Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Post autor: warlock »

City Collection Stefana Felda od Queen Games wzbogaci się o nowy tytuł, czyli Nassau https://boardgamegeek.com/boardgame/409005/nassau.

Rum & Pirates nie cieszyło się chyba zbyt dużym poważaniem (chociaż nie ukrywam, miałem swego czasu ochotę je sprawdzić - w końcu to Feld). Ale jako że była to jedna z pierwszych gier Mistrza to zapewne dałoby się w niej poprawić to i owo. Liczę na jakieś mechaniczne usprawnienia i jeśli cena nie zabije (w co wątpię w przypadku tej serii) to chyba się skuszę ;).
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4480
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Post autor: garg »

Grałem w Rum & Pirates strasznie dawno temu (aż sprawdziłem na BGG - wszystkie trzy partie były w 2010 :shock: :lol: )

Aż musiałem przeczytać mój komentarz z BGG, bo już zapomniałem swoich wrażeń:
Extremely light and simple rules and yet a challenging game. Not a brain-burner for sure but something nice when you want to stretch your brain a little.
Ocena 6/10.

Miło, że odkurzają takie starsze i niezłe tytuły. Może przy tej okazji coś poprawią i urozmaicą. No i mam nadzieję, że wypraska zostanie, bo to była jedna z absolutnie najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Post autor: siepu »

O rany, po co. Ta gra to totalne kuriozum, Feld który zaprojektowal coś w stylu Grzybobrania. Raz można zagrać bo jest tak durno że aż śmiesznie, ale wydawanie tego w 2024 jest absurdalne.
Xyhoo
Posty: 186
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 324 times
Been thanked: 142 times

Re: Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Post autor: Xyhoo »

Pudełka są ponumerowane, kolekcjonerzy i tak kupią
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Nassau (Stefan Feld), czyli reimplementacja Rum & Pirates

Post autor: warlock »

siepu pisze: 17 gru 2023, 23:58 O rany, po co. Ta gra to totalne kuriozum, Feld który zaprojektowal coś w stylu Grzybobrania. Raz można zagrać bo jest tak durno że aż śmiesznie, ale wydawanie tego w 2024 jest absurdalne.

Obrazek
...także liczę, że to jednak będzie coś lepszego ;).
ODPOWIEDZ