[Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Ostatni piątek i kilka godzin sobotnich spędziłem przy planszówkach w Szczecinie. Jak zwykle dzięki uprzejmości Mirasa, u niego w domciu rozegraliśmy kilka gierek. Piątkowe spotkanie zgromadziło się pięć osób - Miras, Yacek, Grohman, Halfling i ja. Co prawda Yacka spotkałem nieco wcześniej tuż obok bloku Mirka. Zaskoczył mnie podczas konsumpcji kurczaka :) . Długi wieczór zaczęliśmy od prościutkiej i obarczonej wieloma wadami gry pt. "Piraci". Pływaliśmy miniaturami okrętów od wyspy do wyspy aby przewieść i zgromadzić jak najwięcej skarbów. Przy okazji dochodziło do starć. Były ona bardzo nietypowe, bowiem skuteczniejszą formą niszczenia wroga było taranowanie niż ostrzał z armat. Jakoś nie pasowało mi to do piratów z XVI wieku. rozgrywki nie skończyliśmy ze względu na ogólne znużenie graczy. Przeszliśmy do kolejnego tytułu Antiki. Ponownie strategia koncentrowania się na złocie i inwestowania w technologie okazała się najtrafniejsza. Aby samemu sobie udowodnić,że tak nie jest próbowałem pójść inną ścieżką wybierając metal i podboje. Okazało się, że stanowi to pewną perspektywę, jednak zbyt czasochłonną aby móc dzięki niej wygrać. Może gdy wszyscy gracze zdecydują się na inwestycje w technologie równocześnie to wyścig stanie się bardziej wyrównany. Wieczór zakończyliśmy już w pomniejszonym składzie - Yacek musiał wyjść. Wcześniej mówiłem mu, że powinien spotkać się kiedyś z Wc. Dwaj mistrzowie samoróbek to byłoby coś. Sugestia okazała się spóźniona. Nie dość. że obaj się poznali, to jeszcze utrzymują serdeczną znajomość. Bardzo fajnie wyszło panowie. Giganci razem :P . Ostatnia rozegrana partia to nauka szczecinian Tichu. Karcianka się spodobała.

Sobota, dla mnie dość krótka ze względu na ślub na którym świadkowałem, stanęła pod znakiem Shoguna. Jedna pełna rozgrywka. Podobnie jak Tichu, Shogun przypadł do gustu. Szczególnie Miras był zadowolony. Halfling trochę się gubił, ale wynikało to chyba z braku doświadczenia w tego typu grach.

Dzięki chłopaki za mile spędzony czas. Pozdrawiam i do następnego spotkania. I żeby znowu nie było tak, że muszę przyjechać abyście się spotykali przy planszówkach :P
Awatar użytkownika
gural
Posty: 25
Rejestracja: 04 lis 2006, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: gural »

Szkoda, że nikt nie napisał o jakimkolwiek spotkaniu. No chyba, że planowaliście to w swoim "mniejszym" gronie, to rozumiem.

A ja wciąż szukam przeciwnika do Magicznego Miecza ;)
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Czy jest jakaś szansa na to że grampliny odbędą się jeszcze w czerwcu? I czy w ogóle będą się jeszcze odbywać? Bo to by była naprawdę szkoda, żeby jedyna taka impreza w Szczecinie padła, i to z powodu takich jak ja leniwców, którym się nie chce z domu ruszyć:(
karolcia11
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:28
Lokalizacja: szczecin

Post autor: karolcia11 »

Witam. Mam propozycję (miejsce) co do organizacji spotkań fanów gier planszowych. Prosiłabym w tej sprawie kogoś o kontakt. Podaje maila: karolcia11@wp.pl
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Uwaga, Uwaga!
Drodzy gracze szczecińscy!
Spotkanie planszówkowe odbędzie się 22 IX w empiku w Galaxy, w tym kącie gdzie jest muzyka klasyczna i jazz. Godzinowo to mniej więcej od 11 do tak 18, chyba że nas wcześniej wypędzą, ale nie obawiałbym się tego :D Dostaniemy tam duży stolik, jakieś tam fotele, i czasem jakiegoś zainteresowanego klienta empiku, który będzie chciał się dowiedzieś, o co chodzi. Jakby co to można coś tam zjeść, trochę lokali tam jest. Nie pozwalają w środku pić alkoholu i palić, ale coż.
Proszę, niech ktoś się ruszy i przyjdzie! Bo jak przyjdę tylko ja z kumplami, razem trzy osoby, to będzie wioska okrutna. Będzie tam aGot, ns hex, Cytadela, i co tam jeszcze przyniosę. Ofkoz można też przynieść własne gry. Jeszcze raz apeluję o przyjście, byłaby szkoda, jakby nic nie wyszło.

kolega bardziej obeznany z html-em zrobił stronkę informacyjną, gdzie napisane jest, jakie gry weźmiemy i takie tam informacje. Oto lynk: http://gandalf104.w.interia.pl/graniewszczecinie.html

Wojtek
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Winduję temat do góry. Następne spotkanie będzie w tą sobotę, 6 X, a samo spotkanie będzie się odbywać co dwa tygodnie w Empiku w Galaxy. Będą różne gry, swoje życzenia co do tych, które przyniesiemy można składać na forum tegoż spotkania, http://gandalf104.w.interia.pl/graniewszczecinie.html .Czas spotkania to od 10 do 15. Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony 01 paź 2007, 17:55 przez nyarly, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mamut
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:29
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mamut »

Na pierwszym spotkaniu w Empiku byłem. Jest to miejsce dość ciasne, zatem zmieścić się tam mogło nie więcej niż 10-12 osób naraz. Empik udostępnił dwa stoliki, przy których zasiadła zainteresowana tematem gawiedź. Planszówek dużo nie było, choć jak na pierwsze spotkanie nie było sensu przynosić więcej. Zaskoczony jakością, a nie ilością zasiadłem do Puerto Rico.

Empik ma to do siebie, że jest tam ciasno. Dziwną rzeczą jest też ograniczenie czasowe, choć to akurat ma się zmienić. Wydaje mi się, że większa ilość osób wywrze na Empiku presję i albo wszystkich wygonią, albo udostępnią więcej miejsca. Pozostaje mieć nadzieję, że to drugie.
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Z radością informuję, że odbyło się kolejne spotkanie w empiku! Było też trochę innych gier, też fajnych:), i byli nowi ludzie. Niestety, nie mogę zrelacjonować całego spotkania, ponieważ II LO zrobiło lekcje w sobotę, i wybrało akurat tę sobotę. Byłem na ostatnich 20 minutach. Bywa.
W każdym razie obwieszczam, że kolejne spotkanie odbędzie się 20 X, będą inne gry, i zapraszam po raz trzeci już, ale z nie mniejszym entuzjazmem wszystkich zainteresowanych, których odsyłam do mojego podpisu!

Wojtek
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Winduję temat do góry i przypominam, że kolejne spotkanie odędzie się w sobotę 3 XI! Wszystkich zainteresowanych zapraszam, warunki są takie same jak podane wyżej, nic się nie zmieniło:)
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

I 17 znowu, tak? :)

Chyba Was muszę w końcu odwiedzić. Tak dawno mnie nie było.
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nyarly »

Znowu gramy, tj 17 XI! Temat podbijam do góry, a nuż komuś w oko wpadnie :wink:
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Post autor: DDP »

Hej, jako nowy gracz (tzn nie do konca, bo od 2 lat powrocilem do zamilowania z dziecinstwa do gier planszowych tyle ze z braku wspolgraczy nie moge za bardzo sie rozwijac w temacie) mam pytanko. Po pierwsze kiedy nastepne spotkanie (na stronce wyczytalem ze w grudniu niestety nie ma) Po drugie: jak mniej wiecej wyglada takie spotkanie? Gracie w kilka gier na raz, kazdy wybiera sobie w co woli grac? A jesli ktos nie zna gry to ma czas na zapoznanie sie z zasadami (tzw przyspieszony kurs) czy po prostu nie gra w dana gre?
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: [Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: Paweł Puzio »

Grampliny umarly ?
nyarly
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: nyarly »

A ktoś przychodził, spoza ścisłego grona znajomych?
Grampliny raczej nie będą już się odbywać w Empiku, ostatnio to były trzy godziny, bez żartów. Kombinujemy, żeby mieć salę w pałacu młodzieży, tam czasowo byłoby o wiele wygodniej, ale sprawa jeszcze nie jest zakończona. Dam info, jak będzie już wiadomo, co i kiedy.
Argo
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:03

Re: [Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: Argo »

Zapowiada się jakieś spotkanie z planszówkami w najbliższym czasie? Szukam od dłuższego czasu osób z którymi mógłbym realizować te hobby. Poprostu pograć sobie od czasu do czasu. Z gier nie mam za wiele, w sumie nic szczególnego ale jakby to miało przyszłość to by się poszukało coś ciekawego i zakupiło. Mój numer gg to 5193807. Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: [Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: Paweł Puzio »

W jakim palacu mlodzxiezy te spotkanie ? jaki adres ?
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Szczecin]Spotkania z planszówkami - Grampliny

Post autor: zedd »

ODPOWIEDZ