Veto CCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Veto CCG

Post autor: Acaraje »

No niestety, ja też broniłem się rękoma i nogami przed zakupem kolejnej karcianki, ale w końcu dałem za wygraną i... nie żałuję. Patrząc na VETO od razu przypomina mi się sławny cytat Stanisława Jachowicza: "Cudze chwalicie, swego nie znacie...". :D
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: Żucho »

Rune pisze:A jak się będą miały aktualnie dostępne startery do nowych z nowego sezonu, gdzie ma nastąpić sporo zmian w poszczególnych frakcjach?
Nowy sezon zaczyna się już w przyszłym miesiącu, wtedy też wyjdą nowe startery wszystkich frakcji. To oczywiście wiąże się z typową dla większości CCG rotacją kart, startery sezonu Czarty i Upiory przestaną być grywalne. Mówię tu o zestawach wydanych jeszcze przez Kuźnię Gier, drewniane skrzynki od FGH zawierają karty z różnych aktualnych dodatków - w momencie premiery nowego sezonu wypadnie tylko najstarszy, czyli Cmentarzysko, a więc pewna część kart wciąż będzie grała. Pojawią się natomiast nowe karty frakcji, wymagane do legalnej gry turniejowej (a właściwie rolę dotychczasowych kart frakcji przejmą Elekci - wykładani na stół przed grą i nietykalni) oraz nowe zwykłe karty + kilka przedruków z poprzednich dodatków.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Rune »

Żucho, czyli zywotnośc najbliższych starterów, to powiedzmy do następnego sezonu, a to oznacza jaki mniej więcej okres czasu w przypadku Veto? Rok czasu?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Veto CCG

Post autor: okon »

W formacje sezonowym można grać kartami z ostatnich 3 sezonów .

W formacje klasycznym można grać wszystkim od sezonu Szpiedzy i dyplomaci po wsze czasy :) karty nie mają terminu ważności . Trzeba brać tylko poprawkę na aktualną instrukcję i erraty . Format grany chociażby w Poznaniu i Włocławku . Normalnie wlicza się do rankingu . A jego przewagą jest niezwykła ilość kart i masakryczna różnorodność talii :) polecam
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: Żucho »

Rune pisze:Żucho, czyli zywotnośc najbliższych starterów, to powiedzmy do następnego sezonu, a to oznacza jaki mniej więcej okres czasu w przypadku Veto? Rok czasu?
Docelowo chcemy, żeby jeden sezon gry trwał około roku kalendarzowego, może półtora. W tym czasie wychodzić będą nowe startery oraz trzy dodatki. Aktualny sezon jest mocno przedłużony ze względu na zmianę wydawcy, która się dokonała pomiędzy drugim i trzecim dodatkiem, ale co do zasady aż tyle to trwać normalnie nie będzie :wink:
okon pisze:W formacje sezonowym można grać kartami z ostatnich 3 sezonów .

W formacje klasycznym można grać wszystkim od sezonu Szpiedzy i dyplomaci po wsze czasy :) karty nie mają terminu ważności . Trzeba brać tylko poprawkę na aktualną instrukcję i erraty . Format grany chociażby w Poznaniu i Włocławku . Normalnie wlicza się do rankingu . A jego przewagą jest niezwykła ilość kart i masakryczna różnorodność talii :) polecam
Uściślając powyższą wypowiedź okonia:

Format sezonowy - wyłącznie karty z aktualnego sezonu.
Format sezonowy rozszerzony - karty z trzech ostatnich dodatków, niezależnie od sezonu. W momencie premiery ostatniego dodatku najnowszego sezonu ten format staje się tożsamy z czystym sezonowym. Po premierze pierwszego kolejnego sezonu wypada pierwszy dodatek z poprzedniego, itd.
Format klasyczny - wszystkie karty od sezonu Szpiedzy i Dyplomaci (czyli wydane od 2012 r.) w górę.
Format otwarty (oficjalnie niewspierany przez wydawnictwo, nieliczący się do rankingu) - wszystkie karty wydane w drugiej edycji.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Na blogu Veto opublikowaliśmy pierwsze grafiki z nowego dodatku otwierającego sezon "Potop". Jak Wam się podobają?
Opis poszczególnych grafik znajdziecie tutaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sie 2015, 16:44 przez Sienio, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

A tutaj znajdziecie informacje o Mistrzostwach Warmii i Mazur:

http://www.veto2ed.pl/page/2015/08/mist ... mazur-2015
Turniej odbędzie się 5 września 2015 w Olsztynie. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

W środę 26 sierpnia w Krakowie w kawiarni HEX organizujemy spotkanie poświęcone VETO. Serdecznie zapraszam do Hexa wszystkie zainteresowane osoby. Spotkanie zacznie się o godz. 16:00. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Spotkanie w Hexie na Dwernickiego 5 w Krakowie już dziś. Zapraszamy od godz. 16:00 :)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Na forum Veto możecie znaleźć coraz więcej szczegółów o turnieju w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Warmii i Mazur 2015 :)
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Dziś w Krakowie w kawiarni HEX przy ul. Dwernickiego 5 ruszają spotkania poświęcone Veto.
Na miejscu osoba prowadząca wytłumaczy zasady gry i pomoże przy pierwszych rozgrywkach. Poza tym nie trzeba mieć własnych kart, aby zacząć grać w Veto - na miejscu Kulisty (prowadzący) ma już zestaw kart, więc z powodzeniem je udostępni wszystkich zainteresowanym.

Więcej informacji o cotygodniowych spotkaniach w Hexie znajdziecie tutaj.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Najbliższe spotkania "Veto":

WARSZAWA
Wargamer, ul. Wilcza 62, w każdy poniedziałek w godz. 17:00 - 20:00
Odpowiedni temat na forum znajdziecie tutaj.

POZAŃ
GOSU, ul. Taczaka 14, w każdy poniedziałek w godz. 17:00 - 20:00

KRAKÓW
Kawiarnia HEX, ul. Dwernickiego 5, w każdy wtorek w godz. 17:00 - 20:00

LUBLIN
Lubelskie Centrum Gier Historycznych, ul. Królewska 3, w każdą środę w godz. 17:00 - 21:00.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: Trampon »

Dzięki Sieniu za prezentację Veto wczoraj na spotkaniu w Wargamerze.
Gra jest fajna, grafiki z tego co widziałem, przyjemne i klimatyczne, a poza tym karty są w mowie ojczystej, co ułatwi grę chociażby z juniorami. A sromotna porażka w grze bądź co bądź testowej zachęca do ponownego spotkania, trochę na zasadzie "Ja Wam, Waszmościowie jeszcze pokażę!" :D
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Veto CCG

Post autor: KubaP »

Trampon pisze:Dzięki Sieniu za prezentację Veto wczoraj na spotkaniu w Wargamerze.
Gra jest fajna, grafiki z tego co widziałem, przyjemne i klimatyczne, a poza tym karty są w mowie ojczystej, co ułatwi grę chociażby z juniorami. A sromotna porażka w grze bądź co bądź testowej zachęca do ponownego spotkania, trochę na zasadzie "Ja Wam, Waszmościowie jeszcze pokażę!" :D
Trampon, wpadnij znowu za tydzień, to ogarniemy Ci jakąś talię i zobaczysz, jak to jest bić się w turnieju!
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Trampon pisze:Dzięki Sieniu za prezentację Veto wczoraj na spotkaniu w Wargamerze.
Gra jest fajna, grafiki z tego co widziałem, przyjemne i klimatyczne, a poza tym karty są w mowie ojczystej, co ułatwi grę chociażby z juniorami. A sromotna porażka w grze bądź co bądź testowej zachęca do ponownego spotkania, trochę na zasadzie "Ja Wam, Waszmościowie jeszcze pokażę!" :D
Cała przyjemność po mojej stronie. W takim razie czekamy na rewanż w poniedziałek w Wargamerze! :D
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: Sienio »

Od jakiegoś czasu zapowiadaliśmy premierę nowego dodatku do gry pt. "Szlachecka Gra Karciana Veto". Miała ona odbyć się podczas imprezy Planszówki na Narodowym 3 października 2015. Niestety jesteśmy zmuszeni przełożyć to wydarzenie. Więcej informacji o tym przeczytacie w tym wpisie:

Byłem głupcem
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: tomasch »

Witam, są planowane w najbliższym czasie jakieś spotkania z veto na terenie Warszawy i okolic?
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Veto CCG

Post autor: 0NCK0 »

Przesyłam do strony gdzie umawiają się gracze z WWA:

http://www.veto.pl/forum/viewtopic.php? ... start=1695
vetowa
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2016, 14:45

Re: Veto CCG

Post autor: vetowa »

tomasch pisze:Witam, są planowane w najbliższym czasie jakieś spotkania z veto na terenie Warszawy i okolic?
Odpowiedź trochę spóźniona, ale dopiero dołączyłam do tej forumowej społeczności. 0NCK0 już podpowiedział, a ja jeszcze ze swojej strony napiszę, że Warszawa Vetowo bardzo prężnie działa. Odbywają się cotygodniowe spotkania z Veto w Wargamerze na Wilczej.

http://www.veto.pl/forum/viewtopic.php?f=117&t=3454

każdy nowy gracz z pewnością zostanie godnie powitany. Warszawa ma także swoją świeżutką ligę Veto, do której też w każdej chwili można się przyłączyć: http://www.veto.pl/forum/viewtopic.php?f=117&t=7671

Warto przyjść :D W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą :D
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: tomasch »

Dzięki:). O wargamerze słyszałem, choć wciąż nie mogę znaleźć wolnego poniedziałku:(.
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
vetowa
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2016, 14:45

Re: Veto CCG

Post autor: vetowa »

tomasch pisze:Dzięki:). O wargamerze słyszałem, choć wciąż nie mogę znaleźć wolnego poniedziałku:(.
możesz spróbować umówić się na inny termin. Warto przejść się tak czy inaczej i dopytać kiedy Vetowcy umawiają się na luźne granie :D
Tym bardziej, że nowy dodatek tuż tuż... :wink:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Veto CCG

Post autor: Maxxx76 »

W sklepach pojawiła się nowa seria Veto, a na forum cisza... :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Veto CCG

Post autor: TTR_1983 »

Maxxx76 pisze:W sklepach pojawiła się nowa seria Veto, a na forum cisza... :)
Może dlatego, że to relikt przeszłości i mało kto w Polsce w to gra :)
ODPOWIEDZ