Stories.

Obrazek

Wkrótce potem lot Battlestarem.

Obrazek

Oraz uprawa grządek w Agricoli.

Obrazek

Na sam koniec poszukiwania Hrabiego Draculi.

Obrazek

Jak również tworzenie połączeń kolejowych w Ticket to Ride.

Obrazek

I to w zasadzie tyle. Biła po oczach mała frekwencja, która, na co mam wielką nadzieję, poprawi się w kolejny piątek.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Hehe...

Widzę, że zostawienie na Ścianie Płaczu pudełka z Fury of Dracula, było dobrym posunięciem :)
Awatar użytkownika
kid
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2010, 18:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: kid »

Nawet bardzo, rewelacyjna i bardzo fajnie zrobiona gra, zdaję sie że do 5 rano ostatnio w nią graliśmy :D.

A w nastepny piatek frekwencja powinna być wyższa 8) .
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

veross pisze:Mamy w Poternie Chaos in the Old World?
Też się nad tym zastanawiam, bo mogę kupić kilka tytułów dość bezboleśnie i rozpatruję to głównie pod kątem Poterny. Brać Chaos in the Old World? Czy może coś innego się przyda?
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

jak ktos planuje jutro grac w battlestar to plisss poczekajcie na mnie bo chce sie nauczyc (bede tak ok 21) :)
pozdr
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Jako że zebrałem już chetnych, to może przytargam jutro kompletny Arkham Horror :)
W sumie mozna zagrac na 8 osob, a dolny stol poki co miesci prawie wszystko... a tu niebawem nowy dodatek :P
Awatar użytkownika
Laoghan
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:02

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Laoghan »

Na całe szczęście będzie to tylko "mały dodatek" a nie kolejna plansza... :lol:
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Żałoba Narodowa minęła, życie w kraju wróciło do normy. Tak samo u nas liczba bywalców, stałych i okresowych, osiągnęła wyniki sprzed kryzysu. Było w co grać, było z kim grać. A jak pokazała praktyka, okazję wykorzystano do maksimum.

Zaczęło się od niezobowiązującej partyjki w NeuroHexa...

Obrazek

Gdy wtem do drzwi Zamku zwanego Poterną dobijać się I Sekretarz począł. Otworzyłem, a ten głosem donośnym zakrzyknął:
- Ruszać się, bo robota czeka!
Ale jaka robota? Schodzimy więc na doł, zerkamy i co widzimy?


Obrazek

Świeżą dostawę krzeseł, co je Prezes własnymi ręcyma zaczął z bagażnika wyciągać i przekazywać podwładnym.

Obrazek

Jedni obowiązki wykonywali z radością.

Obrazek

Inni byli tradycyjnie obojętni.

Obrazek

Ich liczba stała się, jak pokazała praktyka, nawet nieco zbyt duża. Po skleceniu rozstawione w dwóch salach sprawiły, że nikt już nie musiał rozglądać się za miejscem pod szacowne cztery litery.

Obrazek

Co prawda ze zmontowaniem było troszkę problemów... Ale co to za wyzwanie dla naszej ekipy!

Obrazek

Niezwłocznie po tej zakrojonej na szeroką skalę akcji przystąpiono do gry w Arkham Horror z dużą ilością dodatków. Na zdjęciu plansza niemal w całości widoczna i Sekretarz, który zdaje się mówić:
- O, Wielki Przedwieczny...


Obrazek

Oto smutek na twarzach pozostałych. W co by tu zagrać, jak większość luda goni kultystów po mieście?

Obrazek

Oczywiście TTA!

Obrazek

Byli tacy, co bardzo liczyli na lot Battlestarem.

Obrazek

A musieli zadowolić się Rojem.

Obrazek

Oto plansza do Arkhama w całości, wraz z większością kart, żetonów i innych drobiazgów. Spora? Tak się tylko wydaje. W praktyce tak z połowę się ignorowało.

Obrazek

Tymczasem w górnej sali trójka panów budowała cywilizację, zaś pozostali, po zakupieniu prowiantu, zadowolić musieli się wpierw Awansem...

Obrazek

... a potem Robo Rally, od dawien dawna nie granym.

Obrazek

Natomiast ekipa z górnej sali została za cierpliwość nagrodzona i Battlestar wzleciał ku gwiazdom.

Obrazek

Po Robo Rally (też macie wrażenie, że gier odpalono sporo? A to jeszcze nie koniec!) na stole wylądował Dominion. Podstawka, ale może już niedługo Władza Zwierzchnia pomyśli o dodatku.

Obrazek

Czwartą grą, jaką stolik przy ścianie nosił na sobie tego wieczora było Mystery of the Abbey, czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, poszukiwanie mordercy w męskim (ale strasznie zniewieściałym) klasztorze.

Obrazek

A po Arkhamie czas na Kontenery.

Obrazek

W wolnej chwili, gdy brak ludzi do gier, na stole ląduje ponownie NeuroHex.

Obrazek

Zaś w miejsce oblatanego Battlestara wchodzi Fury of the Dracula czy jakoś tak, czyli pościg za bladolicą istotą z przerostem zębów i problemami ze snem.

Obrazek

Kopanie czy karawany? Oczywiście, że kopanie. A nawet sabotowanie kopania! Oto Saboteur w męskim gronie.

Obrazek

I szybka, bo tylko trzyturowa partyjka w Twilight Struggle, czyli jak w sposób prosty i szybki rozprzestrzenić komunizm na świecie.

Obrazek

Jak widać odkurzono sporo gier, których od dawna nikt nie tykał nawet brudnym palcem. A tu co? Jenga. I systematyczne łupanie i stukanie, wymieszane z gromkim, czasem histerycznym śmiechem. I weź tu się skup na polowaniu na wampira!

Obrazek

Na sam koniec - uwieczniony jeszcze Ticket to ride oraz nieuchwycona na zdjęciach Troja. Potem towarzystwo już ostatecznie opuściło Poternę. Chyba.

Obrazek

Na sam koniec ogłoszenie parafialne - ludu przybywa, stąd Biuro Polityczne opracowuje nowy plan roczny, mający na celu zapewnienie dostatecznie dużej przestrzeni gierkowej. Szczegóły niedługo. A tymczasem - do zobaczenia za tydzień!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

W tym tygodniu kupuję "ostatecznie" Chaos in the Old World...

Jeśli jednak już jest w Schronie, proszę o info, zmienię zamówienie na coś, czego nie ma. Mam zamiar grę przynosić/zostawić, bo widzę, że zostawienie Fury of Dracula było dobrym posunięciem dla graczy w Schronie.

Jeśli chcecie, abym przyniósł coś jeszcze i zostawił ze swojej kolekcji, dajcie znać (link do kolekcji w sygnaturce)
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Gambit pisze:W tym tygodniu kupuję "ostatecznie" Chaos in the Old World...

Jeśli jednak już jest w Schronie, proszę o info, zmienię zamówienie na coś, czego nie ma.

Spokojnie na poternie tego nie ma :) co do listy możesz przynieść carcassone z dodatkami :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Charon pisze:
Gambit pisze:W tym tygodniu kupuję "ostatecznie" Chaos in the Old World...

Jeśli jednak już jest w Schronie, proszę o info, zmienię zamówienie na coś, czego nie ma.
Spokojnie na poternie tego nie ma :) co do listy możesz przynieść carcassone z dodatkami :)
Zamówienie przyjęte...następnym razem przyniosę oba te tytuły
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

To jak tam?
Głucho wszędzie, cicho wszędzie,
co to będzie, co to będzie!?
A ważniejsze - Kto dziś będzie? :D
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

A bylismy, może skład nieco mniejszy jak to środowy, ale poznalismy nową grę :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Soulless pisze:A bylismy, może skład nieco mniejszy jak to środowy, ale poznalismy nową grę :D
A jak się spodobała, to następnym razem też ją przyniosę.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ano fajna spokojna gra... następnym razem b ędziemy grać już bardziej świadomi :D
ryrzu
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2010, 00:22

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: ryrzu »

hej :) kiedy jest najbliższe spotkanie? i czy można przyjść od tak sobie? czy to jakaś elita? ;P chętnie pogram szczególnie w battlestara, ale jestem otwarty na propozycje :)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

poczytaj watek, znajdziesz i linki i informacje.
klub otwarty, srody i piatki od 17 do ostatnich chetnych :D
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

I kolejny dzień grania za nami. Co tym razem na tapecie było?

Po pierwsze - Battlestar:Galactica...

Obrazek

...gdzie walka między ludźmi a tosterami była niezwykle zażarta.

Obrazek

To w sali środkowej. W dolnej coś o nieznanej mi nazwie, przy której padło określenie:
-RPG dla księgowych.


Obrazek

Nie mogło też zabraknąć biedaków przy Ścianie Płaczu. Tym razem wyjątkowo czymś zasmuconych.

Obrazek

Ledwo Battlestar zakończył lot, a już rozłożono Zostań Menedżerem czy siakoś tak.

Obrazek

A zaraz obok pierwsza...

Obrazek

...i druga partyjka w Hive...

Obrazek

...po których nastąpił wesoły chill out.

Obrazek

Na górze rozłożono Fury of the Dracula i po demokratycznym rzucaniu kostką wytypowano Hrabiego. Którego w bardzo ładnym stylu przegoniono przez pół planszy.

Obrazek

- Bo najważniejsza jest równowaga między klockami, reprezentującymi mistyczne siły przyrody i kosmicznego porządku...

Obrazek

How good to be bad, czyli Dungeon Lords w składzie trzej lordowie i jedna zwycięska lady.

Obrazek

I na zakończenie TTA na usilną prośbę I Sekratarza...

Obrazek

...któremu wyraźnie dokuczało zmęczenie.

Obrazek

Oto przedostatni wychodzący. Budowniczowie cywilizacji zostali aż do pierwszej i czterdzieści. Ot, maniactwo w czystej postaci. Ciąg dalszy za tydzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: sirafin »

Cieszę się, że w końcu zdecydowałem się do was zajrzeć. Bardzo fajna z was ekipa, mimo że byłem nowy, czułem się jak w gronie starych dobrych znajomych. Bawiłem się świetnie, pośmiałem solidnie i na pewno pojawię się jeszcze nie raz (i postaram trafić bez fatygowania pilota) :mrgreen:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: kris1982 »

Czy 2-3 laików którzy posiadają tylko Dooma i robią dopiero pierwsze kroki wśród planszówek mają wogóle po co przyjeżdzać do tak zgranej doświadczonej ekipy?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

zawsze mają po co
nie gramy tylko w mózgożerne i stołożerne tytuły
poza tym zawsze ktoś tłumaczy nowym zasady :D
oczywiście w przypadku cięższych tytułów mile widziane przeczytanie instrukcji przed :D
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Wszelcy nowi, którzy nie wiedzą, czy mogą w ogóle zapukać do naszych odrzwi niech wiedzą, że przyjmiemy każdego, kto wykaże minimum chęci dla naszych zasad, minimum ochoty do poznania reguł rządzących grami oraz nie przerazi się naszym widokiem... Rzekłem. A teraz do rzeczy.

Dzisiejszy dzień sponsoruje literka M jak "Mało osób". W porównaniu do inszych dni skład był wyjątkowo skromny. A w co grano?
Po pirwsze, bo na początku całkiem - Hive.


Obrazek

A zaraz potem, po dość długiej dyskusji na temat: "W co by tu teraz zagrać?", otworzono grę nową, co się zwie DiXit. To był błąd, bo gra w skojarzenia wychodzi nam wyjątkowo... ciekawie. Zwłaszcza przy trzeciej partii, gdy niektórzy dech tracili ze śmiechu.

Obrazek

W tym samym czasie, w górnej sali, trójka śmiałków brała się za inwestowanie w przemysł karawaniarski.

Obrazek

A gdy po długiej i wyczerpującej grze część ekipy DiXita ustąpiła miejsca innym, sięgnięto po Carcassone...

Obrazek

... i Dominion'a.

Obrazek

W jakiś czas później - kolejne przetasowania. Sala środkowa i lot Battlestarem.

Obrazek

Sala górna i DiXit.

Obrazek

Wreszcie sala dolna i Źli Panowie Lordowie Lochów i Przyległości, czyli Dungeon Lords.

Obrazek

Niektórym nadmiar wrażeń odebrał siły i zmusił do zaznania chwili odpoczynku.

Obrazek

U innych zaś - wręcz przeciwnie. Postanowili nawet kolektywnie stworzyć bajkę, dziejącą się Dawno, dawno temu, aczkolwiek w nieodległej galaktyce.

Obrazek

Dostrzec można było również kontrast. Gracze Battlestara w skórze ludzi - nastroje bojowe.

Obrazek

Władcy Podziemi - wściekłość (w końcu stanowisko zobowiązuje).

Obrazek

A tkacze opowieści - radość.

Obrazek

I niech ktoś powie, że gry nie wpływają na ludzi...
Ciągu dalszego nie ma i nie będzie, bowiem zmyłem się wcześnie, pragnąc zaznać nieco snu po męczącym tygodniu. Ciąg dalszy być może nastąpi.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2010, 18:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: kid »

DiXit to według mnie odkrycie ostatniego miesiąca :D. Rewelacyjna zabawa podczas gry, gorąco polecam. No i niezapomniana partyjka Battlestara :lol: :lol: :lol: .
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Wczoraj mieliśmy bardzo ciekawą partię Age of Empires: Age of Discovery. Czemu ciekawa? Bo ja grający Francuzami (niebieski kolor) wprowadziłem całkiem nową na poternie taktykę zastraszania na ogromną skalę :D Na czym polegała? Ano udało mi się kupić w pierwszej rundzie budynek dający co turę darmowego żołnierza, i wziąłem drugiego z pola szkolenia specjalistów. A potem do końca gry jedyne co robiłem to wysyłałem kolejnych żołnierzy do nowego świata i stawiałem od 2 do 4 ludzi na polu Warfare. Taktyka była tak skuteczna że po chwili gracze w ogóle bali się kogokolwiek wysyłać do nowego świata więc połowa figurek regularnie lądowała w polu Odkryć. Byle dalej od Francuzów :D skończyło się tym ze w Ameryce północnej zapanowała wyjątkowa monokultura francuska :D A ja oprócz dorobienia się stajni i jednego budynku z 3 ery nie miałem NIC! Ani jednego statku, ani jednego żetonu odkryć i ani jednego setu trade goodów aż do 3 ery :D a ostatecznie byłem drugi! :D

Rozegraliśmy też z powodzeniem grę War of the Ring i padł absolutny rekord. Bo z poterny wyszliśmy dopiero w pół do 10 rano :D
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Larry »

Bo z poterny wyszliśmy dopiero w pół do 10 rano :D
Żartujesz sobie :shock: . Wy tyle graliście we Władcę Pierścieni czy odpaliliście jeszcze jakąś "krótką partyjkę Twilighta"?
ODPOWIEDZ